6:0

konec (4:0, 2:0, 0:0)

15.02.2019, 01:35 • Amalie Arena, Tampa • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 1.83 4.08 3.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Tampa Bay Lightning porazila naprosto jasně Dallas Stars 6:0, potvrdila tak jasně post nejlepšího týmu NHL a útočník Nikita Kučerov si čtyřmi body upevnil pozici na čele kanadského bodování, se s Vámi loučí a hezký pátek přeje Tomáš Lysý. (04:13:48)
Československá stopa v utkání:
Ondřej Palát (TBL) 0+2, 0 střel, čas na ledě 13:11
Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:19
Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:23.
Vyhraná buly: 41% – 59%.
Třetí třetina patřila zřejmě k nejslabším v dnešní jinak zajímavé podívané. Šancí bylo pomálu, branka nepadla žádná a Tampa Bay tak v poklidu uhájila náskok 6:0 z prvních dvou třetin. Lightning tak opět potvrdili, že jsou zaslouženě jasně nejlepším týmem celé NHL.

59:15

Oleksiak napřáhl z vrcholu levého kruhu, ale Andrej Vasilevskij se stačil zformovat včas a koupil ránu obránce Dallasu přímo na hruď.

59:00

Minuta dělí Andreje Vasilevského od čistého konta.

58:56

Ofsajd je pískán také na druhé straně. Už jsou ohlášeny také tři hvězdy zápasu: Andrej Vasilevskij, Steven Stamkos a Nikita Kučerov.

58:36

Ještě jedno přerušení hry, kvůli ofsajdu Tampy.

58:04

Zblokovaná střela Hintze z levého kruhu prošla podél brankoviště Chudobina až do rohu za brankou.

58:00

V poslední třetině jsou ohlášeny poslední dvě minuty a zatím se jedná o takovou část hry, ve které jsme zatím branku neviděli.

57:02

J.T. Miller přebral na modré úspěšně kotouč a už si to chtěl štrádovat na Landona Bowa, když mu ukázkovou stopku vystavil Roman Polák.

56:24

Cirelli zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, ale nic výrazného z jeho akce nevzešlo. Za branou získali kotouč zase hosté.
Jednou z hvězd dnešního zápasu jistě bude i Nikita Kučerov, který zaznamenal čtyři body za branku a tři asistence, čímž se aktuálně dostává na 92 bodů v probíhajícím ročníku a upevňuje si tak post nejproduktivnějšího hráče celé soutěže.

54:53

Poslední komerční přestávka přichází, Tampa míří k jasnému vítězství i k čistému kontu pro Andreje Vasilevského.

54:30

Esa Lindell zkoušel proti Vasilevskému zblízka zakončit betonem, ale znovu neúspěšně. Ještě před tím se Radulov dostal k velké šanci před brankou Tampy jako slepý k houslím a tak s ní také naložil. Střelu z kruhů zbytečně uspěchal.

54:05

Hraje se nyní nahoru – dolu, ale bez šancí.

53:29

Ani jedna z 28 střel zatím neprošla za záda Vasilevského a ruský gólman drží čisté konto i nadále, Dallas se v útočném pásmu dlouho neohřál.

52:48

Nyní před brankou soupeře kombinuje Tampa, ale nakonec se projevilo, že jeden z domácích hráčů ztratil hokejku a Dallas se i díky Romanu Polákovi dostal z obranného sevření soupeře.

52:14

Dallas se ale přesto na chvíli udržel v útočném pásmu, ale bez užitku.

51:50

Coglianovo nahození nemělo šanci na úspěch. Spíše to vypadalo na nucenou situaci, jelikož jeho spoluhráči šli střídat.

51:26

Dallas rozjíždí další útočnou akci. Oleksiak se sice od své branky dostal až na druhou stranu, ale na levém kruhu byl zastaven.

51:08

Na buly po pravici Bowa byli úspěšnější hosté zásluhou Jasona Spezzy.

51:08

Do konce zápasu chybí necelých devět minut a hra je nyní přerušena komerční přestávkou.

50:09

Tak až nyní konečně vidíme nějakou tu příležitost, ale Stamkosovu ránu z levého kruhu kryje Landon Bow. To už hraje Dallas dvě sekundy v plném počtu hráčů.

49:17

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:17

Tahle přesilová hra není ze strany Tampy sehrána vůbec dobře. Domácí jako by byli uspokojeni šestibrankovým vedením.

48:57

Domácí si zatím v přesilové hře žádnou velkou šanci nevypracovali.

48:07

Zatímco Adam Erne je vyloučen na dvě minuty za napadení. Jamie Benn dostává stejný trest a navrch ještě dvě minuty za sekání.

48:07

Jamie Benn se u střídaček lehce popral s Adamem Ernem, oba vzápětí padli na led a alespoň tahle situace trošku probudila hodně letargické publikum.

47:51

Jisté je to, že se dneska v Amalie Areně nebude prodlužovat. Otázkou tak zůstává, zda Vasilevskij udrží čisté konto a zda domácí ještě nějakou branku přidají.

47:14

Brayden Point si najížděl před branku na přihrávku, leč nakonec se k němu kotouč jen těsně nedostal.

46:55

Zkrácená přesilovka Dallasu skončila a hraje se v pěti na obou stranách.

46:24

Andrej Vasilevskij si dobře pohlídal situaci u své levé tyče a pomohl spoluhráčům vyhodit puk až na druhou stranu.

46:01

Klingberg hodně zazmatkoval před vlastní klecí a málem z toho byla další šance pro Tampu. Stav ale zůstává nezměněn.

45:50

Hosté hrají v pěti.

45:47

Ještě před návratem vyloučeného hráče hostí a před krátkou přesilovkou Dallasu pálil tvrdě z levé strany Mathieu Joseph, leč jeho střela prolétla vedle tří tyčí.

45:20

Vasilevskij vyjel pro puk ven z branky a pomohl spoluhráčům rozehrát puk.

45:04

Necelou minutu tak budeme hrát ve čtyřech, poté začne krátká přesilovka Dallasu.

44:55

Landon Bow nyní vyjel až ke střídačce, což by pro něj dnes nebylo nic nového, už dvakrát střídal Chudobina. Nyní je to ale hlavně kvůli tomu, že Alex Killorn míří na trestnou lavici za sekání.

44:49

Hosté se vzápětí dvakrát osvobozují a vyhazují kotouč až k Vasilevskému.

44:27

J.T. Miller si našel mezi kruhy tvrdou ránu Sergačjova, ale nedokázal puk úspěšně ztečovat do sítě.

43:50

Hosté se budou dnes počtvrté bránit, jelikož Alex Radulov dostává dvě minuty za podrážení Ryana McDonagha.

42:19

Cogliano vyhrál buly a hned poté zkusil střelu Miro Heiskanen, ale gólman domácích byl na místě.

41:50

Dallas se osvobozuje a také ukazuje, že dokáže zahrozit. Dobře si vedl zejména Tyler Seguin, který nejprve neuspěl s dorážkou a následně po obkroužení branky jen těsně nezasunul puk k pravé tyči. Beton Vasilevského byl na místě.

40:57

J.T. Miller nakonec pomohl svým spoluhráčům vybojovat puk za brankou a domácí jsou od úvodu třetí části opět v tlaku.

40:01

Tak opět zde máme střídání gólmanů, Landon Bow se vrací do branky – zatím inkasoval pouze jeden gól, když propustil za svá záda čtvrtou trefu Tampy v první třetině – a ven z kasy jde Anton Chudobin.

Vyhraná buly: 47% – 53%
Druhá třetina je minulostí. Zpočátku tolik koukatelná nebyla, ale poté se přece jen oba týmy rozehrály k solidnímu výkonu. A padaly také branky. Ve 29. minutě se prosadil Alex Killorn, který překonal přesouvajícího se Chudobina, jenž se vrátil znovu do branky Dallasu. Ruský gólman si srazil jeho zakončení betonem do své svatyně. Na konci druhého dějství přišla přesilová hra a pěkná kombinace Pointa se zakončujícím Stevenem Stamkosem, jenž tak má zaděláno na hattrick – 6:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:36

Po zakázaném uvolnění Dallasu se ještě jednou bude vhazovat před Chudobinem.

39:12

Ještě před ohlášením poslední minuty minul Lindell z levého kruhu vzdálenější tyč, poté se nepřesnou střelou prezentoval také Adam Erne, ačkoliv už nikoliv tak nebezpečnou jako v podání Lindella.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

38:17

Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru zpět k Vasilevskému.

37:54

Tyler Seguin dobře dorážel Vasilevským vyražený pokus před branku. Dorážka mezi betony ale nakonec úspěšná nebyla, gólman hostí sklepl betony včas.

36:28

36:28 Steven STAMKOS - 6:0

36:28

Tampa právě vstřelila branku!
Stamkos se na útočné modré vyhnul napadajícímu Faksovi, který se jej snažil zbavit puku. Následně si najel na střed útočného pásma, kde našel Pointa. Ten mu kotouč rychle vrátil a STEVEN STAMKOS ho přebral mezi kruhy. Ještě počkal, než Palát lehce zacloní Chudobinovi výhled a následně se trefil krásně do levé šibenice. Asistence: Brayden Point.

35:30

Kdo jiný než Steven Stamkos dvakrát otestoval pozornost gólmana Chudobina. Zejména druhá šance byla hodně dobrá, ale ruský brankář se stihl proti ráně domácího kanonýra bryskně přemístit.

35:10

Dvě minuty za zdržování hry dostává Tyler Seguin a je zde první přesilovka pro domácí ve druhém dějství.

35:10

Komerční pauza přijde Dallasu určitě vhod.

34:55

Janmark na poslední chvíli zamezil přihrávce před branku na úplně volného Anthony Cirelliho.

34:40

Tampa nyní pořádně motá svého soupeře v útočném pásmu, Chudobin se má co otáčet.

34:18

Point přebral u pravé tyče zadovku od spoluhráče, ale nedokázal zblízka vecpat puk za čáru.

33:51

Někteří fanoušci Lightning už zvedali ruce nad hlavu, protože Nikita Kučerov dostal puk na pravou stranu do ideální pozice. Rychle vystřelil na teploměr přemísťujícího se Chudobina, který ale stačil puk zastavit před čárou, byť mu prošel za záda.

33:15

Braydon Coburn ztlumil puk za brankou a navíc po chvilce hry vyslal do úniku spoluhráče, ale ten byl výborně zablokován Johnem Klingbergem.

32:47

Jason Dickinson je vykázán z buly. Podruhé už na vhazování došlo a domácí Anthony Cirelli byl úspěšnější.

32:38

Klingberg dokázal obejít tři hráče soupeře a dostat se před branku. Nevystřelil sice, ale poslal puk na Oleksiaka, jenž už ránu na Vasilevského vyslal, ale spíše takovou propagační.

32:09

Chudobin nedokázal za brankou zastavit nahození soupeře a zpět do branky se vrací jak na procházce. Tohle nebylo ze strany ruského gólmana příliš povedené.

31:34

Alex Killorn výborně přebral na levé straně kotouč. Prošel podél hrazení přes obránce a před Chudobinem našel zcela volného Anthony Cirelliho, který si bekhendovou kličkou na brankáře nepřišel.

31:04

Komerční přestávka.

31:04

Střela Lindella z kruhů hodně zaměstnala Vasilevského, ale ruský gólman stále drží čisté konto a vede si výrazně lépe než jeho protějšek Chudobin.

29:18

Victor Hedman se krásně protáhl na levý kruh a vystřelil. Chudobin dokázal jeho pokus vyrazit jen před sebe a na ose hřiště se k dorážce dostal Tyler Johnson. Jeho střelu zblokovali obránci hostí do ochranné sítě.

29:03

Domácí vyhrávají buly po pravici Vasilevského a podnikají další útočnou akci.

28:23

28:23 Alex KILLORN - 5:0

28:23

Tak i ve druhé třetině jsme se dočkali branky. Strålman tvrdě vystřelil z pravého kruhu a jeho pokus dokázal ještě Chudobin vyrazit. Jenže do levé strany a přesně do míst, kde se nacházel ALEX KILLORN. Domácí forvard se nerozpakoval, rychle z velkého úhlu vystřelil přes obránce Oleksiaka a gólman hostí si betonem srazil puk do sítě. Asistence: Anton Strålman, Ryan McDonagh.

27:21

Zakázané uvolnění Dallasu.

26:55

Dallas zásluhou Cogliana získal ve středním pásmu puk, jenže útočník hostí poté naprosto zbytečně rozehrál na hůl soupeře a zase kotouč ztratil.

26:48

Druhá třetina zatím tolik záživná není. Šance by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

26:13

Po souboji u mantinelu je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

25:47

Roope Hintz obkroužil prakticky celou branku, ale přes obránce nedokázal zasunout kotouč k pravé tyči Vasilevského.

24:55

Nyní se měl gólman Dallasu co otáčet, aby ucpal prostor u levé tyče. To se mu podařilo a následně zneškodnil i Sergačjovovu tvrdou ránu od modré.

24:42

Už se zase hraje před brankou Chudobina.

24:07

Klingbergovo nahození od modré jen tak těsně prolétlo vedle vzdálenější tyčky Vasilevského branky.

23:47

Roman Polák dostal puk na své spoluhráče v útočném pásmu. Poté bojoval za brankou o puk Cogliano, a úspěšně.

23:19

Je třeba říct, že ze začátku druhé třetiny působí lepším dojmem Dallas. Uvidíme, jak dlouho to hostům vydrží a zda třeba dokáží vstřelit první branku.

22:14

Vasilevskij vytáhl poprvé v utkání gólový zákrok. Mattias Janmark dostal přihrávku za obranu, které ujel a mířil sám na ruského gólmana. Zkusil střelu na lapačku, ale právě touto částí výstroje byl brankář Tampy úspěšný.

21:09

Adam Erne se prezentoval výborným napadáním, na levém kruhu obral o puk soupeře a nebyl dalek tomu, aby ještě nahrál spoluhráči do dobré pozice.

20:14

Domácí ekipa hraje v plném počtu. J.T. Miller je totiž na ledové ploše.

20:01

Anton Chudobin se vrací do branky, naopak na střídačku opět míří Landon Bow.

Vyhraná buly: 40% – 60%
První třetina je u konce a byla jasně v režii Tampy. Domácí se prosadili v osmé minutě, když přesilovou hru využil po krásné Palátově nahrávce Steven Stamkos a poté už to šlo ráz na ráz. Ve třinácté minutě zvýšil Michail Sergačjov utěšenou ranou pod horní tyčku, ihned po rozehrávce se domácí dostali před branku a Tyleru Johnsonovi stačilo do přihrávky od Stamkose lehce nastavit čepel. Třetí inkasovaný gól vyhnal Chudobina z branky Dallasu, ale jeho dnešní náhradník Bow dostal branku na uvítanou hned vzápětí, když Nikita Kučerov z kruhů vymetl šibenici – 4:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53

Domácí čtveřice chrání obranné pásmo hodně dobře a nepouští Dallas znovu před svojí branku.

19:24

Hosté se stále nedokázali odhodlat ke střele a po nepřesné přihrávce Seguina na modrou přichází i o útočné pásmo.

19:15

Ale zatím je to spíše takové honění puku po prknech.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny a Dallas kombinuje před Vasilevským.

18:30

Domácí se hned po buly osvobozují.

18:14

J.T. Miller hned po buly sekl soupeře a za zákrok na Mattiase Janmarka si půjde na dvě minuty odpočinout. Což je vlastně zbytek celé první třetiny.

18:06

Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje znovu před branku Landona Bowa.

17:43

Paquette byl v bruslařském souboji o puk pomalejší než Esa Lindell, ale domácí jdou znovu tvrdě po puku. Jako by ani nevypadalo, že vedou dvě a čtvrt minuty před koncem první třetiny již 4:0.

17:24

Kučerov po výzvě od Gourdeho pálil z vrcholu pravého kruhu. Bow předvedl jakýsi podivný zákrok proti jeho střele, ale účel světil prostředky a puk v jeho brance neskončil.

16:57

Andrej Vasilevskij raději likviduje Polákovo nahození na branku, čímž přerušuje hru. Ruský brankář tak nedovoluje soupeřům nějakou dorážku, což je v dané situaci možná to nejjistější. Netřeba povolit Dallasu návrat do zápasu.

15:39

Hodně dobrou střelu vyslal na branku z pravého kruhu Jamie Benn, který mířil na vzdálenější tyč. Neminul jí o vůbec velký kus. Ba naopak, kdyby tento pokus mířil do branky, měl by Vasilevskij zadělána na problém.

15:10

Vasilevskij byl připraven proti dorážce Radka Faksy z předbrankového prostoru.

14:40

14:40 Nikita KUČEROV - 4:0

14:40

Tohle je naprostá demolice Dallasu a Landon Bow dostává na přivítání první branku. Gurnajov na útočné modré nevystihl přihrávku na Killorna, jenž si to namířil ihned před branku. Mezi kruhy poté přihrál na NIKITU KUČEROVA, jenž se nerozpakoval, vypálil z první a trefil se přesně do bližší šibenice. Bowova lapačka přišla proto střele pozdě. Asistence: Alex Killorn.

13:41

Dallas bude mít během krátké komerční přestávky o čem přemýšlet.

12:53

Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Anton Chudobin, přichází Landon Bow.

12:53

12:53 Tyler JOHNSON - 3:0

12:53

Domácí dávají tři branky během čtrnácti sekund. Prakticky ihned po buly získala Tampa kotouč a Palát přihrál v útočném pásmu Stamkosovi. Kanonýr Lightning mezi kruhy posunul puk na najíždějícího TYLERA JOHNSONA, jenž do puku jen lehce šťouchl a zasunul jej mezi betony Chudobina, pro kterého tímto inkasovaným gólem dnešní mač skončil. Asistence: Steven Stamkos, Ondřej Palát.

12:39

12:39 Michail SERGAČJOV - 2:0

12:39

A je to rázem o dvě branky. MICHAIL SERGAČJOV dostal podél modré výborný pas od Kučerova, vybruslil si na vrchol pravého kruhu a střelou nad vyrážečku pod horní tyčku nedává Chudobinovi žádnou šanci. Asistence: Nikita Kučerov, Brayden Point.

12:26

Domácí mají stále navrch, Coburn nyní z výborné pozice netrefil branku – pálil těsně nad.

09:25

Stejně jako po potyčce před brankou Lightning

09:15

U střídačky Tampy vznikla menší potyčka mezi Gourdem a Hintzem. První jmenovaný, útočník domácích, přišel na Hintze s menším krosčekem a poté také schytal, ale vylučovat se nebude.

07:19

07:19 Steven STAMKOS - 1:0

07:19

Domácí využívají druhou přesilovou hru po osmi sekundách a jdou do vedení! Po vyhraném buly ještě Stamkos usměrnil puk na Hedmana, který přihrál Kučerovovi k pravému kruhu. Ruský forvard našel u branky Paláta, jenž křížem nádherně vyzval STEVENA STAMKOSE, jenž si rychle sjel před branku a trefil se krásně pod horní tyčku. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.

07:13

Vyhrané buly je základ a to se domácím povedlo.

07:11

Ještě před druhým oslabením Dallasu přichází komerční přestávka.

07:11

Druhá přesilová hra pro Tampu Bay, jelikož Mattias Janmark na pravém kruhu zcela zbytečně podrazil Stevena Stamkose.

06:52

Vasilevskij si vyjel za branku, aby ztlumil po prknech nahozený kotouč a rozehrál jej na své spoluhráče. To se podařilo.

06:20

Ale domácí jsou opět v tlaku. Nicméně výraznější příležitosti ze strany nejlepšího týmu NHL nevidíme.

04:41

Dallas první přesilovku přestál bez úhony.

04:30

Další úspěšné vyhození Dallasu.

04:05

Hosté se na okamžik osvobodili, než opět Tampa kombinovala před Chudobinovou brankou. Tentokrát ale bez výraznějšího ohrožení jeho svatyně.

03:45

Výborná rána Stamkose přesně z levého kruhu, kam tento kanonýr dostal dobrou nahrávku. Opřel se do puku, ale Chudobin si vyjel z branky a střelu kryje.

03:35

Až nyní jsou domácí napevno usazeni v útočném pásmu.

03:16

Hosté se dokázali během prvních čtyřiceti sekund dvakrát osvobodit.

02:41

Erne byl od puku odstaven Taylorem Fedunem, jenž inkasuje dvě minuty za podrážení. První přesilovka pro Tampu.

02:20

Janmark vyhrál bruslařský souboj s Hedmanem za brankou Tampy a byl tak v souboji švédských hráčů úspěšnější, ale jen na okamžik, jelikož puk po prknech se k jeho spoluhráčům z Dallasu nedostal.

02:05

Hra je v úvodu zápasu hodně kouskována, stejně jako nyní, kdy se opět bude vhazovat ve středním pásmu.

01:52

Sergačjov vyvezl puk do středního pásma a nahodil dopředu, kde ho ale nikdo z jeho spoluhráčů nevybojoval.

01:26

Další buly ve středním pásmu poblíž útočné modré Tampy.

01:19

Miller zkusil nahodit puk do útočného pásma, kotouč byl ale zblokován a končí mimo hrací plochu.

00:56

McDonagh přišel na útočné modré o puk a pětice Tampy musí ven z pásma.

00:12

Tampa dokázala pokrýt nahození hostí za svojí brankou. Vzápětí Seguin málem vystihl nepřesnou rozehrávku napříč obranným pásmem domácích, ale puk mu poté uskočil od hole.

00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Girardi, McDonagh (A), Strålman, Coburn, Sergačjov – Palát, Stamkos (C), T. Johnson – Gourde, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Joseph, Paquette, Erne.

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Fedun – Hintz, Seguin (A), Radulov – Ja. Benn (C), Dickinson, Ničuškin – Cogliano, Spezza, B. Ritchie – Janmark, Faksa, Gurjanov.

Rozhodčí: Lambert, Sutherland – Barlon, Daisy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Předpokládané sestavy:

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman, McDonagh, Černák, Coburn, Sergačjov – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Palát, Stamkos, Gourde – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Joseph.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Fedun – Ja. Benn, Faksa, Comeau – Janmark, Seguin, Radulov – Cogliano, Dickinson, Spezza – Gurjanov, Hintz, B. Ritchie..
Československá stopa:
Ondřej Palát (TBL): 39 zápasů, 21 bodů (7+14)
Erik Černák (TBL): 34 zápasů, 9 bodů (2+7)
Radek Faksa (DAL): 56 zápasů, 20 bodů (9+11)
Roman Polák (DAL): 53 zápasů, 7 bodů (1+6)
Martin Hanzal (DAL): 7 zápasů, 2 body (1+1).
Poslední vzájemné zápasy:
Dallas – Tampa 0:2 (16.1.2019)
Dallas – Tampa 4:5 pr. (2.3.2018)
Tampa – Dallas 6:1 (17.11.2017)
Tampa – Dallas 6:3 (2.4.2017)
Dallas – Tampa 4:3 pr. (19.2.2017)

Dallas naposled porazil Tampu v základní hrací době 18. března 2016, o půl roku dříve naposled vyhrál na jejím ledě.
Dallas Stars:
Texasané se nemohou pyšnit takovou bilancí jako Lightning, na druhou stranu i oni mají poměrně slušnou statistiku. 29 výher z 56 zápasů řadí Dallas na aktuálně třetí místo v Centrální divizi za Winnipeg a Nashville. Směrodatné je ale umístění v Konferenci, kde jsou Stars šestí. Dá se čekat, že boj o play-off bude hodně vyrovnaný, jelikož Dallas má 63 bodů a předposlední čtrnáctý Anaheim jen o 10 bodů méně. Jak známo, postupuje první osmička obou Konferencí. Stars mají aktuálně prakticky stejnou formu jako jejich dnešní soupeř, v posledních 10 zápasech získali 13 bodů (Tampa o bod více).

Tampa Bay Lightning:
Domácí celek jede jako dobře namazaný stroj. V Atlantické divizi, Východní konferenci i celé NHL. není lepšího týmu, Tampa doposud získala 88 bodů a vede divizi s obřím náskokem 15 bodů před druhým Torontem. Protože první tým Metropolitní divize, New York Islanders, má 72 bodů, jsou Blesky i jasným lídrem celé Východní konference. Zisk 88 bodů navíc Tampě stačí k jasnému prvenství v celé soutěži, jelikož lídr Západní konference Winnipeg má 75 bodů, o třináct méně... Lightning pomalu, ale jistě, směřují za postupem do play-off. Navíc mají i poměrně slušnou formu, vyhráli poslední tři zápasy a během předešlých deseti utkání zapsali pouze dvě porážky za nula.

Poslední zápasy Tampy:
Tampa – Calgary 6:3
Florida – Tampa 2:5
Tampa – Pittsburgh 5:4
Tampa – St. Louis 0:1 pr.
Tampa – Vegas 2:3 sn.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, ve kterém se proti sobě utkají dva týmy z odlišných konferencí a také dva celky, jejichž postavení je poměrně odlišné. Lídr Východní konference Tampa Bay Lightning přivítá na svém ledě Dallas Stars, jenž se aktuálně nachází na šesté příčce Západní konference a vzhledem k její vyrovnanosti čeká Texasany pořádný boj o play-off. Utkání začíná v 1:30 hodin českého času v noci ze čtvrtka na pátek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

6:0

Branky a nahrávky: 8. Stamkos (Palát, Kučerov), 13. Sergačjov (Kučerov, B. Point), 13. T. Johnson (Stamkos, Palát), 15. Kučerov (Killorn), 29. Killorn (Strålman, McDonagh), 37. Stamkos (B. Point)

Dallas Stars: Chudobin (13.–21. Bow) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Fedun – Hintz, Seguin (A), Radulov – Ja. Benn (C), Dickinson, Ničuškin – Cogliano, Spezza, B. Ritchie – Janmark, Faksa, Gurjanov.

Rozhodčí: Lambert, Sutherland – Barlon, Daisy

02:41 DAL 2 Fedun, podrážení
07:11 DAL 2 Janmark, podrážení
07:19 TBL 1:0 Stamkos (Palát, Kučerov)
12:39 TBL 2:0 Sergačjov (Kučerov, B. Point)
12:53 TBL 3:0 T. Johnson (Stamkos, Palát)
12:53 DAL -Bow +Chudobin (Střídání)