13.02.2019, 18:00 • Hala Polárka • 55. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 2.4 4.25 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

61:00

61:00 Matěj PEKR - 2:3

61:00

Dukla právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, po minutě prodloužení se trefil po chybě domácí obrany MATĚJ PEKR, který byl sám před Danečkem. Jihlava tak vítězí 3:2 po prodloužení. Asistence: Jan Pohl.

60:34

Zeman pálil z levého kruhu. Daneček se stihl přesunout a zasáhl.

60:01

Šedesát minut o vítězství ani jednoho z týmů nerozhodlo, ke slovu se rak dostane pětiminutové prodloužení tři na tři.

60:00

59:37

59:37 Tomáš ČACHOTSKÝ - 2:2

59:37

Je vyrovnáno! Vypadá to, že v Polárce bude muset rozhodnout prodloužení. Po vyhraném vhazování vystřelil od modré čáry Pohl, jeho ránu ještě tečoval TOMÁŠ ČACHOTSTKÝ a puk propadl za Danečkova záda. Ten toho nejspíš moc neviděl. Asistence: Jan Pohl, Michal Hlinka.

59:33

Tomáš Čachotský se snažil vší silou dotlačit puk za Danečka, ale ten byl u své pravé tyče pevně přibitý a puk za sebe nepustil.

59:19

Rozhodčí odpískal přísné zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

58:41

Domácí dostali puk do středního pásma.

58:12

Hosté už hrají s prázdnou brankou.

58:02

Hned po vhazování předvedl Daneček další pohotový zákrok.

58:00

A je to další zakázané uvolnění.

57:49

Diváci mohutně podporují domácí hokejisty, ti dokázali vyhodit.

57:38

Oddechový čas pro hosty.

56:53

Tlak jihlavské Dukly pokračuje a i s přispěním štěstí Frýdek-Místek odolává.

56:16

Daneček je v posledních minutích hrdinou Frýdku-Místku. Znovu skvěle zasáhl, pak domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

55:13

Honzík se dobře přitiskl ke své pravé tyči a nepustil puk za sebe. Následně si poradil i se zakončením z opačné strany.

54:33

Bartkovu střelu od modré se pokusil tečovat Martynek, ale kotouč skončil jen na betonu Honzíka.

54:07

Po zakázaném uvolnění se hra znovu vrací před Danečka.

53:46

Až nyní dokázal Daneček přikrýt puk a unavená pětka Frýdku-Místku může vystřídat.

53:28

Martin Matějíček pálil tvrdě od modré, Daneček na poslední chvíli kotouč vyrazil.

52:54

Hlinka střílel z mezikruží, jeho střela však skončila nad. Ale tlak hostů pokračuje.

52:16

Na druhé straně pak zase předvedl parádní zákrok Lukáš Daneček a udržel svůj tým ve vedení.

51:54

Ihned po vyhraném vhazování se do šance dostal Klimša a po něm ještě Kaukič. Ale ani jeden z nich nepřekonal Honzíka.

51:46

Honzík ze vzduchu sebral nahození Frýdku-Místku, rozehrát už ale nestihl.

50:47

Stránského pokus z levé strany nakonec proskákal okolo tyčky jihlavské branky.

50:17

49:28

Jihlava se nemůže dostat k puku a tím pádem ani k tlaku v útočném pásmu.

48:47

Slezané získali puk a okamžitě ho vyhodili do bezpečí.

48:17

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Kofroň – 2 min., sekání).

47:40

46:59

Hosté vystihli Mikulíkovu přihrávku a hned opět vyhodili.

46:33

Jihlava vyhodila puk, Slezané musejí začínat další akci od své branky.

46:00

Dnešní utkání sleduje 1347 diváků.

45:40

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., sekání).

44:10

Tomáš Jiránek nebezpečně vystřelil z levé strany a jen díky včasnému bloku Floka se puk odrazil mimo.

43:30

Christov vypíchl na obranné čáře puk a řítil se z levé strany na Honzíka. Chtěl přihrávat a puk se málem po teči odrazil za jihlavského brankáře.

42:30

Hostům utekl kotouč do středního pásma. Musí zakládat novou akci.

42:05

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Stránský – 2 min., podrážení).

42:02

Po jihlavské střele zvonila tyč!

41:25

Rudovský zpoza branky posílal puk před branku. Kotouč ale jen bez povšimnutí projel nebezpečným prostorem.

40:58

Klimšova střela z levého kruhu byla nepřesná a domácí ztrácí útočné pásmo.

40:19

Tvrdá Kajínkova střela od modré čáry byla naštěstí pro domácí nepřesná.

40:01

Druhá třetina je za námi, Frýdek-Místek v ní otočil skóre a vede 2:1, když se trefili Jan Zahradníček a Jan Bartko. Za malou chvíli se bude pokračovat třetí třetinou.

40:00

39:52

Od modré z osy kluziště vystřelil David Kajínek. Danečka ale nepřekonal.

39:14

Frýdku-Místku se povedlo vyhodit puk.

38:54

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Rostislav Martynek – 2 min., podrážení).

38:48

Frýdek-Místek se dostal do přečíslení, ale Mikulíka nejprve vychytal Honzík a Hladonik pak nezvládl dorážku.

37:40

Jiří Krisl tvrdě vypálil z pravého kruhu, ale Honzíka nepropálil.

36:37

Zahradníčkovu střelu od levého hrazení Honzík lapil do své rukavice.

35:20

Po přestávce opět pokračujeme, bude se dohrávat zbytek druhé třetiny.

Druhá třetina končí, po výměně plexiskla proběhne úprava ledu a následně se konec druhé třetiny dohraje ve třetině třetí.

35:20

Krisl v souboji o puk rozbil jihlavským hráčem plexisklo. Na nějakou chvíli se hrát nebude.

34:40

Stránského pohotová střela z levé strany skončila jen na zadním mantinelu.

34:07

Peterek z levé strany nemohl zakončovat, protože se pískal ofsajd.

33:16

Od pravého hrazení nenápadně vystřelil Jakub Suchánek. Daneček zareagoval na poslední chvíli, ale nakonec dokázal přikrýt puk.

32:39

Daneček podržel svůj tým kvalitním zákrokem, udržel Slezanům těsné vedení.

31:55

31:55 Jan BARTKO - 2:1

31:55

Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté otáčejí stav a dostávají se do vedení 2:1. Tentokrát domácí v přesilové hře nic nevymýšleli, JAN BARTKO se opřel do puku a z hranice pravého kruhu se trefil přesně pod horní tyčku. Asistence: Rostislav Martynek.

31:39

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Klíma – 2 min., krosček).

31:16

Motloch získal u levého mantinelu puk po rozehrávce Honzíka, ale střelou z úhlu pak jihlavského brankáře nezaskočil.

30:40

Mikulík se chytře s pukem otočil a z mezikruží vystřelil. Honzík se ale zaskočit nenechal.

30:13

29:21

David Kofroň rychle objel branku a chtěl zakončovat, na to ale nakonec nedostal prostor.

28:54

Jihlavě se v oslabení podařilo dokonce zaútočit. Nahození z levé strany Daneček pokryl.

28:42

Rudovského střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě a hosté už jsou ve čtyřech.

28:13

Devětadvacet sekund bude hrát Frýdek-Místek dvojnásobnou přesilovku.

28:13

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Pekr – 2 min., hákování).

27:54

Jihlava razantně vyhodila přes celé kluziště puk.

27:36

David Honzík předvedl úspěšný zákrok, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

26:42

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., napadení).

26:11

Po zmatcích v rozehrávce Frýdku-Místku se málem z pravé strany dostal ke střele Dominik Hrníčko, prudký puk ale nezpracoval.

25:48

Adam Flok zůstal chvíli ležet na ledě v obranném pásmu. Už je ale na bruslích a po svých odjíždí na střídačku.

25:01

Adam Zeman se dostal až před Danečka, střelou z mezikruží ho ovšem nepřekonal.

23:41

23:41 Jan ZAHRADNÍČEK - 1:1

23:41

Frýdek-Místek kuriózně vyrovnává! Prvně skončil v jihlavské brance místo puku Martynek, hrálo se ale dál. Pak vystřelil JAN ZAHRADNÍČEK a puk skončil za Honzíkem v brance. Rozhodčí gól uznává. Asistence: Vít Christov, Milan Mikulík.

23:28

Oba týmy v plném počtu.

23:14

Střela Jana Zahradníčka od modré čáry skončila bezpečně v Hozníkově lapačce.

22:48

Jan Kalus sice zavezl kotouč do útočného pásma, ale hned za modrou čárou ho ztratil.

21:28

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., držení hole).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vít Christov – 2 min., hákování).

21:02

Zahradníček na poslední chvíli vložil hokejku do přihrávky Jihlavských a tím zamezil jejich velké šanci.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
První třetina je za námi, domácí Frýdek-Místek prohrává s Jihlavou 0:1. Frýdek-Místek měl většinu první třetiny převahu, ale stál mu v cestě se svými výbornými zákroky brankář Jihlavy David Honzík. Naopak jeho protějšek Lukáš Daneček v brance Frýdku-Místku si neodpustil jednu chybu, po jeho špatné rozehrávce ho překonal Lukáš Klíma.

20:00

19:31

A píská se také postavení mimo hru na opačné straně.

19:11

Akci Jihlavy zastavil svým hvizdem rozhodčí. Byl to ofsajd.

18:41

Krislovo nahození z pravé strany se také neujalo. Obě mužstva střídají.

18:17

Kofroň byl na okamžik v dobré pozici s pukem před brankou, ale než se mu povedlo otočit, už o něj přišel.

16:53

Flok objel branku a zakončoval, ale Honzík byl znovu bezchybný. Neujaly se ani dorážky Peterka a Kaluse.

16:14

Miha Štebih vystřelil od modré čáry, jeho tečovaná rána na branku Danečka neprošla.

15:02

Teď už to neplatí. Další Bartkovu střelu Honzík vyrazil a následně Jihlava vyhodila.

14:53

Bartkova střela od modré na Honzíka neprošla, ale Slezané zůstávají u puku.

14:31

Hladoník tečoval kotouč těsně před Honzíkem, ale ten dokázal skvělým zákrokem kotouč vytáhnout.

13:59

Rozhodčí už viděl puk za modrou čarou ve středním pásmu, takže odpískal ofsajd.

13:51

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Harkabus – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:29

Kajinkovu střelu od modré čáry srazil Rudovský a Frýdek-Místek střídá.

11:55

Husák nabil na modrou Krislovi, ale jeho bombu jedna z jihlavských hokejek poslala do ochranné sítě.

11:24

10:55

10:55 Lukáš KLÍMA - 0:1

10:55

Daneček zpoza branky špatně rozehrál, našel jen hokejku Skořepy. Pak se už sice stihl do branky vrátit, ale nebyl v dobrém postoji a beton neměl u své pravé tyče včas. A právě touto skulinou propašoval LUKÁŠ KLÍMA do branky. Jihlava skóruje při svém oslabení. Asistence: Josef Skořepa.

10:32

Jihlavě se povedlo vyhodit puk, domácí to musí zkoušet znovu.

09:43

Mikulíkovu dělovku od pravého hrazení Honzík vyrazil betonem.

09:36

Husákova rána od modré skončila jen ve výstroji Davida Honzíka.

09:24

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., vysoká hůl).

08:56

Bartkova střela do modré čáry Honzíkovi vypadla, o zbytek se ale už postarali obránci Dukly Jihlava.

07:47

David Kofroň měl volno na pravém kruhu a hned zápěstím vypálil. Jeho tvrdou ránu k protější tyči dokázal David Honzík výborným zákrokem vytěsnit.

07:26

Nahození z levé strany vytvořilo zmatky před brankou Jihlavy, ale domácí se nedokázali dostat k důležité dorážce.

06:50

Zahradníček chtěl ihned po přejetí modré čáry zakončovat, ale střelu mu nakonec hosté nedovolili.

06:17

Adam Zeman se dostal před Danečka a zakončoval bekhendem. Daneček si s tímto pokusem poradil, stejně jako s následnou dorážkou.

05:03

Rysi nahodili kotouč do útočného pásma a následně se jim povedlo vybojovat puk díky dobré práci Hladoníka. Puk skončil poté u Honzíka, který ho přikryl.

03:40

Husák svým tělem zablokoval střelu Černohorského od modré čáry, Daneček pak kotouč přikryl pod svou lapačku.

03:08

Pokus Martina Matějíčka z levé strany byl přizvednut do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Danečka.

02:45

Úvodní zákrok si připsal také brankář Jihlavy David Honzík a zvládl ho rovněž na jedničku.

02:10

Tomáš Jiránek dostal kotouč od spoluhráče na brusli, přesto dokázal z levé strany vystřelit. Ale pouze do hrudi Danečka.

01:09

Jihlava branku Lukáše Danečka neohrozila, Slezané mohou znovu zaútočit.

00:23

První útočnou akci Frýdku-Místku přerušil ofsajd.

00:01

Hráči obou mužstev už naskakují na ledovou plochu, utkání za okamžik začne.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Peterek, J. Kalus – Przybyla.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), Matějíček, Štebih, J. Holý, Suchánek, Černohorský – Bezúch (C), Skořepa, Anděl – Hrníčko, Čachotský, Harkabus – A. Zeman, M. Hlinka (A), Jiránek – Pekr, Klíma, Půža.

Rozhodčí: Wagner, Kašík – Novák, Kučera.
Vzájemné zápasy

Dva ze tří dosavadních zápasů základní části vyhrála Jihlava. Ta nejprve v rámci 10. kola doma zvítězila v těsném duelu 3:2, i když dvakrát prohrávala. Ve 25. kole pak Dukla vyhrála na ledě Frýdku-Místku 6:3.

Poslední vzájemný zápas byl zatím nejvyrovnanější, na ledě Jihlavy nakonec Slezané vyhráli 4:3 v prodloužení. Největší zásluhu na této výhře měl Michal Kovařčík, který zaznamenal hattrick včetně vítězné branky v prodloužení. Zbývající gól červenobílých přidal Flok. Za Jihlavu se trefili Klíma, Harkabus a Pekr.
HC Dukla Jihlava

Jihlava v minulé sezóně do Chance Ligy sestoupila z extraligy a nyní dělá vše pro to, aby se zase okamžitě do nejvyšší soutěže vrátila. Vypadá to, že úvodní cíl, tedy vítězství v základní části, zvládne.

Dukla vede tabulku Chance Ligy se sto osmi body, na druhý Vsetín má náskok už třinácti bodů a jen velký kolaps by Jihomoravany o vítězství v základní části připravil. Jihlava, stejně jako Frýdek-Místek, vyhrála své poslední čtyři zápasy.

Naposledy se Jihlavští utkali na domácím ledě s Litoměřicemi, tedy hlavním soupeřem Frýdku-Místku v boji o play-off a k radosti Slezanů vyhráli 5:2. Rozhodnuto bylo de facto už po první třetině, kdy Jihlava vedla po brankách Jiránka, Valy a Anděla 3:0. Ve druhé třetině pak přidali další góly Harkabus a Pekr a bylo definitivně rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani dvojí snížení Litoměřic. Ve třetí třetině už potom branky nepadly.

Lídrem jihlavské produktivit je s osmačtyřiceti body (18+20) Lukáš Anděl, druhý je se šestačtyřiceti body (27+19) Matěj Pekr. Ten je zároveň také nejlepším střelcem Jihlavy a třetím nejlepším kanonýrem celé soutěže. Trenérem jihlavské Dukly je Petr Vlk, jeho asistentem František Zeman.
HC Frýdek-Místek

Jen těžko bychom hledali tým, který má v Chance lize aktuálně lepší formu, než Frýdek-Místek. Slezané vyhráli čtyřikrát po sobě a už desetkrát po sobě bodovali. Díky tomu červenobílí stále bojují o play-off, v tabulce jsou nyní devátí s osmdesáti body.

Na klíčovém osmém místě jsou nyní Litoměřice a na Frýdek-Místek mají náskok dvou bodů. Zároveň však „kališníci“ mají jeden zápas k dobru. Na desátou Třebíč mají Slezané už šestibodový náskok.

Naposledy hokejisté Frýdku-Místku cestovali na led Benátek nad Jizerou, které dokázali porazit zejména díky třetí třetině 5:1. V první části otevřel skóre Adam Flok, ve druhé třetině domácí vyrovnali. Rozhodla třetí třetina, ve které se rysi trefili čtyřikrát, postupně se prosadili Dan Przybyla, znovu Adam Flok, David Kofroň a Jakub Matyáš. Celkem tři asistence si v tomto utkání připsal Lukáš Kaukič.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku už je dlouhou dobu zkušený Rostislav Martynek, vede s devětatřiceti body (16+23). Dotahuje se na něj David Kofroň s šestatřiceti body (12+24). Následují s třiatřiceti body (9+24) Milan Mikulík a s dvaatřiceti body Štěpán Novotný (22+10). Ten je nejlepším střelcem Frýdku-Místku a osmým nejlepším střelcem celé ligy.
Zdravím a vítám všechny příznivce českého hokeje u sledování utkání 55. kola Chance Ligy mezi týmy HC Frýdek-Místek a HC Dukla Jihlava. Zápas se odehraje v hale Polárka ve Frýdku-Místku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 24. Zahradníček (Christov, Mikulík), 32. Bartko (Martynek) – 11. Klíma (Skořepa), 60. Čachotský (J. Pohl, M. Hlinka), 61. Pekr (J. Pohl)

Rozhodčí: Wagner, Kašík – Novák, Kučera