1. Patrick Kane (CHI), 1+2
2, Cam Ward (CHI), 95% zásahů
3. Jonathan Toews (CHI), 1+0.
Utkání skončilo! Chicago dokázalo zvrátit zápas na svou stranu a vyhrálo 5:2.
Jako první se však hned dvakrát trefili hosté. Branky Damona Seversona a Travise Zajace znamenaly vedení hostů v 17. minutě 2:0. Ve zbytku zápasu se však už trefovali pouze domácí hráči. Patrick Kane, Drake Caggiula, Jonathan Toews, Arťom Anisimov a Brandon Saad překlopili zápas na stranu Blackhawks.

59:21

New Jersey se provinilo ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:46

Hosté čekají v obranném pásmu až útočníci vystřídají. Zkusí podniknout jednu z posledních akcí.

58:15

Anisimov se nerozpakoval a nahodil puk na bránu. Schneider si připsal zákrok.

57:52

Hosté se ještě snaží svého soka zatlačit. Obrana Chicaga ale dnes funguje velmi dobře a dokonale čistí prostor před Wardem.

56:54

56:41

Palmieri se dostal do zajímavé pozice. Cam Ward ale dnes chytá skvělý zápas a ani tentokrát nepustil puk za svá záda.

55:52

Domácí odpalují puk přes všechny čáry.

55:15

55:15 Brandon SAAD - 5:2

55:15

Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí ve vlastním oslabení přidávají pátou branku. BRANDON SAAD ujel po pravém křídle společně s Toewsem a zakončení vzal na sebe. S první střelou ještě neuspěl, ale s dorážkou už ano. 5:2. Bez asistence.

54:54

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., držení).

54:46

New Jersey už moc času nezbývá. Přestože byli hosté ve třetí třetině lepší, tak ztrácí již dvě branky.

53:36

53:36 Arťom ANISIMOV - 4:2

53:36

Chicago odskakuje do dvougólového náskoku. Gustafsson od modré čáry nahodil puk na bránu a Schneider jej vyrazil před sebe. Před bránu si najel důrazný ARŤOM ANISIMOV, na jehož bekhendové zakončení byl brankář Devils krátký. 4:2. Asistence: Erik Gustafsson a Brandon Saad.

53:30

Lovejoy poslal svým vysokým obloučkem puk na zakázané uvolnění.

52:56

Brattova pobídka našla před bránou Hischiera. Švýcarský útočník se rychle snažil zamést touš za Warda, brankář Chicaga se ale překvapit nenechal.

52:24

Lappin zavezl puk z levého křídla až před bránu, kde jej Ward skryl pod svou lapačku. Za malou chvíli se bude vhazovat v pásmu Blackhawks.

51:48

Murphy posunul puk za bránu Chicaga a jeho spoluhráči rychle jeli střídat.

51:10

A právě Lovejoy vyrazil na pomoc útoku a dostal se k zajímavé střele. Jeho pokus zápěstím stačil Ward vyrazit.

50:59

DeBrincat vystihl rozehrávku hostů. Lovejoy ale svou chybu napravil.

50:20

Koekkoek tvrdým hitem sestřelil útočníka Agostina. To si hráči New Jersey nenechali líbit a ihned po obránci domácích vystartovali.

49:56

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:56

Domácí teď hosty trochu zatlačili. Lovejoy ubránil svůj tým výhozem puku do střední třetiny.

49:09

Johansson si nahodil puk a rychle za ním spěchá. Je také podporován Zachou.

48:02

Hischier si zpoza brány vybruslil až před brankoviště a zkoušel střílet z otočky. Seabrook ale navázal na pohyb mladíka Devils a jeho ránu zablokoval.

47:46

Kane ukázal svou aktivitu. Projel s kotoučem do útočné třetiny a zápěstím vystřelil. Cory Schneider byl také tentokrát připraven.

47:19

Müllerovi puk na modré čáře přeskočil hokejku. Švýcarský zadák se musí vracet zpět.

46:26

46:05

Ďáblům se tato přesilovka poměrně daří. Chicago se stále nemůže dostat ze třetiny a hosté neustále kombinují.

45:26

Bratt vyslal na bránu Chicaga překvapivou střelu. Cam Ward ale dokázal přitisknout betony k sobě včas.

44:56

Seabrook výhozem přes všechny čáry osvobozuje svůj celek.

44:40

Bratt krásnou žabičkou přihrál Zajacovi. Zkušený útočník pálil z obdobné pozice jako u druhého gólu. Tentokrát však přesně nezamířil.

44:26

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., hákování).

43:42

Hischier špatně rozehrál. Následné problémy zažehnal Cory Schneider. Brankář Devils vyjel z brány a odpálil odražený kotouč do bezpečí.

43:06

V hlavní roli byl opět Patrick Kane. Tentokrát si odskočil na modrou čáru, odkud vypálil zápěstím. Schneider byl připraven také nyní.

42:28

Na druhé straně ale Kunitz našel Murphyho, jehož rána byla tvrdá. Brankář Schneider ale stačil levým betonem puk vykopnout.

41:42

Zajac posunul puk za bránu domácích. Hosté jsou v úvodu třetiny aktivnějším celkem.

40:48

Zacha si všiml úplně volného Johanssona. Krásnou přihrávkou ho uvolnil a Johansson mířil mezi betony Warda. Brankář Chicaga ale svůj tým podržel.

40:32

Greene hledal před brankou hůl Palmieriho. Obránci Blackhawks ale nebezpečí zažehnali.

40:01

Skončila nám druhá třetina. Chicago v ní dokázalo otočit skóre a po dvou třetinách vede 3:2. New Jersey bude muset zabrat, aby se zápasem ještě něco udělalo, aktivita je totiž na domácí straně. Třetí perioda začne přibližně ve 4:33. Střely na bránu: 28-23.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48

Hosté se ještě vydávají vpřed. Nemají však už moc času na zakončení.

39:20

Kane míchal s pukem a připravil palebnou pozici pro Keitha. Obránce Chicaga nemířil vůbec špatně, ale jeho pokus byl sražen na mantinel.

38:34

Devils bojují u mantinelu v útočném pásmu. Chicago se ale dobře brání a stačí dostupovat protihráče.

37:57

37:10

Zajac pokračoval ve svém střídání a z pravého křídla v oslabení vystřelil. Ward ale s tímto zákrokem problém neměl.

36:22

Kaneovu dělovku od modré čáry zablokoval Zajac a následně dostal puk z vlastní třetiny.

35:57

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kevin Rooney – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:49

Toews se opět uvolnil na pravém kruhu a opět se rozhodl bez přípravy pálit. Jeho pokus byl však zablokován. Nyní se pokračuje ve hře.

35:12

Nyní jsme mohli sledovat rychlé akce na obou stranách. Brankáři ale byli úspěšní.

34:17

Zacha předvedl úžasnou práci s kotoučem a všiml si mezi kruhy volného Bratta. Švéd následně zamířil vedle.

33:12

33:12 Jonathan TOEWS - 3:2

33:12

Domácí otáčejí vývoj skóre ve svůj prospěch. Kane zavezl puk do třetiny, posunul jej na obránce Koekkoeka, jehož krásnou přihrávku zužitkoval JONATHAN TOEWS. Schneider se přesouval marně, akce to byla velmi rychlá. 3:2. Asistence: Slater Koekkoek a Patrick Kane.

32:28

Druhá lajna Chicaga se usadila v útočné třetině a snaží se něco vymyslet. V hlavní roli je nyní Strome.

31:29

Murphy se už chystal ke střele, ale na poslední chvíli mu touš utekl z hole. Ďáblové se tak mohli osvobodit z tlaku Blackhawks.

30:27

Johansson nedokázal zpracovat těžkou přihrávku a je z toho další icing. Obránce Keith byl u kotouče dříve.

29:58

Zakázané uvolnění Devils. Hra se přesouvá před Schneiderovu svatyni.

29:17

Zachova zpětná přihrávka sice měla oči, ale nebyla úplně dobře provedena.

28:16

Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu. Útočná akce Zajace však netrvala dlouho a už hraje Greene ve středním pásmu.

27:30

New Jersey se dostávalo do přečíslení 3 na 2 a Rooney vzal zakončení na sebe. Jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě a za malý okamžik se bude vhazovat po pravici Warda.

27:06

Schneider po velkém závaru před brankovištěm nakonec udržel puk ve své moci. Následně se oba mančafty dostaly do drobné šarvátky.

26:22

Dahlström na sebe natáhl dva hráče a následně uvolnil na pravé straně Kahuna. Střela německého hráče byla velmi dobrá, ale Schneider dokázal vyrážečkou na poslední chvíli zakročit.

25:44

Seabrook si na modré čáře vyměnil touš s Keithem a poté vystřelil zápěstím. Schneider zasáhl a přerušil hru.

24:57

Kane posílal puk před bránu, ale na jeho pobídku nikdo nereagoval. Domácí nedokázali svou aktivitu završit střelou.

23:50

Bratt se natlačil až do předbrankového prostoru. Vystřelit ale nedokázal, neboť byl na poslední chvíli zastaven Murphym.

22:57

Rooney rychle přenesl hru a sám také vypálil. Tentokrát byl úspěšný na druhé straně Cam Ward.

22:46

22:23

Domácí vyhráli buly a Brent Seabrook se odhodlal ke střele. Schneider si z brány vyjel, zmenšil střelecký úhel a zasáhl.

22:18

Saadova střela zápěstím skončila v moci brankáře Schneidera.

22:09

New Jersey se ale dobře brání. Zatím nepouští Chicago do lepších střeleckých pozic.

21:22

Chicago se dostalo do útočného pásma a rozjíždí svůj kolotoč.

20:46

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Travis Zajac – 2 min., hákování).

20:20

20:20 Drake CAGGIULA - 2:2

20:20

20 sekund po začátku druhé třetiny je vyrovnáno. Patrick Kane krásně protečoval puk za sebe a DRAKE CAGGIULA dostal hromadu prostoru. Následně zamířil přesně pod víko a vyrovnal stav na 2:2. Asistence: Patrick Kane a Duncan Keith.

20:01

První třetina skončila. Viděli jsme tři branky a spokojenější jsou zatím hosté. Po první třetině vedou 2:1. Sledujeme zatím zajímavý a zároveň vyrovnaný hokej. Druhá třetina začne přibližně ve 3:40. Střely na bránu: 13-14.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40

Kahun ztratil puk na útočné modré čáře a hosté vyrazili do přečíslení. Zastavil je však ofsajd.

19:02

Začala nám probíhat poslední minuta první třetiny a sledujeme aktivitu z obou stran.

18:17

18:17 Patrick KANE - 1:2

18:17

V Chicagu je rázem veseleji. Sudí ponechal domácím výhodu, a ti toho naplno využili. PATRICK KANE se prokličkoval až do ideální pozice mezi kruhy, odkud zápěstím přesně vystřelil. Jeho střela po ledě k tyči byla těžko chytatelná. 1:2. Asistence: Dylan Sikura a Arťom Anisimov.

16:42

16:42 Travis ZAJAC - 0:2

16:42

Devils právě vstřelili branku!
První přesilovka hostů je využita. Krásná a zároveň rychlá kombinace končí gólem. Bratt přihrál Johanssonovi, který okamžitým pasem našel v mezikruží TRAVISE ZAJACE. Právě Zajac zakončoval z prvního doteku a nemýlil se. Ward byl bez šance. 0:2. Asistence: Marcus Johansson a Jesper Bratt.

16:11

Koekkoek odvedl skvělou defenzivní práci v tomto střídání. Také tentokrát dokázal puk dostat do bezpečí.

15:45

Koekkoek vybruslil Zachu, dokázal mu vzít kotouč a následně ho odpálil přes všechny čáry.

15:31

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., krosček).

14:28

Duncan Keith vystřelil rovnou po vhazování. Schneider máchl lapačkou, ale nakonec zasáhnout nemusel, protože střela šla mimo brankový prostor.

14:23

Po další střele Chicaga se bude vhazovat před Schneiderem. Nyní nás čeká poslední komerční přestávka této periody.

13:44

Murphy cíleně hledal před bránou hůl Kanea. Šikovný americký útočník šikovně tuto pobídku tečoval, ale Cory Schneider dokázal pohotově zasáhnout vyrážečkou.

12:49

Keith čeká s pukem u vlastní brány a hledá možnosti k přihrávce. Hosté mezitím střídají.

12:13

Hra se nyní přelévá ze strany na strany. New Jersey se navíc provinilo proti pravidlům, neboť nezvládlo rozehrávku a pískal se icing.

11:07

Caggiula si ve velké rychlosti touš zpracoval a dokázal si s ním najet do lepší pozice. Následná střela ale opět skončila v moci Schneidera.

10:35

Hayden využil chyby v pásmu New Jersey a dostal se k volnému puku. Schneider ale dokázal utěsnit prostor u přední tyče a dokázal situaci vyřešit.

09:33

Stejný hráč opět zajímavě střílel. Ward ale udržel beton při zemi a reflexivně dokázal zasáhnout.

09:10

Anderson se dostal v mezikruží do dobré pozice a vystřelil. Jeho rychlý pokus ale nedoputoval mezi tři tyče.

08:40

Kotouč opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.

07:14

07:14 Damon SEVERSON - 0:1

07:14

Máme zde první branku a střílí ji hosté! Seney vybojoval v rohu kotouč, najel si s ním do středu a krásnou přihrávkou uvolnil na pravém kruhu DAMONA SEVERSONA. Obránce hostů už měl před sebou napůl odkrytou bránu a dokázal do ní přesně zamířit. 0:1. Asistence: Brett Seney.

06:52

Anisimov krásnou přihrávkou uvolnil Kahuna, jehož pohotová střela zápěstím zamířila v ideální pozici pouze do hrudi Schneidera. Po komerční pauze se bude vhazovat u brány Devils.

06:31

05:54

DeBrincat dostal prostor na levém křídle. Vypálil z prvního doteku. Bránu o kousek minul.

05:37

Gustafsson dostal nabito proti holi. Střela švédského obránce byla tvrdá, ale Cory Schneider ji viděl a připsal si kvalitní zákrok.

04:58

První pokus domácích o zavezení puku do pásma úspěšný nebyl. Hosté se ubránili vyhozením přes všechny čáry.

04:31

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Nico Hischier – 2 min., držení).

04:15

Dahlström vjel do útočné třetiny jako vagón. Jeho pokus o kličku ale nebyl úspěšný. Hosté se zatím dobře brání.

03:27

Toews se řítil po pravém křídle. Kapitán hostů Greene ho ovšem přitiskl na mantinel a nedovolil mu, aby pokračoval v akci.

02:32

Lovejoy nahodil od modré čáry a jen těsně minul pravou tyč. Ward ale stejně musel jít do zákroku.

02:05

U střídačky Chicaga se bojuje o puk. Zatím sledujeme nepřesnosti na obou stranách.

01:20

Hischier nedostal ani trochu prostoru od Murphyho. Obránce Chicaga byl dostatečně důrazný.

00:23

Toews se hned na začátku hnal vpřed. Vypadalo to, že byl podražen Seversonem, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

00:01

Utkání začne za pár chvil. Nyní si fanoušci vyslechli hymnu USA.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Delia) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, Dahlström, E. Gustafsson, Koekkoek – P. Kane, J. Toews (C), Kunitz – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Sikura, Anisimov, Saad – Hayden, Krüger, Caggiula.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, Butcher, Müller, Santini – Palmieri (A), Zajac (A), Ma. Johansson – Bratt, Hischier, J. Anderson – Lappin, Zacha, Agostino – Stafford, Rooney, Seney.

Rozhodčí: Kozari, Luxmore – Smith, MacPherson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

David Kämpf, (CHI), 50 zápasů, 3+13, 16 bodů, momentálně zraněný
Pavel Zacha (NJD), 51 zápasů, 11+5, 16 bodů.
CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago nabralo druhý dech a v posledních zápasech se nenápadně přibližuje pozicím, které by zaručovaly play off. Momentálně ztrácí Jestřáby 4 body na osmou Minnesotu. Blackhawks mají po 57 zápasech na svém kontě 55 bodů a navíc velmi lichotivou bilanci posledních duelů. Sedmizápasová vítězná série Chicaga skončila minulým zápasem, tým Jeremyho Collitona prohrál na ledě Bostonu 3:6. V letošní sezoně se střídají v brance Chicaga hned tři brankáři, z nichž má nejlepší úspěšnost zákroků Collin Delia. Dvojice Cam Ward a Corey Crawford ale odchytala většinu zápasů svého celku.