DHL Extraliga juniorů

HC Kometa Brno – EC Red Bull Salzburg

4:3

po s.n. (3:1) (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

15.02.2019, 13:00 • DRFG arena • O pořadí v play-off • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

V Brně je dobojováno, Kometa bere druhý bonusový bod a poráží rakouského protivníka 4:3 po nájezdech. Z haly brněnské Komety se loučím a večer se opět přihlásíme, tentokrát z extraligového klání mezi Kometou a Pardubicemi. (15:31:03)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Je hotovo, rozhodující nájezd připsán KARLU PLÁŠKOVI.

4. série 3:1

Eham neproměňuje.

Minárik chtěl rozhodit gólmana, nepovedlo se.

3. série 3:1

Eliaš blafákem nezakončil přesně.

Michal Kunc svižnou střelou překonává brankáře.

2. série 2:1

Reinsnecker nedává, Rachůnek udržel puk mezi betony.

Karel Plášek krásně zakončil a Kometa vede.

1. série 1:1

I on se trefuje mezi betony.

1. série 1:0

Jako první pojede Svozil. A ten bekhendem mezi betony skóruje.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:18

63:42

Přesilovka pokračuje, ale všechny střely končí u obrany nebo brankáře. Už se bude hrát poslední minuta zápasu.

63:16

Po Pláškově nahrávce se dostal k zakončení Kunc a skóre se znovu nemění.

62:12

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Harnisch – 2 min., příliš mnoho hráčů).

62:12

Vypadá to na přesilovku za špatné střídání hostů.

61:42

Rakouský tým zahrozil Peterkou, poté jel sám na bránu Erik Meluzín, ale ani nadvakrát nepřekonal Kolarze.

60:50

Poté nastoupil střídající Mlčák a i jeho rána končí u gólmana.

60:27

V prodloužení zahrozila trojice Kunc, Plášek a Meluzín, posledně jmenovaný zakončil pouze do brankáře.

60:01

Za chvíli začně prodloužení, které rozhodne o druhém bodu pro jeden z týmů. Po šedesáti minutách skončil zápas 3:3 a asi je to spravedlivé. Kometa měla v této třetině sice více ze hry, ale závěr patřil hostům, jenž mohli klidně také skórovat. Pochvalu zaslouží oba gólmani za výborné výkony.

60:00

59:25

Ofsajd rakouského týmu, hráčům se verdikt příliš nepozdává.

58:59

Smolařem zápasu může být klidně označen Jonas Peterka, který neproměnil snad svou pátou gólovku. Teď jel od modré čáry sám na Rachůnka, ten ale vytáhl zákrok dne a podržel svůj tým skvělým způsobem.

58:37

Icing Salzburgu, hra se stěhuje před bránu Kolarze.

57:42

Pěkná akce rakouského týmu, na konci byla teč Frandla. Rachůnek se stihl přesunout k zadní tyči. Posléze v tlaku Peterka a znovu musí Brno držet domácí gólman.

56:57

Nahození Mlčáka končí u brankáře Kolarze. Po buly se bude vhazovat u něj.

56:16

Nyní si hosté vytvořili dvě gólovky. Byl u toho Reisnecker, který nebezpečně hrozil před Rachůnkem. Ten těžké chvíle ustál.

54:40

Hra se vyrovnala, také Salzburg v závěru vystrkuje růžky.

53:05

Obraz hry se nemění, stále se hraje na útočné polovině hostů, Kometa tlačí a chce vybojovat z tohoto zápasu minimálně tři body.

51:21

Festival zahozených tutovek pokračuje. Tentokrát u toho byl Škvrně, jenž si udělal před bránou kličku a chtěl zakončovat do prázdné, ovšem Kolarz se v poslední moment dokázal zorientovat.

50:56

Hra přerušena pro posunutí rakouské brány.

50:16

I Lindner měl solidní šanci překlopit výsledek na hostující stranu. Jeho rána končí těsně vedle Rachůnkovy brány.

49:51

Ani tohle nekončí gólem. Kunc měl ideální příležitost z pravého kruhu, ale netrefil poloprázdnou klec. Kolarz by se nestačil přesunout, brněnský útočník bohužel netrefil dobře puk.

48:29

Stále je lepší Kometa, která hýří lepším pohybem a aktivitou, ale svůj tlak nedokáže využít. Teď to byl Minárik, jehož pokus opět kryje Kolarz. Jistý si ale zrovna nebyl.

47:30

46:59

Brňané vyhazují a úspěšně se brání.

45:49

Místo využití brněnského náporu je tu šance pro hosty, kteří hrají přesilovku. Nebezpečně vypadala situace, kdy Frandl nahodil puk a Rachůnkovi vypadl puk z betonů, naštěstí mimo tři tyče.

45:19

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (I. Sedláček – 2 min., hákování).

45:15

Kowalczyk zkusil své štěstí ranou od modré čáry, opět byl gólman rakouského týmu připraven.

44:49

Sražená střela Holemého končí v ochranné síti. Poté zasahuje Kolarz po Meluzínově střele zápěstím.

43:50

Hra se ale rychle přesunula na druhou stranu a Mlčák to zkoušel od modré. Střela byla nepřesná. Tlak Komety ovšem pokračuje.

43:28

Po delší době se hra stěhuje před Rachůnka po icingu Komety.

42:48

Kometa je v této třetině živější a má i šance. Kučerova další střela byla tečovaná těsně mimo.

42:00

Vzápětí střílel obránce Kučera, opět musel být Kolarz v akci.

41:33

Plášek křížem poslal kotouč na Mlčáka, ale ten asi takovou pěknou přihrávku nečekal a jeho zakončení přišlo pozdě.

40:31

První minuta patří Kometě, která je usazena v pásmu. Mnoho šancí si však prozatím nevypracovala.

40:01

Je za námi pohledná druhá třetina, která nabídla opět tři branky. Tentokrát o jeden víc vstřelili hosté, Kometa však v závěru dokázala reagovat vyrovnáním. Sledovali jsme pěkný hokej plný šancí na obou stranách.
Další třetina začne přibližně ve 14:30.

40:00

39:49

Kometa právě vstřelila branku!
Tak přeci jen se Brňané dočkali. MAREK ŠKVRNĚ nenápadnou bekhendovou střelou v závěru třetiny překonal Kolarze mezi betony. Asistence: Radek Kučeřík.

39:33

V závěru třetiny málem přišlo vyrovnání. Svozilova střela skončila na tyči rakouského gólmana.

38:22

Rázem mohli hosté odskočit. Hede obelstil Pláška, dvěma kličkami se dostal až před Rachůnka, který ho ale zastavil lapačkou. Gólmani na obou stranách dnes velmi dobří.

37:49

37:37

Meluzínovo nahození kryje Kolarz, který si celou situaci pohlídal.

36:44

Kowalczykovo nahození ještě někdo tečoval, i přesto se brankář znovu zaskvěl.

35:58

Ihned po buly byl ve velké šanci Plášek, ale Kolarz výtečně zasáhl betony. Kometa žehrá na nevyužité gólové příležitosti.

35:44

Šarvátka před brněnskou bránou končí několika tresty, nakonec je z toho přesilovka pro Brno.

35:44

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Hengelmüller – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kučeřík – 2 min., hrubost).

35:31

Salzburg právě vstřelil branku!
No a místo gólu Komety přichází trest. Střelu přes obránce vyslal FILIP REISNECKER a brankář Rachůnek zřejmě nic neviděl. Kotouč mu proletěl mezi betony a rakouský celek poprvé v zápase vede. Bez asistence.

35:05

Studený chtěl rozehřát domácí publikum třetí brankou, jenže jeho samostatný úprk končí střelou těsně nad.

33:36

Teď už je ale srovnáno. Před Rachůnkem byl velký provoz, Polegoško uplatnil svůj důraz a JURAJ ELIAŠ i svou šikovnost. Bekhendem přehodil beton brněnského brankáře a rázem začínáme od začátku. Asistence: Vladislav Polegoško.

33:05

Peterka se hodně zlobí a má proč. Dostal se totiž do velké tutovky, jenže Rachůnek se roztáhl na brankovišti a skvěle jej vychytal. Rakouský hokejista odjel naštvaný na střídačku.

31:31

Velká šance pro Marka Škvrněho. Ten si najel sám před bránu a chtěl svým pohybem rozhodit brankáře Kolarze, ten se nehnul a svůj prostor uhájil.

31:00

Jsme za polovinou zápasu, Kometa přežila oslabení a stále drží těsně vedení. Mrzet ji jistě může pasáž, kdy hrála dvojnásobnou početní výhodu, ale ani nezakončila.

30:36

Salzburg dohrává přesilovku, nahození Hadamczika dokázal Rachůnek bezpečně pokrýt.

29:45

Už se hraje 4/4, do brejku šel pro změnu rakouský tým, ale obránce Mlčák dokázal výtečně zasáhnout.

29:02

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kučeřík – 2 min.).

28:54

Kometa se do šancí příliš nedostávala, Kučeříkovi nesedla ideálně střela a Salzburg vyhazuje přes všechny čáry.

28:17

Kometa hraje přesilovku 5/3, k dispozici má téměř minutu.

28:17

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Eham – 2 min., podrážení).

27:56

Karel Plášek v přesilovce prověřil Kolarze, poté hosté vyhazují přes všechny čáry.

27:15

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Obu – 2 min., sekání).

26:26

Peterka chyboval na modré čáře a do brejku se v oslabení řitila dvojice Minárik – Meluzín, druhý jmenovaný to vzal celé na sebe, ale při pokusu o bekhendovou kličku zavrávoral a nezakončil ideálně.

25:18

Druhá přesilovka pro rakouský tým nezačala špatně, střelu Mennera však Rachůnek dobře viděl.

24:56

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kos – 2 min., příliš mnoho hráčů).

24:48

Druhá třetina má již lepší parametry, oba gólmani musí neustále bdít nad situacemi na hřišti.

23:47

Málo vídaný moment, kdy čtveřice komeťáků pádila na brankáře a není z toho branka. Hosté své špatné střídání přežili bez inkasované branky.

22:48

Tak tohle se jen tak nevidí. Salzburg špatně střídal a hned čtveřice domácích se řítila sama na gólmana. Jenže celá akce byla překombinovaná a zakončující Kučeřík přestřelil horní tyč.

21:24

Hosté mohli vyrovnat. Do přečíslení dva na jednoho se řítil Reinsnecker, který vypálil rovnou z voleje, Rachůnek špičkou lapačky vyráží mimo tři tyče.

20:08

První buly pro Kometu, která se ihned tlačila před rakouskou bránu.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která nabídla tři branky. Kometa se ujala vedení po gólu Pláška, o šest minut později zvýšil Kučeřík. Salzburg měl sice více ze hry, ale Kometa dokázala vytěžit z minima šancí dva důležité góly. Pak hrála prim pro změnu ona, avšak z nabídnuté přesilovky se šťastnou trefou prosadil Polegoško.
Další třetina začne přibližně ve 13:42.

20:00

19:30

Obránce Kowalczyk v závěru vyzkoušel pozornost Kolarze, který však jeho ránu viděl a chytá ji do lapačky.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:16

Je sníženo, hosté využívají přesilovku, byť k tomu potřebovali pořádnou dávku štěstí. VLADISLAV POLEGOŠKO nahodil puk zpoza brány a po tečí bruslí jednoho z brněnských obránců se puk dokutálel do sítě. Bez asistence.

17:31

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Škvrně – 2 min., podrážení).

17:09

Další solidní střela domácích, byl to Kučera, jehož střelu od modré Kolarz chytá.

16:39

Kometa je v první třetině nesmírně produktivní, z minima šancí dokázala vstřelit již dvě branky.

15:30

Nenápadná akce domácího týmu končí gólem. Škvrně se důrazně natlačil před bránu, kde jej sice ještě dokázal zastavit Kolarz, jenže dorážející RADEK KUČEŘÍK už neměl problém dopravit kotouč do sítě. Bek Komety tak slaví druhou branku zápasu. Asistence: Marek Škvrně.

14:19

Hra je rozházená, sledujeme sérii chyb na obou stranách.

13:55

12:41

Minuta přesilovky je fuč, hosté zatím velmi dobře brání.

12:10

Kometa se usadila v pásmu, ale zatím žádná šance v přesilovce nepřišla.

11:44

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Menner – 2 min., podrážení).

10:58

Pokračuje se ve hře, Kometu gól uklidnil a nyní je to ono, která se častěji usazuje v útočném pásmu.

09:08

A je tu první branka zápasu. Kometa se vymanila z tlaku, přežila několik dobrých šancí soupeře a sama udeřila. Prsty v tom měl KAREL PLÁŠEK, který nejprve jel sám na bránu, ale nezakončil. Následně se ocitl mezi kruhy a obelstil brankáře přesnou bekhendovou kličkou. Bez asistence.

08:48

Obrovská šance Salzburgu a v ní Eham, který sám před bránou tečoval kotouč, ovšem těsně vedle. Rachůnek se jen marně natahoval. Brno bylo pod tlakem, teď se osvobozuje.

08:00

Hosté měli solidní tlak, který zuby nehty řešila brněnská obrana. Rachůnek musel řešit závar po střele Maiera. Poprvé pálil nad, podruhé už zasáhly betony.

06:49

U kotouče je častěji Komety, která si ale musí dávat pozor na Harnishe, který se tlačil do brány.

05:49

Bojovný hokej pokračuje, stále se hraje bez přerušení, avšak bez nějakých akcí na obou stranách.

04:38

Následně se do přečíslení dostávali i hosté, Rachůnek mohl zůstat po střele Lindnera v klidu.

03:17

Na levý kruh si najel znovu obránce Mlčák a jeho tvrdá rána provětrala vyrážečku brankáře Kolarze.

02:53

Hraje se ve středním pásmu, čekáme na nějakou větší šanci zápasu. Co je určitě dobré, že se hraje velmi rychle, oba týmy do toho od začátku šláply.

02:13

Píská se icing, buly poté před Rachůnkem.

01:50

Podobně dopadl i Peterka, který se snažil natlačit přes dva beky, brněnská obrana byla pozorná.

01:15

Dnes v sestavě Komety i Karel Plášek, který zavezl kotouč do pásma a pokoušel se z pravého kruhu vystřelit, jeho pokus byl však sražen.

00:59

Na druhé straně střílel od modré reprezentant Mlčák, ale jeho pumelici Kolarz dobře viděl.

00:31

První slibná šance rakouského týmu, ve které byl Menner, brankář Rachůnek nadvakrát musel jeho pokus krýt.

00:01

HC Kometa Brno: Rachůnek (Micka) – Kučera, Kučeřík, Holemý, Mlčák, J. Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Žák, Plášek, Snášel – Minárik, Meluzín, Škvrně, Kadlic, Kos, Kunc, I. Sedláček.

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Kristiansen) – Obu, Hadamczik, Menner, Szuber, Frandl, Borzecki, Hede, Eham, Eliáš, Vogt, Polegoško, Lindner, Maier, Harnisch, Leonhardt, Hengelmüller, Peterka, Reisnecker.

Rozhodčí: Ondráček – Měkýš, Otáhal.
Kometa má po minulém utkání rozhodně co napravovat. Ve středu doma hostila Vítkovice a padla vysoko 2:6. Proti Vítkovicím se modrobílí dostali do vedení, ovšem hosté z Ostravy skóre otočili a svůj náskok si drželi až do konce. V nadstavbě se z bodu radovali svěřenci Jana Zachrly, kteří zůstávají v tabulce na 8. místě.
Hezký den z brněnské DRFG areny, kde budeme krátce po poledni sledovat utkání mezi Kometou a Salzburgem. Ten odehrál v nadstavbové části šestnáct utkání, ze kterých se mu povedlo vydolovat třicet jedna bodů. Red Bull je pouze o skóre horší než Kometa, takže pozici v tabulce má naprosto totožnou, na Pardubice činí ztráta bod, tři body pak na Litvínov.

Rakouský celek se v posledním kole představil na domácím ledě proti Litvínovu. Utkání nabídlo hned šestnáct branek a z přestřelky odešel lépe domácí klub, jenž vyhrál 9:7 a zvládl i následnou nadstavbu. John Jason Peterka je lídrem produktivity svého týmu i celé ligy. V nadstavbě si připsal již patnáct branek a sedmnáct asistencí. Nejvíce přihrávek na gól má však jeho spoluhráč Elis Nikolai Hede, který se podílel na dvaceti brankách. Nejvíce utkání v nadstavbě odchytal Florian Manuel Bugl a jeho úspěšnost je 90,22%.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

4:3

Branky a nahrávky: 10. Plášek, 16. Kučeřík (Škvrně), 40. Škvrně (Kučeřík), rozh. náj. Plášek – 19. Polegoško, 34. Eliaš (Polegoško), 36. Reisnecker