09.02.2019, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • 21. kolo • Milan Šplíchal

Tipsport: 2.37 3.15 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely mimo: 1:1.
Rohy: 2:4.
Ofsajdy: 0:0.
Fauly: 17:12.
Je za námi konec utkání mezi Lechia Gdańsk a Pogoň Štětín. Tři body zůstávají doma po výhře 2:1. Základ jí dal v osmé minutě krásnou střelou z přímého kopu Mladenović. O srovnání se postaral v pětapadesáté minutě Drygas, který suverénně proměnil pokutový kop. Tečku za výsledkem a rozhodnutí o vítězství dal v 75. minutě Paixao.

90+3

90+2

Domácí skvěle vytlačili hosty na jejich polovinu a ušetřili cenné sekundy. Zanedlouho bude konec!

90+1

Kuciak si připisuje další zákrok, mezitím bylo ohlášeno, že rozhodčí nastaví tři minuty.

90

Centr z pravé strany trefil Kubicki a nechybělo mnoho, aby si dal vlastní gól! Rohový kop pro hosty.

89

V době, kdy se nám blíží 90. minuta, se stále s míčem na kopačkách na polovině soupeře drží hosté. Povede se jim srovnat?

88

Hosté se znovu tlačí kupředu, ale už je to spíše křeč. Do vápna míří centr z pravé strany, ale přetetěl všechny hráče.

86

I domácí se rozhodli pro výměnu hráče. V zápase končí Fila, za kterého přichází na zbývající minuty Nunes.

85

Ze hřiště odchází Podstawski, kterého nahrazuje Kozulj.

85

Ani domácí nerezignují na útočení. Pět minut před koncem základní hrací doby vybojovali rohový kop.

84

Hosté kombinují na vlastní polovině, nemohou se dostat přes vysunutou obranu Gdańsku.

82

Makowski se odhodlal ke střele z poměrně velké vzdálenosti. Podle toho to dopadlo, domácí fotbalista mířil vedle.

81

Załuska po nepovedené akci domácího týmu pošle míč zpět do hry. A to v době, kdy čas jde právě proti hostům.

80

Ze hřiště míří Majewski, nahrazuje ho Żyro.

79

Hosté vybojovali rohový kop, který však obraně Gdańsku příliš starostí nenadělal. Dokonce se domácí pokusili o protiútok, ten ovšem nedopadl gólem.

77

Na stadionu sleduje toto utkání 13 184 diváků!

76

Hosté mají zhruba čtvrt hodiny na to, aby s výsledkem ještě něco udělali.

75

75. Flávio Paixão (LGD) - 2:1

75

Gdańsk právě vstřelil branku!
Domácí trestají svého soupeře z další standartní situace. Rozehrávku si vzal na starosti Łukasik, který nacentroval do ideálního prostoru, kam si naběhl FLAVIO PAIXAO, jenž nedal brankáři šanci – 2:1!

75

Delev opouští hřiště, nahrazuje ho Kowalczyk.

74

Mladenović byl faulován, domácí budou mít výhodu přímého kopu.

73

Mladenović krásným skluzem odvrátil útočnou hrozbu hostů. S míčem na polovině soupeře operuje Gdańsk.

72

K balonu se po čase dostávají také domácí, kteří stejně jako jejich protivníci hrají na vlastní polovině.

71

Hosté mají míč na kopačkách na vlastní polovině.

70

Hosté si vybojovali rohový kop. Rozehrál jej Majewski, který míč poslal do ideálního prostoru. Bohužel pro hosty si domácí obránci poradili a balon odvrátili z nebezpečného území.

68

Hosté si přihrávají na vlastní polovině, do konce zápasu chybí něco kolem pětadvaceti minut.

67

Z levé strany přilétl do vápna domácích míč, do vzduchu vyšplhal Buksa, který ovšem v dobré příležitosti hlavičkoval mizerně!

66

Makowski je dalším fotbalistou, který obdržel žlutou kartu. Musí si dát do zbytku zápasu pozor.

65

Držení míče: 36 % – 64 %
Střely: 4 – 6
Střely na branku: 3 – 5

64

Buksa dostal dobrý míč na hranici penaltového puntíku. Hrudí jej sklepl pod sebe a snažil se překonat Kuciaka, jenže míč mu po noze sklouzl, takže útočník hostů zamířil vedle.

63

Nadechli se i domácí, konkrétně Mladenović, jenž posílal centr z levé strany, jenže přestřelil míč přes všechny hráče, kteří ve vápně byli.

62

U balonu jsou znovu hosté, kteří směřují všechny síly dopředu. Je vidět, že si věří na vstřelení dalšího gólu a touží si odvést všechny body.

60

Pokračuje se ve hře, máme za sebou hodinu zápasu a k vidění byl gól na obou stranách. Kdo převáží misky vah na svou stranu?

59

Na trávníku leží domácí fotbalista, kterého Buksa zasáhl rukou do obličeje. Podle sudího bez karty.

58

Hostů je po vstřelené brance plné hřiště! Kuciak je v neustále pernamenci, musel chytit střelu Guarrotxeny a vzápětí řešit další situace. Nyní však odkopává od branky, čímž dává defenzívě domácích možnost vydechnout si.

56

Provinilec Lipski opouští hřiště, nahrazuje ho Makowski.

55

55. Kamil Drygas (POG) - 1:1

55

Štětín právě vstřelil branku!
KAMIL DRYGAS si vzal penaltu na starost a naložil s touto šancí perfektně. Pokutový kop usměrnil nechytatelně do levého horního rohu z jeho pohledu, přičemž Kuciak skákal na druhou stranu – 1:1!

54

Píši to podruhé v tomto utkání, ale tentokrát si buďme jisti. Majewski byl v pokutovém území podražen Lipskim a Štětín dostane možnost srovnat z penalty!

53

Pokutový kop pro hosty!

51

Další nebezpečná situace pro branku Pogoňu. Dva centry z pravé strany ještě obrana zvládla, při střele Łukasika už musel být pozorný Załuska. Stav se nemění.

50

Po velké hrubce v obraně hostů se do střelecké pozice ve vápně dostal Michalak, jenže jeho pokus byl zblokovaný.

49

Paixão byl zastaven nedovoleným způsobem, takže domácí na balonu nějakou chvíli zůstanou.

48

Domácí si přihrávají na vlastní polovině, míč nakonec došel ke Kuciakovi, který dlouhou rozehrávkou hledá spoluhráče.

47

Kuciak si zkraje druhé půle připisuje další zákrok. Buksa střílel z otočky, ale na slovenského brankáře domácího mužstva si nepřišel.

46

Do druhého poločasu nenastoupil Żukowski, jehož v poli nahradil Michalak.

46

Střely: 2 – 3
Střely na branku: 1 – 2
Rohové kopy: 0 – 1
Ofsajdy: 0 – 0
Fauly: 12 – 5
Je za námi první poločas, který sice nabídl několik zajímavých situací, ale rozhodně nemůžu konstatovat, že by nám oba týmy předvedly koncert. Rozhodně bych si netipl, že Lechia vede ligu a Pogoň je na pátém místě.

Hosté se mohli dostat do vedení již v úvodu, jenže na Kuciakovi si vylámal zuby Majewski. V osmé minutě se skóre měnilo, když z přímého kopu překonal Załusku Filip Mladenović. Zhruba deset minut před koncem poločasu pískl rozhodčí penaltu pro hosty, kterou však díky VAR technologii následně správně odvolal. Více se již nestalo.

45+3

45+3

Rozhodčí se pomalu dívá na hodinky, první poločas co nevidět skončí.

45+2

U míče jsou nyní hosté, jenže ani oni se nehrnou příliš dopředu.

45+1

Ten ale nepřijde hned, neboť rozhodčí nastavil první půli o tři minuty.

45

Domácí kombinují na polovině hřiště a čekají na hvizd rozhodčího.

44

To, co předvádí Lechia Gdańsk ani zdaleka nepřipomíná hru prvního týmu tabulky. Domácí určitě chtějí udržet stav do poločasu a o přestávce si vše rychle rozebrat. Štětín má skoro 70 % držení míče!

43

Po delší době se na dostřel branky soupeře dostali domácí, nevydrželi tam však dlouho. Vrátili hru až ke své bráně.

42

Majewski směřoval přímý kop mezi tři tyče, kde byl ovšem Kuciak pozorný a nenechal se překvapit.

41

Łukasik obdržel za svůj zákrok žlutou kartu. Hosté budou zahrávat přímý kop.

40

Vysoký presink Lechie nesl ovoce, Pogoň o míč přišel.

39

Do konce první půle zbývá něco kolem šesti minut, rozhodčí však zřejmě za prodlevy několik dalších přidá. U míče jsou hosté, kterým se nedaří dostat za polovinu.

37

No, to byla hodně zajímavá pěti minutovka. S míčem na kopačkách operují na polovině soupeře domácí.

35

Hostům se nepovedlo z přímého kopu skórovat, protože Delew poslal míč vysoko nad branku Kuciaka.

34

Obránce Fila za svůj zákrok vidí žlutou kartu, hosty čeká přímý kop.

33

Penalta je odvolána! Fila fauloval mimo pokutové území!

33

Guarrotxena se probíjel do vápna, kde jej Fila fauloval. Rozhodčí si jde celou situaci prohlédnout VAR technologií, zřejmě se mu zdálo, že byl španělský fotbalista ve službách Štětínu faulován mimo pokutové území.

32

Penalta pro hosty!

31

Żukowski ostře sestřelil Stece, za což od sudího vidí právem žlutou kartu.

30

Je za námi půl hodina utkání, ve kterém toho kromě úvodní šance hostů a krásné branky domácího mužstva nebylo moc k vidění. Doufejme, že se to zlepší a oba týmy předvedou, proč patří ke špičce polské soutěže.

29

Buksa si zabíhal za obranu soupeře, ale přihrávka jej nenašla. Míč doputoval ke Kuciakovi, který si dokázal poradit.

28

Zukowski vedl protiútok Lechie, jenže se s míčem dostal mimo hrací plochu. Załuska bude vykopávat ze země.

27

Dostali, jenže jim nevyšel. Na balonu znovu hosté, kteří si však ani při drtivém držení míče nedokáží vytvořit nějakou šanci.

26

Centr z pravé strany ukryl v klidu do svých rukavic gólman Kuciak. Rychle rozehrál, čímž se domácí mohou dostat do brejku.

25

S rozehrávkou hostům opět vypomohl brankář Załuska.

24

Centr z levé strany obrana domácích nepropustila do vápna. Na zemi však zůstal Augustyn, který si při obranném zákroku nějakým způsobem ublížil.

23

Faul na polovině hřiště, hosté zůstanou na míči.

22

Držení míče: 37 % – 63 %
Střely: 1 – 1
Střely na branku: 1 – 1

21

Pogoň se zahnal s rozehrávkou až ke svému brankáři, Załuska s klidem vypomohl.

20

Hosté jsou rozhodně více na míči. Měli k dispozici volný kop, jenže toho nedokázali využít.

19

Tempo hry není příliš valné. Podle mého kolegy z polské mutace Onlajnů to je ale ticho před bouří. Jsem zvědav!

18

Guarrotxena nemůže pokračovat ve hře, neboť zahrál rukou. Akce hostů tím končí, míč mají domácí.

17

Majewski vybojoval rohový kop, který sám půjde kopnout.

16

Domácí jsou pasivní, z pravé strany mířil do jejich vápna další centr. Bohužel pro hosty nenašel nikoho z nich. Přesto se Štětín drží na míči.

15

Hosté sice drží míč na polovině soupeře, jenže se nedokáží dostat na dostřel branky, kterou hájí Kuciak.

14

Stec byl faulován na polovině hřiště, když dostal rukou do obličeje. To klidně mohla být žlutá karta pro Zukowskiho. Rozhodčí mu zatím pouze domlouvá.

13

Hosté se mohli dostat k centru, nicméně přihrávka na nabíhajícího útočníka nevyšla. Výkop provede Kuciak.

12

I přes vstřelenou branku a velkou šanci hostů na počátku zápasu sledujeme spíše klidný úvod, oba týmy se oťukávají.

11

Hosté se provinili proti pravidlům, takže jim byl zastaven útok. U míče jsou domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.

10

Pokud by zápas skončil tímto výsledkem, upevnili by domácí svou první pozici v tabulce.

8

8. Filip Mladenović (LGD) - 1:0

8

Lechia se z přímého kopu po faulu na Lipskiho dostává do vedení! Rozehrání si vzal na starost FILIP MLADENOVIĆ, který míč zakroutil mimo dosah Załusky – 1:0!

7

Drygas obdržel za svůj zákrok na Lipskiho žlutou kartu.

6

Domácí budou mít výhodu přímého kopu. Těsně před vápnem byl faulován Lipski. Ten je zatím ošetřován, takže se nějakou dobu na rozehrání bude čekat.

5

Kuciak rozehrál míč na polovinu hřiště, kde o něj oba týmy svádí souboj.

4

Jenže domácí fotbalisté o míč přicházeí, útočí hráči Štětínu po pravé straně. Hra se nakonec dostala až k brankáři hostů, kterým je Załuska.

3

S míčem na polovině kombinují domácí fotbalisté, kteří jsou v tomto zápase favoritem.

2

Hosté se dostali do obrovské příležitosti, kterou skvěle vyřešil brankář Kuciak! Po centru z pravé strany se ke střele dostal Majewski, který napálil slovenského brankáře ve službách Gdańsku!

1

Zápas byl zahájen, domácí fotbalisté hrají v černých dresech, hosté přijeli v bílém.

1

Vítám vás u online přenosu z 21. kola polské nejvyšší soutěže, kde se ve šlágru kola utkají Lechia Gdańsk a Pogon Štětín. Duel začíná ve 20:30, jste k němu srdečně zváni.
LECHIA GDAŃSK
Nejlepší celek polské nejvyšší soutěže dokázal dosud za dvacet zápasů uhrát velmi solidních 42 bodů, přičemž prohrál pouze dvakrát! Domácí se mohou těšit z druhého nejlepšího útoku v celé lize. Ani defenzíva není špatná, Gdańsk za poslední čtyři duely neinkasoval ani gól!

POGON ŠTĚTÍN
Hostům se zatím poměrně daří, po dvaceti kolech jim patří skvělá pátá pozice se ziskem 31 bodů. Štětínu dýchají na záda další dva kluby se stejným ziskem, osmá Wisla nasbírala bodů 29.

25.11.2018 Pogoň Štětín – Miedź Legnica 2:0
03.12.2018 Piast Gliwice – Pogoň Štětín 3:0
08.12.2018 Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 1:0
15.12.2018 KS Cracovia – Pogoń Szczecin 2:1
20.12.2018 Pogoň Štětín – Śląsk Wrocław 2:1