Kenny de Schepper – Adam Pavlásek

1:2 6:7 (6), 6:2, 1:6

18.03.2019, 14:01 • Lille • 1. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

1:6

Je konec! Adam Pavlásek ukončil dnešní zápas perfektním přechodem k síti a vítězným volejem mimo dosah soupeře.

15-40

Dva mečboly pro Pavláska! Český hráč byl od prvního podání aktivnější, k síti ale zamířil de Schepper, který však zahrál bekhendem do pásky.

1:5

Adam Pavlásek vede v rozhodujícím setu už 5:1! Kenny de Schepper vystartoval po prvním podání k síti, ale český tenista předvedl povedený prohoz po lajně.

30-40

Brejkbol pro Pavláska! Kenny de Schepper byl bez prvního podání a po tom druhém zahrál okamžitě bekhendem do autu.

1:4

Brejk je potvrzen! Adam Pavlásek odskakuje od soupeře do vedení o tři gemy. Na závěr hry vytáhl přímý bod ze servisu.

1:3

Brejk pro Pavláska! Kenny de Schepper útočil po prvním podání, poté ale nedal přesný kraťas a toho využil k vítěznému úderu Pavlásek.

30-40

Adam Pavlásek čelil jen druhému podání. Kenny de Schepper byl sice v útočnější pozici, ale tu proměnit nedokázal. Naopak Pavlásek zasmečoval přesně.

1:2

Ani nyní se nemohl Pavlásek spolehnout na první podání. Kenny de Schepper toho však ani v nejmenším nevyužil a hned druhý úder zahrál do zámezí.

1:1

Ve třetím setu je srovnáno. Francouz zvolil po prvním podání náběh k síti a volejem zakončil gem.

0:1

Český tenista zahajuje třetí set skvěle. Na závěr úvodního gemu vytáhl přímý bod po prvním podání.

6:2

O postupujícím do druhého kola rozhodne až třetí sada. Pavlásek byl sice ve výměně, ale bekhendem umístil míček naprosto mimo dvorec.

40-15

Dva setboly pro De Scheppera. Ani tentokrát nezamířil Pavláskův return do hracího pole.

5:2

Po servisu do středu kurtu zahrál Pavlásek přesně do protipohybu soupeře a ukončil tak sedmou hru.

5:1

Kenny de Schepper potvrzuje i druhý brejk ve druhém setu. Čistou hru zakončil přímým bodem ze servisu.

4:1

Český tenista ztrácí ve druhém setu další servis. Po krátkém returnu byl Pavlásek opět v ideálním postavení ve středu kurtu, ale bekhendem napálil pásku.

40-30

Pavlásek se vypořádal s returnem pod nohy, poté rozběhal soupeře, ale ten se ještě udržel ve výměně. Po úderu přesně na lajnu má De Schepper brejkbol.

3:1

Kenny de Schepper byl sice bez prvního podání, ale i tak dokázal Pavláska donutit k chybě z bekhendu. Brejk je potvrzen.

2:1

Adam Pavlásek po další minele u sítě ztrácí své podání. De Schepper se téměř zadarmo dostává do nadějného vedení ve druhém setu.

A-40

Po tvrdém servisu měl Pavlásek opět navrch. Ani nyní mu ale kraťas nevyšel. Brejkbol pro francouzského hráče.

A-40

Brejkbol pro Francouze. Ani na dva pokusy Pavlásek u sítě neuspěl a toho využil prohozem De Schepper.

1:1

Ve druhém setu je srovnáno. Pavláskův bekhend se přes pásku nepřevalil.

0:1

Adam Pavlásek vstupuje do druhého setu výborně. Po prvním podání byl sice Francouz ve hře od základní lajny, ale poté zahrál jen nízký forhend.

6:7

První sada míří na konto českého hráče! Na závěr tiebreaku trefil Pavlásek první podání do středu kurtu.

6-7

Ještě jedna šance pro Pavláska. Proti prvnímu podání se ubránil za koncovou lajnou a poté sám zahrozil z forhendu.

5-6

Setbol pro Pavláska. Český tenista si to namířil po prvním podání k síti a tentokrát už byl z voleje přesný.

6:6

O prvním setu rozhodne až tiebreak. Kenny de Schepper sice útočil od základní lajny, ale finální úder poslal mimo dvorec.

6:5

Kenny de Schepper se vrací v prvním setu opět do vedení. Na závěr jedenácté hry vytáhl francouzský tenista přímý bod.

5:5

Po třetím gemu v řadě je v prvním setu srovnáno. Adam Pavlásek nedal soupeři v tomto gemu příliš šancí.

5:4

Kenny de Schepper nedokázal doservírovat první sadu do zdárného konce. Na závěr gemu dokonce předvedl dvojchybu.

15-40

Adam Pavlásek se dostává v pravou chvíli ke dvěma brejkbolům. Další maratonskou výměnu zakončil chybou domácí tenista.

5:3

Čistou hrou se ještě Adam Pavlásek drží v prvním setu. Po přeběhu více k síti zakončil gem forhendem k postranní čáře.

5:2

Brejk je vcelku jasně potvrzen! Ani v posledním případě se český tenista do výměny returnem nedostal.

4:2

Adam Pavlásek ztrácí pátý fiftýn v řadě. Nejprve sice povedeným kraťasem přinutil soupeře ke sprintu, ale poté zahrál pouze do sítě.

A-40

Kenny de Schepper se dokonce dostává k brejkbolu. Pavlásek při náběhu k síti zahrál příliš nízký forhend.

3:2

Čtvrtým bodem v řadě naprosto otáčí domácí tenista pátou hru. Na závěr gemu vytáhl dokonce přímý bod ze servisu.

2:2

Adam Pavlásek zakončuje minutový gem esem k postranní lajně.

2:1

Kenny de Schepper si drží po problémech své podání. Český tenista svou šanci na brejk nedokázal proměnit a na závěr hry vyhodil do autu další bekhend.

30-40

Vytáhlý Francouz pokračuje nevynucenou chybou z bekhendu a Pavlásek má k dispozici první brejkbol.

1:1

Adam Pavlásek srovnává stav prvního setu. Na závěr vytáhl přímý bod po servisu na tělo soupeře.