Mistrovství světa - II. A Divize

Srbsko – Chorvatsko

3:1

konec (1:1, 1:0, 1:0)

09.04.2019, 20:40 • Ledena dvorana Pionir, Bělehrad • 1. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.52 5.3 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:07:36)
Utkání sledovalo 1 126 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 37:30
Zásahy brankářů: 29:34
Úspěšnost brankářů: 96,67 % : 91,89 %
Trestné minuty: 16:18
Utkání je u konce a po dramatické třetí třetině se z výhry a bodů do tabulky raduje domácí Srbsko. To výborně bránilo svůj těsný náskok, ulehčovalo svou hrou práci vlastnímu brankáři a vyráželo k brejkům. Ty sice zůstaly bez využití, Srbové se ale nakonec dočkali pojišťující branky. Při power-play soupeře nahrál Sretović na Aleksu Lukoviće a ten ranou do opuštěné branky uzavřel skóre tohoto utkání na 3:1.

59:23

59:23 Aleksa LUKOVIĆ - 3:1

59:23

Srbsko právě střelilo branku!
A je patrně rozhodnuto. Sretović sice na přihrávku nedosáhl a nezakončil, přesto v rohu zpracoval, našel najíždějícího ALEKSU LUKOVIĆE a ten pohodlně skóroval do prázdné branky – 3:1. Asistence: Marko Sretović, Marko Brkušanin.

58:47

Oba týmy jsou již v plném počtu, Chorvatsko navíc hraje bez gólmana.

58:22

Akci dvou na jednoho zakončoval Vučurević, byl ale příliš blízko na to, aby Rošandiće překonal. Ten srazil puk do rohu.

57:21

Puk se pomaličku došoural do rohu v pásmu Chorvatska, domácí tým se jej tam snaží udržet co nejdéle.

56:47

Přesilovka však neměla dlouhého trvání, síly na ledě se nám srovnávají po vyloučení Dominika Crnogorace. Ten dostal dvě minuty za podrážení.

56:22

Teď navíc přichází vyloučení na straně Chorvatska, dvě minuty za nebezpečnou výstroj dostal Tomislav Zanoski.

55:48

Chorvati stále naráží na modré čáře zforrmovanou obranu soupeře, ta rozbíjí všechny útoky.

54:54

Novak se sám vydal mezi obránce Srbska, proti přesile však neměl mnoho šancí na úspěch. O puk brzy přišel a domácí tým vyrazil do protiakce.

54:38

Kastel nahazoval puk před brankoviště, následný souboj pak skončil posunutou brankou Chorvatska.

53:36

Další nepřesná rozehrávka, nyní se pískalo dokonce zakázané uvolnění a hra míří až před Rankoviće.

52:48

Přechod Srbska do útočného pásma byl hodně kostrbatý a nakonec skončil postavením mimo hru.

51:49

Lestarić neprostrčil puk na najíždějícího spoluhráče, akce skončila bez zakončení na branku Chorvatů.

51:21

51:21 Sabados trefil brankovou konstrukci

3:1

Branky a nahrávky: 14. Sretović (Kastel), 31. Popravka (Vučurević, Podunavac), 60. Luković (Sretović, Brkušanin) – 17. Janković (L. Jarcov, Vedlin)

Srbsko: Ranković (Mitić) – Luković, Ilić, Bosković, Crnogorac, Anić, Podunavac, Novaković, Sabados – Sretović, Lestarić, Brkušanin, Djumić, Dragović, Kerezović, Vučurević, Kastel, Popravka, Dragutinović, Zwick, Baračkov.

Chorvatsko: Rošandić (Hergešić Adamović) – Tadić, Srketić, Kramarić, Vedlin, Morrisonn, Kegalj, Smolec – Fičur, Sakić, Janković, Zanoski, Mikulić, Čanić, Novak, Kanaet, Paulović, Novotný, Mirić, F. Jarcov, L. Jarcov.

Rozhodčí: Griskevics (LAT) – Beresford, Kavanagh (ova GBR)

Diváci: 1 126

02:39 CRO 2 L. Jarcov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
04:24 SRB 2 Crnogorac, hákování
09:10 SRB 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Dragutinović
12:17 CRO 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Fičur