14.04.2019, 14:30 • Lavanttal-Arena, Wolfsberg • O titul • Štěpán Slovák

Tipsport: 2.06 3.38 3.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:38:41)
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 20:13.
Je dobojováno! Utkání se rozhodovalo v úvodu, kdy se oba týmy prosadily z pokutového kopu. První poločas nám nabídl sedm žlutých karet, jednu červenou. Hosté hráli hodinu v deseti, ovšem soupeře do žádného velkého tlaku nepustili. Austria hrála ze zabezpečené obrany, do které se Wolfsberger dostával opravdu těžce. Body se tedy dělí!

90+3

90+2

Balón poskakoval v pokutovém území, jeden z domácích fotbalistů si při zpracování pomohl rukou, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu.

90+1

Sudí Muckenhammer přidal tři minuty nad rámec druhé půle. Koita to vzal na sebe a střílel z těžkého úhlu, následovat bude rohový kop!

90

Austria drží balón na útočné polovině, tohle celku z hlavního města vyhovuje, hraje se totiž daleko od branky Pentze.

89

Vůbec poprvé ve druhém poločase zahrozili hosté! Před Koflerem vznikla nepřehledná situace, domácí to zvládli na jedničku.

88

Nepřesných střeleckých pokusů na domácí straně přibývá. Ihned po dopadu míče na zem to zkoušel Ritzmaier. Balón poslal pouze na atletickou dráhu!

87

Z nějakých pětadvaceti metrů to zkoušel Leitgeb. Domácí fotbalista poslal balón vysoko nad branku gólmana Pentze!

86

Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Christoph Monschein, přichází Alon Turgeman.

85

Rozhodčí Muckenhammer píská proti Wolfsbergeru, což se pochopitelně vůbec nelíbí domácím příznivcům, ti to dávají najevo.

84

Nepřesnosti na obou stranách. Domácí Ritzmaier rozehrával standardku, centr mu ale vůbec nesedl, míč poslal do zámezí.

82

Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Michael Novak, přichází Saša Jovanović.

81

Hra je přerušena. Snad tři metry za obranou zůstal Koita, čárový rozhodčí odmával ofsajd, tohle nešlo přehlédnout!

80

Hostující celek se osvobodil jen za cenu rohového kopu. Domácí budou zahrávat svůj šestý roh, tentokráte z pravé strany.

78

Hodně nepřesné zakončení z kopačky Hodžiče. Závěr utkání se blíží, hostující gólman Pentz bude odkopávat od branky.

77

Austria přišla o balón, v dobré střelecké pozici byl na hranici velkého vápna Liendl. Jeho pokus byl tečovaný nad branku, Koitia se na svého spoluhráče pořádně zlobí, že nedostal přihrávku.

76

Do konce utkání zbývá patnáct minut, hostům byl odpískán faul u postranní lajny, domácí budou rozehrávat standardní situaci.

74

Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Christoph Martschinko, přichází Cristián Cuevas.

73

Novak se diví, podle rozhodčího Muckenhammera si pomohl taktickým faulem, hosté se snaží co nejvíce natahovat čas.

71

Za obranu Wolfsbergeru směřoval dlouhý míč. Vzrušení bylo zbytečné, do hry totiž vstoupil čárový rozhodčí, který odmával ofsajd.

70

Dobrý obranný zákrok Igora, který na poslední chvíli zasáhl před střídajícím Hodžičem, u balónu jsou v tuto chvíli hosté.

69

Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Amar Hodžić.

67

Austria se pokusila o přímé ohrožení branky, střelecký pokus byl hodně nepřesný, rozehrávat bude brankář Kofler.

66

Matić dostal ve vzdušném souboji pořádně naloženo a zůstal ležet na trávníku, hosté budou rozehrávat standardku.

64

Po rohovém kopu domácích došlo k souboji ve velkém vápně. Nakonec se píská proti domácímu týmu, rozehrávat bude Pentz.

63

Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Dominik Prokop, přichází Maximilian Sax.

62

Domácí celek svého soupeře zatlačil před jeho pokutovým územím, o malou chvíli později vybojoval další rohový kop.

61

Rozběhla se závěrečná třicetiminutovka tohoto utkání. Hraje se pouze na jednu branku, Wolfsberger má jasnou převahu.

59

Tvrdým zákrokem se ve středu hřiště prezentoval Demaku. Ten už jednu žlutou kartu má, nechybělo hodně a hosté by dohrávali v devíti!

58

Na hranici malého vápna zůstal úplně volný Koita. K tomu se balón nedostal, v opačném případě by se nejspíše měnilo skóre.

57

Wolfsberger výrazně přidal, v posledních minutách je nastěhovaný na polovině soupeře, celek z hlavního města se především brání.

55

55.

55

Velká šance domácích! Po rohovém kopu zakončoval na hranici velkého vápna z voleje Sollbauer. Balón proletěl těsně vedle tyče!

54

54.

54

Liendl si míč připravil na pravou nohu, poté zkoušel obstřel na vzdálenější tyčku. Nechybělo mnoho, balón skončil těsně nad brankou!

53

Domácí příznivci se podruhé během krátké časové chvíle dožadovali odpískání pokutového kopu. Ani teď se ale nedočkali!

51

Právě Novak po tomto souboji zůstal ležet na trávníku, hosté sportovně zakopli míč, následovat bude ošetření.

50

Novak si předkopl míč, do skluzu šel v pokutovém území nešťastně Martschinko. To zavánělo pokutovým kopem, rozhodčí však třetí penaltu nenařizuje!

48

Vypadá to, že hosté jen bránit chtít nebudou. Na pravé straně vybojovali rohový kop, s jeho rozehrávkou však rozhodně nepospíchají.

47

Domácí celek do druhé půle vstoupil lépe! Před Liendlem zasáhla obrana soupeře, k odraženému míči se dostal Koita. Jeho pokus mířil doprostřed branky!

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
Úvodní polovina tohoto utkání je za námi. Rozhodčí Muckenhammer odpískal dvaadvacet faulů, udělil sedm žlutých a jednu červenou kartu. K vidění byly navíc dva pokutové kopy! Austria bude dohrávat o deseti, vyloučen byl totiž po dvou žlutých kartách během tří minut Edomwonyi.

45+2

45+1

Žlutou kartu dostává Romano Schmid (RZ Pellets Wolfsberger AC).

45

Právě Wernitznig si pomohl taktickým faulem a může být rád, že i on nevidí žlutou kartu. Rozhodčí bude přidávat jednu minutu.

44

Blíží se závěr prvního poločasu, uvidíme, zda se bude něco nastavovat. U balónu je v tuto chvíli hostující gólman Pentz.

42

K odraženému balónu se dostal Wernitznig, jehož dalekonosné střele chyběla razance, míč navíc směřoval doprostřed branky!

41

Matić nejprve zasáhl čistě, o malou chvíli později nedovoleně. Domácím se nabízí možnost v podobě zajímavé standardní situace!

40

Hosté se bez problémů ubránili, taktickým faulem si poté pomohl Schmitz. I ten má žlutou kartu a bude si muset dávat pozor.

39

Balón skončil v zámezí, vhazovat bude Wolfsberger. Vypadá to na dlouhý aut do pokutového území soupeře.

38

Druhou žlutou kartu během posledních tří minut vidí Bright Osagie Edomwonyi. Ten šel do souboje pozdě a místo míče zasáhl Sollbauera, který zůstává ležet na trávníku. Austria bude dohrávat v deseti!

36

Další dva nedovolené zákroky ve středu hřiště, zápas nám nabízí opravdu hodně osobních soubojů, u míče jsou hosté.

35

Žlutou kartu dostává Bright Osagie Edomwonyi (FK Austria Vídeň).

34

Dobré čtení hry předvedl Kofler, který vyběhl pro míč. Následně rozehrával dlouhým výkopem, hosté budou vhazovat.

33

Na zemi zůstal ležet hostující Klein. Domácí celek sportovně zakopl míč ve chvíli, kdy se Klein zvedal. Austria už soupeři balón vrátila.

32

Nedovolených zákroků je dnes opravdu hodně. O všem napovídá fakt, že hlavní sudí udělil čtyři žluté karty za pětadvacet minut.

31

Úvodní třicetiminutovka je za námi. Tempo hry po druhé brance trochu opadlo, sledujeme spíše boj ve středu hřiště.

29

Schmitz si míč naváděl na střed, poté centroval. Po balónu se marně natahoval Koita, v ochozech to jen zašumělo!

27

Střelecký pokus z následné standardky zastavila domácí zeď, o pár vteřin později byli hosté znovu nachytáni v ofsajdové pasti.

26

Žlutou kartu dostává Lukas Schmitz (RZ Pellets Wolfsberger AC).

26

Na druhé straně hru přerušuje čárový rozhodčí, který odmával ofsajd. Tohle rozhodnutí se hostům pochopitelně nelíbí!

25

Z nějakých dvaadvaceti metrů to zkoušel Leitgeb. Střelecký pokus domácího fotbalisty však mířil pouze doprostřed branky!

24

Dobrý centr do velkého vápna domácích posílal z pravé strany Madl. Celou situaci vyřešil včasným výběhem Kofler.

23

Žlutou kartu dostává Nemanja Rnić (RZ Pellets Wolfsberger AC).

21

21. Michael LIENDL - 1:1

21

Wolfsberger právě vstřelili branku!
I domácí dokázali zužitkovat příležitost v podobě pokutového kopu! MICHAEL LIENDL zakončoval na stranu, kam šel Pentz, střela domácího fotbalisty byla milimetrově přesná a hostující gólman zasáhnout nedokázal!

20

20.

20

Po rohovém kopu sudí Muckenhammer přerušil hru a ukázal na penaltový puntík, také domácí budou mít šanci skórovat z penalty!

18

Wolfsberger má v těchto minutách balón na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet směrem dopředu, zatím však marně.

16

Žlutou kartu dostává Vesel Demaku (FK Austria Vídeň).

14

Koita se zlobí na sudího. Ten totiž odpískal jeho faul v souboji s Demakem, hostující hráč šel na zem hodně ochotně.

13

Domácí celek se dožadoval penalty po údajné ruce hostujícího fotbalisty. Hlavní rozhodčí zůstal klidný, pokutový kop se nepíská.

11

Z pravé strany směřoval do vápna hostujícího týmu zajímavý centr. Celou situaci však výborným výběhem vyřešil Pentz.

10

Hodně tvrdě šel do souboje domácí Ritzmaier. Hlavní rozhodčí Muckenhammer přerušil hru, pískal útočný faul.

8

8. Christoph MONSCHEIN - 0:1

8

Austria právě vstřelila branku!
Míč si vzal na starost CHRISTOPH MONSCHEIN, který poslal Koflera na druhou stranu a otevřel skóre dnešního utkání!

7

7.

7

Se sedmičkou hrající Schmitz si podle hlavního rozhodčího pomohl faulem. Bylo to v pokutovém území, následovat bude penalta pro Austrii!

5

Zblokovaný střelecký pokus teď Peintzovi nadělal pořádné problémy! Hostující gólman musel vyrážet na rohový kop!

3

Obrovská příležitost pro hosty! Klein si zpracoval balón, následně zakončoval z voleje na bližší tyč. Trefil brankovou konstrukci!

2

Domácí zahrozili po levé straně, ze které centroval Novak. Balón však nenašel žádného z fotbalistů v černém dresu.

1

Žlutou kartu dostává Michael Madl (FK Austria Vídeň).

1

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Novak, Sollbauer, Rnić, Schmitz – Wernitznig, Leitgeb, Ritzmaier – Liendl – Schmid, Koita.
Náhradníci: Dobnik – Gollner, Jovanović, Sprangler, Kigbu, Hodžić, Nutz.

FK Austria Vídeň: Pentz – Madl, A. Grünwald, Igor – Klein, U. Matić, Demaku, Martschinko – Monschein, Prokop – Edomwonyi.
Náhradníci: Lucić – Sax, Cuevas, Schoissengeyr, Borkovic, Turgeman.

Rozhodčí: Muckenhammer – Kuhr, Rothmann.
Oba celky se letos potkaly dvakrát a v obou případech zvítězil Wolfsberger. V jednom případě 1:0, venku poté 3:2. Mírným favoritem je podle sázkových kanceláří i dnes. Jak zápas nakonec skutečně dopadne?
Domácí fotbalisté se se ziskem osmnácti bodů nachází na čtvrtém místě tabulky, které momentálně zaručuje předkolo Evropské ligy. Nutno dodat, že situace mezi třetí a šestou příčkou je opravdu vyrovnaná, rozdíl je tříbodový. Patnáct bodů má právě šestá Austria, které se v případě vítězství může dotáhnout na ostatní týmy.
Pěkný den přeji všem fanouškům fotbalu. Rakouská Bundesliga má na programu nadstavbovou část o titul, RZ Pellets Wolfsberger AC narazí na tým FK Austria Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.