HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha

5:1

po nadst. prodl. (1:0, 4:1, 0:0 - N 1:0)

15.02.2019, 18:00 • mini WERK ARENA • O pořadí v play-off • Jakub Kotajny

Z mé strany to je pro dnešek vše. Budu se na vás těšit u dalšího zápasu. Hezký zbytek dne. (20:04:37)

Nadstavbové prodloužení skončilo.

64:11

A je tady konec utkání! O tom, že bonusový bod zůstane pod Javorovým rozhodl FILIP HAVRÁNEK perfektní střelou z mezikruží. Bez asistence.

64:03

Raška se perfektně dostal před Malíka. Malík ho vychytal.

63:24

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.Slávisté také prověřili Ochmana.

62:57

Oceláři krouží v útočném pásmu. Zatím však beze střely.

62:11

Z protiútoku hrozil Turek. Ochman si jeho úmysl pohlídal.

61:23

Oceláři jsou zatím v prodloužení aktivnější.

60:06

Przybyla měl před sebou téměř odkrytou klec. Málek ho perfektním zákrokem vychytal.

60:01

Začalo nadstavbové prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:59

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Králík – 2 min., sekání).

59:23

59:05

Slávisté jsou stále na kotouči, už jim ale nezbývá moc času.

58:21

Slávisté kombinují v útočném pásmu. Prozatím beze střely.

57:36

Antoš to zkoušel od modré. Jeho střelu svým pravým betonem Ochman vyrazil.

57:18

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Urban – 2 min., podrážení).

55:37

Pastor z pravého kruhu mířil mezi betony. Málek je ale stihl rychle přiložit k sobě a perfektním zákrokem přerušuje hru.

53:46

Przybyla se opět tlačil do střelby. Jeden ze Slávistických obránců ho ale tvrdě poslal k zemi.

52:55

V předbrankovém prostoru zůstal ležet po souboji Holý. Už se ale zvedá a vypadá to, že bude v pořádku.

52:24

52:15

Slávisté se nyní po delší době konečně osvobozují. Oceláři svého soupeře mačkali dlouho ale ani jedna střela nijak neohrozila Málkovu branku.

50:59

Oceláři se po vyhraném buly dostali k zakončení. Raška ale trefil pouze Málkovu hruď.

50:41

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Altrichter – 2 min., sekání).

49:41

Antoš nyní nastřelil kotouč na Ochmana, ten pohotově zasáhl svou lapačkou.

48:30

Altrichter se nyní šikovně dostal k zakončení. Jeho střela vypadla Ochmanovy z lapačky, ale nikdo z hostujících útočníků nebyl schopný trefit prázdnou branku.

47:35

Hra se nyní hodně zadrhává. Po zakázaném uvolnění puk vyletěl mimo hrací plochu. Vhazování před Ochmanem.

46:31

Oceláři nyní kontrolují hru. Nikam se nehrnou a pouze čekají na soupeřovy chyby.

45:04

Hostující Všetečka ztratil kotouč ve svém útočném pásmu. Jeho chyby využili dva domácí hráči, avšak nedokázali tuto šanci vyřešit správně a byly odzbrojeni jedním ze Slávistických obránců.

43:56

Hra se vrací před Málka, díky zakázanému uvolnění hostů.

43:34

42:40

Oceláři dobře brání a společně s Ochmanem jsou nepřekonatelnou zdí pro Pražany.

41:36

Pražané mají opět šanci alespoň snížit stav.

41:36

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šulak – 2 min., krosček).

40:29

Slávisté vstoupili do třetiny aktivně a vynutili si zakázané uvolnění. Ve svém tlaku budou moci opět pokračovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.

40:00

39:51

Slavia právě vstřelila branku!
Tak přeci jen tady máme ještě branku.Slávisté 9 sekund před koncem druhé třetiny zásluhou MILANA ANTOŠE snižují na 1:5. Asistence: Martin Petrák, Dávid Kižlin.

38:51

Přesilovka se Slávistům vůbec nedaří. Oceláři zatím skvěle brání.

38:14

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mituchovič – 2 min., nedovolené bránění).

37:38

Třinec jasně tahá za delší konec lana. Pražané se ale nevzdávají a stále se snaží aktivně napadat.

37:24

36:33

Králík opět střílel od modré. Málek vyrazil jeho střelu svým levým betonem.

35:56

Hosté už jsou ve čtyřech.

35:19

Krzak pálil od modré jeho střelu pravým betonem Málek vyrazil.

35:15

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Holý – 2 min., vysoká hůl).

34:48

Všetečka nyní v oslabení ohrozil Ochmana, ten ale zůstavá stále v klidu.

34:08

Oceláři mohli opět navýšit své vedení. Krzak ale natrefil pouze Málkovu hruď.

33:48

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Němeček – 2 min., hákování).

33:18

Oceláři i nadále pokračují v tlaku a vynutili si opět přesilovku.

32:49

31:08

Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Němeček, přichází Málek.

31:08

Třinec právě vstřelil branku!

A máme tu branku v oslabení! Oceláři jsou opravdu neskutečně rozjetí. Z protiútoku se trefuje JAKUB MICHÁLEK. Asistence: Dan Przybyla.

30:48

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mituchovič – 2 min., sekání).

30:20

DAVID PASTOR využívá přesilovku a posílá svůj už do čtyřbrankového vedení! Asistence: Filip Krzak, David Homola.

30:13

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Antoš – 2 min., hákování).

30:13

29:53

Až nyní Petrák prověřil Ochmana.

28:54

Slávisté nyní mají možnost dostat se zpátky do zápasu. Jejich přesilovka je ale zatím beze střely.

28:12

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pastor – 2 min., podrážení).

27:15

Oceláři jdou už do tříbrankového vedení. Z brejkové situace zakončoval ONDŘEJ TOMANEK po perfektním pasu od Wardase. Astistence: Tommy Wardas, Adam Urban.

26:42

Autorem branky je HAVRÁNEK. Asistence: Przybyla a Pastor.

25:30

Slávisté nepouští Oceláře k žádným velkým šancím. Zatím výborně brání.

25:30

Kotouč vyletěl mimo hřiště. Hra je přerušena.

24:53

Oceláři mají další možnost navýšit své vedení v přesilovce. Uvidíme jestli se jim to podaří.

24:48

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Havrda – 2 min., krosček).

24:18

Pastor se dokázal uvolnit před brankou hostí. Němeček jeho střelu pravým betonem vyrazil.

23:21

Až nyní střílel Havránek z mezikruží. Jeho střela ale byla zblokována.

22:19

Oceláři perfektně forčekují a narušují rozehrávku Slávistů, kteří dělají chyby. Zatím však domácí nevyslali na Němečka žádnou střelu.

20:43

Chybnou rozehrávku hostů nyní mohl potrestat Przbyla, který se snažil nahrávat na jednoho ze svých spoluhráčů. Jeho úmysl ale vystihl Antoš a zmařil tak celou akci.

20:06

Po zakázaném uvolnění se hra blesku rychle dostává před Ochmana.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.

20:00

18:30

Oceláři zatím hrozí z brejků! O další brejk se pokoušel Geidl, jeho úmysl ale vystihl jeden z obránců Slávie a odzbrojil ho.

18:10

Hru po delší době přerušuje ofsajd Ocelářů.

17:25

16:51

Přesilovka se zatím Ocelářům vůbec nedaří. Slávisté se v pohodě brání.

15:59

První minuta přesilovky se domácím hráčům příliš nevyvedla. Uvidíme co nabídne ta další.

15:25

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Turek – 2 min., faul kolenem).

15:19

Neskutečné! Przybyla se po už potřetí dostal do samostatného úniku, přestřelil však branku.

13:57

Pražané nyní nadvakrát ohrozili Ochmanovu branku. Domácí brankář oba dva pokusy bez problému kryje.

12:18

Przybyla se nyní po druhé v tomto zápase ocitl tváři tvář Němečkovi, ten ho ale tentokrát vychytal.

11:28

Pražané se nyní na dvakrát snažili vystřelit. Obrana Ocelářů včetně brankáře Ochmana je ale zatím bezchybná.

10:40

10:33

7 sekund před vypršením trestu pálil od modré Míchálek, jeho střelu si ale Němeček pohlídal.

09:31

Zatím však ale Pražané dobře brání a téměř nepouští domácí k žádným větším šancím.

08:39

Nyní budou mít domácí opět šanci více kombinovat v útočném pásmu a navýšit tak své vedení.

08:39

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hasil – 2 min., podrážení).

08:18

Oceláře vedoucí branka nakopla a i nadále si vytvářejí slibné šance.

06:09

Oceláři jdou do vedení!
Raškovu nahrávku ze středového kruhu obdržel DAN PRZYBYLA, který ze samostatného úniku přesně zakončil. Asistence: Adam Raška.

05:21

04:28

Do slibné šance se nyní dostali Slávisté. Jednomu z útočníku se ale zamotal kotouč mezi nohama a nezakončil.

03:25

Všetečka nahazoval od modré, jeho střelu si ale Ochman pohlídal.

03:17

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Raška – 2 min., hrubost).

02:30

Oceláři po vyhraném buly blesku rychle přečíslili hostující obranu. Od modré střílel Radziencak.

02:07

Pražané mají po nahození útočné pásmo.

01:16

Oceláři si usazují v pásmu a kombinují. Němečka tentokrát prověřil Homola střelou od modré

00:24

Šulák se po vyhraném buly dostal ihned do pásma a prověřil Němečka.

00:01

HC Slavia Praha

Slávisté nejsou v optimální formě. Nacházejí se na 10.příčce a ještě k tomu prohráli poslední dva domácí zápasy. Nejprve prohráli po prodloužení v derby se Spartou 1:2. V sobotu obdrželi debakl v poměru 3:9 od Pardubic a nezískali ani bod v nadstavbovém prodloužení, protože prohráli i po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem Slávie je s 40 body (25+15) Robin Všetečka. Na druhé příčce se nachází s 36 body Jaroslav Brož (19+17). Slávistické trio nejproduktivnějších hráčů zakončí s 26 body Damien Hradil (9+17).
HC Oceláři Třinec

Oceláři se v tabulce s 18 odehranými zápasy drží s 39 body na průběžné druhé pozici. Jen o skóre za nimi je Plzeň, která má ale o jeden odehraný zápas méně. Je tedy jasné, že Oceláři musí vyhrát, aby svou pozici neztratili. Poslední zápas Ocelářům nevyšel. V Brně bojovali proti Kometě, která diktovala utkání a zvítězila přesvědčivě 5:2. Oceláři prohráli i v nadstavbovém prodloužení. Z Brna tak odjeli s prázdnou.

Nejproduktivnějším hráčem Ocelářů je s 36 body (9+27) Filip Indrst. O 4 body za ním se nachází Marek Havránek (11+21). Třinecké trio nejproduktivnějších hráčů uzavírá s 29 body (12+17) Matouš Čmiel.
Tyto dva celky se naposledy utkaly 4.ledna na slávistickém kluzišti, kde Pražané zvítězili 3:2 po prodloužení. Je zřejmé, že dnes se jim to Oceláři pokusí vrátit.
Zdravím všechny hokejové fanoušky. Dnes budeme společně sledovat duel 19.kola DHL extraligy juniorů mezi HC Oceláři Třinec a HC Slavia Praha. Utkání začíná v 18:00.

5:1

Branky a nahrávky: 7. Przybyla (Raška), 27. Havránek (Przybyla, Pastor), 28. Tomanek (Wardas, Urban), 31. Pastor (Krzak, Homola), 32. Michálek (Przybyla), 65. Havránek – 40. Antoš (Petrák, Kižlin)

HC Oceláři Třinec: Ochman (Švančara) – Mituchovič, Radzienciak, Krzak, Šulák, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Tomanek, Pastor, Wardas, Geidl, Urban, Raška(A), Čmiel, Przybyla(C)

HC Slavia Praha: Němeček (Málek) – Němeček, Bureš, Srdínko, Antoš, Mareček, Čapka, Holý(A) – Kižlin, Všetečka(C), Havrda, Křenek, Altrichter, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák(A)

Rozhodčí: Hykel – Rožánek, Konvička

03:17 TRI 2 Raška, hrubost
06:09 TRI 1:0 Przybyla (Raška)
08:39 SLA 2 Hasil, podrážení
15:25 SLA 2 Turek, faul kolenem
24:48 SLA 2 Havrda, krosček
26:42 TRI 2:0 Havránek (Przybyla, Pastor)