konec (0:4, 0:1, 1:0) Stav série: 3:1

16.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Čtvrtfinále • Martin Vavruša

Tipsport: 2.3 4.1 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě už je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů ze slovenského hokeje, na viděnou! (20:56:29)
Série se tak vrátí do Košic, kde bude mít Poprad v pondělí od 18 hodin druhou šanci sérii ukončit. Podaří se mu to? Nebo se naopak Košicím podaří zvrátit nepříznivý stav série a otočit z 0:3 na 4:3? Více nám o tom napoví pondělní utkání, ze kterého Vám opět přineseme podrobný přenos.
Košice už si tedy náskok pohlídaly a snižují stav série na 1:3. V 52. minutě nicméně Laco přišel o čisté konto po krásné souhře Svitany a zakončujícího Samuela Mlynaroviče, který snížil na 1:5.

59:50

Poprad dobře napadá a drží soupeře v jeho obranném pásmu.

59:30

Šerbatovovi utekl puk, Košice jej ale dokázaly získat zpět.

58:01

Vyloučení v týmu HC Košice (Dudáš – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Košice (Brophey – 2 min.).
Vyloučení v týmu HK Poprad (Ťavoda – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu HK Poprad (Paukovček – 2 min, hrubost).

58:01

Na ledě se strhla potyčka a Dudáš poslal Ťavodu na svou střídačku.

58:01

Popradská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

57:53

Košice na chvíli zavezly puk do útočného pásma, ale Spilár se Sujou si jen nahrávali podél mantinelu.

57:25

Útočnou akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

57:00

Domácí jsou v plném počtu.

56:17

Sýkora nabil přes pásmo Haščákovi, proti tomu se ale Nechvátal stihl přesunout.

55:25

Bondrova střela z úhlu mířila těsně vedle košické branky.

55:00

Vyloučení v týmu HK Poprad (Karalahti – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Poprad (Pulli – 2 min., hrubost).

54:45

Košice vyhazují jen na zakázané uvolnění.

54:04

Salija na ose potřeboval zpracovat puk a hosté mu tak stihli zabránit ve střele.

53:24

Galamboš vybojoval puk za brankou Nechvátala, k zakončení se ale nakonec nedostal.

53:04

Košice pouze protečovaly do útočného pásma.

52:15

Hosté šli do přečíslení tří proti jednomu, ale Nechvátal fantastickým zákrokem vychytal střelu z první!

51:59

Poprad právě vstřelil branku!
Svitana u zadního mantinelu naznačil pohyb a poté překvapil obránce zadovkou před branku, kam si najížděl volný SAMUEL MLYNAROVIČ, který z první překonal Laca. Asistence: Patrik Svitana, Dávid Bondra.

51:41

Vyhození Popradu se odrazilo o mantinel přímo na Laca, ten tak musel hrát.

51:19

Minerovo nahození srazil Laco do rohu.
Dnešní utkání sleduje 4323 diváků.

50:49

Abdul hledal před brankou volného spoluhráče, do jeho přihrávky však zalehl hostující obránce.

50:15

Šerbatov zavezl puk do útočného pásma, Kmazíci ho ale vzápětí opět vytlačili za modrou.

49:50

Hosté opět posílají puk daleko od své branky.

49:31

Další nahození domácích končí vedle branky.

49:00

Salija nahodil od modré čáry a Laco si nebyl jistý, kde má puk. Jeden z košických obránců jej ovšem zametl do rohu.

48:40

Popradu se stále nedaří dostat se do útočného pásma.

48:03

Paukovček byl na buly úspěšný, ale Belluš přihrál přímo na hokejku Klímovi. Ten posílá puk vysokým obloučkem přes všechny čáry.

48:00

Poprad si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Eduard Šedivý (KOS).

47:45

Ignatuškin prokázal, že to s pukem umí a ukličkoval dva hráče soupeře, sjel si až k brance a nabídl puk na střelu do prázdné branky Haščákovi, ten však promáchl.

47:25

Hosté vyhazují puk na svou střídačku.

47:07

Suja se pod tlakem pokusil o bekhendový blafák, trefil ale jen lapačku Nechvátala.

46:42

Košice vyhodily puk, ten se nakonec zastavil jen kousek před prodloužením brankové čáry.

46:10

Šedivý si najížděl do brejku, přihrávku na něj ale zachytil jeden z Kamzíků.

45:41

Slovák byl v souboji s Bellušem úspěšnější, Poprad ale záhy vybojoval puk zpět.

44:40

Dlouhá rozehrávka domácích končí až za brankou Laca. Zakázané uvolnění se ovšem nepíská.

43:56

Nagy si opět zakličkoval, tentokrát ve středním pásmu, ale cestu do útoku mu to neotevřelo a tak se vrátil ke své brance. Košice už nikam nespěchají.

43:22

Erving prověřil Laca ránou od červené čáry. Hostující brankář puk okamžitě odehrál zpět do středního pásma.

42:46

Jokeľ chtěl využít podklouznutí Saliji, ale ke střele se nakonec nedostal.

42:35

Miner nahodil puk od modré čáry jen do lapačky Laca.

42:10

Košice vyhazují puk na zakázané uvolnění.

41:43

Sýkora chtěl obtočit hokejku kolem tyče po vzoru Granlunda, ale puk mu utekl a vyšla z toho přihrávka na vrchol kruhů. Nechvátal následnou střelu chytil.

41:09

Ervingovi odskočil puk do středního pásma.

40:33

Mlynarovič neprošel přes útočnou modrou čáru, bojuje však ještě o puk v rohu kluziště.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:09.
Ve druhé třetině už se tempo hry trochu zklidnilo, nicméně Kamzíci dnes mají velké potíže dostat se přes obranu soupeře. Košice už hrají více na jistotu a snaží se držet puk co nejvíce v útočném pásmu, jediný zásah přišel až v závěru, kdy hrály přesilovou hru a Ján Sýkora střelou z první přidal pátou branku hostů.

40:00

39:28

Košice vstřelily branku!
JÁN SÝKORA v přesilovce nic nevymýšlel a prostě jen vystřelil z nápřahu a rozvlnil síť za Nechvátalovými zády. Asistence: Jere Pulli, Marcel Haščák.

39:10

Košice si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Justin Buzzeo (POP).

39:00

Nagy se zkoušel natlačit na osu, domácí mu však sebrali puk.

38:23

Sýkora to zkusil z úhlu, Nechvátal jeho střelu vyrazil.

38:01

Abdul nedokázal u mantinelu zpracovat puk a ten končí na holích hostů.

37:47

Poprad zastavuje postavení mimo hru.

37:09

Heizerovu přihrávku zastavil před brankou Paločko, i tak se nakonec Poprad dostal ke dvěma nebezpečným střelám.

36:35

Klíma na útočné modré čáře zpracoval puk jen pro soupeře.

35:57

Košice šly do přečíslení tří proti dvěma, Galambošovu střílenou přihrávku však hráč před brankou nedokázal tečovat.

35:05

Pro Buzzea se otevřel prostor k brejku, nahrávka na něj však mířila příliš daleko.

34:46

Poprad pouze odevzdal puk a odchází střídat.

34:19

Košice kombinují v útočném pásmu, zatím však bez větší střelecké aktivity.

33:14

Ignatuškin vybojoval puk v útočném pásmu a nabil na druhou stranu Šerbatovovi. Ten ale minul branku.

32:51

Paukovčekova střela na branku neprošla.

32:43

Abdulovo nahození do útočného pásma Laco raději ukryl do lapačky.

32:38

Klíma zkusil překvapit Nechvátala prudkým nahozením od mantinelu. Ten však podržel puk ve výstroji.

31:42

Nagy hledal křižmou přihrávkou Suju, ale jeho nabídku zachytil jeden z domácích hráčů.

30:55

Sýkora si zakličkoval před brankou Popradu, ale k zakončení se nedostal.

30:31

Hričina číhal před brankou, ale Nechvátal udržel Kochovu střelu ve výstroji.

29:47

Slovák obětavou rybičkou zabránil brejku domácích.

29:11

Ťavodova střílená přihrávka proskákala těsně kolem tyče!

28:27

Suja skvěle napadal a ušetřil několik cenných vteřin u branky domácích.

27:53

Poprad se nedostal do útočného pásma a musí se vrátit pro puk ke své brance.

27:35

Galamboš vyhazuje puk opět až k Nechvátalovi.

27:28

Svitana si sjížděl před branku pro přihrávku, hostující obrana si jej ale pohlídala.

27:17

Košicím se ale daří držet puk daleko od své branky, Brejčák navíc posunul domácí branku a tak se bude vhazovat před Nechvátalem.

26:53

Tomáš Hričina (KOS) o chvíli později dohrál Heizera, ale podle názoru rozhodčích to nebylo úplně v pořádku a ti ho poslali na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

26:32

Hričina neprošel na modré čáře přes Saliju.

26:26

Útok Popradu zastavuje postavení mimo hru.

26:12

Dudáš dost riskantně přihrával na modré čáře, přesto mu to vyšlo a Šedivý mohl nahodit na branku. Nechvátal drží puk v náručí.

26:00

Klíma se snažil natlačit před Nechvátala, ale domácí obránci ho nepustili. Popradská branka je posunutá.

25:37

Mlynarovič drží puk u branky Laca, dva Košičtí jej ale nepouštějí od mantinelu.

24:51

Kamzíci se na chvíli vydali na útočný výlet, zahrozit se jim ale nepodařilo.

24:35

Košice opět tlačí Poprad v jeho obranném pásmu.

24:09

Čížkova střela končí v rohu.

23:35

Petran má klid na rozehrávku od své branky.

23:09

Brophey dostal nabídku mezi kruhy, ale jeho střela mířila nad branku.

22:55

Kochova střela končí v lapačce domácího brankáře.

22:49

Hosté šli do přečíslení tří proti jednomu! Šerbatov přihrál puk na osu Ignatuškinovi, ale toho Nechvátal vychytal.

22:21

Šedivý prověřil pozornost Nechvátala z vrcholu pravého kruhu. Domácí brankář drží puk ve výstroji.

22:05

Další pokus popradského obránce končí v lapačce Laca.

21:57

Karalahtiho střelu vyrazil Laco do rohu.

21:53

Poprad protečoval puk jen do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:17

Pulli dostával nabídku do jízdy, ale puk se mu odrazil o brusle a on ztratil rychlost.

20:50

Vhazovat se bude před Lacem.
Nové plexisklo je na místě, led je upravený a vše je tedy připraveno k tomu, aby mohl zápas pokračovat!

20:50

Po souboji Kocha s Millerem v rohu kluziště se rozbilo jedno z plexiskel a hra je přerušena.

20:46

Kamzíky dál trápí nepřesnost v přihrávkách.

20:27

Miner se Zagrapanem nepřesně kombinovali a ztratili puk.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:00.
V první třetině dnes jednoznačně dominovaly Košice, které daly zapomenout na tři předchozí nezdary a rozstřílely Poprad čtyřmi brankami. O ty první dvě se postarali Jere Pulli a Marcel Haščák po vyloučení popradského hráče na 2+2 minuty. Už při hře pěti proti pěti se Haščák trefil znovu a čtvrtý úder přidal v závěru třetiny ještě Ladislav Nagy. Poprad tak bude mít hodně co dělat, pokud dnes chce ještě pomýšlet na ukončení série.

20:00

19:56

Vyloučení v týmu HC Košice (Brophey – 2 min., nedovolené bránění).

19:30

Hosté vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, ale zastavil je ofsajd.

18:33

Poprad si zahraje v závěru třetiny další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Jere Pulli (KOS).

18:17

Mlynarovič se pokoušel dorážet před brankou Laca, ale minul prostor mezi třemi tyčemi.

17:55

Spilár zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho LADISLAVU NAGYOVI, který se trefil pod horní tyč! Asistence: Gabriel Spilár.

16:38

Košice vyhazují puk přes všechny čáry až k Nechvátalovi.

16:01

Erving se pokusil překvapit Laca bekhendovou střelou, ale hostující brankář byl pozorný.

15:42

Bondra vyvezl puk do středního pásma, tam ho ale složil k ledu Petráš a Haščák si vzal puk zpět.

15:22

Košice bojují o puk za brankou Nechvátala.

13:31

Střídání v týmu HK Poprad: ze hřiště odchází Vošvrda, přichází Nechvátal.

13:31

Šerbatov si vyvezl puk zpoza branky a přesnou přihrávkou našel u protější tyče MARCELA HAŠČÁKA, který jen zametl puk do nechráněné sítě. Asistence: Eliezer Šerbatov, Igor Ignatuškin.

13:07

Mlynarovič z otočky minul branku.

12:47

Petran při střele zlomil hokejku a hosté mohou jít do protiútoku.

12:17

Košicím se v tomto oslabení zatím daří držet soupeře daleko od své branky.

11:56

Heizerovu střelu zblokoval jeden z Ocelářů.

10:41

Košice se vzápětí opět vrátí k oslabení, poté co se Martin Dudáš (KOS) provinil podrážením.

09:01

Jeden z hostů vypíchl puk a poslal ho až k Vošvrdovi.

08:30

Přesilovku si zahraje také Poprad. Dvě plus deset minut za úder do oblasti hlavy a krku si odpyká Ján Sýkora (KOS).

08:04

Belluš se po pravém křídle vřítil do útočného pásma a udělal si prostor ke střele. Ta ale mířila jen nad branku.

07:23

Hosté trestají i druhou část Buzzeova trestu, poté co se přesnou střelou z mezikruží prosadil MARCEL HAŠČÁK. Asistence: Ján Sýkora, Jere Pulli.

07:05

Šedivý dostal přihrávku mezi kruhy, trefil ale jen Vošvrdovu lapačku.

06:31

JERE PULLI napřáhl na modré čáře a propálil všechno, co mu stálo v cestě! Přesilovka hostů navíc bude pokračovat. Asistence: Ján Sýkora.

06:14

Haščák střílel do protipohybu Vošvrdy, ten však dokázal nebezpečnou střelu zlikvidovat.

05:46

Košice si zahrají další přesilovku a to hned čtyřminutovou! Justin Buzzeo (POP) se provinil vysokou holí.

05:17

Karalahtiho těžkou přihrávku Bondra nezpracoval a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Popradu.

04:58

Suja se pokusil ukrýt střelu za obránce, ten však změnil dráhu kotouče a poslal jej do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Vošvrdou.

04:31

Abdul vybídl ke střele Ervinga. Jeho střela končí v lapačce Laca.

03:42

Svitana hledal před brankou Saliju, ale nepřihrál přesně.

03:09

Poprad už je ve čtyřech, navíc Košice musejí opět začínat z obranného pásma.

02:41

Sýkora vyprášil betony popradského brankáře.

02:23

Kamzíci se osvobozují vyhozením až k Lacovi.

02:06

Slovákovu dělovku zblokoval Petran.

01:32

A hosté si zahrají dokonce dvojnásobnou přesilovku! Arturs Salija (POP) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

01:07

Košice si zahrají přesilovku! Patrik Svitana (POP) vyhodil puk přes plexisklo a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

00:39

Bondra jen protečoval do útočného pásma. Domácí odcházejí střídat.

00:16

Kochova střela ze středního pásma přišla z ofsajdu.

00:01

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Derliuk – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Rozhodčí: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek.
Odvrátí Košice první mečbol Kamzíků? Nebo Poprad svého soupeře převálcuje 4:0 na zápasy? To se ukáže už v 18:00!
Vzájemná utkání v play-off:

HC Košice – HK Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Brophey (L. Nagy, T. Slovák), 50. Marcel Haščák (Ščerbatov, Derľuk) – 5. Buzzeo (Salija, K. Miller), 24. Mlynarovič (P. Svitana), 53. Petran (K. Karalahti, Buzzeo).

HC Košice – HK Poprad 1:2p (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 56. L. Nagy (T. Slovák, Koch) – 56. Belluš (K. Karalahti), 65. Erving (Salija, P. Svitana)

HK Poprad – HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 36. Ťavoda (Zagrapan), 48. Karalahti (Takáč, Zagrapan), 57. Abdul (Belluš), 60. Svitana – 46. Šerbatov (Dudáš), 59. Hričina (Ignatuškin, Šedivý)

Úspěšnost brankářů základní části:
Tomáš Vošvrda (POP) – 93,25 % (42 zápasů)
Vladislav Habal (KOS) – 93,15 % (47 zápasů)

HC Košice – 4. místo (109 bodů)
Košice na tom byly v základní části dokonce ještě lépe než jejich dnešní soupeř a dlouho bojovaly o celkové prvenství. V závěru sezóny ale přišlo několik zaváhání, které už hosté nedokázali napravit. V tabulce tak nakonec klesli až na čtvrté místo. Čtvrtfinále zahájili domácími zápasy, v nichž ovšem ani jednou nestačili na Poprad, a po úvodní prohře na venkovním ledě dnes musí odvracet první mečbol soupeře.

HK Poprad – 5. místo (102 bodů)
Poprad má za sebou poměrně vydařenou základní část, ve které celou dobu držel postupové pozice pevně ve svých rukou, a nakonec se umístil pátý s pohodlným náskokem devíti bodů na šestý Trenčín. Do play-off tak šel jako hůře postavený celek, přesto však na ledě Košic dokázal dvakrát zvítězit, a doma se dnes popere o možnost ukončit sérii v nejkratším možném čase.
Krásný sobotní večer všem příznivcům slovenského hokeje! Dnes je na programu čtvrté čtvrtfinálové utkání Tipsport ligy mezi HK Poprad a HC Košice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:5

Branky a nahrávky: 52. Mlynarovič (Svitana, Bondra) – 7. Pulli (Sýkora), 8. Haščák (Sýkora, Pulli), 14. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 18. Nagy (Spilár), 40. Sýkora (Pulli, Haščák)

Rozhodčí: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek