FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Ne

6:5

konec (1:0, 2:2, 3:3)

23.02.2019, 17:00 • ČPP Aréna Ostrava • 22. kolo • Adam Dořák

Tak je za námi poslední zápas základní části a nyní se oba celky budou připravovat na nadcházející play off! (18:52:10)
Nejlepší hráčky utkání
Vyhlášeny byly obě brankářky. Za hostující celek Kristýna Karli a za domácí Veronika Tomšová.
Domácí hráčky to zvládají. Velký tlak v závěru ustály a slaví vydřené vítězství. Mohli jsme sledovat pěknou hru od obou týmů. Ostrava se velmi rychle ujala dvou brankového vedení. Jejich soupeřky však dokázaly otočit hru ve svůj prospěch a dokonce se taktéž dostat do dvou brankového vedení. Domácí hráčky se však nesložily a nakonec otočily ve třetí třetině nepříznivý vývoj utkání.

59:38

I další zakončení dokázala obrana Ostravy eliminovat a hostujícím hráčkám dochází čas.

59:18

Po delší kombinaci přišla střela z první, ale trefuje jen bránící hráčku.

58:53

Tigers mají velmi slušnou šanci poslat zápas do prodloužení. Povede se jim to?

58:53

Oddechový čas pro hosty.

58:53

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Markéta Vrlíková – 2 min., Nedovolené vrážení).

58:08

Veronika Káčová se dostával k zakončení, ale trefuje jen svou soupeřku.

57:28

Ostrava rozvážně kombinuje a snaží se držet míček co nejvíce pod svou kontrolou.

56:44

Paulína Hudáková si elegantně obešla svou protihráčku a mířila k brance. Nakonec jí utíká míček. Této akci jen chybělo pěkné zakončení. Škoda.

56:10

Utkání sleduje 124 diváků!

55:49

Ostrava právě vstřelila branku!
Brankářka Tigers si nyní vybrala slabší chvilku a spíše takové nahození pouští za svá záda. Autorem branky je ELIŠKA JUREČKOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

54:52

Karli nyní musela řešit menší závar, který zvládá a i nadále je vše otevřené pro oba celky.

54:29

Hra začíná být opatrná od obou stran a ani jeden celek se nepouští do riskantního útočení.

53:18

Hostující hráčky drží míček a pokouší se zklidnit, respektive otupit tlak Ostravy.

52:22

Ostravu hodně nahecovala snižující branka a velmi rychle je tu vyrovnání! Domácí budou nyní bezpochyby na koni. Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ. Asistence: Veronika Káčová.

52:06

Přesilovka je využita a PAULÍNA HUDÁKOVÁ snižuje na rozdíl jedné branky. Drama koncovky zápasu máme tedy na světě. Asistence: Denisa Kotzurová.

51:35

Hráčky Ostravy si vytváří menší tlak a drží míček na svých čepelích. Uvidíme, jestli se jim podaří dramatizovat koncovku zápasu.

50:33

Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Nikola Hermannová – 2 min., Nedovolená vzdálenost).

50:00

Ostravské hráčky mají přesně deset minut k tomu, aby zápas alespoň dokázaly vyrovnat.

49:42

Lucie Řezáčová na druhé straně střílela zpoza bránící hráčky, ale nezamířila přesně.

49:16

Brankářka Tigers nyní neměla problém s nahozeným míčkem na svou branku.

48:15

Romana Žurková přihrávala před branku, ale zde nebyl nikdo z jejich spoluhráček.

47:15

Ivanti Tigers právě vstřelilo branku!
No, a domácí hráčky prožívají nyní krizi v zápase a opět inkasují. Svou druhou branku vstřelila LUCIA JELÍNKOVÁ. Asistence: Iveta Hyršlová, pro kterou je to třetí asistence v zápase.

46:52

Ostravské hráčky se ocitají v nové pozici, kdy poprvé v zápase prohrávají.

46:09

Po nenápadném útoku je tu vedoucí branka hostů. NIKOLA HERMANNOVÁ posílá svůj celek do vedení a to po druhé asistenci Hyršlové. Asistence: Iveta Hyršlová.

45:19

Veronika Káčová zahájila dobrý útok, rozehrála na pravou stranu, odkud přišla přihrávka na levou stranu. Karli se následně vyznamenala pohotovým zákrokem!

43:00

Pavla Kajfoszová už se mohla dostat do úniku, obešla dvě hráčky, ale v rozhodující chvíli nechala za sebou míček.

42:03

O vedení se pokoušela Kateřina Kovaříková, ale její střela tentokrát šla mimo pravou horní tyč.

40:44

Hosté ihned z první akce vyrovnávají stav zápasu a zasloužila se o to KATEŘINA KOVAŘÍKOVÁ. Asistence: Iveta Hyršlová.

40:01

Ve druhé periodě se branek dočkaly i hostující hráčky, které během minuty dokázaly vyrovnat. Ostravu to však nesložilo a ještě v průběhu třetiny si Ostrava vrátila vedení zpět. Určitě i třetí perioda bude zajímavá a bezpochyby je vše otevřené.

40:00

39:46

Ten nakonec nepřinesl nic zajímavého a Ostrava vyráží dopředu.

39:25

Míček má na své čepeli Veronika Papoušková, který zahajuje poslední útok svého celku v této třetině.

38:34

Po střele z levé strany jen míček proletěl brankoviště Tomšové.

37:42

Další útočnou akci zastavuje Karli a chytá míček, který mířil k její pravé tyči.

37:17

Ani jsem to nestihl dopsat a je tu změna skóre. Autorem branky je MARKÉTA VRLÍKOVÁ, které přihrávala Kapcová, pro kterou je to dnes druhý bod za druhou asistenci. Asistence: Nela Kapcová.

37:00

Dokonce zápasu zbývají tři minuty. Zvrátí někdo z týmu vedení na svou stranu?

36:20

Nyní jsou to hostující hráčky, které zaměstnávají najednou obranu Ostravy.

35:17

A jak rychle se dokáže výsledek ve florbale změnit. Neuběhla ani minuta a Tigers využívají další rychlou útočnou akci. Autorem branky je LUCIA JELÍNKOVÁ. Asistence: Denisa Billá.

34:46

Autorem branky je VENDULA BERÁNKOVÁ, která už to asi nemohla vydržet. Z vlastní poloviny se rozběhla a ze střední vzdálenosti vypálila směrem na Tomšovou, která pouští tuto střelu za svá záda. Bez asistence.

34:11

Domácí hráčky si kontrolují svůj dobře rozehraný zápas. Ivanti se sice snaží, ale nedokáží pořádně ohrozit brankoviště Tomšové.

31:51

Ostrava velmi rychle využívá přesilovku a po rozehrání se trefuje PAULÍNA HUDÁKOVÁ, která má podíl i na této druhé brance svého celku. Asistence: Nela Kapcová.

31:41

Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Simona Pálková – 2 min., Sekání).

31:24

Je za námi polovina zápasu a tohle utkání je zatím hodně vyrovnané, alespoň ve stavu skóre, kdy domácí i nadále drží těsné vedení z první třetiny.

29:34

Jana Lacková a její střelecký pokus z rychlého útoku. Bohužel pro domácí se jí svezl míček na čepeli a rána nebyla přesná.

28:06

Jana Lacková si nabíhala na přihrávku, kterou dostala, ale nedokázala zpracovat a vystřelit.

27:16

Paulína Hudáková výborně držela míček mezi dvěma hráčkami a už to vypadalo, že pošle míček směrem dopředu. Nakonec se jí přece jen míček zamotal a ztrácí.

26:44

26:32

Ani střela v podání Denisy Billé nepřináší vyrovnání a míček putuje mimo branku.

26:03

Přesilovce hodně chybí střelba. Ostrava navíc rozehrává od své branky a jejich oslabení se krátí ke konci.

25:45

Kateřina Kovaříková byla hodně důrazná před Tomšovou, ta se nezalekla a drží míček.

25:24

Míček získala Romana Žurková a chytře šetří čas a operuje s míčkem.

25:08

Hráčky Tigers se ihned usadily před brankou Ostravy a kombinují.

24:44

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Paulína Hudáková – 2 min., Sekání).

24:08

Hostující celek byl blízko k vyrovnání. Velmi dobře sklepla jedna z hráček střílenou přihrávku před branku, ale další hráčka hostí nedokázala doklepnout puk do branky.

23:08

Denisa Billá má problémy vyvézt míček. Velmi dobře ji napadala Romana Žurková.

22:00

Tempo hry není tak rychlé jako v první třetině a oba celky se spíše uchylují ke kombinaci, než k rychlým útokům.

21:00

Kristína Hudáková byla další hrozbou pro brankářku Karli, ale zmíněná útočnice nedokázala zakončit.

20:47

Ihned v první minutě se domácí hráčky dostaly k zakončení. Míček minul branku Tigers.

20:01

První třetina přinesla aktivnější hru v podání domácích hráček. Ty se nakonec dokázaly jednou prosadit. Ke konci třetiny jsme mohli vidět vyloučení na obou stranách, ale další branka již nepadla. Jižní Město po inkasované brance zabralo a určitě se dá očekávat zajímavý další průběh zápasu.

20:00

19:06

...Ostrava ihned převzala iniciativu a snaží se využít většího prostoru na palubovce.

18:56

Počet hráček na palubovce se vyrovnal...

18:48

Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Denisa Billá – 2 min., Sekání).

18:38

Kateřina Kovaříková se dostala po přihrávce k pěkné střele před brankou, ale Tomšová kryje.

18:09

...jejich útočné snažení dlouho netrvalo a soupeřky se dokázaly osvobodit.

17:49

Hostující hráčky se ihned dostaly před branku...

17:40

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Kristína Hudáková – 2 min., hra rukou).

16:31

Míček před její branku zavezla Iveta Hyršlová, nakonec je tu faul Ostravy a bude se rozehrávat z rohu.

16:09

Veronika Tomšová vyrazila nahození od poloviny, avšak její spoluhráčky nemají míček pod kontrolou.

15:51

Míček na domácích čepelích a Ostrava se pokouší uklidnit hru kombinací.

14:35

Ani tento útok jim nepřináší vyrovnání a hostující hráčky jsou i s míčkem vytlačeny na svou polovinu.

14:00

Jižní Město v posledních minutách častěji útočí a snaží se vytvořit tlak na své soupeřky. Nicméně je to zatím bez nějaké střelby směrem na branku.

11:37

Vendula Beránková vystřelila ze středu a donutila brankářku Ostravy, aby vyrazila míček nad svou branku.

10:33

Úvodních deset minut hry je za námi a ostravské hráčky mají více ze hry a zaslouženě vedou jednobrankovým rozdílem.

09:15

Tlak domácích hráček logicky musel vyústit v první branku tohoto utkání, kterou dává ve spolupráci s Paulínou Hudákovou, DENISA KOTZUROVÁ. Asistence: Paulína Hudáková.

08:39

Hostující hráčky jsou zatím ve svém útočném snažení hodně nepřesné a jejich další zakončení je spíše nahozením do volného prostoru.

06:48

Do další útočné akce zavezla míček Pavla Kajfoszová, která však nepřihrála ideálně.

05:27

Zatím je to hra nahoru a dolů. Ostrava má o něco více šancí směrem na branku.

04:12

Za nahozeným míčkem utíkala Nela Kapcová, ale nakonec nedokázala udržet míček a rozehrát.

03:35

Tento útok Ostravy vypadal nebezpečně, ale hráčka nedokázala zastrčit puk u pravé tyčky.

02:59

Ostrava se dostává tlaku a podniká jeden útok za druhým.

01:47

Snaha o střelu z poloviny palubovky, ale ta byla sražená a Jižní Město se vydalo do rychlého útoku, ze kterého neohrozilo brankářku Ostravy.

01:30

Po nepodařeném útoku ztrácí hosté míček a Ostrava rozehrává od své branky.

00:56

Hostující hráčky začaly s míčkem na svých hokejkách.

00:01

V dnešním zápase se spolu utkají dva celky, které spolu sousedí v tabulce. Ostrava je na čtvrtém místě a jejich dnešní soupeřky na třetím místě. Oba celky od sebe dělí dva body.

V tomto posledním zápase základní části již oba celky mají jistý postup do vyřazovacích bojů. Otázkou jen zbývá, z jaké nakonec pozice budou startovat. Avšak ani jeden celek se již nemůže výrazně posunout směrem nahoru nebo dolů. Respektive Ostrava a Jižní Město v dnešním duelu budou bojovat o třetí pozici. Udrží si ji Jižní Město nebo se Ostrava v případě vítězství dostane na třetí místo v tabulce? To sledujte prostřednictvím textového přenosu!
Oba celky si v předposledním kole připsaly vítězství. Ostrava vysoko porazila Liberec – 10:0, Jižní Město pak porazilo 7:3 Židenice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

6:5

Branky a nahrávky: 10. Kotzurová (P. Hudáková), 32. P. Hudáková (Kapcová), 38. Vrlíková (Kapcová), 53. P. Hudáková (Kotzurová), 53. K. Hudáková (Káčová), 56. Jurečková (Kotzurová) – 35. V. Beránková, 36. Jelínková (Billá), 41. Kovaříková (Hyršlová), 47. Hermannová (Hyršlová), 48. Jelínková (Hyršlová)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Dupčáková) – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Patakyová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Žurková, Vrlíková, Lacková – Šablaturová, Greiplová, Káčová – Šromotová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková.

Ne: Karli (Papoušková) – Hermannová, Billá, V. Beránková, Šulanová, Polívková – Surá, Pisárová, Hyršlová – Procházková, Řezáčová, Pálková – Kubišová, Jelínková, Kovaříková – Šebestová, Chudá.

Rozhodčí: Martin Petřík a Tomáš Podlesný