Mistrovství světa - II. B Divize

Gruzie – KLDR

4:9

konec (2:2, 2:3, 0:4)

21.04.2019, 23:30 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • 1. kolo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (02:01:31)
Dnešní utkání sledovalo 753 diváků.
Gruzie se Severní Koreou mají za sebou první zápas na mistrovství světa II. B divize. Gruzínci odehráli výborné dvě třetiny, po nichž prohrávali jen 4:5 a vytvářeli na své soupeře výrazný tlak. Ve třetí třetině se nakonec přeci jen projevily kvality KLDR a Gruzie přestala jejich tempo stíhat. Korejci čtyřmi góly v rozhodující dvacetiminutovce neponechali nikoho na pochybách o tom, kdo je favorit zápasu a v důležitém utkání, které se hodně projeví i v bojích o udržení v II. B divizi, vyhráli 9:4.
Nejlepšími hráči zápasu se na straně KLDR Se Gwang Ri a na straně Gruzie Arťom Kozjulin.

Gongadze tak dokonce dostal trest do konce utkání.

59:17

Vyloučení v týmu KLDR (Jin Hjok Won – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Gruzie (Gongadze – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bitka).

59:16

Před gruzínskou brankou se strhla rvačka, po níž přijdou tresty. A to hodně ostré.

59:01

Probíhá poslední minuta utkání.

58:35

I když má KLDR přesilovku, před brankou soupeře se v této herní pasáži vůbec neukazuje.

57:33

Vyloučení v týmu Gruzie (Charizov – 2 min., podrážení).

56:20

Hraje se delší úsek bez přerušení, zároveň ale i bez šancí.

55:00

Čas velmi rychle ubíhá. Gruzie se i podle herního projevu s porážkou z tohoto zápasu smířila.

53:57

53:57 HONG - 4:9

53:57

KLDR právě vstřelila branku!
Už čtvrtý gól CHUN RIM HONGA, který se znovu s pukem vydal až před brankoviště a Iljenka si opět při jeho zákroku vychutnal. Asisence: Kwang Ho Kim.

53:10

Gruzinci jsou ve třetí třetině v útoku doslova bezzubí. Bez šance na zvrat výsledku. Zdá se, že se projevuje únava.

52:34

52:34 AN - 4:8

52:34

Jenže to se po celé oslabení nepovedlo a Korea uskakuje na rozdíl čtyř gólů! Autorem branky je CHOL HJOK AN. Asistence: Chun Rim Hong, Kwang Ho Kim.

51:55

Prozatím je to v oslabení výborný výkon obrany Gruzie, která drží soupeře daleko od své branky.

51:05

Gruzii hra v plném počtu moc dlouho nevydržela. Za hákování si odpočine Vasilčenko.

50:13

Švecov se vrací zpět na led.

49:45

Gruzie dvakrát za sebou vyhazuje puk ze svého pásma.

49:10

Sice je to ze strany KLDR bez střelby, ale to nejpodstatnější, čas, rychle ubíhá.

48:31

Gruzie vyhazuje puk přes všechny čáry.

48:21

Iljenko musí hned po vhazování chytat střelu od modré čáry.

48:13

Vyloučení v týmu Gruzie (Švecov – 2 min., držení).

48:04

Krásné sólové akci Honga, jenž se zmocnil puku za modrou čárou, už chyběl jen gól. Po kličce z levé strany na střed se mu v pádu nepodařilo důrazně zakončit.

47:16

Iljenko přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.

46:45

Oddechový čas zatím Gruzii moc štěstí nepřinesl. Korea se opět tlačí do útoku.

46:10

Gruzie si vybírá oddechový čas.

46:10

46:10 S.RI - 4:7

46:10

Sedmý gól v gruzínské síti! Znovu se prosadil SE GWANG RI, který zvyšuje už na 7:4. Puk získal na modré čáře a prosmýkl se středem mezi dvěma gruzínskými obránci. Iljenko nestihl proti jeho střele z mezikruží zakročit. Asistence: In Hjok Kang.

45:35

Vasilčenko byl při přechodu útočné modré tvrdě, ale čistě, zastaven.

45:05

Gruzii se po dobře odehraných dvou třetinách přestalo v útočné fázi hry dařit. Vůbec se nedostávají do útočného pásma.

44:03

44:03 S.RI - 4:6

44:03

Severní Korea se výrazně přiblížila vítězství. SE GWANG RI si vyjel s pukem zpoza branky a perfektní střelou z bekhendu z pravého kruhu prostřelil Iljenka. Asistence: In Hjok Kang.

42:08

Zakázané uvolnění KLDR.

41:50

Fantastický zákrok korejského brankáře Jo, který vychytal přečíslení soupeře a stihl se přesunout proti rychlé přihrávce na pravé křídlo, která přinesla rychlou střelu Gruzie.

41:16

KLDR hraje v plném počtu.

40:45

Gruzie, ač hraje v početní převaze, se zatím nedokázala usadit v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:17.
Ve druhé třetině se podařilo Gruzíncům znovu vrátit do vedení, ale stejně jako na začátku utkání, tak i tentokrát o nejmenší možný náskok přišli. Korejcům se podařilo nejen vyrovnat, ale po zkompletování hattricku Honga jít dokonce do vedení. Do třetí třetiny vstoupí Gruzie s přesilovkou, která bude trvat ještě 76 vteřin.

40:00

39:16

Korejci dostávají dvě minuty za zdržování hry.

39:16

Brankář Gruzie přerušuje hru.

38:30

Korejci se dál tlačí do útoku. Cítí šanci, že by se mohli do konce druhé třetiny ještě ve skóre odpoutat.

37:18

37:18 HONG - 4:5

37:18

Před brankou se zjevil zcela osamocený CHUN RIM HONG, který přetavil přihrávku zpoza branky ve vedoucí gól a zkompletování hattricku! Iljenko byl bez šance. Asistence: In Hjok Kang, Hjok Ju Kim.

36:16

36:16 K.RI - 4:4

36:16

Bleskově využitá přesilovka! Střelu M. Kanga tečoval před brankou KWANG SONG RI, jenž srovnává na 4:4. Asistence: Man Gum Kang, Kwang Song Rju.

36:09

Vyloučení v týmu Gruzie (Kočkin – 2 min., nedovolené bránění).

36:09

Jo zastavil důrazný nájezd Kočkina a poté se před brankovištěm strhla menší mela, při níž Korejci zuby nehty udrželi puk před brankovou čárou.

35:40

Další korejská šance, ale znovu ztroskotali na Iljenkovi.

34:48

Nedůrazná hra Gruzie v obraně znamenala odražený puk směrem k modré čáře a rychlé zakončení M. Kanga, který v jízdě napálil opuštěný puk. Iljenko parádním zákrokem drží svůj tým ve vedení.

34:24

Korea hraje v plném počtu.

34:04

Kurbatov zpoza levého kruhu střílel z první, ale puk orazítkoval jen zadní mantinel. Moc nechybělo a zčásti odkrytá severokorejská klec schytala zásah.

33:39

Postavení mimo hru Gruzie.

33:16

V oslabení hrající KLDR dokonce vyrazila do útoku. In Kang ale nestačil zakončit po příjezdu před brankoviště a zásahu vracejícího se obránce.

32:51

Gruzínci se musí znovu vracet až za vlastní branku.

32:29

Korejci rychle vyhazují puk ze svého pásma.

32:24

Man Gum Kang vyfasoval další dvouminutový trest. A opět za hákování.

32:04

Korejci hrají v plném počtu.

31:30

Prudká rána Kurbatova od modré byla sražena na zadní mantinel. Jo chytat nemusel.

30:42

Hra je zatím pozastavena. Upravuje se severokorejská branka.

30:42

Korejci vyhazují puk ze svého pásma. Ten ale vylétl mimo kluziště a hra tak zůstane před brankou Joa.

30:04

Dvě vteřiny bude Gruzie hrát proti třem. Poté bude následovat klasická přesilovka po vyloučení Man Kanga za hákování.

29:27

Gruzie hraje v plném počtu a zatíná zkrácená přesilovka týmu.

28:29

Hra ve čtyřech na obou stranách zatím příliš šance nenabízí. Oba celky se dopouští v útoku ztrát.

28:06

Vyloučení v týmu KLDR (Kwang Song Ri – 2 min., držení).

28:01

Gruzie má výhodu, bude se vylučovat na straně Korejců.

27:55

Gruzínci se snaží držet puk daleko od své branky.

27:27

Vyloučení v týmu Gruzie (Žužunašvili – 2 min., podrážení).

26:20

Tempo hry se trochu uklidnilo. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

24:42

Na ledě se strhla hotová přestřelka! CHUN RIM HONG snižuje bleskově na 3:4 a potvrzuje, že ve svém týmu je jasně nejnebezpečnějším hráčem. Asistence: Man Gum Kang.

23:51

Gruzie právě vstřelila branku!
Severní Korea se dostává do menších problémů. SEMEN CHARIZOV získal puk od Comaji a zvyšuje vedení Gruzie, když hned první střelou překonal brankáře Kwanga Jo. Asistence: Revaz Comaja.

23:26

Trochu nemastný a neslaný výkon Severokorejců v přesilovce. Ta právě skončila a Kurbatov je zpět na ledě.

22:40

Střídání v týmu KLDR: ze hřiště odchází Pak, přichází Jo.

22:40

Gruzínci vyrazili v oslabení do útoku a vrací se do vedení! Žužunašvili přihrál BORISU KOČKINOVI, který překonal brankáře Paka! Asistence: Aleksandr Žuzunašvili.

21:26

Vyloučení v týmu Gruzie (Kurbatov – 2 min., nedovolené bránění).

20:45

Ve druhé třetině se do útoku vrhli v úvodu Severokorejci. Iljenko zatím odolává.

20:01

Další třetina začne přibližně v 00:23.
Úvodní třetina skončila nerozhodně 2:2. Skóre otevřeli hráči Gruzie, kteří ale vedení neudrželi a Severokorejci dvěma góly strhli vedení naopak na svou stranu. Jenže dvě minuty před koncem třetiny předvedl Vasilčenko parádní únik se zakončením z bekhendu a vyrovnal.

20:00

19:35

K vhazování dojde i před Pakem. Jeho branka byla posunuta.

19:02

Ještě jedno přerušení. Vhazovat se bude před Iljenkem.

18:09

18:09 VASILČENKO - 2:2

18:09

Je srovnáno! Žužunašvili našel ALEXANDERA VASILČENKA, který si najel do prostoru před brankovištěm a po kličce do bekhendu obhodil brankáře Paka. Asistence: Aleksandr Žužunašvili.

17:54

Hrál se delší úsek bez přerušení. Ten byl ukončen po útoku In Kanga, při němž Iljenko nechtěně posunul branku.

16:29

Po vyhraném vhazování se hráči KLDR vydali do rychlého brejku ve dvou. Přihrávka z levého křídla však adresáta nenašla.

16:17

Pak si v brankovišti lehl na záda a schoval puk pod sebou. Vasilčenko se marně snažil prošťouchnout kotouč do branky.

15:47

Kotouč ve středním pásmu opustil ledovou plochu.

15:30

Kuk Kim zavezl puk podél levého mantinelu do útočného pásma, jenže neměl nikoho, komu by mohl nahrát.

14:50

Iljenko měl plné ruce práce, aby zastavil rychlý útok soupeřů. Hong se tlačil k brankovišti, ale ani nadvakrát Iljenka nepřekonal. Hra je poté přerušena kvůli posunuté brance.

14:40

Rju je zpět na ledě.

14:24

Brankář Severní Koreje má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

13:48

Pěkný průnik Charizova na levou stranu brankoviště. Prudkou přihrávku z pravého kruhu ovšem netrefil a před odkrytou klecí promáchl.

13:35

Gruzii zastavilo v návratu do útočného pásma postavení mimo hru.

12:50

Severokorejci rychle vyhazují puk.

12:40

Vyloučení v týmu KLDR (Kwang Song Rju – 2 min., sekání).

12:15

Comaja vypálil dělovku od modré čáry, ale puk neprošel přes změť těl před brankou Paka.

11:58

Brankář Pak srazil letící puk po střele Charizova do ochranné sítě.

11:35

Korejci hrají v plném počtu. Hra je krátce po návratu Wona na led přerušena po postavení mimo hru Gruzie.

10:35

Dumbadze šikovně střílel od modré čáry, ale brankáře Paka překonat nedokázal.

10:10

KLDR se dostala v oslabení do útoku, ale na Iljenka se vystřelit nepodařilo.

09:35

Poprvé se vylučujena straně Severní Koreje. Jin Hjok Won dostal dvě minuty za podražení.

09:17

09:17 M.KANG - 1:2

09:17

Bleskově využitá přesilovka! MAN GUM KANG dokázal z pravé strany brankoviště využít přesunu gruzínského brankáře a strhnout vedení na stranu Severní Koreje. Asistence: In Hjok Kang, Kwang Song Rju.

09:09

Znovu se vylučuje. Gruzie doplácí na svou nedisciplinovanost a dvě minuty vyfasoval Kozjulin za hákování.

08:36

08:36 HONG - 1:1

08:36

Zatímco Gruzii vypršelo oslabení, byl už ze svého pásma rozjetý CHUN RIM HONG, který se prosmýkl až před Iljenka a po parádní kličce do bekhendu srovnává na 1:1! Bez asistence.

07:10

Severokorejci se zatím v útoku nedokáží pořádně prosadit. Jejich střely nejsou nebezpečné pro brankáře Iljenka.

06:35

Bude se znovu vylučovat na straně Gruzie. Boris Kočkin dostává 2 minuty za naražení a k tomu vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest.

05:40

Pak v brance KLDR si připisuje další zákrok na své konto. Kozjulin byl znovu v šanci.

05:08

05:08 KOZJULIN - 1:0

05:08

Gruzínci otevírají skóre! Po průniku před brankoviště se prosadil ARŤOM KOZJULIN! Rychlá akce Gruzie přinesla kýžené ovoce. Asistence: Oliver Obolgogiani.

04:09

Gruzie hraje v plném počtu.

03:35

Brankář Iljenko zatím příliš práce nemá. A to i přes oslabení svého týmu.

02:40

Gruzie se zatím velmi dobře brání a drží soupeře mimo své pásmo.

02:09

Dvě minuty za podražení vyfasoval Gruzínec Comaja.

01:55

Hong se prosmýkl do útoku z vlastní poloviny podél levého mantinelu. Jeho střela šla mimo tři tyče.

01:27

Zakázané uvolnění Severokorejců.

00:50

Úvodní desítky sekund se nesou v hodně opatrném duchu. Oba týmy se jen oťukávají.

00:01

Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Comaja (C), Kurbatov, Jejranašvili, Minasiani, Charizov, Kočkin – Žužunašvili (A), Vasilčenko, Švecov – Dumbadze, Obolgogiani, Kozjulin (A) – Gongadze, Vedjapin, Oganeziani – Šalunov.

KLDR: Pak (Jo) – An, Ch. Kim, Rju, K. Ri, Son, Jong, Om – H. Kim, K. Kim (C), Won – S. Ri, Ku. Kim, I. Kang (A) – K. Pak, M. Kang, Kj. Kim – C. Ri.

Rozhodčí: Tzirtziganis (BEL) – Bergant (SLO), Ramirez (MEX).
Gruzie je členem IIHF až od roku 2009 a domácí soutěž hrají jen čtyři celky. Hlavní líhní reprezentantů je nejlepší domácí celek Mimino Bakuriani, z něhož na šampionát vyrazilo hned 9 hráčů. Grey Wolves Tbilisi vyslali na turnaj 7 hokejistů a Firey Crusaders Tbilisi zbývající trio hráčů. V minulé sezoně Gruzie šokovala ziskem zlatých medailí na mistrovství světa III. divize a premiérově v historii vybojovala postup do vyšší II. B divize. Hlavní ofenzivní silou je Artjom Kozjulin, který hokejově rostl i v univerzitní ruské lize.
Favority zápasu jsou Severokorejci. Ti se do II. B divize probojovali už v roce 2015 a od roku následujícího se dokázali na každém šampionátu udržet. Na soupisce týmu převažují hráči z týmu Pjongjang Choldo a Tesongsanu. Hlavní hvězdou týmu je útočník Chun Rim Hong, který od sezony 2013/14 nastupuje pravidelně v elitní formaci a měl by být i letos nejnebezpečnějším hráčem svého výběru.
Gruzínci se prokousali do II. divize skupiny B až po úspěšném odehrání loňského náročného turnaje ve III. divize mistrovství světa, ve kterém si zajistili postup do vyšší úrovně. Ve skupině B vystřídali sestoupivší Lucembursko.
V tomto přenosu se budeme věnovat utkání mezi Gruzií a KLDR. Severokorejci v minulé sezoně obsadili konečné 4. místo v této skupině mistrovství světa a uhájili svou příslušnost do této společnosti. V té KLDR figuruje nepřetržitě od roku 2016.
Mistrovství světa II. divize skupiny B v Mexiku čeká v neděli první hrací den. V šestičlenné skupiny se bude bojovat nejen o sadu medailí, ale také o postup do vyšší II. divize skupiny A mistrovství světa v ledním hokeji. Naopak nejhorší tým turnaje spadne do nižší 3. divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.

4:9

Branky a nahrávky: 6. Kozjulin (Obolgogiani), 19. Vasilčenko (Žužunašvili), 23. Kočkin (Žužunašvili), 24. Charizov (Comaja) – 9. Hong, 10. M.Kang (I.Kang, K.Rju), 25. Hong (M.Kang), 37. K.Ri (M.Kang, K.Rju), 38. Hong (I.Kang, Hj.Kim), 45. S.Ri (I.Kang), 47. S.Ri (I.Kang), 53. An (Hong, Kw.Kim), 54. Hong (Kw.Kim)

KLDR: Pak (23. Jo) – An, Ch. Kim, Rju, K. Ri, Son, Jong, Om – Hong, H. Kim, Kw. Kim (C) – S. Ri, Ku. Kim, I. Kang (A) – K. Pak, M. Kang (A), Kj. Kim – C. Ri, Won.

Rozhodčí: Tzirtziganis (BEL) – Bergant (SLO), Ramirez (MEX)