DHL Extraliga juniorů

HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha

6:2

konec (1:0, 3:2, 2:0)

16.03.2019, 16:00 • mini WERK ARENA • O účast v play-off, skupina G • René Sasyn

Konec zápasu. (18:01:52)

59:35

A na závěr si ještě i domácí zahrají přesilovou hru.

59:28

Domácí jsou kompletní.

58:45

Domácí se opět osvobozují.

58:07

Havrda vyslal od modré tvrdou ránu příklepem, tu však udržel na svém rameni Ochman. Bude se vhazovat.

57:28

A hosté tady mají po Raškově vysoké holi další přesilovku.

56:45

Krč se teď po přihrávce od Chovaniaka ocitl v nebezpečné pozici před Němečkem, toho však svým bekhendem nedokázal překonat.

56:19

Na druhé straně to zkusil od modré příklepem Chovaniak, ale i s jeho pokusem si poradila lapačka Němečka.

55:35

Hosté si teď vytvořili opět po delší době menší tlak, jenomže domácí je nepustí do žádného zakončení a nyní se osvobozují.

54:36

A Krzak to opět od od modré zkoušel na teč, tentokrát doletěl kotouč přímo až k Němečkovy, který ho vyrazil svým levým betonem.

53:42

Havránek dostál na vrcholku levého kruhu nabito od Michálka, okamžitě z první vystřelil příklepem, jeho pokus však uschoval Němeček ve své lapačce.

52:53

Domácí mají další možnost přesilové hry. Uvidíme, zda se jim povede už tak pěkný náskok ještě navýšit. Dvě minuty si odsedí Bureš za podražení.

52:26

51:16

Domácí i tentokrát zatím perfektně zvládají hru v oslabení a drží hosty daleko od své brány.

50:19

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min., hákování).

50:06

Třinec právě vstřelil branku!
A Oceláři zvyšují na 6:2. JAN HLADONÍK se dostal podél levého mantinelu až do útočné třetiny, kde si perfektně obhodil obránce hostů, a svou střelou přesně trefil levý horní růžek Němečkovy branky. Asistence: Jonáš Peterek, Adam Raška

49:30

Po delší době tady máme pokus Slávie. Z pravého kruhu to zkusil Matěj Hasil, jeho pokus však vyrazil Ochman svou holí.

48:20

Michálek to zkusil z otočky z osy hřiště, s jeho pokusem si však Němeček poradil pravým betonem.

47:45

Domácí bez větších problému zvládli oslabení a jsou kompletní.

46:56

Raška teď perfektně pokazil rozehrávku hostí a zdžel je za jejich vlastní bránou.

46:10

Oceláři zatím perfektně brání a drží hru daleko od Ochmanovy brány.

45:38

Po Pastorově hákovaní budou mít hosté možnost přesilové hry. Uvidíme, zda se jim ještě povede zdramatizovat utkání.

44:10

Hladoník se opět zkoušel prokličkovat až před Němečka, to se mu téměř povedlo, jelikož v rozhodující fázi byl odstaven hostujícím bekem. Avšak i přes tuhle potíž dokázal nebezpečně zakončit. Jeho kotouč udržel ale pod svou levou paží Němeček.

43:44

Po střele třineckého hráče končí kotouč opět v lapačce Němečka. Bude se vhazovat po jeho levici.

43:37

Oba týmy jsou kompletní.

42:37

Hosté se osvobozují a oba týmy střídají.

42:03

I ve hře 4 na 4 jsou aktivnější domácí a snaží se vsítit další branku.

41:34

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Antoš – 2 min., podrážení).

41:24

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Adámek – 2 min., sekání).

41:15

A i ve třetí třetině jsme nemuseli dlouho čekat na další branku. V přesilové hře prostřelil vše co mu stálo v cestě FILIP KRZAK. Asistence: Štěpán Macháček, Daniel Chovaniak

41:06

Na druhé straně vyslal Raška pokus z mezikruží, ten však zblokovali hosté do ochranné sítě.

40:11

Oceláři zahajují třetí dějství přesilovou hrou, jenomže je hosté zatlačili až do obrané třetiny a útočí právě oni.

40:01

V druhém dějství jsme měli možnost vidět celkem pět branek. 3 z nich spadli do Němečkovy sítě, a tak i Oceláři do kabin odnáší dvoubrankové vedení. Třetí třetinu zahájí domácí v početní výhodě, která bude trvat 96 vteřin. Třetí třetina začne přibližně v 17:29.

40:00

39:43

Slávie se osvobodila a dokonce vyváží kotouč až k Ochmanovi, kde také skončí druhá třetina.

39:37

A Slávisté budou za zdržování hry opět 6 vteřin ve třech.

39:15

Střela třineckého útočníka od pravého mantinelu skončila na hrudi Němečka. Bude se vhazovat po jeho levici.

38:34

Hosté jsou ve čtyřech, ale stále se nemohou osvobodit.

37:43

A domácí si 46 vteřin zahrají přesilovku 5 na 3.

37:23

Domácí se ubránili a zahrají si krátkou přesilovku.

36:29

Síly se na ledě po hrubosti Dudy srovnají.

35:47

Oceláři vyvezli puk a odvrátili úvodní nápor hostů.

35:15

A v polovině zápasu mají první přesilovku i hosté. Uvidíme, zda opět sníží stav utkání.

34:42

A opět Michálek nahazoval, tentokrát jeho pokus zblokovali bránící hosté do ochranné sítě.

34:10

Michálkovu střelu tečoval před bránou Macháček, jeho teč však bránu pražanů jen přeletěla.

33:23

Třinecká elitní formace teď opět zatápí Slávistům, ti se zatím však úspěšně brání. Teď se zmocnili pražané puku a okamžitě ho vyvážejí. Na druhé straně si připisuje zákrok Ochman.

32:50

Hladoník nahazoval kotouč z pravého rohu, ten raději přikryl Němeček svou lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.

30:48

A domácí si opět berou dvoubrankové vedení. Pavel Matěj získal puk ve vlastní obrané třetině, všiml si že na útočné modré je perfektně postavený MAREK HAVRÁNEK. Okamžitě mu poslal rychlý pas, a Havránek už uháněl sám na Němečka. V prostoru mezikruží se rozhodl pro rychlé zakončení zápěstím nad lapačku Němečka a mohl tak slavit úspěch. Asistence: Pavel Matěj, Vojtěch Šulák

29:49

Na druhé straně po vstřelené brance ožili i Slávisté a snaží se opět srovnat stav. V tom jim ale brání perfektní třinecká obrana.

28:36

Slavia právě vstřelila branku!
Hostům se povedlo snížit stav! Skulinku ve výstroji Ochmana našel MILAN ANTOŠ a snižuje tak na 2:3. Asistence: Matěj Hasil.

28:13

Havrda se teď ocitl na ose hřiště sám a před ním už byl pouze třinecký bek. V situaci jeden na jednoho byl úspěšnější obránce a odzbrojil tak útočníka Slávie.

27:29

Oceláři opět zamkli Slávisty do jejich obraného pásma a snaží se vsítit čtvrtou branku, jenomže hru přerušuje Němeček. Bude se vhazovat po jeho levici.

26:16

Oceláři využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení! Filip Krzak ukázkově poslal střelu na teč od modré čáry, tu se povedlo těsně před Němečkem tečovat NICU GEIDLOVI přímo pod horní tyč brány Němečka. Asistence: Filip Krzak

25:09

Raška dostal pas z poza brány Němečka, ocitl se sám před gólmanem Slávie, jenomže se u na něho nepovedlo najít recept, když trefil Němečka přímo do hrudi. Bude se vhazovat.

24:44

Oceláři mají druhou možnost přesilové hry, když se Milan Antoš provinil podražením.

23:48

Oceláři si opět berou vedení na svou stranu! V závalu před brankou Němečka se nejlépe zorijentoval JAKUB MICHÁLEK a a poslal kotouč rovnou do slávistické sítě! Bez asistence.

22:33

A máme tady branku hostí. Když už se zdálo že se domácí osvobodí a bezpečně vyvezou kotouč, tak jim ho sebrali hostí. Z levého rohu si vybruslil ADAM ČAPKA, narazil si s před brankou stojícím Maximem Havrdou, a blafákem dokázal překonat Ochmana. Asistence: Maxim Havrda, Lukáš Křenek

21:52

Křenek zavezl podél levého mantinelu kotouč do útočné třetiny, tam však jeho výlet skončil za brankou Ochmana. Oba týmy zde svádějí souboj o puk.

21:10

Jenomže Slávia předvádí perfektní hru dozadu a perfektně se osvobozuje.

20:30

I do druhé třetiny vstoupili Oceláři náporem.

20:01

Máme za sebou první dějství, ze kterého budou šťastnější domácí Oceláři, kteří si díky Jonáše Peterka odnáší do kabin jednobrankové vedení. Druhá třetina začne přibližně v 16:42.

20:00

19:48

Sotva se Michálek dostal za modrou čáru, tak okamžitě vypálil švihem. I s jeho pokusem si poradil Němeček, tentokrát pomocí své vyrážečky.

19:18

Peterek vypálil z osy hřiště příklepem, jeho pokus bez problému vyrazil Němeček svým pravým betonem.

17:51

Antoš svým nahozením od modré trefil prvního Oceláře a domácí tak otáčí hru.

17:34

Hosté jsou kompletní.

17:16

Krzakova dělovka od modré byla zblokována až do ochranné sítě.

17:04

Geidl nahodil bekhendem lehký kotouč na Němečka, pro kterého nebyl problém kotouč uschovat v lapačce. Bude se vhazovat.

16:24

Slávie zatím perfektně bráni, Oceláři se sice rozestavili do přesilovkového vzorce, však k zakončení se jim dostat nedaří.

15:33

Oceláři mají první možnost přesilové hry. Uvidíme, zda se jim povede navýšit svůj náskok.

15:05

Oceláři i nadále po vstřelené brance pokračují ve svém tlaku a snaží se hosty donutit k další chybě.

13:10

Ocelářům se povedlo vsítit úvodní branku a odskakují do jednobrankového vedení. Oceláři perfektně sebrali hostům puk, ten ukořistil Hladoník, který si poté všiml že před brankovištěm hostů stojí výborně postavený JONÁŠ PETEREK, kterému předložil kotouč a ten ho okamžitě poslal za záda Němečka. Asistence: Jan Hladoník

12:41

Mikler teď uháněl po pravém křídle až před Němečka, jeho pokus však skončil pouze na hrudi gólmana Slávie.

11:45

Na druhé straně zkoušela Slávie vystrčit růžky, ale třinecké obrana je téměř k ničemu nepustila a otáčí hru.

10:39

Krzak hledal od modré na ose hřiště Macháčka, ten však střílenou přihrávku poslal pouze do pravého rohu.

09:55

Na druhé straně se Hladoník rychle prokličkoval až před Němečka, toho ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat.

08:40

Duda s Křenkem teď uháněli v situaci dva na jednoho. Duda protáhl kotouč po pravé straně do útočné třetiny, v prostoru čáreček předložil kotouč na Křenka, který svou střelou z první nepřekonal Ochmana.

07:25

Krzakovo nahození od modré skončilo v spleti těl před Němečkem, hosté odvrátili další hrozící nebezpečí.

06:30

Chovaniakovo nahození od modré zblokovali hostující beci a hra se otáčí.

06:03

Krč vystřelil zápěstím z levého kruhu, ale jeho pokus udržel Němeček ve své náruči. Bude se vhazovat po jeho pravici.

04:36

Hned po bul se vydal na výlet Pavel Matěj, jeho pokus ale z pravého kruhu zlikvidoval Němeček.

04:27

Slávisté teď zatlačili domácí, těm se podařilo po pár soubojích za brankou Ochmana vyhodit kotouč pouze na zakázané uvolnění.

03:47

Matěj vystřelil z osy hřiště na Němečka, ten zasáhl vyrážečkou a poté padající kotouč zkrotil lapačkou. Bude se vhazovat.

03:03

Raška teď poslal od pravého mantinelu pas dolů za bránu na Hladoníka, ten se snažil najít před bránou Peterka, o se mu ale nepovedlo.

02:29

A i na druhé straně se domácím nepovedlo založit útok a puk jim uskakuje na icing.

02:13

Na druhé straně vystřelil Turek z pravého kruhu zápěstím ale přestřelil.

01:47

Rozehrávku hostů zastavuje icing. Buly po levici Němečka.

01:38

Oba dva týmy hluboko napadají a vlétli do zápasu ve velkém tempu.

00:43

Slavia s vymanila z tlaku, ale hned za obranou modrou ztrácí puk a Oceláři se opět derou na steč.

00:08

Oceláři se rychle dostávají do útočné třetiny a vyvíjí na pražany tlak.

00:01

Oba týmy se potkali už ve třetím kole, které se konalo 7.3. v pražském Edenu. V tomto zápase byli šťastnější borci ze Slavie, kteří díky rozhodující branky Robina Všetečky brali všechny tři body za vítězství 3:2. V tabulce dělí oba dva týmy pouze jediný bod, myslím si, že nás dnes čeká velice zajímavý souboj o lepší výchozí pozici do PLAY-OFF.

HC Oceláři Třinec
Oceláři rozhodli o své účasti v PLAY-OFF až teprve v minulém kole, kdy dohrávali druhé kolo se Salzburgem, a rovnou se hrálo o postup do PLAY-OFF. Šťastnější tedy byli domácí Oceláři, kteří tým Salzburgu udolali po dramatickém závěru 4:3. Vítěznou branku vstřelil Nico Geidl. Oceláři se zatím mohou v téhle části sezóny spolehnout na celkem kvalitní úspěšnost střelby, která se zatím vyšplhala na 9,1% což je druhé největší číslo v lize! A aby toho nebylo málo, tak jsou dokonce Oceláři zatím nejlepším týmem v oslabení v lize (úspěšnost 80,95%).
Nejproduktivnější hráči Ocelářů:
Dan Przybyla – 6 bodů (4+2)
Jonáš Peterek – 5 bodů (1+4)
Štěpán Macháček – 5 bodů (1+4)

HC Slavia Praha
Byť Slávie v posledním zápase udolala Oceláře velmi těsným rozdílem, tak si zatím ve skupině o účast PLAY-OFF počínají celkem suverénně. Prohráli pouze v jediném zápase, a to doma, když podlehli Salzburgu 3:4 na nájezdy. Rovněž suverénně si počínají i v týmových statistikách. Pražané zatím vládnou všem týmovým statistikám, krom statistice ubráněných oslabení. Uvidíme, zda se tohle v dnešním zápase ukáže jako rozhodující ukazatel.
Nejproduktivnější hráči Slavie:
Jan Brož – 13 bodů (5+8)
Robin Všetečka – 10 bodů (6+4)
Damien Hradil – 5 bodů (2+3)
Příjemné sobotní odpoledne z třinecké mini WERK ARENY. Dnes máme na programu poslední kolo soutěže o účast v PLAY-OFF, ve kterém se utkají třinečtí Oceláři a pražská Slávie o první místo v této skupině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

6:2

Branky a nahrávky: 14. Peterek (Hladoník), 24. Michálek, 27. Geidl (Krzak), 31. Havránek (Matěj, Šulák), 42. Krzak (Macháček, Chovaniak), 51. Hladoník (Peterek, Raška) – 23. Čapka (Havrda, Křenek), 29. Antoš (Hasil)

HC Oceláři Třinec: Ochman (Švančara) – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek (C), Michálek (A) – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Mikler, Geidl, Peterek, Raška, Hladoník, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček (A)

HC Slavia Praha: Němeček J. (Málek) – Němeček D., Bureš, Srdínko, Duda (C), Antoš (A), Mareček (A), Čapka – Kižlin, Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča

Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Janoško

13:10 TRI 1:0 Peterek (Hladoník)
15:33 SLA 2 Srdínko, zdržování hry / zašlapování puku
22:33 SLA 1:1 Čapka (Havrda, Křenek)
23:48 TRI 2:1 Michálek
24:44 SLA 2 Antoš, podrážení