Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

konec Lotyšsko – Slovensko 1:0

09.02.2019, 14:11 • Riga Aréna (Lotyšsko) • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.8 2.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:1

GEM, SET, ZÁPAS Jelena Ostapenková! Nepresným úderom ukončila Rebecca Šramková rozhodujúci tretí set, ktorý napokon prehráva vysokým pomerom 1:6! Zrejme to rebríčkové postavanie sa ukázalo až v treťom sete, ale pred mladou Rebeccou klobúk dole, ako dokázala vytrápiť Jelenu Ostapenkovú. Lotyšská tenistka bola určite prekvapená, keď sa proti nej postavila na poslednú chvíľu Rebecca Šramková a napokon môže byť veľmi rada, že toto stretnutie dokázala vyhrať v treťom sete po viac ako dve a pol hodine!

5:1

Čistou hrou znížila Rebecca Šramková stav tretieho setu na 1:5! Odvrátila tak aspoň kanára, ale Jelena Ostapenková má k dispozícii servis na víťazstvo v tomto zápase.

5:0

Ktorý aj využíva a tak vedie v rozhodujúcom sete 5:0! Rebecca Šramková tak bude podávať na udržanie sa v tomto zápase, prakticky je už na pokraji vypadnutia po veľmi bojovnom a statočnom výkone.

4:0

Čistou hrou zobrala Ostapenková podanie našej tenistke a tak už vedie v rozhodujúcom treťom sete 4:0! Rebecce už pomaly dochádzajú sily, zrejme sa jej už podarí možno len kozmeticky upraviť konečnú podobu tretieho setu.

3:0

To sa jej aj podarilo a tak vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 3:0! Jelena Ostapenková sa tak dostáva do nádejnej pozície, Rebecca Šramková bude mať čo robiť, aby to ešte zvrátila. Mladá a talentovaná tenistka však dnes dokazuje, že nič nie je nemožné.

2:0

A aj ju úspešne premenila! Jelena Ostapenková vzala úvodné podanie našej tenistky v treťom sete a dostáva sa do vedenia 2:0!

1:0

Ktorý aj využíva a tak s veľkými ťažkosťami si udržala úvodné podanie tretieho setu.

6:7

Esom na záver ukončila Rebecca Šramková druhý set, ktorý napokon získava v tajbrejku a vyrovnáva stav tohto nesmierne dramatického, vyrovnaného a dlhého stretnutia na 1:1! Zvraty na oboch stranách, nevynútené chyby, otočky, nevyužité brejkbaly a tak ďalej. Mladá talentovaná tenistka bojuje proti oveľa silnejšej súperke vynikajúco a tento duel tak bude musieť rozhodnúť tretí set!

6:6

Ktorý domáca reprezentantka využíva, takže vyrovnáva stav druhého setu na 6:6 a o osude tohto dejstva bude rozhodovať tajbrejk. Dráma sa naďalej stupňuje.

5:6

Rebecca Šramková úspešne potvrdila brejk a vyhráva tak v druhom sete 6:5! Mladá a talentovaná slovenská tenistka bojuje statočne, tak ako sa za národné farby patrí. Jelena Ostapenková tak bude podávať na udržanie sa v druhom sete a vynútiť si teda tajbrejk.

5:5

Výborne! Jelena Ostapenková ukončila tento gem úderom do pásky, Rebecca Šramková tak berie súperke podanie, ktorá podávala na víťazstvo v zápase. Stav druhého setu je teda vyrovnaný 5:5 a zrejme nás ešte čaká poriadna dráma.

5:4

Ďalší víťazný úder od Šramkovej, ktorá tak znižuje stav v druhom sete na 4:5! Jelena Ostapenková má však teraz k dispozícii servis na víťazstvo v tomto zápase.

5:3

Jelena Ostapenková úspešne potvrdila brejk a tak vyhráva v druhom sete 5:3! Rebecca Šramková teda pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.

4:3

Slovenská tenistka bola poriadne pritlačená a napokon stráca toto podanie. Jelena Ostapenková vyhráva v druhom sete 4:3 a pomaličky kráča za prvým bodom pre Lotyšsko. Ešte však Rebeccu neodpisujme.

3:3

Jelena Ostapenková čistou hrou potvrdila brejk a tak vyrovnáva stav druhého setu na 3:3! Začína sa teda odznova, stále je v lepšej pozícii domáca reprezentantka.

2:3

Úspešné obhodenie súperky teraz predviedla Jelena Ostapenková a tak si berie späť svoje stratené podanie. Stav v druhom sete je znížený na 2:3!

1:3

Druhú možnosť si však už Rebecca Šramková nenechala ujsť a berie prvýkrát v druhom sete podanie svojej súperky. Slovenská tenistka tak vyhráva v druhej sade 3:1 a bude podávať na potvrdenie brejku!

1:2

Druhý pokus Šramkovej bol už úspešný a tak vedie v druhom sete 2:1!

1:1

Aj sa tak stáva, Jelena Ostapenková vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

0:1

Rebecca Šramková napokon s ťažkosťami udržala úvodný servis druhého setu. Môže jej to však pomôcť, kedže odvrátila tri brejkbaly svojej súperky.

7:5

Favorizovaná Jelena Ostapenková napokon vyhrala prvý set pomerom 7:5! Sledovali sme nesmierne dramatické prvé dejstvo tohto zápasu, ktorý bol hlavne o chybách na oboch stranách. Rebecca Šramková ukázala veľkú bojovnosť a len dva fiftíny ju delili od zisku prvého setu. Napokon však Jelena Ostapenková predviedla perfektný obrat a dostáva sa teraz do lepšej situácie. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, pod väčším tlakom bude teda Rebecca Šramková.

6:5

Jelena Ostapenková získava štvrtý gem v sérii a tak vyhráva v prvom sete 6:5, keď zobrala podanie našej tenistke. Lotyššská tenistka po podania na udržanie sa má teraz k dispozícii servis na víťazstvo v prvom sete.

5:5

A ten je aj využitý! Dramatický prvý set tak pokračuje ďalej, Jelena Ostapenková sa teda úspešne udržala v prvom sete, ale mala čo robiť, aby sa jej to podarilo. Skóre prvého setu je vyrovnané 5:5!

4:5

Rebecca Šramková prvýkrát v zápase stráca svoj servis, čo je určite veľká škoda. Jelena Ostapenková teda znižuje stav prvého setu na 4:5 a bude podávať na potvrdenie brejku. Ak sa jej to podarí, udrží sa v prvom sete aj naďalej.

3:5

Jelena Ostapenková sa s problémami udržala v prvom sete a tak znižuje jeho stav na 3:5! Rebecca Šramková má však teraz k dispozícii servis na zisk prvého setu, tak snáď sa jej ho podarí využiť.

2:5

Neskutočné! Rebecca Šramková ukončila tento gem priamym bodom z podania, úspešne teda potvrdila brejk, keď otočila stav z 0:40 a dostáva sa v prvom sete do vedenia 5:2! Jelena Ostapenková bude teda musieť podávať na udržanie sa v prvej sade.

2:4

Áno! Rebecca Šramková si už druhú možnosť vziať súperke podanie nenechala ujsť a dostáva sa tak do vedenia 4:2 v prvom sete. Pôjde teraz podávať na potvrdenie brejku.

2:3

Rebecca Šramková znova odvrátila brejkbal súperky a tak sa jej podarilo udržať aj tretí servis v prvom sete. Mladá slovenská tenistka bojuje proti silnejšej súperke statočne, stále to je všetko v prvej sade otvorené.

2:2

Lotyšská reprezentantka bola už v tomto prípade úspešná a vyrovnáva tak stav v prvom sete na 2:2!

1:2

Slovenská tenistka to už napokon zvládla, odvrátila dva brejkbaly súperky a dramatický gem napokon získava vo svoj prospech. Udržala si tak aj svoj druhý servis a vyhráva v prvom sete 2:1!

1:1

Lotyšská tenistka si podobne udržala prvé podanie zápasu a tak je stav vyrovnaný 1:1!

0:1

Rebecca Šramková si úvodné podanie tohto zápasu udržala a tak sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete, keď na záver tohto gemu si pomohla priamym bodom.

J. Ostapenková – R. Šramková

Rozhodčí: Sheetal Lyerová (India) – Carlos Ramos (Portugalsko), Robert Balmforth (Veľká Británia)