Chance liga

HC Slovan Ústí nad Labem – Banes Motor České Budějovice

0:1

konec (0:1, 0:0, 0:0)

13.02.2019, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 55. kolo • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Tipsport: 5.87 6.3 1.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (20:09:29)
Motor se protrápil k nejtěsnější možné výhře! Výhru 1:0 trefil již v první třetině Václav Karabáček! Klobouk dolů před výkonem Slovanu, jenž dnes odehrál velmi dobrý zápas, leč bez bodového zisku a bez vstřelené branky.

59:50

Slovan v plném počtu.

59:48

Slovan si vzal oddechový čas.

59:48

Aleš Stezka (Ústí n/L) podržel puk u své pravé tyče a vhazovat se bude pár vteřin před koncem před domácí brankou.

59:30

Motor nikam nespěchá a drží puk na svých hokejkách v útočném pásmu.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny. Motor kombinuje v útočné třetině.

58:40

Slovan však dokázal vyhodit a prostřídal řady.

58:15

Martin Šťovíček (Ústí n/L) zlomil při vhazování hůl a Slovan je prakticky ve třech.

58:01

Motor vyhrál buly a do koncovky se dostal Jakub Babka, nicméně z velkého úhlu Stezku nepřekvapil.

57:50

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Březák – 2 min., krosček).

57:34

Kryštof Ouřada (Ústí n/L) padl ve středním pásmu přes hokejku soupeře, nicméně sudí se rozhodli nevylučovat.

56:46

Petr Kváča (Motor ČB) podržel na své hrudi střelu Václava Krliše. Vhazovat se bude před brankou Motoru.

56:10

Na Motoru je cítit strach o výsledek a Slovan se dostává do své útočné třetiny častěji a častěji.

55:29

Zakázané uvolnění Motoru.

55:02

Lukáš Endál (Motor ČB) hledal žabičkou Davida Gilberta (Motor ČB), ale Matěj Hes srazil tuto přihrávku.

54:24

Jakub Doktor (Motor ČB) vypálil z pravé strany, ale v dnešní formě chytající Aleš Stezka v pohodě vyrazil tento projektil pravým betonem.

52:25

To by byl šok pro Motor! Petr Chlán (Ústí n/L) nabruslil do třetiny, vystřelil přes obránce a svou ránu si ještě dobruslil, nicméně Petr Kváča lapil i dorážku chomutovského hosta v ústeckém dresu!

51:30

Aleš Stezka (Ústí n/L) přišel v souboji před brankou o masku a hra byla přerušena.

51:03

Aleš Stezka (Ústí n/L) neměl problém s ranou Kutláka od modré. Vhazovat se bude před brankou Slovanu.

50:12

Na druhé straně pálil mimo švihem Jaroslav Roubík (Ústí n/L). Závěr bude, až nečekaně dramatický.

49:42

Vypadalo to, že Cody Bradley (Motor ČB) ujede do brejku, ale skvělý back checking předvedl Kryštof Ouřada a situaci dobruslil tak, že zámořský útočník nezakončil.

48:14

Petr Kváča (Motor ČB) musel svou vyrážečkou vytěsnit ránu Jana Grima z pravého křídla do ochranné sítě. Motor hodně hazarduje s výsledkem.

47:15

Zakázané uvolnění Slovanu.

47:00

Milan Dančišin (Motor ČB) si vybruslil před branku, ale opět byl proti skvělý Stezka a podržel střelu budějovického útočníka ve své výstroji. Po komerční pauze se bude vhazovat před domácí brankou.

46:25

Dlouhý tlak Motoru v útočné třetině nevyústil ve střelu. Takový obrázek sledujeme po většinu dnešního utkání.

45:06

Jan Grim (Ústí n/L) mohl poslat spoluhráče do brejku, nicméně při přechodu přes modrou si nepohlídal ofsajd a jeho otočka byla přerušena postavením mimo hru.

44:41

Další skvělý zásah Aleše Stezky! Nemohl nic vidět, přesto zasáhl svou lapačkou proti ráně Doležala od modré! Motor chce přidat pojišťující branku, ale zatím je proti hlavně Aleš Stezka!

44:26

Pavel Pýcha (Motor ČB) pálil z první, nicméně Aleš Stezka máchl lapačkou a vysloužil si potlesk domácího publika!

43:43

Lukáš Endál (Motor ČB) vypálil přes obránce, ale jeho rána našla pouze klín Aleše Stezky. Vhazovat se bude po přerušení před domácí brankou.

42:41

Martin Šťovíček (Ústí n/L) dostal pěknou přihrávku mezi kruhy, ale jeho střelu švihem srazil obránce Motoru mimo branku.

41:02

Jakub Babka (Motor ČB) dostal krásný pas do brejku, ale při bekhendové kličce mu puk sklouzl z hole.

40:37

Kryštof Ouřada (Ústí n/L) hraje opět dobrý zápas, ale další z jeho průniků zastavila obrana Motoru.

40:01

Jaroslav Roubík (Ústí n/L) vyhrál úvodní buly třetí části, ale poté poslali domácí kotouč na icing, jenž následně hlavní sudí zrušil. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35 .
Ve druhé třetině měl Motor mohutný tlak, ale druhou branku nepřidal. Výsledek zápasu je tak stále celkem otevřen.

40:00

39:40

Dominik Málek (Ústí n/L) nepropálil svou ranou blok hostů a jeho rána minula nakonec branku Petra Kváči.

39:01

Poslední minuta druhé třetiny.

38:52

Petr Kváča (Motor ČB) vyveden z klidu ranou Petra Chlána a vhazovat se po jeho zákroku bude před hostující brankou.

38:11

David Gilbert (Motor ČB) napřáhl od levého mantinelu, ale i s jeho ranou si poradil pozorný Aleš Stezka.

37:28

Aleš Stezka kryl další z mnoha ran z hostujících holí a přerušil hru před svou brankou.

36:40

Na druhé straně řešil situaci třech proti dvěma ranou švihem Martin Šťovíček, nicméně branku trefit nedokázal.

35:57

Jakub Doktor (Motor ČB) vyřešil situaci dvou proti jednomu velmi jednoduše, ale jeho rána golfem trefil střed branky, a tam připraveného Stezku.

35:21

Tomáš Jandus (Ústí n/L) trefil svou ranou Martina Zdvořáčka, a od něj se kotouč odrazil vedle hostující branky.

34:08

Martin Beránek (Motor ČB) se hodně efektně vytáhl zpoza branky, nicméně jeho bekhendová střela se mezi tyče nevešla.

33:38

Po dlouhé době musel zasahovat Petr Kváča (Motor ČB), ale s ranou Petra Chlána z pravého křídla si počkal.

33:30

Po komerční pauze se bude vhazovat před Alešem Stezkou.

33:11

Tlak Motoru je až neskutečný, ale úplně vyložené šance si Jihočeši nejsou schopni vypracovat.

31:43

Hra je nyní hodně neurovnaná a obrázek je stále stejný. Motor útočí do plných a domácí posílají kotouč do střední třetiny.

30:23

Cody Bradley (Motor ČB) našel mezi kruhy na teč Žigu Pavlina, nicméně jeho jemnou teč si našel Aleš Stezka.

29:35

Motor v plném počtu.

29:02

Jan Havel (Ústí n/L) předvedl odvážný průnik, ale v koncovce neuspěl a kotouč přes obránce na branku nedostal.

28:36

Hezkou a rychlou kombinaci domácích zakončil ranou švihem Petr Chlán, ale branku Petra Kváči přestřelil.

27:59

Jaroslav Roubík (Ústí n/L) je na ledě a začíná zkrácená přesilovka Slovanu.

27:35

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min., hákování).

27:32

Bombou od modré se prezentoval Pavel Pýcha (Motor ČB), ale svůj cíl minul.

26:49

Martin Zdvořáček (Ústí n/L) dostal opět kotouč až za Kváču. Motoru se přesilovka vůbec nedaří.

26:11

Martin Zdvořáček (Ústí n/L) zastavil přihrávku přes brankoviště a osvobodil Slovan.

25:59

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., nedovolené bránění).

25:45

Cody Bradley (Motor ČB) si najel do před brankového prostoru, ale z vyložené pozice trestuhodně minul!

24:42

Hraje se prakticky pouze na branku Slovanu a rána Pavla Pýchy jen těsně minula horní tyč.

23:54

Lukáš Endál (Motor ČB) pronikl do pásma, nabil Zdeňku Kutlákovi, nicméně s jeho sraženou ranou neměl Aleš Stezka větší potíže.

23:16

22:53

Kryštof Ouřada (Ústí n/L) se mohl dostat do brejku, ale zkušeně mu nazdvihl hůl a obral jej o puk Roman Přikryl.

21:52

Motor byl dlouho nastěhován v obranné třetině Slovanu a Václav Karabáček sraženou ranou z před brankového prostoru minul branku.

20:30

Do první šance druhé třetiny se však dostal Lukáš Endál, nicméně z mezikruží branku domácích přestřelil!

20:01

Jaroslav Roubík (Ústí n/L) vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49 .
Úvod utkání patřil celkem překvapivě Slovanu, ale postupem času Motor převzal otěže a Václav Karabáček se stal jediným střelcem prvního dějství.

20:00

19:38

Sudí viděli přihrávku rukou hostů a vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:01

Poslední minuta první třetiny.

18:56

David Gilbert (Motor ČB) svižnou ranou z levého křídla prověřil Stezku, ten raději podržel kotouč v lapačce.

18:15

18:15 Václav KARABÁČEK - 0:1

18:15

České Budějovice právě vstřelily branku!
O pár vteřin později už jde Motor do vedení! VÁCLAV KARABÁČEK tak dlouho držel kotouč na holi, až si počkal na ideální moment a poslal puk na bližší tyč – 0:1! Asistence: Cody Bradley a René Vydarený.

18:02

Jakub Mert (Ústí n/L) předvedl vynikající obranou práci a svým zákrokem v leže zastavil přečíslení.

17:46

Tomáš Schwamberger (Ústí n/L) nabízel kotouč před branku, tam byl však připraven Žiga Pavlin (Motor ČB) a kotouč zastavil.

16:57

Motor hraje kompletní. Cody Bradley (Motor ČB) na ledě.

16:16

Lukáš Blaha (Ústí n/L) vypálil od modré těsně mimo, nicméně tlak Slovanu v přesilové hře pokračuje.

15:46

Motor se osvobodil a domácí se nemohou dostat zpět do útočné třetiny.

15:02

Pár vteřin po vhazování se dostal sám před Kváčů Martin Šťovíček, ale jihočeský brankář jeho pokus vytěsnil pravým betonem!

14:57

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Cody Bradley – 2 min., sekání).

14:46

Roman Přikryl (Motor ČB) to zkoušel jako Mikael Grandlun, ale svou fintu nedovedl k dokonalosti a kotouč za Stezku nedostal! Nicméně parádní pokus českobudějovického útočníka!

14:12

Motor si vypracoval dlouhý tlak v útočné třetině a Mitchell Fillman mířil na přední tyč svou ranou. Aleš Stezka byl natlačen u své pravé tyče a kotouč za svá záda nepustil.

13:09

Kryštof Ouřada (Ústí n/L) si nahodil kotouč do útočné třetiny a Petr Kváča jej raději podržel pod lapačkou.

12:46

Slovan hraje v plném počtu.

11:33

Jakub Babka (Motor ČB) byl nejaktivnější pří zmatku před Stezkou, ale ani on nedostal puk za domácího strážce branky.

11:05

Nicméně Milan Dančišin (Motor ČB) zůstal v brankovišti domácích příliš dlouho a sudí vykázali hru do střední třetiny.

10:50

Motor vyhrál buly a rozestavil vzorec pro přesilovku.

10:46

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Matyáš Svoboda – 2 min., podrážení).

10:01

Lukáš Endál (Motor ČB) zůstal osamocený před brankou, ale kličkou na Stezku nevyzrál! Domácí brankář mu kotouč vypíchl svou širokou holí.

09:25

Střela Martina Šťovíčka zablokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Kváčou.

08:30

Zdeněk Doležal (Motor ČB) dostal kotouč do brankoviště Slovanu, a ten se ten zůstal chvilku volný těsně před brankovou čarou, vše zachránili domácí včasným odklizením do bezpečí.

08:14

Aleš Stezka (Ústí n/L) vyhodil kotouč hokejkou od své branky a měl štěstí, že kotouč zamířil pouze na střídačku a nejsou z toho tak dvě minuty.

07:59

Nabídku Petra Chlána před branku přečetl Petr Kváča a svou holí přihrávku do nebezpečného prostoru nepustil.

07:32

Kryštof Ouřada (Ústí n/L) nechytl dlouhou přihrávku na pravém mantinelu a kotouče se zmocnil René Vydarený.

06:29

Další technicky prohřešek Motoru, tentokrát icing.

06:11

Ofsajd zastavil útočnou akci Motoru. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

05:42

Martin Šťovíček (Ústí n/L) si zpracoval bruslí přihrávku na útočné modré a jeho rána švihem cinkla o horní tyč Kváčovi branky!

04:18

Motor se rozkoukal a další ránu vyslal z pravé strany na zadní tyč Cody Bradley, opět byl na místě Aleš Stezka.

03:44

Nepříjemné nahození od mantinelu poslal na domácí branku David Gilbert (Motor ČB). Aleš Stezka toho moc neviděl, přesto si kotouč našel a vyrazil jej.

03:06

Martin Novák (Motor ČB) se svým průnikem neprotáhl před Stezkovu branku, nicméně domácí brankář poté musel krýt vysoký oblouček od modré čáry.

02:33

Zakázané uvolnění Motoru. Opět se bude hrát před brankou Jihočechů.

01:57

Slovan začal velmi aktivně. Jakub Štochl (Ústí n/L) svou ranou trefil Kváčovu masku.

01:21

Kryštof Ouřada (Ústí n/L) se odvážně pustil do útočné třetiny Motoru, ale jeho protisměrná klička se mu vymstila a ústecký mladík skončil na ledové ploše.

00:22

Nicméně první nebezpečnou akci měli domácí. Martin Šťovíček ranou z levé strany vylekal Kváču, a ten raději podržel nepříjemnou střelu ve své výstroji.

00:01

David Gilbert (Motor ČB) vyhrál úvodní buly nad Jaroslavem Roubíkem.

00:01

Před utkáním nás čeká ještě jedna slavností záležitost. Jaroslav Mareš, bývalý ústecký kapitán a trenér slaví 75. narozeniny. Gratulujeme!

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (Volke) – M. Zdvořáček (A), D. Málek, Březák, Hes, Mert, Blaha, Štochl – J. Havel, Roubík (C), Šťovíček – Grim, Ma. Svoboda, Krliš (A) – Ouřada, Chlán, Chrpa – Planý, Schwamberger, T. Jandus.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Fillman, Kutlák (C), Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený (A) – Dunn, Gilbert, M. Novák – Babka, Bradley, Karabáček – Z. Doležal, R. Přikryl, Heřman – Dančišin, Doktor, Beránek – Endál.

Rozhodčí: Skopal, Vokřál – Maštalíř, Horažďovský.
Vzájemné zápasy

Slovan odehrál v historii s Českými Budějovicemi již 84 utkání. Celkem 53 vítězství si připsali Jihočeši, Slovan slavil v 28 případech a tři zápasy skončili nerozhodně. Celkové skóre ze vzájemných utkání činí 199:301 ve prospěch Motoru. V letošní sezoně má však Slovan, i díky kontumaci, kladnou bilanci, jelikož v posledním vzájemném utkání vykradl Budvar Arenu.
ČEZ Motor České Budějovice

Svěřenci trenéra Václava Prospala se po menší krizi v průběhu sezony vrátili včas zpět do formy a před vrcholem sezony nabírá jejich forma očekávané obrátky. Motor aktuálně okupuje 4. místo v tabulce Chance ligy.

Po reprezentační přestávce do toho Jihočeši však šlápli opravdu naplno a nadělili doma Havířovu devět branek. Po dvou brankách v utkání se Slezany vstřelili Lukáš Endál a dva zámořští hráči ve službách Českých Budějovic, Cody Bradley a David Gilbert.
HC Slovan Ústí nad Labem

Hokejisté Slovanu chtějí se ctí dohrát letošní ročník Chance ligy. Jsou na 14. místě tabulky s čtrnácti bodovým náskokem na poslední Kadaň, a naopak s 10-ti bodovou ztrátou na Benátky.

Z aktuálního kádru Slovanu má nejvíce bodů Roman Chlouba, jenž nasbíral část bodů i v Kadani – 38 bodů (16+22).

Slovan po debaklu na ledě Vsetína (1:10) připsal dvě výhry ze čtyřech zápasu – Benátky (3:1) a Slavia (5:4). V posledním utkání před repre pauzou však nestačil na, o play-off bojující, Přerov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.