2:7

konec (1:1, 1:5, 0:1) Stav série: 1:2

23.03.2019, 16:00 • Zimní stadion Eden • Čtvrtfinále • David Soumar

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a znovu na shledanou. (18:08:51)
Je konec. Chomutovští v sérii získávají druhý bod a ujímají se vedení. O osudu prvního zápasu z pražského ledu rozhodla především druhá třetina, ve které dokázali Piráti vsítit hned pět branek.

58:31

Oba týmy ještě naplno bojují o další možnost na vstřelení branky. O osudu zápasu už je ale rozhodnuto.

57:33

Z dobré pozice pálil nejdříve chomutovský Štefančík, aby z následující akce zahrozil na druhé straně Brož. Oba zakončovali mimo.

56:48

Sešívaní ještě bojují o puk v útoku. Petrák se k němu ale nepropracoval.

56:25

Slavii v dalším postupu zastavil ofsajd.

55:23

Piráti právě vstřelili branku!
Tohle už se bude Slavii jen těžko dohánět. Sérii dorážek před Němečkem dovršil KRYŠTOF OUŘADA, který už měl snadný úkol a s klidem dokázal puk zasunout do branky. Asistence: Petr Chlán a Jiří Beneš.

55:05

Dobrý postřeh Pavláta. Z chumlu se na něj najednou řítil rychlý kotouč. Chomutovský gólman dokázal zakročit lapačkou.

54:36

K puku se za před modrou čárou dostal Janče. Ve slibné pozici ale zvolil střelu, kterou namířil jen do obránce.

53:48

O pořádný rozruch se před sešívanou brankou postarali Štefančík se Svobodou. Před Němečkem se oba snažili dorážet. Neuspěli.

52:49

Dobrou šanci měl po buly Všetečka. Z první se opřel do kotouče a pořádnou ranou protáhl gólmana hostů.

52:42

Zakončit dokázal až Turek. V jízdě na levém křídle toho ale proti Pavlátovi ani moc vymyslet nemohl.

52:12

Slávisté bojují v pásmu soupeře, ten je ale nepouští do kombinace. Hosté se s pukem nemohou dostat od mantinelu.

51:10

Němeček raději přikryl kotouč nahozený ze středního pásma.

50:56

Po Němečkově zákroku lapačkou dokázali Pražané vyhrát buly a hnali se do útoku. Kotouč ale hosté vyrazili mimo hrací plochu, a tak se bude buly opakovat. Tentokrát ale ve středovém kruhu.

50:10

Sešívaní nepřesně rozehráli, čehož chtěl využít Koblížek. Jeho nahození ale vyletělo až do ochranné sítě, a vyhnalo tak Piráty z pásma.

49:28

Neúspěchem skončil i pokus Koláčka. Obránce puk srazil do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat znovu v pásmu Pirátů.

48:51

V dobré pozici pálil i Gut. Z prostory mezi kruhy ale Němečka propálit nedokázal.

48:15

Štefančík před Němečkem nebezpečně tečoval. Sešívaný brankář stihl zareagovat.

47:43

Tempo zápasu oproti úvodním dvěma třetinám lehce upadlo. Hraje se navíc dlouho bez přerušení.

46:05

Naopak zahrozil Štefančík, který zakončoval brejk na brankovišti. Štěstí pro Slavii, že kotouč nedokázal usměrnit.

45:55

Chomutov je zatažený ve vlastní třetině. Pražanům se ale nedaří toho využít. Na brankáře žádnou nepříjemnou střelu nevyslali.

45:13

Víc prostoru dostal na ledě Všetečka a chtěl se po pravé straně prohnat ke střele. Na Pavláta si ale nepřišel.

44:41

Petrákovo nahození dokonce vyhnalo domácí z pásma, když se zpoza branky odrazilo až do středního pásma.

43:38

Hraje se nahoru – dolů. Na konci akci většinou chybí zakončení, obránci odvádějí dobrou práci.

42:50

Zeman ležel po souboji na ledě. Po přerušení se dokázal přesunout na střídačku a ve hře bude, zdá se, pokračovat.

42:25

Je vidět, jak moc se chce Slavia usadit v útočném pásmu. Hosté jim tuto snahu značně stěžují. Antoš musel pálit z nevýhodné pozice. Pavlát zasáhl.

41:49

Při dalším pokusu o rozehrávku domácím dokonce utekl kotouč až na zakázané uvolnění.

40:49

Zatím jsme se zakončení na jedné ani na druhé straně nedočkali. Obránci si na několik nepřesně založených útoků počíhali.

40:01

Druhá třetina jasně patřila Pirátům. Slávistům povolili jedinou brankou a sami se trefili pětkrát. Chlánova střela navíc vyhnala Málka z branky a zbytek duelu dochytá Němeček. Slávisté mají co dělat, pokud ještě chtějí s vývojem třetího zápasu něco udělat.
Další třetina začne přibližně v 17:36.

40:00

39:10

Sešívaní ještě bojují o snížení před brankářem Chomutova. Antošova střela ale byla sražená mimo.

38:10

To je odpověď. JOSEF KOLÁČEK mezi beky sešívaných ukořistil ve vlastním pásmu kotouč a v rychlosti pádil osamocený na Němečka. V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější hostující útočník. Asistence: Jakub Šuráň.

37:20

Slavia právě vstřelila branku!
Poté, co se vrátil první vyloučený hráč Chomutova, domácí snižují. ROBIN VŠETEČKA využil toho, že Pavlát neměl ideální výhled, a propálil ho. Piráti budou pokračovat v plném počtu. Asistence: Damien Hradil.

36:36

Sešívaní zkoušeli najít cestu do zakončení z prostoru brankoviště. Ve finální fázi ale nedokázali zpracovat kotouč. Hosté vyhazují.

36:06

Slavia v přesilovce pěti proti třem. Beneš pyká za faul kolenem.

35:47

Chomutovský gólman si připsal ještě dva další zákroky a následné jeho obránci vyhodili.

35:16

Štibingr si vyměnil kotouč se Všetečkou a pálil. Pavlát připraven.

35:06

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vaněk – 2 min., krosček).

34:59

Němeček už si musel připsat první zákrok.

34:15

Další přerušení. Na ledě zůstal ležet chomutovský Gut. Z ledu se zvedal jen velmi těžko, nyní je v péči lékařky na střídačce. Hostující střídačka mohutně protestuje ohledně toho, že rozhodčí nevylučoval.

33:07

Páta branka Málka vyhnala z brankoviště. Jeho místo zaujme Němeček.

33:07

Povedená třetina Chomutova pokračuje. Koblížek šikovně mezi nohama přistrčil kotouč do volného prostoru na modré čáře. Tam si urychleně sjel PETR CHLÁN a hnal se směrem k Málkovi. Na zakončení měl dost času. Zamířil do horního rohu. Asistence: Tomáš Koblížek a Kryštof Ouřada.

32:45

Slávisté se snaží napadat rozehrávku hostů hluboko v jejich pásmu. Zatím neúspěšně.

32:16

Po hitu zůstává na ledě ležet chomutovský Beneš. Hra je přerušena. Hostující obránce se nakonec dokázal přesunout na střídačku.

31:35

Vlček dobře zavezl kotouč. Na modré mohl pálit Steinocher, při pokusu o nahrávku mu ale kotouč utekl.

30:52

Chomutov je na koni. Čtvrtou branku přidává DOMINIK VANĚK, který pálil z pravé strany. Vyslal dělovou ránu, která zapadla přesně do horního rohu Málkovy branky. Asistence: Tomáš Koblížek a Kryštof Ouřada.

30:11

Zeman dostal kotouč na modrou. Ve snadné situaci kuriózně podklouzl, přesto ještě dokázal nahodit. Málek kotouč jen vyrazil, jelikož neměl ideální výhled. Jako první se zorientoval MATYÁŠ SVOBODA a zvýšil vedení svého celku. Asistence: Denis Zeman.

29:25

Pěkný zákrok Pavláta. Dělová rána mu mířila pod pravou ruku. Chomutovský brankář však dokázal kotouč podržet.

28:49

Zmatků v obraně sešívaných chtěl využít Koblížek. Málek jeho pokus lapil.

27:45

V útoku se nakonec usadili Piráti. Prostor dostali ale jen ke střele z modré čáry, které příliš přesná nebyla.

26:51

Oba týmy jdou do soubojů naplno. Bitvě o puk však v této fázi hry chybí četnější pokusy o zakončení.

26:01

Vlčkův pokus byl sražen do ochranné sítě. Buly po Pavlátově pravici.

25:42

Pěkná individuální rychlost Ouřady. Ten nabral rychlost a kličkou přechytračil obránce. Zakončení z pravé strany už ale tak povedené nebylo. Málek ho vychytal.

25:21

Labuzík sice mezi kruhy dokázal vybojovat kotouč, nenaložil s ním ale ideálně. Střelu na Pavláta usměrnil přesně do lapačky připraveného brankáře.

24:32

Slávisté se v obraně nedohodli a pustili za sebe Guta. Ten před Málkem ale sám neuspěl.

24:08

Janča spíše nahazoval na branku. Pavlátova lapačka byla na místě.

23:42

Další nepřesná rozehrávka Pirátů znamená opět zakázané uvolnění.

22:49

Hradil se protáhnul mezi dvěma obránci a řítil se na branku. Neměl však dostatečnou rychlost, a tak ho Chomutovští dobruslili.

22:17

Hru přerušilo nejdříve chomutovské zakázané uvolnění, následně střela domácích sražená do ochranné sítě.

21:38

Pražané se ale rychle natlačili zpět do pásma, nebezpečnější střelu ale nevyplodili.

20:29

S takovým vstupem do druhé třetiny mohou být hosté spokojení. Ouřada se s pukem hnal do útoku. Zakončovat sice musel přes obránce, Málek ale dokázal vyrazit jen před sebe. K volnému puku jako první dobruslil TOMÁŠ KOBLÍŽEK, který neměl problém sešívaného brankáře dorážkou překonat. Asistence: Kryštof Ouřada a Denis Zeman.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.
Po první třetině platí skóre 1:1. Úvodní část hry nabídla urputnou bitvu o každý kousek ledu. Jako první se radovali hosté, za které skóroval Štefančík. Vyrovnaní následně musel sešívaným zajistit Steinocher. Chomutov v závěru třetin hrozil ještě přesilovou hrou pěti proti třem. Tu hosté neproměnili i díky Málkovi, který vytáhl proti Svobodovi skvělý zákrok betonem.

20:00

18:55

Pražané oslabení ustáli. Oba celky v plném počtu.

18:30

Gut tentokrát volil pas na Svobodu, který měl před sebou odkrytou branku. Málek se ale bleskurychle dokázal přesunout pravým betonem.

18:07

Chomutov drží domácí v pásmu. Málek už si připsal dva zákroky. Náročnější kousek musel předvést proti Gutově střele na vyrážečku.

17:35

Komplikace pro domácí. Holý musí na trestnou (faul kolenem) a Slavia se bude bránit ve třech!

17:23

Hradil dokázal zachytit kotouč a vyhazuje.

16:55

Hru v početní převaze si vyzkoušejí i Piráti. Antoš si odsedí dvě minuty za podrážení.

16:49

Zato přečíslení Svobody se Štefančíkem ano. Zakončení na sebe vzal první jmenovaný. Málek ho vychytal.

16:05

Zemanovo nahození nebezpečné nebylo. Málek na něj viděl, navíc ho ale k němu vůbec nepustil blokující obránce.

15:20

Sešívaní ale dál řádí v útočném pásmu. Hosté je ale nepouštějí do zakončení.

14:28

14:27

Štibingrova střela našla přesně lapačku brankáře. Snadný zákrok pro Piráta mezi tyčemi.

13:49

Svoboda na modré čáře ukořistil kotouč a hnal se do samostatného úniku. Stíhal ho Steinocher, který soupeře k brankáři nepustil.

13:05

Na Pavláta lítá jeden kotouč za druhým. Většina střeleckých pokusů však pochází od modré čáry – pálil Štibingr i Antoš.

12:28

Slavia znovu v přesilovce. Štefančík bude pykat za podrážení.

12:18

K vidění byla série zbrklých přechodů do útoků, kdy útočníkům utíkaly kotouče.

10:38

Slávisté se po vstřelené brance znovu natlačili do pásma. Pavlát další nepříjemnou situaci ustál.

09:59

Pěkná akce Pražanů a je srovnáno. Do útočného pásma se řítil Vlček společně se Steinocherem. Vlček už dostal kotouč do dobré pozice, nakonec ale ještě puk přistrčil za sebe na MICHAL STEINOCHERA. Ten dokázal Pavláta prostřelit střelou nad rameno. Asistence: Šimon Vlček a Robin Všetečka.

09:41

Bez přípravy to z modré čáry zkoušel Štibingr. Střela však k brance kvůli zásahu Pirátů nedoputovala.

08:46

Oba celky bojují o každý kousek ledu. Chomutovští se snaží všemi prostředky vymanit ze sevření v rohu útočného pásma. Zatím neúspěšně.

08:07

Před chomutovskou brankou se bude vhazovat po zakázaném uvolnění.

07:21

Na druhé straně to zkoušel Koláček. Jeho pokus byl však zblokován, tečovaný puk jen doklouzal k Málkovi.

06:41

Antoš měl před sebou dostatek prostoru, a tak z modré čáry sjel blíže brance Chomutova. Pavlát správně povyjel a kotouč vyrazil.

06:10

Slávisty v dalším postupu zastavil ofsajd.

05:35

Hosté jdou jako první do vedení. Gut musel po střele hledat kotouč za sešívanou brankou. Odtud ho urychleně nasměroval zpět před brankoviště. Z prostoru mezi kruhy zakončoval MARCEL ŠTEFANČÍK, který dokázal Málka prostřelit. Asistence: Michal Gut a Matyáš Svoboda.

04:54

Koláček zavezl kotouč do útočného pásma. Tam se ho však ujali sešívaní beci a nepustili ho dál. Holý mu v rohu vzal kotouč.

04:19

Delší pasáž hry ve středním pásmu chtěl ukončit Všetečka. V pásmu byl ale dříve než nahozený puk. Sešívaní v ofsajdu.

03:39

03:12

Piráti vyvezli kotouč. Málek si dokonce musel připsat zákrok.

02:35

Steinocher dobře clonil před brankou. Střela z levého kruhu prošla až na Pavláta, který ale dokázal zasáhnout.

02:05

Brož šikovně podržel puk a hledal na brankovišti Všetečku. Ten zakončit nedokázal.

01:39

Štochl vystřelil kotouč nedovoleně mimo hrací plochu. Slavii čeká dvouminutová přesilová hra.

01:24

Pavláta prověřil Turek. Ten sice neměl ideální výhled, přesto dokázal zasáhnout.

00:57

Další přerušení. Střela na branku Chomutova přišla po vyjetí domácího hráče z útočného pásma. Odpískán ofsajd.

00:50

Zakázané uvolnění Pirátu. Vhazovat se bude před Pavlátem.

00:45

První formace se do zakončení nedostaly. Antoš za sešívané nakonec jen nahodil a vyrazil střídat.

00:01

V Edenu končí předzápasové rozbruslení. Do startu třetího zápasu čtvrtfinálové série mezi sešívanými a Piráty zbývá necelých dvacet minut.

HC Slavia Praha: Málek (Němeček) – Štibingr, Bureš, Duda, Antoš, Steinocher, Čapka, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Petrák.

Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Beneš, Vaněk, Štochl – Štefančík, Vrhel, Chlán, Svoboda, Prokop, Jaroš, Koláček, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

Rozhodčí: Souček – Horažďovský, Oudes.
Druhý zápas série: Piráti – Slavia 3:2sn
I ve druhém zápase byli sešívaní junioři střelecky aktivnější, a Jančovou trefou z páté minuty utkání i dobře rozehráli. V závěru druhé třetiny ale museli po gólech Koláčka a Štefančíka dohánět manko. To se červenobíle partě sice podařilo, zápas ale za stavu 2:2 putoval do prodloužení. A po něm i do nájezdů. Ty nabídly desetikolové drama, ve kterém nakonec rozhodl Michal Gut. Chomutov tak stav série srovnal.
První zápas série: Piráti – Slavia 0:3
Celá čtvrtfinálová série mezi Piráty a Slávií odstartovala už v úterý. Šťastný start do play off prožili hokejisté z Prahy. Ti se opírali o jistého Málka, který za svá záda během prvního zápasu nepustil jediný puk. Trefy Havrdy, Hradila a Vlčky nakonec sešívaným zajistily výhru a první bod do série.
Série se do Edenu stěhuje po dvou zápasech ze severočeského ledu. První zápas ovládli Pražané, ve středečním mači zase slavili Piráti po nájezdovém dramatu.
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům hokeje. Na program se opět vrací čtvrtfinálová série play off DHL extraligy juniorů. O semifinále proti sobě bojují hokejisté HC Slavia Praha a Piráti Chomutov. Aktuální stav série hrané na tři vítězné zápasy je 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:7

Branky a nahrávky: 10. Steinocher (Vlček, Všetečka), 38. Všetečka (Hradil) – 6. Štefančík (Gut, Svoboda), 21. Koblížek (Ouřada, Zeman), 31. Svoboda (Zeman), 31. Vaněk (Koblížek, Ouřada), 34. Chlán (Koblížek, Ouřada), 39. Koláček (Šuráň), 56. Ouřada (Chlán, Beneš)

HC Slavia Praha: Málek (34. Němeček) – Štibingr, Bureš, Duda, Antoš, Steinocher, Čapka, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Petrák.

Rozhodčí: Souček – Horažďovský, Oudes

01:39 CHM 2 Štochl, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
05:35 CHM 0:1 Štefančík (Gut, Svoboda)
09:59 SLA 1:1 Steinocher (Vlček, Všetečka)
12:28 CHM 2 Štefančík, podrážení
16:55 SLA 2 Antoš, podrážení
17:35 SLA 2 Holý, faul kolenem