3:1

konec (1:1)

14.04.2019, 18:00 • Luminus Arena, Genk • O titul • Petr Sumbal

Tipsport: 2.52 3.53 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (19:57:15)
Statistiky utkání

Držení míče: 52 % : 48 %
Střely na branku: 7:2
Střely mimo: 3:4
Rohy: 2:4
Je konec, Genk doma poráží Bruggy v souboji prvního s druhým týmem tabulky 3:1 a učinil velice důležitý krok k mistrovskému titulu. Domácí poslal v prvním poločase do vedení kapitán Leandro Trossard, hosté ovšem ještě stihli srovnat z penalty, kterou proměnil Hans Vanaken. V nastaveném čase první půle mohl jít Genk znovu do vedení, ale branka Dewaesta kvůli ofsajdu nebyla uznána. Domácí se tak dočkali až ve druhém poločase, v 55. minutě penaltu po ruce proměnil Ruslan Malinovskyj. Pojistku na domácí vítězství pak přidal hlavou Mbwana Samatta.

90+4

90+4

Danny Vuković sebral centr z levé strany a s rozehrávkou určitě spěchat nebude.

90+4

Gent standardní situaci přežil, dokázal nadvakrát odvrátit míč z pokutového území.

90+3

Hosté ještě dostanou šanci ohrozit braku Gentu, protože mají standardní situaci z pravé strany. Ale času je už na srovnání nejspíš málo.

90+2

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bryan Heynen, přichází Casper De Norre.

90+2

Dieumerci Ndongala se ke střele nedostal, na hranici vápna byl obrán čistě o míč.

90+1

Nastavovat se budou čtyři minuty.

89

Genk zatím zvládá závěr zápasu skvěle, vůbec nepouští Bruggy do tlaku, naopak sám působí s míčem na útočné polovině.

88

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Dieumerci Ndongala.

86

Už to vypadalo, že čerstvý Arnaut Groeneveld uteče celé obraně Genku, ale nakonec si dal míč daleko od nohy a ten pak chytil Vukovič.

85

Clinton Mata vložil do souboje příliš mnoho agresivity a dostává žlutou kartu.

84

Wesley sice ještě dokázal udržet míč ve hře, ale jen pro soupeře. Genk může vyvést míč.

82

Bruggy teď čeká možná nejdůležitějších deset minut sezóny, určitě teď vrhnou vše do útoku.

81

81. Mbwana SAMATTA - 3:1

81

Genk právě vstřelil branku!
Deset minut před koncem jsou domácí znovu o něco blíž vítězství i vysněnému mistrovskému titulu. Na centr ita z pravé strany si naskočil MBWANA SAMATTA a hlavou poslal o břevno míč do sítě. Asistence: Junya Ito.

79

Z pravé strany střílel po brejku nebezpečně Junya Ito, ale nakonec netrefil branku.

79

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Dries Wouters.

77

Ani akce po levém křídle Genku nevyšla a nyní se zase bude muset bránit.

75

Ruslan Malinovskyj předvedl čistý skluz a od branky tak bude rozehrávat Danny Vuković.

73

Domácí šli do nebezpečného protiútoku, ale centr před branku z pravé strany nakonec nebyl přesný.

70

Loïs Openda zasáhl míč rukou, což neuniklo rozhodčímu. Rozehrávat tak budou domácí.

69

Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Emmanuel Bonaventure Dennis, přichází Arnaut Groeneveld.

68

Sebastien Dewaest skončil v bolestech na trávníku a nejspíš bude potřebovat ošetření.

67

Ve vzduchu byl nejvýš Jhon Lucumi a hlavou odvrátil míč.

67

Nakonec se hosté dostali k centru z levé strany a budou kopat roh.

66

Bruggy kombinují na polovině soupeře, ale zatím daleko od vápna.

65

Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Siebe Schrijvers, přichází Loïs Openda.

63

Hosté se pokusili o překvapivý brejk, ale Krépin Diatta se k míči ve vápně nedostal, přihrávka byla moc dlouhá.

61

Standardní situaci Genku dokázaly Bruggy v pohodě odvrátit.

60

Danny Vuković svým výkopem poslal míč až na útočnou polovinu, kde následně fauloval Sufján Amrabat.

59

Emmanuel Bonaventure Dennis se za pomocí kliček dostal do vápna, ale pak z něj zase vyběhl a ani nezakončil.

57

Hosté se tlačí dopředu, ale zatím se nedostávají do střeleckých zakončení.

55

55. Ruslan MALINOVSKYJ - 2:1

55

Genk jde znovu do vedení, RUSLAN MALINOVSKYJ penaltu proměnil! Vybral si ze svého pohledu pravý dolní kout branky a trefil se naprosto přesně. Horvath tam neměl šanci dosáhnout.

55

Penaltu bude kopat Ruslan Malinovskyj.

54

Opravdu to byla ruka, takže se bude kopat penalta proti brance hostů!

53

Rozhodčí se jde podívat na video.

52

Mbwana Samatta se dostal ke střele, ale ta byla zablokovaná, takže Ethan Horvath zasahovat nemusel. Řeší se ještě, zda ta střela nebyla zablokovaná rukou.

51

Domácí se dokázali ubránit, ale následný protiútok už jim nevyšel.

50

Ruslan Malinovskyj skončil na trávníku, ale už je zase na nohou a bude pokračovat ve hře. Rohový kop mají hosté.

49

Ani další centr Geknu nevyšel a hrát tak budou hostující fotbalitsté.

48

Mbwana Samatta se k hlavičce nedostal, centr z pravé strany nezasáhl.

47

Emmanuel Bonaventure Dennis se stal obětí nedovoleného zákroku a hrát tak budou hosté.

46

Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Mats Rits, přichází Sufján Amrabat.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je už minulostí, Genk zatím hraje doma s Bruggami nerozhodně 1:1. Domácí měli o něco lepší úvod zápasu a po zásluze se dostali do vedení, když se pěkně z dálky trefil Leandro Trossard. Hosté ovšem dokázali z penalty vyrovnat, tu proměnil Ruud Vormer. V nastaveném čase pak sice dostal míč hlavou do sítě Sebastien Dewaest, ale gól nakonec kvůli ofsajdu neplatil.

45+3

45+2

45+2. Neuznaný gól Genku.

45+2

Tak ta branka nakonec neplatí, byl to totiž ofsajd. Rozhodčí využil systém VAR.

45+2

Domácí standardní situaci sehráli skvěle a vrací se v nastavení prvního poločasu do vedení. Malinovskij nacentroval míč přesně na hlavu Sebastiana Dewaesta, který rozvlnil síť.

45+1

Mats Rits dostal žlutou kartu za faul na Malinovského a domácí mají standardní situaci.

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

44

44. Itova šance.

44

Junya Ito se po přihrávce z levé strany nakonec dostal zevnitř vápna ke střele, ale trefil jen brankáře Horvatha.

43

Domácí kombinují na útočné polovině, ale zatím hodně daleko od branky soupeře.

42

Danny Vuković drží míč ve své moci, ze vzduchu sebral centr z pravé strany.

40

Na zadní tyči se k hlavičce nakonec neprotlačil Krépin Diatta a nebude to pro Bruggy ani rohový kop.

38

Mats Rits odvedl při bránění skvělou práci, nedovolil domácím odcentrovat.

36

36. Hans VANAKEN - 1:1

36

Bruggy právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno! HANS VANAKEN pálil z svého pohledu k levé tyči a i když si Vukovič právě tuto stranu vybral, na dobře umístěný míč nedosáhl.

35

Penaltu bude kopat Hans Vanaken.

34

34. Penalta pro Bruggy!

34

Po faulu na Vormera se bude kopat penalta!

33

Genk se dokázal ubránit, ale pokus o rychlý protiútok mu pak nevyšel.

33

Hosté dostávají šanci na srovnání, budou kopat roh.

32

Joakim Maehle předvedl ve středu pole ostrý skluz. Byl to jasný faul.

31

Na druhé straně se kopala standardní situace a Genk se dokázal ubránit.

30

Ethan Horvath předvedl výborný zákrok a udržel svůj tým jen na manku jedné branky.

28

Centr Genku z levé strany hosté odvrátili a vytlačili domácí až na polovinu hřiště.

27

Mbwana Samatta se na druhé straně dostal ke střele zevnitř vápna, ale jeho rána na branku neprošla.

26

Po rychlé kombinaci vystřelil z dálky Siebe Schrijvers, ale jeho skákavá střela skončila těsně vedle.

25

Hosté sáhli pod tlakem k přihrávce brankáři, který poté odkopl míč daleko od brány.

24

Trossard střílel nebezpečně z blízka, ale tentokrát Horvatha nepřekonal.

23

Prudký centr Genku z pravé strany jen prolétl pokutovým územím a nikdo ho nezasáhl.

22

Centr od rohového praporku směřoval na bližší tyč a Bruggy si s ním v pohodě poradily.

21

Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany.

20

Žlutou kartu dostává útočník Brugg Emmanuel Bonaventure Dennis za faul ve středu pole.

19

A znovu si zahraje Vukovič, domácí obránci ho zapojili do své rozehrávky.

18

Hosté se po pravém křídle znovu nedokázali prosadit a rozehrávat od vlastní branky bude opět Danny Vuković.

16

Genk se následně ubránil i rohovému kopu.

16

Jhon Lucumi předvedl čistý skluz, kterým zamezil hostům v koncovce.

15

Hosté se budou snažit rychle odpovědět, zatím kombinují jen na vlastní polovině hřiště.

13

13. Leandro TROSSARD - 1:0

13

Domácí jdou z první velké šance zápasu do vedení! LEANDRO TROSSARD vystihl špatnou rozehrávku Brugg a potom se krásně trefil střelou po zemi k pravé tyči.

11

Leandro Trossard se dobře vrátil, uplatnil svou tvrdost a zamezil centru hostů z pravé strany.

9

Po dalším Vukovičově nákopu znovu míč končí jen na kopačkách fotbalistů Brugg.

8

Hosté se dopustili útočného faulu, takže další akci Genku zahájí znovu brankář Vukovič.

7

Genk se v posledních minutách nedokázal prosadit až brance Brugg, brání mu v tom nepřesnosti.

5

Brankář Genku Danny Vuković zahájil další akci svého týmu dlouhým výkopem od branky.

4

Po faulu ve středu hrací plochy se míč vrací zpět do moci Genku.

3

Hosté se ubránili centru Genku z pravé strany a už sami míří dopředu.

2

Úvod zápasu patří domácím, kteří jsou zatím aktivnější.

1

KRC Genk: Vuković – Maehle, Dewaest, Lucumi, Uronen – S. Berge, Malinovskyj, Heynen – Ito, Samatta, Trossard (C).
Náhradníci: Jackers – Aidoo, Neto Borges, De Norre, Fiolić, Gano, Ndongala, Paintsil, Seigers, Wouters.

Club Bruggy KV: Horvath – Mata, Mechele, Denswil – Dennis, Vormer (C), Vanaken, Rits, Diatta – Schrijvers, Wesley.
Náhradníci: Letica – S. Amrabat, D. Cools, Decarli, Groeneveld, Openda, Peres, Poulain, Vossen.

Rozhodčí: Boucaut – Walschap, Becquet.
Vzájemné zápasy

V této sezóně se tyto dva kluby utkaly už dvakrát. Nejprve se na hřišti Genku udála remíza 1:1 a Club Bruggy poté vyhrál doma 3:1. Už pětkrát v řadě Club Bruggy s Genkem neprohrál a zároveň pětkrát v řadě neprohrál domácí tým. Genk doma s Bruggami neprohrál dokonce osmkrát v řadě.
Club Bruggy KV

Club Bruggy také patří do špičky belgického fotbalu a také on má blízko k velkému úspěchu v podobě mistrovského titulu. Ten by byl prvním od roku 2016. Ve skupině o titul je Club Bruggy na druhém místě se sedmatřiceti body a ztrácí na Genk jen jeden bod. Půjde tak o přímý souboj o vedoucí pozici. Bruggy vyhrály všechny tři zápasy ve skupině o titul, Z posledních šesti utkání pět vyhrály a prohrály jen jednou z posledních sedmi střetnutí. Naposledy Bruggy porazily doma 4:0 Standard Lutych. Venku Bruggy třikrát po sobě neprohrály a naposledy vyhrály 3:2 na hřišti Anderlechtu.
KRC Genk

Genk v posledních letech patří mezi nejsilnější belgické týmy a pravidelně Belgii úspěšně reprezentuje v evropských pohárech. Aktuálně Genk bojuje o první mistrovský titul od roku 2011. Nakročeno má dobře, s osmačtyřiceti body se nachází na prvním místě skupiny o titul o bod před Clubem Bruggy. Ze tří utkání skupiny o titul má bilanci jedné prohry a dvou proher a z posledních sedmi soutěžních utkání prohrál jen jedno. Naposledy vyhrál doma 2:1 nad Gentem. Doma Genk vyhrál třikrát po sobě.
Zdravím a vítám všechny příznivce belgického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 4. kola skupiny o titul Jupiler League mezi týmy KRC Genk a Club Bruggy KV. Zápas se odehraje v Luminus Aréně v Genku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.