Liga mistrů

VK ČEZ Karlovarsko – G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

0:3

konec (19:25, 23:25, 18:25)

13.02.2019, 18:00 • KV Aréna, Karlovy Vary • Skupina B • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 12.2 1.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ani na pátý pokus volejbalisté Karlovarska nedokázali vyhrát set v utkání Ligy mistrů, byť proti suverénovi polské ligy nepředvedli vůbec špatný výkon a druhý set dotáhli až do úplné koncovky.

Zatímco Karlovarsko zůstává beznadějně poslední, tak Kedzierzyn se vrátil na druhou příčku skupiny a hodil rukavici Modeně, která hraje večer s Civitanovou, v posledním kole skupiny si pak za dva týdny oba rivalové v boji o postup soupeře prohodí. (19:22:49)

Konec zápasu

18:25

Třetí mečbol už proměnil Aleksander Sliwka a Kedzierzyn vítězí na palubovce Karlovarska 3:0 na sety!

18:24

Koppers útočí jen do anténky.

17:24

První mečbol ještě odvracejí sami hosté nepřesným podáním Szymury.

16:24

Další bodový blok Kedzierzynu! Tentokrát proti Lukaszi Wiesemu.

16:23

Penrose ztroskotal na soupeřově dvojbloku, utkání spěje ke svému závěru.

16:22

V dlouhé rozehře měli domácí další šanci, nakonec ale boduje Koppers vytlučením bloku.

16:21

Lukasz Wiese boduje blokem.

15:21

Penrose našel prostor vedle hostujícího bloku.

14:21

Sporná situace, souboj Bienieka s Džavoronokem nad sítí rozhodčí posoudil ve prospěch hostů, oddechový čas pro Karlovarsko.

14:20

Perfektní útok Kopperse po lajně.

14:19

Podání Wisniewského doletělo do sítě.

13:19

Lukáš Vašina smečuje daleko do zámezí, do hry se vracejí Džavoronok s Penrosem.

13:18

Po Rejlkově smeči hosté udrželi míč ve hře, blok se ale dotkl sítě.

12:18

Aleksander Sliwka zvyšuje na 18:12 úspěchem na hlavním kůlu.

12:17

Karlovarsko snižuje na rozdíl pěti bodů.

11:17

Sedmnáctý bod hostů.

11:16

Karlovarsko snižuje na 11:16.

10:16

Aleksander Sliwka protlačil míč přes blokující dvojblok.

10:15

Lukasz Wiese se prosadil na hlavním kůlu a stejné dvojstřídání provádějí i domácí, do hry se zapojuje van Haarlem s Rejlkem.

9:15

Dvojstřídání hostů, do hry se zapojuje Koppers s druhým nahrávačem Stepieńem.

9:15

Toniutti úspěšně zahrál na druhou přes.

9:14

Penrose snižuje na rozdíl pěti bodů.

8:14

Domácí měli problémy na příjmu, středem sítě pak zabodoval Bieniek.

8:13

Sliwka při útoku z pipu volil technický úder a zvyšuje už na 13:8.

8:12

Wiese po lajně útočí do zámezí, narůstající náskok soupeře se trenér Novák snaží přerušit oddechovým časem.

8:11

Vašina servíruje jen do sítě.

8:10

Jalen Penrose úspěšně zaútočil na hlavním kůlu.

7:10

Polský tým navyšuje své vedení na tříbodové.

7:9

Devátý bod Kedzierzynu.

7:8

Domácí snižují na 7:8.

6:8

Lukasz Wiese i přes veškerou snahu nedokázal udržet míč ve hře po razantní smeči Shawa.

6:7

Po špatném příjmu hostů Sliwka musel nahrávat až od lavičky a Shaw pak útočí do bloku.

5:7

Také Karlovarsko tentokrát využilo tento způsob útoku, prosadil se Vojtěch Patočka.

4:7

Hosté často a úspěšně využívají útoku středem sítě, tentokrát zakončoval Wisniewski.

4:6

Úspěšný diagonální útok Wieseho.

3:6

Bieniek středem sítě útočí přímo na postranní čáru.

3:5

Penrose zapisuje do statistik třetí bod Karlovarska.

2:5

Středem sítě zabodoval Mateusz Bieniek.

2:4

Shaw poté podává jen do sítě.

1:4

James Shaw vrací polskému týmu tříbodový náskok.

1:3

Penrose na hlavním kůlu vytloukl hostující blok.

0:3

Dlouhá rozehra, v níž domácí marně dobývali obranu Kedzierzynu nad sítí, Vašina se dvakrát neprosadil a nakonec byl bodově zablokován Penrose.

0:2

Lukáš Vašina je při útoku za hlavou nahrávače Džavoronoka zablokován.

0:1

Na úvod třetího setu se technickým úderem na hlavním kůlu prosadil Szymura.

0:0

Začal třetí set.
Ve střední pasáži druhého setu se Karlovarsko ujalo až tříbodového vedení 14:11, které hosté dokázali otočit a sami posléze vedli o tři body (19:16), před koncovkou druhého setu Karlovarsko ale ještě dokázalo vyrovnat na 21:21, v samém závěru druhého setu pak navrch měli hosté, pomohlo jim ale i štěstí při klíčovém útoku Bienieka středem sítě, kdy míč jen jemně tečoval koncovou čáru.

23:25

Aleksander Sliwka se prosadil na hlavním kůlu a hosté druhý set ovládli nakonec až po obrovském boji výsledkem 25:23.

23:24

Filip Rejlek oddaluje závěr druhého setu úspěšným útokem, na servis půjde Lukasz Wiese.

22:24

Bieniek středem sítě útočí na koncovou čáru, avšak s obrovským štěstím, i podle videa míč jen velmi jemně tečoval lajnu.

22:23

Karlovarsko snižuje na rozdíl jednoho bodu, do hry se vracejí Rejlek s Džavoronokem.

21:23

Domácí chybovali na příjmu, přehráli míč přes síť a Kedzierzyn se ujímá už dvoubodového vedení.

21:22

Po oddechovém času se Bieniek prosadil středem sítě.

21:21

Karlovarsku se podařilo vyrovnat!

20:21

Také Koppers na druhé straně podává jen do překážky mezi oběma polovinami.

19:21

Podání Vašiny nepřeletělo síť.

19:20

Penrose se na hlavním kůlu šikovně vyhl hostujícímu bloku.

16:18

Lukáš Vašina útočí jen do sítě, dvoubodový náskok pro Kedzierzyn a trenér Novák využívá další oddechový čas.

16:17

Lukasz Wisniewski uspěl středem sítě.

16:16

Domácím se podařilo vyrovnat na 16:16, hosté posílají do hry Kopperse místo Shawa.

15:16

Středem sítě zabodoval Lukasz Wisniewski.

15:15

Bieniek následně podává jen do sítě.

14:15

I po oddechovém času hosté bodují, vedou už 15:14.

14:14

Oddechový čas také pro karlovarského trenéra Nováka.

14:14

Hosté výborně ubránili útok z pipu a nahrávač Toniutti pak dokázal přetlačit Wieseho nad sítí.

14:13

Aleksander Sliwka procedil svůj útok přes domácí dvojblok.

14:12

Americký univerzál Karlovarska poté podává jen do sítě.

14:11

Penrose nezaváhal při útoku za hlavou nahrávače Džavoronoka.

13:11

Aleksander Sliwka se prosadil na hlavním kůlu, když otečoval svůj útok o domácí blok.

13:10

Domácí navyšují svůj náskok už na tříbodový.

12:10

Karlovarsko se opět ujímá dvoubodového vedení.

11:10

Po timeoutu se Kedzierzynu podařilo snížit.

11:9

Domácí zablokovali Jamese Shawa, hostující trenér Gardini si bere oddechový čas.

10:9

Karlovarsko se znovu ujímá vedení.

9:9

Hosté vyrovnávají na 9:9.

9:8

Lukáš Vašina šikovným technickým úderem využil hostujícího bloku k devátému bodu Karlovarska.

8:8

Po výborné obraně domácích Penrose dostal šanci zaútočit, leč se po doskoku dotkl sítě.

8:7

Parádní útok Lukasze Wieseho ze zadní zóny, Karlovarsko se poprvé v dnešním utkání ujímá vedení.

7:7

James Shaw na hlavním kůlu neuspěl proti výbornému bloku Marka Beera.

6:7

Penrose vytloukl soupeřův blok a drží svůj tým v kontaktu.

5:7

Další úspěch Sliwky, Kedzierzyn si drží dvoubodové vedení.

5:6

Domácí snižují na 5:6.

4:6

Aleksander Sliwka si na hlavním kůlu poradil s karlovarský blokem.

4:5

Jalen Penrose útočil do zámezí, video ale prokázalo teč polského bloku.

3:5

Bieniekův úspěch středem sítě.

3:4

Zpoza koncové čáry chybuje také James Shaw.

2:4

Lukáš Vašina podává jen do zámezí.

2:3

Kedzierzyn dostal možnost k dalšímu navýšení skóre po výborném zákroku Toniuttiho, Shaw je ale zablokován.

1:3

Po servisu Wisniewského Vašina chyboval na příjmu a nad sítí snadno zakončil Bieniek.

1:2

Nekompromisní útok Wisniewského středem sítě.

1:1

Penrose zůstává po změně stran na palubovce a postaral se o vyrovnání přesným útokem ze zadní zóny spolu s ním pokračuje i Matyáš Džavoronok.

0:1

Do druhého setu úspěšněji vstupují hosté.

0:0

Začal druhý set.
Volejbalisté Kedzierzynu v prvním setu potvrdili roli obrovského favorita a zdolali Karlovarsko 25:19. Domácí drželi krok jen v úvodu a to ještě díky chybám hostů na útoku, díky nimž srovnali z 2:5 na 5:5, poté už lídr polské ligy na palubovce jasně kraloval.

19:25

Sliwka dalším útokem z pipu nezaváhal a Kedzieryn-Kozle vítězí v prvním setu 25:19.

19:24

James Shaw podává jen do sítě, chyby na podání se na hostující straně kupí.

18:24

Kratší sérii Wieseho na podání přerušuje James Shaw úspěšným útokem po lajně.

18:23

Karlovarsko přidává bod úspěšným blokem proti Szymurovi.

17:23

Poprvé v zápase jsme viděli útok z pipu, tedy středem ze zadní zóny, Sliwka ale smečuje do zámezí.

16:23

Podání Wisniewského končí v zámezí. Rozhodnutí sudích potvrdilo i video.

15:23

Penrose útočí jen do anténky.

15:22

Vojtěch Patočka je zablokován při útoku středem sítě.

15:21

Další podání Rejlka už se do hry nevešlo. Domácí střídají, ve hře se objevují druhý nahrávač Džavoronok s americkým univerzálem Penrosem.

15:20

Filip Rejlek následně zaznamenává první bod domácích z podání.

14:20

Daan van Haarlem nahrával z těžké pozice čelem k síti, dokázal ale připravit dobrou pozici pro zakončujícího Rejlka.

13:20

Středem sítě s velkým přehledem uspěl Lukasz Wisniewski.

13:19

Po oddechovém času francouzský nahrávač Kedzierzynu podal do sítě.

12:19

Naopak na druhé straně další přímý bod z podání přidává Benjamin Toniutti a za stavu 12:19 si Jiří Novák bere další oddechový čas.

12:18

Karlovarsku se zatím vůbec nedaří zatlačit soupeře podáním, hosté ještě neměli jediný problém na příjmu a tentokrát snadno boduje James Shaw.

12:17

Mateusz Bieniek servíruje jen do sítě.

11:17

Úspěšná ulívka Aleksandera Sliwky.

11:16

První bodový úspěch Lukáše Vašiny v tomto utkání.

10:16

Patočka poté podává jen do sítě.

10:15

Středem sítě si zahráli i domácí, prosadil se blokař Patočka.

8:13

Marek Zmrhal ztroskotal na bloku hostujícího týmu, rozdíl ve skóre už je zase pětibodový.

8:12

James Shaw zaútočil kolem blokujícího Zmrhala, přesný útok amerického volejbalisty.

8:11

Další podání kedzierzynského smečaře doletělo do sítě.

7:11

Sliwka přidává tentokrát už bod přímo z podání na Lukáši Vašinovi.

7:10

Po podání Sliwky chyboval na příjmu Zmrhal, van Haarlem jednou rukou odrazil míč do zámezí a za stavu 7:10 si domácí trenér Novák bere první oddechový čas.

7:9

Středem sítě nepochybil Lukasz Wisniewski.

7:8

Zmrhal se dvakrát nedokázal prosadit na hlavním kůlu, poté byl zablokován Shawem, ten se ale dotkl sítě.

6:8

Sliwka se prosadil přes karlovarský blok.

6:7

5:7

Bieniekově podání výrazně pomohla páska sítě, domácí udrželi míč ve hře jen za cenu přehrání míče na polovinu soupeře, kde snadno zakončil Sliwka.

5:6

Bieniek hned dostal od nahrávače Toniuttiho další šanci a tentokrát už úspěšně zakončil.

5:5

Další minela hostů, tentokrát útok Bienieka středem také zamířil do zámezí.

4:5

James Walker Shaw ze zadní zóny útočí do zámezí.

3:5

Daan van Haarlem nedokázal zakončit na druhou přes, poté se ale nad sítí prosadil Marek Beer.

2:5

Podání Rafala Szymury doplachtilo přímo na koncovou čáru, první eso zápasu.

2:4

Poprvé míč přeletěl více než dvakrát přes síť a hosté bodují díky Aleksanderu Sliwkovi.

2:3

Patočkovi už se podařilo uvést míč do hry, Rafal Szymura následně vrací polskému týmu těsné vedení.

2:2

Nová posila Kedzierzynu, americký univerzál James Walker Shaw podává do sítě.

1:2

Zmrhal následně servíruje až za koncovou čáru.

1:1

Úvodní útok Karlovarska je úspěšný, do statistik si jej zapisuje Marek Zmrhal.

0:1

Svým podáním zápas zahájil Filip Rejlek a hosté na hlavním kůlu zapisují první bod zápasu.

0:0

V karlovarském týmu dostává od úvodu šanci Lukáš Vašina, ten nastoupí na postu smečaře po boku Marka Zmrhala, na bloku budou hrát Patočka s Beerem, nahrávačem je Daan van Haarlem a na univerzálu startuje Filip Rejlek.
Probíhá představení základních sestav, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.
Sestavy:

VK ČEZ Karlovarsko: Beer, Džavoronok, Vašina, Houda, O'Dea, Hudeček, Penrose, van Haarlem, Wiese, Patočka, Rejlek, Zmrhal – Petrák, Pfeffer

Rozhodčí: Stoica (Rum.), Ivanov (Bul.).
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Polský gigant v posledních třech letech získal dva mistrovské tituly, přičemž ve všech třech sezónách opanoval základní část polské ligy a v playoff našel přemožitele až v loňském finále proti Belchatowu.

Kedzierzyn hraje Ligu mistrů třetí rok po sobě, v předchozích dvou edicích soutěže pokaždé vyhrál základní skupinu a byť v sezóně 2016-17 v osmifinále nestačil na ruský Bělgorod, tak loni se probojoval až do závěrečného Final Four, kde ale nestačil na italské soupeře a po prohrách 1:3 s Civitanovou a 2:3 s Perugií obsadil konečné čtvrté místo.

Aktuální ročník soutěže Kedzierzyn odstartoval hladkou výhrou nad Karlovarskem, poté ale prohrál 1:3 v Modeně a 0:3 na domácí palubovce s Civitanovou. Pozici ve skupině si polský tým výrazně vylepšil domácí výhrou 3:1 nad Modenou a momentálně je na třetím místě tabulky právě za tímto soupeřem, s nímž bude v posledních dvou kolech na dálku bojovat o druhé místo. Avšak z pěti druhých týmů postupují jen tři nejlepší týmy a Kedzierzyn by kromě "povinné" výhry v Karlových Varech potřeboval zřejmě přivézt i nějaké body v posledním kole z Civitanovy, pokud bude chtít pomýšlet na postup.

V polské lize je Kedzierzyn letos bezkonkurenční. V šestnácti kolech ještě nepoznal hořkost porážky a dokonce ztratil jeden jediný bod, jinak všechny zápasy vyhrál 3:0 či 3:1 a celé soutěži absolutně dominuje.
VK ČEZ Karlovarsko

Volejbalisté Karlovarska při své premiéře v Lize mistrů zatím neuhráli ani set, ovšem není divu, neboť jim byla nalosována skutečně extrémně těžká skupina s třemi evropskými giganty. Nejblíže k zisku setu měl tým Jiřího Nováka v Modeně, kde domácí přeci jen postavili do zápasu více hráčů z lavičky, avšak ani tam jim nebylo přáno.

Do české extraligy obhájce titulu vstoupil skvěle, když vyhrál všech úvodních osm zápasů, se startem Ligy mistrů se ale výkony týmu zhoršily i na domácí úrovni, když v dalších osmi zápasech dokázalo zvítězit jen dvakrát, v posledních třech kolech pak ztratilo jediný bod za tiebreakovou výhru nad Ústím, v této periodě jim ale přál i los, kdy narazili na týmy z dolní části extraligové tabulky. Suma sumárum, po devatenácti kolech je Karlovarsko s bilancí 13-6 na čtvrtém místě tabulky.
Hezký podvečer při sledování pátého vystoupení volejbalistů Karlovarska ve skupině smrti letošního ročníku Ligy mistrů, v hokejové KV Areně přivítají polské šampióny z Kedzierzynu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:3

G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Stepień, Shaw, Toniutti, Wisniewski, Bieniek, Sliwka, Koppers, Szymura, Kalembka, Sacharewicz – Zatorski, Szymura

Rozhodčí: Stoica (Rum.), Ivanov (Bul.)