5:6

konec (2:1, 1:3, 2:2) Stav série: 0:1

09.03.2019, 17:00 • VUT CESA Brno 1 • 1. kolo • Marek Baloun (@BalounMarek)

Střely na branku ve třetí třetině: 14:6. (18:51:15)
Vyrovnávací branka ale nepřišla a první utkání play-down série tak berou Severočešky! Pět branek jejich Michaely Mlejnkové bylo nakonec moc velkou zbraní na Moravanky. Pro dnešek je to vše a já Vám přeji hezký zbytek víkendu.

Nejlepší hráčky utkání:
K1 Florbal Židenice: Andrea Dernerová
Crazy girls FBC Liberec: Michaela Mlejnková

59:31

Židenice právě vstřelily branku!
Tohle bude ještě dramatické! SILVIE TOMOVÁ snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Jitka Drápalová

59:16

Ta se ale musela na chvíli vrátit.

58:48

Židenice jdou do hry bez brankářky!

58:48

Liberec je neustále vykazován pro fauly. Vzhledem ke zbývajícímu času jim to ale příliš nevadí.

58:00

Silvia Tomová trefila z dobré pozice jen klubko hráček.

57:06

Veronika Ljachová byla v těsném kontaktu se dvěma soupeřkami, ale i přesto dokázala vyslat bekhendem nebezpečnou střelu. Ta ale šla nad branku Krištofové.

56:07

Tak aspoň částečné spravení chutí pro ZUZANU HUBÁČKOVOU! Hráčka domácích se dostala k odraženému míčku a tentokrát Štěpánovou překonává! Bez asistence.

55:20

Měla dost prostoru Štěpánovou porazit, dokonce ji měla i v bezmocné pozici roztaženou na zemi. Zuzana Hubáčková přesto musela trefit levačku gólmanky.

55:20

Uvidíme trestné střílení! Zuzana Hubáčková pojede pro čtvrtou branku Židenic!

53:35

Liberec právě vstřelil branku!
Zato Liberec odskakuje o tři branky! Klára Leierová našla přesnou přihrávkou po lajně MICHAELU MLEJNKOVOU a ta i za pomocí teče skóruje už po páté! Karolína Krištofová moc šancí neměla. Asistence: Klára Leierová.

53:03

Domácí hráčky se snaží ohrožovat Štěpánovou z různých pozic. Ta ale žádné velké zákroky předvádět nemusí.

52:00

Židenice by měly pomalu začít tlačit hru směrem na Štěpánovou. Zatím je ale soupeřky přehrávají.

Dnešní utkání sleduje 88 diváků.

50:30

Střela Kláry Leierové trefuje jen první hráčku Židenic.

50:01

Marcela Štěpánová posledních několik minut obrovsky drží Liberec.

49:02

Severočešky jsou opět v plném počtu. Židenice toho moc nevymyslely.

47:54

Jedna z libereckých hráček zachytila přihrávku Židenic a vystartovala sama na Krištofovou. Ta ale svůj tým podržela.

47:20

První pokus Židenic skončil na koleni Štěpánové.

47:02

Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Martina Dostalíková – 2 min., Sekání).

45:57

Andrea Dernerová předvedla pěknou střelu z otočky, Marcela Štěpánová ale nastavila ruce včas.

45:13

Střela Hubáčkové nemířila mezi tři tyče.

44:41

Kristýna Pospíšilová se zkusila probojovat až před branku Liberce. Na půlce jí ale zastavily soupeřky.

41:34

Hana Koníčková to zkusila od půlky, Karolína Krištofová ale byla v pozoru.

40:27

Lberecké hráčky dokázaly skórovat v úvodu všech tří třetin. V té první potřebovaly devatenáct sekund, ve druhé minutu a půl a teď ve třetí sedmadvacet.

40:27

A je z toho pátá branka! A kdo jiný by u ní mohl být, než MICHALEA MLEJNKOVÁ! Ta dostala dobrou přihrávku od Hany Koníčkové a poslala míček Krištofové do protipohybu k levé tyči! Asistence: Hana Koníčková.

40:01

Buly vyhráli hosté a hned útočí.

40:01

40 vteřin do konce volna.
Střely na branku ve druhé třetině: 3:7
Během ohlášené poslední minuty se nic nestalo a do poslední třetiny půjdou líp hosté. Liberec se prosadil hned po minutě a půl, když v přesilovce prostřelila Krištofovou podruhé v utkání Michaela Mlejnková. Na to ještě domácí hráčky odpověděly, když Andrea Dernerová našla skulinu mezi levou rukou a tělem Štěpánové a bylo to opět o gól. Tento stav ale vydržel opět jen 90 vteřin, když Michaela Mlejnková vyslala nekompromisní dělovku a zkompletovala si tak hattrick. Vedení hostujícím hráčkám pak zařídila z dorážky Martina Dostalíková. Třetina začne v 18:15.

40:00

39:00

Minuta do konce třetiny.

38:46

Zuzana Hubáčková tentokrát mezi tři tyče zamířila, ale Marcela Štěpánová byla v pozoru.

37:57

Tato přesilovka gólem neskončila a Liberec je opět v plném počtu!

36:57

Zuzana Hubáčková pak vypálila nad branku Liberce.

36:26

Domácí chvíli kombinovali před brankou, ale nic z toho nebylo.

35:57

Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Adriana Kronychová – 2 min., Sekání).

34:49

Liberecké hráčky se poprvé od úvodní branky dostávají do vedení! MARTINA DOSTALÍKOVÁ se dostala k odraženému míčku a poslala ho bezmocné Krištofové za záda! Bez asistence.

33:12

Na hřišti zůstala ležet Klára Leierová. Po chvíli se ale zvedla.

32:00

Pro vyrovnávací brance se opět probudil liberecký útok a Židenice mají plné ruce práce.

30:21

Oddechový čas pro hosty.

30:21

Máme srovnáno a to rovnou hattrickem! MICHAELA MLEJNKOVÁ vypálila takovou dělovku, že kdyby nebyl míček z plastu, tak by Karolína Krištofová asi skončila v brance s ním! Asistence: Hana Koníčková.

28:57

Moravanky si berou zpět vedení v utkání! ANDREA DERNEROVÁ prostřelila Štěpánovou pod levačkou! Asistence: Natálie Janečková.

27:00

Situace se příliš nemění, domácí hráčky krouží jak supi okolo Štěpánové, ale nestřílejí na ní.

25:40

Na míčku se stále drží domácí, přílišnou střelbou ale neoplývají.

22:45

Už máme obraz zpátky a můžeme vidět snahy Židenic o uzmutí vedení.

21:30

Dnes jsme tedy s využitím přesilovek stoprocentní. Ze všech tří padla branka!

21:30

Minutu a půl po začátku a čtyřicet vteřin z přesilovky potřebovala MICHAELA MLEJNKOVÁ ke srovnání stavu utkání! Bohužel vám k brance nemůžu kvůli technickým potížím více říci. Asistence: Klára Leierová.

20:51

Vyloučení v týmu K1 Florbal Židenice (Kristýna Pospíšilová – 2 min., Sekání).

20:01

Z Židenic jsem ztratil obraz a dostává se mi pouze kusých informací, omlouvám se tedy za možnou strohost komentáře.

20:01

Jdeme pomalu na druhou třetinu! Posledních patnáct sekund volna!
Počet střel v první třetině: 7:4.
První třetina je za námi a skóre přesně odpovídá hře. Liberecké hráčky se mohly radovat hned v devatenácté vteřině trefou Michaely Mlejnkové, pak ale začaly faulovat a toho domácí celek plně využil. Nejprve se v polovině třetiny z dorážky prosadila Martina Indrová, kterou o tři minuty později následovala po dobré přihrávce Andrea Dernerová.

20:00

19:00

Jedna z židenických hráček trefila tyčku!

18:39

Na druhé straně musela Karolína Krištofová nastavit ruce na střelu Hany Koníčkové. Míček se odrazil do rohu.

18:04

Martina Indrová z dobré pozice trefila spojnici liberecké klece.

17:00

Ani jeden tým se do útoku příliš horlivě nežene. Je vidět, že ačkoliv je to úvodní zápas, jde o hodně.

14:50

Hra je zatím vyrovnaná, oba týmy jsou schopné si brát míčky z hokejek klidně každou druhou sekundu.

13:03

Přesto i tato přesilovka končí gólem pro Židenice! Zuzana Hubačková naznačila střelbu, ale místo toho přihrála ANDREJE DERNEROVÉ a ta měla prázdnou branku s bezmocnou Štěpánovou před sebou. Asistence: Zuzana Hubáčková

11:45

Zatím to ale vypadá spíše, jak kdyby měli přesilovku Severočešky. Kontrolují míček, dostávají se do brejků a domácí zatím předvedly jen jedno nahození.

11:26

Na hřišti zůstala ležet jedna z domácích hráček, která pravděpodobně inkasovala hit do obličeje. Rozhodčí to posoudil jako hrubost a Hana Koníčková si tak dvě minuty posedí na lavici hříšníků.

09:52

Židenické hráčky, konkrétně MARTINA INDROVÁ, se ale napodruhé prosadily a máme srovnáno! Andrea Dernerová nejprve sama vypálila, to ale Marcela Štěpánová pokryla. Na dorážku Indrové už ale byla krátká a domácí tak využili přesilovku. Asistence: Andrea Dernerová .

09:49

Nahození na branku konči v rukou Štěpánové.

09:27

Teď dokonce musí začínat od své branky.

08:40

Židenické hráčky se roztáhly přes celou polovinu, ale jejich přihrávky nepatří mezi ty nejpřesnější.

08:08

Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Klára Leierová – 2 min., hra rukou).

06:30

Teď při Karolíně Krištofové stáli všichni svatí! Střelu vedenou na ní zastavila, pak se ale najednou pod jejími nohami objevilo několik libereckých hokejek, které míček vyšťouraly a ten skončil jen milimetry vedle pravé tyčky!

05:27

Moravanky se na chvíli opět dostaly k míčku, Marcela Štěpánová ale zasahovat nemusela.

04:06

Už o něj ale přišly, jen Liberecké hráčky se nemůžou dostat přes půlku.

03:40

Oba celky vystřídaly a u míčku jsou Židenice.

03:09

Ani Marcela Štěpánová se nenechala zahanbit.

02:34

Dominika Plichtová to zkusila z poloviny útočné třetiny, ale Karolína Krištofová měla dobrý výhled.

01:50

Na míčku se drží Liberec, který kombinuje před brankou domácích.

00:17

Tak to byla rychlá úvodní branka! MICHAELA MLEJNKOVÁ dostala přihrávku na osu brankoviště a vyslala prudkou ránu Krištofové nad pravé rameno! Asistence: Hana Koníčková.

00:01

První buly jde do statistik Liberce.

00:01

Hlasatel představil úvodní sestavy a jdeme na to!

K1 Florbal Židenice: Krištofová – Pravcová, Indrová, Drápalová, Pospíšilová – Hubáčková, Janečková, Sedláčková – Hřebíčková, Machalová, Rybničková – Nečasová, Knapová, Dernerová – Tomová.

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová (Lerchová) – Leierová, Foffová – Dostalíková, Zelníčková, Knotková – Koníčková, Plichtová, Kronychová – Ljachová, Horáková, Tomanová – M. Mlejnková.

Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný.

Výsledky vzájemných zápasů:

23. 9. (3. kolo) – K1 Florbal Židenice – Crazy girls FBC Liberec 3:2
19. 1. (18. kolo) – Crazy girls FBC Liberec – K1 Florbal Židenice 2:3

Crazy girls FBC Liberec

Liberecké holky skončily po dvaadvacátém kole hned pod Židenicemi s tříbodovou ztrátou. Na rozdíl od Moravanek tým z Podještědí získal v posledních pěti kolech jen jediný bod, když se střešovickým Tatranem prohrál 4:5 v prodloužení. Poté ale byly dívky hned dvakrát vysoce deklasovány, když doma prohrály 3:8 s Tygřicemi z Jižního Města a poté je naprosto brutálním výsledkem 10:0 rozstřílely Bystroňky z Ostravy.

Statistiku produktivity i střelby opět vede jedna žena. Je jí Michaela Mlejnková, která nasbírala 24 branek a 14 asistencí. V tabulce asistencí je před ní jen Hana Koníčková, která má sice stejný počet asistencí, v tabulce je ale vedena jako první.

K1 Florbal Židenice

Židenice zakončily základní část na desáté příčce s šestnácti body. V závěru se jim příliš nedařilo a z posledních zápasů vyhrály pouze dva. Nejdříve doma porazily své dnešní soupeřky a ve dvacátém kole o gól přemohly Bohemians.

Bodově nejlepší hráčkou je Andrea Dernerová, která s šestnácti zásahy a pěti nahrávkami vede i tabulku střelců. Nejlepší nahrávačkou v týmu je s jedenácti body Martina Indrová a vše zezadu sleduje a hlídá duo Karolína Krištofová (4,39 branky/zápas) a Lenka Remešová (7,00 branek/zápas)

Hezký podvečer s florbalem! Zatímco čtvrtfinále play-off ženské extraligy je v plném proudu, první fáze záchranných bojů teprve začíná. Společně odstartujeme play-down pro týmy K1 Florbal Židenice a Crazy girls FBC Liberec!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

5:6

Branky a nahrávky: 10. Indrová (Dernerová), 14. Dernerová (Hubáčková), 29. Dernerová (Janečková), 57. Hubáčková, 60. Tomová (Drápalová) – 1. M. Mlejnková (Koníčková), 22. M. Mlejnková (Leierová), 31. M. Mlejnková (Koníčková), 35. Dostalíková, 41. M. Mlejnková (Koníčková), 54. M. Mlejnková (Leierová)

Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný