Tipsport extraliga

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha

0:1

konec (0:0, 0:0, 0:1)

15.02.2019, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 44. kolo • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tipsport: 2.05 4.5 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tolik z tohoto utkání, přejeme hezký večer a klidný víkend. (19:55:27)
Nejlepší hráči zápasu
Matěj Machovský (SPA)
Pavel Musil (MBL)
Nic to ale nemění na to, že si Pražané připsali tři body.
Sparťané se radují z těsné výhry, když rozhodli v samotném závěru. Boleslavští fanoušci však vhazují lahve na ledovou plochu a skandují vulgární nadávky na rozhodčí.

59:37

Domácí hrají bez brankáře.

59:28

Michal Vondrka se rozčiloval a emocionálně gestikuloval směrem k hlavnímu sudímu, hra plyne dál.

59:28

Domácí byli v ofsajdu, následuje buly ve středním pásmu. Jan Růžička setrvává v brankovišti, domácí si oddechový čas nevyžádali.

59:14

Hlavní rozhodčí ještě celou situaci vysvětluje trenérům Mladé Boleslavi. Těm se inkasovaná branka nelíbí, jenže sudí nařídili pokračovat ve hře.

59:14

59:14 Jiří SMEJKAL - 0:1

59:14

Sparta právě vstřelila branku!
Pražané výborně stínili a z tlaku v předbrankovém prostoru se podařilo dostat puk za překonaného Jana Růžičku JIŘÍMU SMEJKALOVI. Asistence: Jan Piskáček, Zach Sill.

58:58

Sparťané se pokoušejí v závěru poslední třetiny ještě usadit v pásmu a rozhodnout.

57:42

Ondřej Dlapa dostal na modré přihrávku a vystřelil bez přípravy, puk však trefil jen plexisklo.

57:37

Zakázané uvolnění na straně Sparty.

56:52

Domácí jsou v obranném pásmu a sparťané si mezitím přihrávají. Z tribun se ozývá směrem k boleslavským hráčům pískot.

55:17

Klimek ujížděl na gólmana, ale domácí jej zahnali i s pukem do rohu.

53:51

Během 40 sekund stihla Mladá Boleslav celkem tři zakázaná uvolnění. Hra se značně kouskuje a je bez náboje.

53:17

Opět zakázané uvolnění domácího celku.

53:06

Je tu poslední komerční přestávka tohoto duelu, ale gól zatím vůbec žádný. Dospěje utkání do prodloužení, nebo se rozhodne ještě v řádném hracím čase?

51:11

Domácí zastavil při cestě do útočného pásma ofsajd.

50:58

Následuje vhazování před Janem Růžičkou.

49:40

Lukáš Žejdl byl mezi kruhy osamocený v momentě, kdy dostal přihrávku. Nejspíš to ale nečekal, protože puk ani nezachytil.

49:28

Po komerční přestávce plyne hra dál. Bruslaři mají tlak v útočném pásmu.

49:04

Utkání sleduje 3 837 diváků. Jedná se o jednu z nejvyšších návštěv ŠKOENERGO Arény v této sezóně.

48:30

Formanova prudká střela od modré čáry se zastavila o Růžičkovy betony.

47:22

Byly nahrazeny nakonec pouze tři sekundy, mezitím se Sparta pohybuje v útočném pásmu.

47:22

Branku nakonec hlavní rozhodčí Šír neuznal, hra tedy plyne dál za bezbrankového skóre.

47:22

Ačkoliv hlavní sudí nabyl okamžitě dojmu, že se o gól nejedná. Domácí publikum mezitím značně ožilo, telefonické spojení obou rozhodčích ale nadále pokračuje.

47:20

Puk byl ve sparťanské bráně, kam se odrazil od helmy jednoho z hráčů. Hlavní sudí, který přímo u celé situace byl, okamžitě rozpažil a nechal ve hře pokračovat dál. Pracovník časomíry však nenechal čas plynout dál, čehož si rozhodčí asi po 5-7 sekundách všiml a hru nechal přerušit. Nyní hru prohlíží videorozhodčí, jenž s hlavním sudím telefonuje.

46:30

46:11

Na bránu mohl ujíždět sám Lukáš Rousek, nakonec jej ale Bruslaři dostihli a puk mu vypíchli směrem do rohu kluziště.

45:22

Pražané puk vyhodili a puk je až za mladoboleslavskou bránou.

44:52

Znovu David Bernad na modré čáře, jenže tentokrát někdejší vicemistr juniorské extraligy přestřelil a puk se zastavil až o mantinel.

44:36

Puk se dostal na modrou čáru, odkud vystřelil David Bernad. Proti ofenzivnímu obránci si však i tentokrát počínal výborně Matěj Machovský, jenž nalezl puk ve své lapačce.

44:30

Lukáš Žejdl byl podražen, což znamená dvě trestné minuty pro Zacha Silla (SPA).

43:52

Bruslaři znovu vyrazili do útočného pásma, ale i proti další střele zasáhl úspěšně Matěj Machovský.

41:24

Do útočného pásma se i s pukem vydal Lukáš Pabiška. Z levého kruhu ale vysoko přestřelil.

40:35

Třetí třetina nezačala zrovna ve velkém stylu. Bruslaři se totiž dopustili zakázaného uvolnění.

40:01

Hokejisté už krouží na ledě, za malou chvíli začne další třetina.
Ani ve druhé třetině nepadly žádné góly, na střely ale tentokrát už vedou hosté, konkrétně 16:11.
Další třetina začne přibližně v 19:13.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:27

Ještě jedno buly v této třetině, vhazuje se před Matějem Machovským.

38:59

Kotouč je ve středním pásmu. Sparta se sice snaží dostat do pásma, jenže Bruslaři jsou proti.

37:09

Z levého kruhu vypálil Tomáš Voráček, puk ale mířil na mantinel.

35:28

Domácí na nic nečekali a hned po buly vystřelili, ani tentokrát ale ne přesně.

35:22

Oscar Flynn se dostal do dalšího sporu na ledě, tentokrát s kapitánem Janem Piskáčem. Musel poté na pohovor k hlavnímu rozhodčímu. Mezitím probíhá komerční přestávka a s ní spojený úklid ledu.

34:45

Oscar Flynn zachytil puk a postupoval s Tomášem Knotkem na brankáře, ale ten byl i tentokrát úspěšnější.

34:02

Přímo z prostoru mezi kruhy střílel Pavel Musil, jenže ani on se netrefil přesně. Stále platí také to, že se velice daří brankářům. I díky nim je skóre stále bez branek.

33:26

Bylo to ale pouze za cenu zakázaného uvolnění, proto sparťané nemohou vystřídat.

33:13

Lukáš Pabiška nahodil puk do útočného pásma, kde se k němu ale opět dostali hokejisté pražské Sparty a vyhodili jej.

31:49

Sparťané zahrozili. Piskáčkova střela z mezikruží jen těsně neskončila za Růžičkovými zády.

30:39

29:58

Pražanům se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu, domácí totiž zavezli několikrát kotouč až k Matěji Machovskému.

28:39

Emoce se začínají přiostřovat a bude se znovu vylučovat. Dvě minuty obdržel Jiří Kurka (MBL), a to za faul kolenem.

28:25

Po komerční přestávce pokračuje hra vhazováním v obranném pásmu Sparty.

28:25

Moc často se nevidí, aby se Oscar Flynn rval, dostal se však do křížku s Janem Košťálkem, se kterým si vyměnili několik nepříjemných šťouchanců a očividně i peprných slov. Domácím fanouškům se nelíbí zejména to, že se Košťál dostal do fyzického střetu s nejmenším hráčem boleslavskému týmu, proto pískají.

28:00

Martin Látal dobře zakročil, když v mezikruží vypíchl puk sparťanům, kteří se řítili směrem na Jana Růžičku.

27:29

Pukem dostal Tomáš Voráček, dříve mladoboleslavský obránce však po chvíli v předklonu odjel na střídačku. Snad bude brzy v pořádku.

27:28

27:18

Pavel Musil vystřelil z pravého kruhu, ale proti němu byl připraven opět Matěj Machovský, jenž přerušil hru.

26:07

Mladoboleslavští si přihrávají nedaleko Matěje Machovského, zatím se jim však nepodařilo vystřelit přesně právě na maskovaného muže ve velice pestrobarevném dresu, který obsahuje plno reklam.

25:34

Po buly domácí vystřelili, gól z toho ale nebyl.

25:28

Hlavní rozhodčí Šír gól neuznal, následuje přesilovka domácích.

25:28

Hlavní rozhodčí však telefonuje s videorozhodčím, prohlíží se záznam hry kvůli předchozí gólové šanci domácích. Pravděpodobně však gól uznán nebude.

25:28

Vyloučení pro změnu na straně hostů. Za podrážení byl na dvě minuty vykázán Miroslav Forman (SPA).

25:05

25:00

Tentokrát z levého kruhu sparťané minuli.

24:40

Hosté měli dalších několik šancí, ale ani tentokrát se jen o kousek netrefili.

23:35

Výborný Lukáš Rousek. Ten si najel přímo mezi kruhy, odkud bez přípravy vypálil, jenže prostor mezi třemi tyčemi jen těsně netrefil.

23:05

Vyloučení na straně domácích. Menší trest za vysokou hůl obdržel Ondřej Dlapa (MBL).

22:19

Pavel Musil zavezl puk do pásma a přihrál jej Martinu Látalovi, ten však nezakončil.

21:56

21:49

Domácím byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, to se nelíbí zdejším fandům.

20:48

Nyní už jsou ale Pražané usazení v pásmu a přihrávají si.

20:26

Hosté se pokoušeli dostat do útočného pásma, to se jim ale nepodařilo, když jeden z Bruslařů pohotově dostal puk alespoň do středního pásma.

20:01

V první třetině byli o něco aktivnější domácí, Sparta však obětavě bránila a hrozila z častých výpadů. Skóre je však stále bezbrankové, na střely je to 5:4.
Další třetina začne přibližně v 18:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56

Ještě jeden trest v závěru. Radim Zohorna (MBL) byl vyloučen na dvě minuty z podrážení.

19:10

Piskáček vystřelil z pravého kruhu, ale i tentokrát byl Jan Růžička úspěšný.

18:21

V závěru prvního dějství jsou u puku stále více Boleslavští, ale sparťané výborně brání a nedají svému soupeři na ledě moc prostoru.

17:07

V mezikruží zůstal po dobré přihrávce osamocený Radim Zohorna, jenž neváhal a vystřelil, proti němu byl však připravený Matěj Machovský, který bez problémů zasáhl lapačkou.

16:52

Ke střele se dostal David Bernad, ale i on trefil brusli bránícího protihráče.

16:38

16:00

Domácím se nedaří znovu usadit v pásmu, mezitím je hodně slyšet zcela plný sparťanský kotel, který podporuje své příznivce.

15:15

Vondrkova střela se odrazila od jednoho z bránících hráčů, následně se hosté osvobodili.

14:58

Domácí mají velký tlak v útočném pásmu, kde si zatím ale spíš přihrávají.

14:38

Za podrážení dostal menší trest Jan Buchtele (SPA). Následovala ještě menší potyčka mezi dvěma hráči, ta se ale obešla bez vyloučených.

14:31

První faul zápasu a je tu výhoda pro domácí.

12:28

Je tu třetí icing Bruslařského klubu. Hra se stěhuje před Jana Růžičku.

12:12

Další komerční přestávka skončila, třetina může vstoupit do svého finiše.

12:12

Výborný Matěj Machovský proti Martinu Pláňkovi, který vystřelil od modré čáry. Gólman hostujícího klubu zasáhl pohotově lapačkou.

11:39

Na několik sekund zatlačili Bruslaře v pásmu i hosté, další střely ale vychytal opět Jan Růžička.

10:41

Na zakázané uvolnění vyhodili puk také Pražané, kteří nyní před vhazováním nemohou střídat.

10:14

Kousek za mezikružím zachytil kotouč Michal Vondrka a hned vystřelil. Puk však mířil mimo brankoviště.

09:34

Jednu z dalších střel však opět zkrotil boleslavský odchovanec v brankovišti, a tak byla hra znovu přerušena.

09:25

Domácí znovu vyhodili puk na icing, toho se Sparťané snaží využít a Bruslaře zatlačit v jejich pásmu.

09:15

Sparťané na nic nečekali a vystřelili přímo z buly. Puk ale nemířil na brankáře Jana Růžičku.

09:10

Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.

08:23

Zápas plyne dál, a to konkrétně přesunem Sparty do útočného pásma, jenž se zcela nezdařil, jelikož se domácím podařilo puk získat opět pro sebe.

08:14

Probíhá komerční přestávka.

07:23

To už se však změnilo a Sparta zahrozila také na druhé straně, mezitím zvládla i vystřídat.

07:10

Hokejisté Mladé Boleslavi se stále drží v útočném pásmu.

06:35

Radim Zohorna střílel z blízka, jenže trefil pouze bránící hráče. O to samé se v podstatě ze stejné pozice pokoušel také Martin Látal, jenže ani on nenašel skulinku mezi bránícími hráči.

05:37

Nahození boleslavských hráčů ovoce nepřineslo, kotouč skončil v ochranné síti a hra byla přerušena.

05:11

Puk letěl z obranného pásma Sparty mimo kluziště, chytili jej až fanoušci ze sektoru nad sparťanskou střídačkou.

03:52

Obrovská šance Bruslařského klubu. Matěj Machovský si vyjel z brány a Pavol Skalický se pokoušel dostat kotouč do odkryté brány, jenže nakonec tomu zabránil jeden ze Sparťanů, který brankoviště ochotně bránil.

03:18

Zach Sill trefil od kruhového prostoru sice plexisklo, přesto byla jeho střela na branku rázná.

01:59

O kotouč se bojuje nedaleko Machovského brankoviště v rohu, nakonec byla úspěšnější Sparta, která se dostala do útočného pásma.

01:03

Hosté měli v podstatě samostatný nájezd, ten však zůstal neproměněn, skóre zůstává bezbrankové.

00:08

Utkání začalo a na puku jsou boleslavští hokejisté.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Najman – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Tomáš Dvořák, Košťálek, Piskáček (C), T. Voráček, Kalina, Blain, de la Rose – Beran, Sill, Smejkal – Jarůšek, Klimek, Roberts Bukarts – Buchtele, Pech (A), Forman (A) – Kudrna, Klíma, Rousek.

Rozhodčí: Šír, Horák – Brejcha, Jelínek.

David Šťastný už za Mladou Boleslav vstřelil letos deset branek.

Mírným favoritem na vítězství je podle vypsaných kurzů sázkových kanceláří domácí tým.
Mladá Boleslav se letos utkala se Spartou třikrát a dvakrát uspěla po výhrách 3:1 a 5:3, naopak Sparta se v samotném závěru uplynulého kalendářního roku radovala z hubeného vítězství 1:0.
V pátek večer se v Mladé Boleslavi utkají dva týmy, které jsou od sebe nedaleko v tabulce. Sedmá Mladá Boleslav, která má 68 bodů, přivítá na svém ledě devátou Spartu, jež za Bruslaři zaostává o pět bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.