Christián Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:29

Vyloučení: 3:2
Vyhrané buly: 34:20
Bodyčeky: 31:23
Je konec! Ottawa Senators dnes vyhrála na půdě Edmontonu 4:3 po prodloužení.
Do utkání lépe vstoupili Senatos, jelikož už v 5. minutě se prosadil Tkachuk. V 9. minutě ovšem srovnal Chiasson, ale v 16. minutě poslal hosty zpět do vedení Ryan.
Ve 23. minutě srovnal McDavid. Posléze ovšem hra nebyla příliš atraktivní a obě mužstva se soustředila především na defenzívu.
V prodloužení se hrálo nahoru dolů, ale nakonec se v 63. minutě prosadil hostující hráč Brady Tkachuk, který se štěstím propálil Koskinena.

62:09

62:09 Brady TKACHUK - 3:4

62:09

Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! BRADY TKACHUK se dostal do rychlého útoku po levé straně a následně i se štěstím překonal brankáře Andersona. Asistence: Rudolfs Balcers a Craig Anderson.

61:50

Prodloužení nabralo tempo a nyní se hraje nahoru dolů.

61:12

Ottawa se dostala dopředu po levé straně, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Mikko Koskinen.

60:18

Edmonton vyhrál úvodní buly a drží kotouč na svých holích.

60:01

Prodloužení začne přibližně ve 23:36.
Třetí třetina je u konce a stav je 3:3. Ve 48. minutě poslal Ottawu do vedení Gibbons, ovšem odpověď Oilers byla velice rychlá, protože se o minutu později prosadil Cave. Posléze byla hra velice vyrovnaná a branka už nepadla. Následuje tak prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53

Střela domácího hráče byla zblokována do ochranné sítě a je tady poslední šance pro Edmonton vyhrát zápas v základní hrací době.

59:11

Opět jsou u míče domácí, ale střela z levé strany nic velkého nepřinesla, jelikož byla zblokována.

58:22

Oilers zvyšují své tempo, ale Craig Anderson drží Ottawu.

57:42

Senators se dostali dopředu po pravé straně, ale následný pokus skončil jen vedle svatyně.

56:48

Domácí se snaží něco vymyslet směrem dopředu, ovšem obrana Ottawy si poradila.

56:02

Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.

55:47

Pomalu to vypadá, že se schyluje k prodloužení.

55:00

54:36

Ottawa nyní drží kotouč ve své třetině a čeká, až se jim zpátky vrátí z trestné lavice Jaroš.

53:46

Edmonton sice má přesilovku, ale Senators se dobře brání a opět se jim podařilo vyhodit kotouč.

53:00

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Christián Jaroš – 2 min., vysoká hůl).

52:04

Ottawa se dopustila pouze zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před bránu Andersona.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:49

Domácí si vytvořili velice dobrou šanci, ale následný pokus z mezikruží skončil jen vedle pravé tyče.

49:58

Hra se přerušila a následuje tak komerční přestávka.

48:33

48:33 Colby CAVE - 3:3

48:33

Edmonton právě vstřelil branku!
Odpověď Oilers byla velmi rychlá a je to 3:3! COLBY CAVE dostal přihrávku zpoza brány a posléze z první vypálil přesně do pravé šibenice. Asistence: Joseph Gambardella a Sam Gagner.

47:37

47:37 Brian GIBBONS - 2:3

47:37

Hosté jdou do vedení 3:2! Senators ukázali skvělou rychlou akci po levé straně, kdy se dostali do přečíslení a po přihrávce z levé strany zamířil mezi betony brankáře BRIAN GIBBONS. Asistence: Magnus Pääjärvi a Oscar Lindberg.

46:49

Hra je přerušena a následuje tak komerční přestávka.

45:56

Oilers mají trochu více ze hry, ovšem stále se nemohou dostat k nějaké šanci.

44:45

Zápas je velice vyrovnaný a stále tak nevidíme na hrací ploše příliš šancí.

43:08

Mikko Koskinen měl problémy před svým brankovištěm, jelikož nezachytil poskakující kotouč.

42:08

Edmonton drží kotouč na své polovině, ale nemůže se dostat přes polovinu hrací plochy.

41:15

Craig Anderson si skvěle poradil s nebezpečným pokusem Thomase Chabota.

40:23

Ottawa se na začátku třetí periody dopustila ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 22:59.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Edmontonu se podařilo srovnat na 2:2. Ve 23. minutě srovnal McDavid. Posléze ovšem hra nebyla příliš atraktivní a obě mužstva se soustředila především na defenzívu. Doufejme, že se tedy ve třetí periodě dočkáme gólů a uvidíme pěkný hokej.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:13

Hosté se opět pokoušejí něco vymyslet, ale hra není moc atraktivní a snad se to ve třetí třetině zlepší.

38:08

Senators se dostali k puku v rohu kluziště na polovině Oilers, ale ani tentokrát nepřišla nějaká nebezpečná střela.

37:07

Ottawa se dopustila pouze zakázaného uvolnění a následuje tak buly před brankářem Andersonem.

36:18

Edmonton obsadil třetinu soupeře, kde se snaží něco vymyslet, ale zatím to jsou jenom přihrávky.

35:25

Joseph Gambardella se snažil bojovat o kotouč, ale nakonec o něj přišel.

34:58

Leon Draisaitl byl v útočném pásmu příliš brzo a ocitl se tak v ofsajdu, což čárový rozhodčí dobře viděl.

34:29

Posléze se do protiútoku vrhli Oilers, ale Craig Anderson byl připraven.

34:06

Ottawa na chvíli sevřela soupeře, ale dostala se pouze k jedné střele.

33:06

Opět je hra přerušena a následuje tak komerční přestávka.

32:19

Stále se toho ve druhé periodě příliš neděje, jelikož se hraje nahoru dolů bez nějakých vážnějších střel, či akcí.

31:55

Ovšem posléze se k puku dostali Oilers, ale přihrávka domácího hráče byla zblokována do ochranné sítě.

30:47

Senators se opět nacpali do útočné třetiny, kde nyní drží kotouč a snaží se něco vymyslet.

29:51

Ottawa si vypracovala příležitost ke střele, ale ta nebyla nijak nebezpečná.

28:57

Oilers se dopustili ofsajdu a následuje buly ve středu hrací plochy.

28:28

Hra nám toho ve druhé třetině příliš nenabízí, což je škoda, ovšem čtyř branek jsme se už dočkali, tak doufejme, že brzy přijdou další.

27:36

Andrej Sekera se dostal do zakončení z levé strany, ale zamířil pouze vedle pravé tyče.

26:45

Max Veronneau se snažil projít do pásma soupeře, což se mu povedlo, ale posléze přišel o kotouč.

25:25

Hra je opět přerušena a následuje tak komerční přestávka.

24:06

Mikko Koskinen nyní musel skočit po kotouči, jelikož ten se nepříjemně odrážel před jeho brankovištěm.

22:54

22:54 Connor MCDAVID - 2:2

22:54

Je srovnáno na 2:2! CONNOR MCDAVID si parádně vyměnil kotouč s Draisaitlem a posléze tak zakončoval do poloprázdné brány. Asistence: Leon Draisaitl a Zack Kassian.

22:12

Senators drží kotouč na svých holích a snaží se projít po pravé straně, což se jim povedlo, ale následná střela zamířila do zámezí.

21:07

Domácí i hosté v plném počtu.

20:28

Ve druhé třetině se pokračuje ve hře 4 na 4 a Ottawa si vypracovala možnost pro střelu, ovšem ta nakonec nepřišla.

20:01

Další třetina začne přibližně v 22:04.
První třetina je u konce a Ottawa vede v Edmontonu 2:1. Do utkání lépe vstoupili Senatos, jelikož už v 5. minutě se prosadil Tkachuk. V 9. minutě ovšem srovnal Chiasson, ale v 16. minutě poslal hosty zpět do vedení Ryan. Ottawa je lepším týmem, ale před námi jsou ještě dvě třetiny.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39

McDavid sice navezl puk do pásma soupeře, ale tam střela nepřišla a vypadá to, že už branka v první třetině nepadne.

19:07

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ben Harpur – 2 min., hrubost).

18:42

Nyní už se Oilers dostali do zakončení, ale Craig Anderson byl připraven.

17:33

Edmonton zkouší něco vymyslet na své polovině, ale všechny přihrávky směrující do útočného pásma zachytává Ottawa.

16:02

Nyní se hra přerušila a máme tady další komerční přestávku.

15:28

15:28 Bobby RYAN - 1:2

15:28

Senators využívají také druhou přesilovou hru a jdou do vedení 2:1! Chabot poslal kotouč z levé strany před bránu, kde z první úspěšně zakončil BOBBY RYAN. Asistence: Thomas Chabot a Colin White.

15:09

Opět nemusel zasahovat Koskinen, jelikož pokus hostujícího hráče zamířil vedle domácí svatyně.

14:22

Ottawa má druhou přesilovou hru v dnešním zápase, ale zatím si nevytvořila nějakou šanci.

13:34

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., vysoká hůl).

12:45

Mikko Koskinen si lehce poradil se střelou soupeře, která z pravé strany skončila ve výstroji brankáře.

11:36

Hosté získali puk za svou bránou a momentálně se toho na hrací ploše moc neděje.

10:42

Hra je momentálně velmi vyrovnaná a hraje se nahoru dolů.

09:23

08:12

08:12 Alex CHIASSON - 1:1

08:12

Je srovnáno na 1:1! ALEX CHIASSON dostal fantastickou přihrávku od Nurse a následně svůj únik proměnil v branku, když bekhendovým blafákem překonal Andersona. Asistence: Darnell Nurse.

06:45

Nyní si už Oilers vytvořili dobrou šanci, ale Craig Anderson byl připraven.

05:52

Edmonton se snaží odpovědět, ale zatím se nemůže dostat do nějaké vážnější šance.

04:37

04:37 Brady TKACHUK - 0:1

04:37

Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení! BRADY TKACHUK to udělal velmi chytě, když zpoza brány nahodil kotouč do obránce Larssona, od něhož se puk odrazil za záda brankáře. Asistence: Christian Wolanin.

03:51

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., držení).

03:18

Hosté jsou na začátku utkání o něco aktivnějším týmem a Mikko Koskinen tak má plno práce.

01:56

Ottawa se opět dostala do zakončení, ale to skončilo jen vedle svatyně Oilers.

01:11

Senators se sice dostali do zakončení, ale s tím si poradil Koskinen bez problémů.

00:20

Edmonton se snažil projít dopředu, ale dopustil se pouze ofsajdového postavení.

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson (A), Klefbom, K. Russell, Nurse, Benning, Sekera – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic – Gagner, Cave, Rieder – Currie, Brodziak, Gambardella.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Jaroš, Chabot, DeMelo, Wolanin, Borowiecki (A), Harpur – Veronneau, White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Tierney, Balcers – B. Ryan (A), Pageau (A), O. Lindberg – Bödker, Gibbons, Duclair.

Rozhodčí: Chris Lee, Jean Hebert – James Tobias, Kiel Murchison.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Edmonton je momentálně v Západní konferenci na třináctém místě se sedmdesáti třemi body a skóre 210:245. V posledním zápase přivítal na svém ledě Columbus, se kterým si poradil a vyhrál 4:1. Nejproduktivnějším hráčem je se sto sedmi body McDavid.
Ottawa ve nachází ve Východní konferenci na samém dně tabulky, tudíž na šestnáctém místě s padesáti šesti body a skóre 218:275. V posledním zápase si navíc odvezla výprask z Calgary, kde prohrála s Flames 1:5. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti devíti body Chabot.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Edmonton Oilers a Ottawa Senators. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi týdny na půdě Ottawy. Tam ovšem vyhrál Edmonton 4:2. Dnes se navíc bude bojovat v Rogers Place v Edmontonu. Tato hala nabídne kapacitu pro 18 641 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

3:4

Branky a nahrávky: 9. Chiasson (Nurse), 23. McDavid (Draisaitl, Kassian), 49. Cave (Gambardella, Gagner) – 5. B. Tkachuk (Wolanin), 16. B. Ryan (Chabot, White), 48. Gibbons (Pääjärvi, O. Lindberg), 63. B. Tkachuk (Balcers, C. Anderson)

Rozhodčí: Chris Lee, Jean Hebert – James Tobias, Kiel Murchison

03:51 EDM 2 Lucic, držení
04:37 OTT 0:1 B. Tkachuk (Wolanin)
08:12 EDM 1:1 Chiasson (Nurse)
13:34 EDM 2 Nurse, vysoká hůl
15:28 OTT 1:2 B. Ryan (Chabot, White)
19:07 EDM 2 Chiasson, hrubost