Vhazování (%): 57 – 44
Hity: 28 – 25
Přesilová hra: 0/2 – 0/1
Trestné minuty: 6 – 18
Hurricanes vyhráli druhé utkání po sobě, čtvrté utkání z posledních pěti. Na Východě stále drží první divokou kartu, přičemž mají na svém kontě 87 bodů.

Penguins prohráli třetí zápas v řadě, podruhé za sebou však alespoň získali bod. V tabulce Metropolitní divize jsou i nadále třetí, o dva body před dnešním soupeřem.

Konec: Carolina Hurricanes vs Pittsburgh Penguins 3:2 sn

65:00

65:00 Dougie HAMILTON - 3:2

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je DOUGIE HAMILTON.

3. série 1:0

Jake GUENTZEL neproměňuje.

Jaccob SLAVIN neproměňuje.

2. série 1:0

Sidney CROSBY neproměňuje. Nedostal se prakticky vůbec k zakončení.

Sebastian AHO neproměňuje. Zkoušel střelu z mezikruží, kterou Murray zlikvidoval.

1. série 1:0

Phil KESSEL neproměňuje.

Dougie HAMILTON proměňuje. Vyšel mu forhendový blafák, zakončený mezi Murrayho betony.

Samostatné nájezdy začínají.
Začínat budou Hurricanes. Prvním exekutorem je Hamilton.

Po prodloužení: Hurricanes vs Penguins 2:2

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Dojde nakonec i na samostatné nájezdy.

64:29

Aho střílel z pravé strany bez přípravy, přičemž měl před sebou prázdnou bránu. Výborný defenzivní zákrok předvedl Johnson.

64:01

Probíhá poslední minuta prodloužení!

63:27

Konec oddechového času, vhazování po Murrayho pravé ruce.

63:27

Oddechový čas pro hosty.

63:27

Faulkova střela bez přípravy z levé strany, Murray zasahuje.

62:56

Podaří se Hurricanes rozhodnout při početní převaze? Vhazování po pravici Murrayho.

62:56

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

62:54

Výborný Murray, jenž vychytal samostatný únik Aha!

62:31

Polovina prodloužení je za námi.

61:42

Rozhodnout mohl před bránou Williams, Murray ale připraven na správné pozici.

61:27

Hamiltonova střela ze středu útočného pásma neprošla přes Petterssona.

60:20

Do přerušení se bude hrát ve čtyřech.

60:16

60:09

Pokus Aha z levé strany zablokován Dumoulinem vysoko nad, do ochranné sítě.

60:03

Puk získávají Hurricanes, kteří mají k dispozici ještě chvíli přesilovku.

60:01

Úvodní vhazování prodloužení obstarají Aho a Cullen.

Střely na bránu: 34 – 36
Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Rozhodne tedy pětiminutové prodloužení, v případě nutnosti může dojít ještě klidně na samostatné nájezdy.

59:34

Cullen útočil při vlastním oslabení, zleva si ale na Mrázka nepřišel.

59:17

Začala druhá minuta z trestu Johnsona. Canes zatím pouze s jednou střelou na bránu, kterou mimochodem obstaral Teräväinen.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:16

Jedinečná příležitost pro Hurricanes, jejich první přesilovka v dnešním zápase. Vhazuje se po pravici Murrayho.

58:16

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jack Johnson – 2 min., vysoká hůl).

58:03

58:03 Justin WILLIAMS - 2:2

58:04

Carolina právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po úspěšném vhazování pálil Hamilton, uspěl ale až dorážkou z těsné blízkosti JUSTIN WILLIAMS. 2:2! Asistence: Dougie Hamilton, Nino Niederreiter.

58:00

Konec oddechového času. Důležité vhazování po levé ruce Murrayho. Mrázek na střídačce.

58:00

Oddechový čas pro domácí.

58:00

Murray má kotouč ve svém držení. Přesně dvě minuty do konce třetí třetiny.

57:30

Mrázek už je na střídačce! Hurricanes tedy zkouší štěstí bez brankáře.

57:19

Dvě minuty a 41 vteřin do konce třetí třetiny. Aho a Crosby na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Pens.

57:19

Pomoci sebrat poslední síly nyní Canes může reklamní přestávka.

56:34

Útočná akce Martinooka po levé straně neměla dlouhého trvání. Obrana Tučňáků byla dobře zorganizovaná.

55:40

Naleznou Hurricanes ještě síly na vyrovnání skóre?

55:23

55:23 Kris LETANG - 1:2

55:23

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Penguins jdou necelých pět minut před koncem třetí třetiny do vedení! Přečíslení zakončil po velmi pohledné kombinaci zprava KRIS LETANG. Asistence: Bryan Rust, Jake Guentzel.

54:32

Wallmarkova střela z pravé strany, Murray pohodlně vyráží vyrážečkou.

53:30

Sledujeme velmi vyrovnané utkání. Kdo bude po jeho skončení šťastnější?

53:05

Nyní už to Svečnikovovi vyšlo a byla z toho i poměrně kvalitní příležitost. Murray se ovšem nenechal zaskočit.

52:56

Svečnikov se zleva dostal před bránu, na zakončení mu ale už nezbyl čas.

52:21

Střely na bránu: 25 – 32

51:27

Domácím se nepodařilo správně přejít do útočného pásma – ofsajd.

51:05

Pens mají ve třetí třetině výraznou střeleckou převahu.

51:00

Vhazuje se po pravé ruce Mrázka, mezi hole Staala a Bjugstada.

51:00

Letang pálil zleva bez přípravy, Mrázek opět připraven na správném místě. Následuje reklamní přestávka.

50:27

Canes raději poslali touš na zakázané uvolnění.

50:22

Velký závar před Mrázkem! Český brankář ve službách Hurricanes přitom předvedl hned několik výborných zákroků. Skórovat mohl Blandisi či Dumoulin.

50:22

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:55

Těsně před polovinou třetí třetiny je skóre mezi Hurricanes a Penguins nadále nerozhodné, 1:1.

49:00

Proti střele Hamiltona z levého kruhu pro vhazování už ale Murray musel zasáhnout.

48:38

Nahození Aha z levé strany Murrayho neohrozilo.

47:33

Konec reklamní přestávky, Aho a Crosby na vhazování po pravici Mrázka.

47:33

Mrázek zastavil střelu Dumoulina z levé strany, na řadě je reklamní přestávka.

47:16

Střely na bránu: 24 – 21

47:03

46:04

První polovina z trestu Faulka je minulostí. Zatím dvě střely na bránu v podání Pens. Obě přitom obstaral Kessel.

45:27

Nepřesná rozehrávka Tučňáků, zakázané uvolnění při přesilovce.

45:13

Kessel ihned zleva zaměstnal Mrázka, který vyrazil levým betonem.

45:03

Penguins si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Mrázka.

45:03

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Faulk – 2 min., nedovolené bránění).

44:29

Aho přenechal na levé straně kotouč Niederreiterovi, jeho následná střela skončila u Murrayho v náručí.

43:59

Slavin zablokoval střelecký pokus Kessela z úhlu, zprava, do ochranné sítě.

43:40

Pittsburghu odpískána hra vysokou holí. Následovat by mělo další vhazování ve střední třetině.

42:16

Dumoulin obstarával další hrozbu pro Mrázka, avšak byl zastaven čárovými kvůli ofsajdu.

42:00

Dumoulin vypálil ihned po vhazování od modré čáry, Mrázek schoval puk ve svém náručí.

41:58

Zakázané uvolnění od domácích hokejistů, hra se přesune před Mrázka.

41:42

Postavení mimo hru ze strany Caroliny.

41:30

Ferlandův pokus od levého mantinelu, Murray neměl moc problémů se zákrokem.

40:56

Staalova střela z levého kruhu, Murray vyráží levým ramenem.

40:01

Obě mužstva máme zpět na ledové ploše PNC Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 4 – 4
I druhá třetina měla trochu pomalý začátek. Následně jsme však mohli znovu sledovat pěknou podívanou. Dočkali jsme se přitom i dvou gólů – po jednom na každé straně. Hurricanes nejprve poslal do vedení Brock McGinn, o několik vteřin později srovnal skóre na 1:1 Jake Guentzel.

Po 2. třetině: Hurricanes vs Penguins 1:1

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:52

Domácí hokejisté se drželi poměrně dlouho v útočném pásmu, výraznější šanci si ale nedokázali vytvořit.

38:12

Canes se dostali do ofsajdu.

37:55

Vezme za to ještě někdo v posledních dvou minutách druhé třetiny?

37:16

Mrázek vyrazil před sebe střelecký pokus Petterssona od modré čáry, z levé strany.

36:54

Vhazovalo se ve střední třetině, před střídačkou Hurricanes.

36:52

Touš si to namířil do hlediště. Po přerušení ještě trefil Ferland Hörnqvista, což se nelíbilo Bjugstadovi. Vylučovat se ovšem nebude.

36:36

Fleuryho nahození od levého mantinelu minulo tři tyče.

35:40

V PNC Areně panuje velmi dobrá atmosféra. Starají se o ní mimochodem i fanoušci Pittsburghu.

35:03

Hamilton si vytvořil dobrou šanci, bekhendem zleva ale Murrayho nepřekonal.

34:58

Oba týmy v plném počtu.

34:12

Pět minut a 48 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po pravé ruce Murrayho, mezi hokejky Aha a Cullena.

34:12

Murray vyrazil střelecký pokus Staala z levé strany vysoko nad, do ochranné sítě. Proběhne další z reklamních přestávek.

33:47

Neúspěšná útočná snaha Tučňáků – postavení mimo hru.

33:20

Hamilton střílel z podobného místa, jako před ním Staal. I on však mířil na střed brány.

33:12

Staal vystřelil z pravé strany trefil ale pouze střed brány, tudíž i Murrayho náručí.

32:58

Znovu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Vhazování v neutrální zóně, poblíž trestní lavice Penguins.

32:58

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., nedovolené bránění).

32:46

Střely na bránu: 14 – 16

32:10

Ofsajd v tuto chvíli odpískán rovněž Pittsburghu.

31:38

Zpět do akce! McKegg a Cullen v souboji na vhazování ve střední třetině, před střídačkou hostujícího celku.

31:38

Ferland v postavení mimo hru, před námi je druhá reklamní přestávka ve druhé třetině.

31:16

Zakázané uvolnění v podání Pens.

30:54

Petterssonova střela od modré, z levé strany, byla před bránou tečována Hörnqvistem, Mrázek ale pozorný.

30:16

30:16 Jake GUENTZEL - 1:1

30:16

Penguins rychle srovnávají! Ze středu útočného pásma Mrázka prostřelil JAKE GUENTZEL. Ten zaznamenal sedmatřicátý gól v této sezoně, 1:1! Asistence: Sidney Crosby, Bryan Rust.

29:38

29:38 Brock MCGINN - 1:0

29:38

Krátce před polovinou utkání Hurricanes otevírají skóre! Z levé strany skóroval pěknou střelou pod horní tyč BROCK MCGINN. Jeho devátá trefa v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Justin Faulk.

29:26

Ferlandovi se podařilo dostat do úniku, bekhendem ale na Murrayho nevyzrál.

28:22

Také střela Petterssona od modré čáry, zleva, Mrázka přímo neohrozila.

27:30

Dumoulinův pokus z levé strany zablokován Williamsem, Mrázek tak zůstal bez práce.

26:47

26:47

Další útočná akce Canes končí ofsajdem. Na řadu přichází reklamní přestávka.

26:35

Svečnikov se snažil dostat za obranu soupeře, avšak příliš nepochodil. Defenzivně dobře zahrál Johnson.

26:15

Hra nebyla dlouhou dobu přerušena.

25:38

Guentzel vybídl ke střele z pravého kruhu pro vhazování Crosbyho, Mrázek se prezentoval skvělým zákrokem vyrážečkou.

25:11

Střely na bránu: 11 – 11

25:03

24:20

Na hřišti je sice nyní více prostoru, žádný hokejista toho ovšem doposud nedokázal patřičně využít.

23:03

Sledovat budeme hru ve čtyřech na obou stranách. Vhazování po pravici Murrayho.

23:03

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., podrážení).

22:46

Puk opustil hrací plochu. Následovat by podle signalizace sudích mělo vhazování před Mrázkem.

22:30

Nikomu se momentálně nedaří pořádně zaútočit. Brankáři mohou být v klidu.

21:20

Nyní se Hurricanes píská zakázané uvolnění.

21:04

Tučňáci se dostali do ofsajdu.

20:50

Pokus Svečnikova z pravé strany neprošel, dobrou defenzivní práci odvedl Johnson.

20:08

Aho střílel po osmi vteřinách z levé strany, avšak minul Murrayho bránu.

20:01

Hokejisté Caroliny a Pittsburghu jsou zpět na ledě PNC Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Zablokované střely: 3 – 5
Vhazování (%): 67 – 33
Hity: 8 – 6
Trestné minuty: 0 – 0
Úvodní minuty byly poněkud ospalé. Následně jsme ovšem mohli sledovat z obou stran výborný hokej s velmi dobrými gólovými příležitostmi. Žádná však úspěchem neskončila.

Po 1. třetině: Hurricanes vs Penguins 0:0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59

Penguins se ještě v posledních vteřinách snažili zaútočit, Mrázka však ohrozit nedokázali.

19:18

Kotouč v ochranné síti za Mrázkovými zády.

19:01

Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:44

Wallmark vystřelil z mezikruží, nastřelil přitom brankovou konstrukci!

18:17

Skvělý Mrázek! Další dobrou příležitost měl na levé straně Bjugstad.

17:30

Nahození Faulka z pravé strany, Murray se příliš nezapotil, když vyrazil pravým betonem.

17:14

Icing v podání týmu Mikea Sullivana.

16:56

Wilsonova střela z pravé strany postrádala hodně na přesnosti.

16:01

Šance jsou na obou stranách, na úvodní gól ale stále čekáme.

15:34

Simon zprava před bránu na teč Bjugstadovi, Mrázek předvedl dobrý postřeh.

15:23

Zakázané uvolnění v tuto chvíli rovněž ze strany Pittsburghu.

15:14

Carolina se provinila icingem. Vhazovat se tedy za malý moment bude poblíž Mrázka.

14:07

Pět minut a 53 vteřin do konce první třetiny. Aho a Crosby v souboji na vhazování ve středovém kruhu.

14:07

Touš si to namířil na střídačku hostů, před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka.

13:13

Obrovská šance Penguins! Pokus Bjugstada z pravého kruhu propadl Mrázkovi, přičemž se poté zastavil na tyči.

12:25

Velmi dobrý forčekink Hurricanes dělá nyní Pens problémy.

12:16

Střely na bránu: 6 – 6

11:57

Můžeme pokračovat. Souboj na vhazování po pravé ruce Murrayho obstarávají Niederreiter a Crosby.

11:57

Následuje druhá reklamní přestávka.

11:57

Fleury měl velmi dobrou příležitost, když si zleva s pukem najel před bránu, avšak následně přestřelil.

11:25

Pokus Hörnqvista z pravé strany skončil pouze na boční síti Mrázkovy svatyně.

10:47

Útočnou akci McGinna po levé straně zastavil rychle Letang.

10:01

Polovina první třetiny je za námi. Hurricanes zatím hrají doma s Penguins bez branek.

09:13

První větší šance! Murray musel zakročit proti pokusu Teräväinena z levé strany a následně také proti bekhendové dorážce Svečnikova z těsné blízkosti.

08:53

Ze středu útočného pásma pálil na opačné straně ledu Svečnikov, Murrayho však nezaměstnal.

08:23

Schultz se na modré čáře pokoušel o střelu bez přípravy, avšak neúspěšně.

07:36

Konec reklamní přestávky. Vhazuje se po pravici Mrázka, mezi hole Williamse a Crosbyho.

07:36

Mrázek drží puk ve své moci, proběhne první reklamní přestávka dnešního utkání.

07:20

Oba celky zatím mají docela potíže založit správně útočnou akci.

06:11

Letang střílel z pravé strany, trefil ale pouze spoluhráče Simona.

05:11

Střely na bránu: 2 – 4

04:58

Nyní si už Mrázek zase na kotouč sáhl. Žádné velké problémy ovšem neměl.

04:45

Cullenova střela od levého mantinelu byla zablokována Fleurym.

03:53

Tučňákům nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

03:28

Vzápětí je tu opět zakázané uvolnění Canes.

03:22

Čároví pískají domácím hokejistům další icing.

03:04

Prudká střela McCanna z levé strany, Mrázek touš vyrazil před sebe pravým betonem.

02:48

Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Caroliny.

02:33

McGinn od levého mantinelu přihrál do středu na Faulka, jeho následná střela končí u Murrayho v náručí.

01:05

Střelecký pokus Hamiltona od modré čáry, zprava, Murray kotouč vyráží do rohu pravým betonem.

00:15

Pittsburgh uspěl na buly, následně nahodil puk do útočného pásma, Mrázek po 15 vteřinách hru poprvé přerušil.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Aho a Crosby, jdeme na to!
Hymna je minulostí, divizní duel mezi Hurricanes a Penguins co nevidět začne.
Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, v PNC Areně zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

CAR: Mrázek – Pesce, Faulk – Niederreiter, Aho, Williams

PIT: Murray – Dumoulin, Letang – McCann, Crosby, Guentzel
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

CAR: Petr Mrázek – 27 let, CZE
→ Z:34 REC:18-13-3 PR:2.52 %ÚS:90.8

PIT: Matt Murray – 24 let, CAN
→ Z:41 REC:24-12-4 PR:2.83 %ÚS:91.6

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk (A), H. Fleury, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, Williams (C) – Svečnikov, J. Staal (A), T. Teräväinen – Ferland, Wallmark, Martinook – B. McGinn, McKegg, Mäenalanen.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – McCann, Crosby (C), Guentzel – Rust, Blueger, Kessel – Simon, Bjugstad, Hörnqvist – Blandisi, Cullen (A), G. Wilson.

Rozhodčí: Brad Watson, Tim Peel – Bryan Pancich, Michel Cormier.

Příjemný úterní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Carolina Hurricanes a Pittsburgh Penguins.

PITTSBURGH PENGUINS
- 3. místo v Metropolitní divizi (88 bodů)

Penguins se na ledě Hurricanes pokusí ukončit "sérii" dvou porážek. Zároveň zde zahájí čtyřzápasový trip. V posledním střetnutí nestačili na Philadelphii Flyers 1:2 v prodloužení. Za uplynulých pět zápasů jinak zapsali bilanci 3-1-1.

CAROLINA HURRICANES
- 1. divoká karta na Východě (85 bodů)

Hurricanes zabojují o čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. V minulém duelu porazili Buffalo Sabres 4:2. Zpět do akce se vrací po dvoudenní pauze, přičemž proti Penguins odehrají druhé utkání ze série pěti zápasů doma v řadě.

Carolina Hurricanes vs Pittsburgh Penguins, 00:00 SEČ

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat důležitý divizní souboj mezi týmy Carolina Hurricanes a Pittsburgh Penguins. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v PNC Areně vhozeno krátce po 00:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

3:2

Branky a nahrávky: 30. B. McGinn (Faulk), 59. Williams (D. Hamilton, Niederreiter), rozh. náj. D. Hamilton – 31. Guentzel (Crosby, Rust), 56. Letang (Rust, Guentzel)