Nizozemská Eredivisie

Heracles Almelo – Ajax Amsterdam

1:0

konec (1:0)

09.02.2019, 18:30 • Polman Stadion, Almelo (kapacita: 12 080 míst) • 21. kolo • Tadeáš Podolka

Tipsport: 14.3 8.8 1.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě z dnešního utkání Eredivisie vše. Hezký zbytek večera, u fotbalových přenosů na počtenou! (20:26:42)
Utkání mezi Heraclem Almelo a Ajaxem je minulostí! A že skončilo překvapivě! Domácí si vyšlápli na vysoce favorizovaní Ajax, který dnes zůstal za očekáváním. Jedinou branku vstřelil v 17. minutě Mohammed Osman po chybě Andrého Onany. Polman Stadion byl dnes vyprodán, přišlo všech 12 080 fanoušků, kteří budou ještě dlouho do noci oslavovat vítězství nad Ajaxem.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:11. Rohy: 8:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:12.

90+6

90+5

Běží už pátá minuta nastavení, domácí fanoušci na vyprodaném stadionu oslavují.

90+4

Kuwas drží míč u pravého rohu, navíc Labyad fauloval. Naděje na vyrovnání se Ajaxu rázem rozplynuly.

90+4

Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Lennart Czyborra, přichází Mats Knoester.

90+3

Zijach nepropasíroval míč na Dolberga, tento útok se nepovedl.

90+2

Ajax se nemůže dostat k zakončení, Heracles brání ze všech sil.

90+1

Dolberg vypálil bez přípravy, našel jen připraveného Blaswiche, jenž se dnes nalézá ve skvělé formě.

90+1

Celé čtyři minuty nastaví Higler!

90

Tadić se mu chtěl omluvit, načež se mu postavil Breukers. Krátkou strkanici svižně ukončil rozhodčí Higler.

89

Na zemi se svíjí Kuwas (Heracles Almelo), snad to nebude nic vážného.

89

Ale stále není rozhodnuto, Ajax pořád může vyrovnat.

88

Druhý rohový kop končí jen v Blaswichových rukách, rýsuje se nám opravdu nečekaný výsledek.

88

Onana nakopává míč daleko až do vápna domácích, kteří poctivě brání po celý druhý poločas.

87

Heracles se zatím zvládá ubránit proti Ajaxu, málem si však vstřelili vlastní branku. Následuje rohový kop hostů.

86

Míč se zdržuje uprostřed hřiště, ani jeden z týmů jej neudrží delší časový úsek.

85

Zijachův pokus jen do náruče připraveného Blaswiche.

84

Přímý kop hned za hranicí vápna pro Ajax. Další příležitost pro hosty.

83

Zijachův centr do vápna vyboxoval Blaswich, Heracles se osvobozuje dalekým odkopem.

82

Volný kop pro Ajax z levé strany, z této pozice lze ohrozit branku.

81

Žlutou kartu dostává Maximilian Rossmann (Heracles Almelo).

80

Závěrečná desetiminutovka dnešního utkání. Ajax má skoro všechny své muže vepředu, vzadu zůstávají jen stopeři.

79

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Kasper Dolberg.

79

Dánský mladík Kasper Dolberg se připravuje, za chvíli půjde do hry. Poslední záchrana trenéra ten Haga.

78

Ajaxská obrana dnes vytváří spoustu chyb, kdyby stála proti silnějšímu protivníkovi, tak by výsledek nebyl ještě tak milosrdný.

77

Nedorozumění v rozehrávce Ajaxu mohlo být potrestáno! Opět Onana našel jen Petersona, který přestřelil branku!

76

Ani tento roh se hostům nevydařil, a minuty pro ně rychle ubíhají.

76

Zijach z voleje míč netrefil, ale i tak získal Ajax rohový kop.

75

Dnešní utkání sleduje 12 080 diváků.

74

Ajax čeká po tomto zápasu Real Madrid v osmifinále Ligy mistrů, jako kdyby byli hosté v myšlenkách už tam.

73

I Heracles zvládne držet míč, avšak tato vláda mívá v tomto zápase jepičí život.

72

Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Jesper Drost, přichází Yoëll van Nieff.

72

Míč se vápně odrazil k Mazraouimu, jenž vysoko přepálil branku.

71

Aktuální držení míče: Heracles Almelo 37%, Ajax 63%.

70

Ajax na nic nečeká, spousta hráčů se vrhá do útoku.

69

Blaswich vyboxoval centr z rohového kopu, následuje daleký odkop od domácích.

68

Míč propadl až k de Ligtovi, od nějž se odrazil jen k obráncům Heraclu.

68

Rohový kop pro Ajax, zvládne vyrovnat?

67

Osman nevyužil chybu v rozehrávce Ajaxu, pálil výrazně mimo od Onanovy branky.

66

Onana dlouhým nákopem hledá své spoluhráče, kteří se vrhají do útočení.

65

Teď si málem domácí zavařili nepřesnou rozehrávkou, naštěstí pro ně Blaswich včas vyběhl.

64

64.

64

Blaswich okradl Huntelaara o stoprocentní gól! Hostující útočník se ocitl sám před domácím brankářem, který levou rukou na poslední chvíli zasáhl!

63

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Noussair Mazraoui.
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Donny van de Beek, přichází Zakaria Labyad.

62

Zijach neprostřelil blok obránců Almela, zatím je to střelecké trápení hostí z Amsterdamu.

61

Zijach na levé straně rohový kop nezískal, následuje pouhý odkop od branky.

60

Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Joey Konings, přichází Adrián Dalmau.

60

Kuwasův pokus proletěl opravdu daleko od Onanovy branky. Uvidíme první střídání dnešního mače.

59

Právě Blind stáhl Drosta k zemi, kousíček od hranice vápna Ajaxu.

58

58.

58

Teď pořádně Drost vystrašil Ajax! Šikovně se před Blindem otočil ke střele, která o kousek minula branku.

58

Zijach nepřešel Czyborru, černobílí mají tak míč ve své moci.

57

Hra poněkud ztratila na tempu, po většinou se míč drží v zámezí.

56

Zijach příliš zbrkle zakončoval, a tak jeho pokus končí na míle daleko od brány.

55

Zijach přestřelil úplně vše, co mu stálo v cestě, včetně brankové konstrukce Almela. Odkop od Blaswichovy branky.

54

Zijach padá po souboji s Merkelem, volný kop pro Ajax – z pozice, ze které lze ohrozit branku.

53

Drost neuspěl proti přesile obránců Ajaxu, avšak útočné snažení domácích pokračuje.

52

Nic nebezpečného, Ajax se uklidňuje.

52

Tagliafico fauloval před minutou zmiňovaného Kuwase. Volný kop, ze kterého lze zakroutit míč do vápna.

51

Na druhé straně zahrozil Kuwas, ale i on pálil nepřesně.

51

Právě je ošetřován Merkel (Heracles Almelo), za pár okamžiků se však zvedl a pokračuje ve hře.

50

De Ligt si přehodil míč na svou silnou pravačku, Blaswich střelu doprostřed branky chytá.

49

Blaswich si připisuje těžký zákrok, míč propadl až k Dušanu Tadićovi, který protáhl domácího brankáře.

48

To nevypadá dobře. Na zemi leží obránce Heraclu Czyborra, snad to nebude nic vážného.

47

Schönemu střela za hranicí vápna nesedla, balon skončil na kopačkách domácích obránců. Ale dobrý vstup do poločasu od Ajaxu.

46

A je tu druhý poločas mezi Heraclem Almelo a Ajaxem Amsterdam! První jsou u míče červenobílí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Je za námi první poločas, po kterém vede Heracles překvapivě 1:0! Už po 6 minutách jsme viděli penaltu, již domácí neproměnili. Do vedení se dostali v 17. minutě, kdy vyrobil nepochopitelnou hrubku Onana. Ajax zatím nepředvádí výkon, na který jsme u něj zvyklí. Navíc mu chybí ta útočná efektivita, jež jej zdobila po celou sezonu. Jak skončí druhý poločas? Vítězstvím Almela, remízou, nebo se Ajax vzchopí?

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+2

Kuwas zvládl obehrát trojici obránců Ajaxu. Vyslal centr, který se dostal k Petersonovi, ten už míč ztratil.

45+1

Dvě minuty nastaví hlavní rozhodčí Higler.

45

První poločas se nám blíží ke konci, Drost získal další rohový kop.

44

De Ligt naskočil do hlavičkového zakončení, které Blaswiche neohrozilo. V pohodě může rozehrát.

43

Zijach nakonec získává rohový kop poté, co nasadil "jesličky" jednomu z obránců.

42

Ajax drží míč na svých kopačkách, zvládne do poločasu vstřelit branku?

41

Žlutou kartu dostává Klaas-Jan Huntelaar (AFC Ajax).

41

Zijach vybojoval míč ve vápně Almela, přihrál de Jongovi, ten vracel ještě zpátky do středu, kde míč odkopli domácí.

40

Pět minut do konce první půle. Stále čekáme na "ten Ajax", který už nastřílel 110 branek.

39

Kuwas se hnal do protiútoku, při kterém se zamotal do svých kliček.

38

De Jong odehrává poslední půlrok v Ajaxu, od léta bude patřit katalánské Barceloně. Právě on rozehrává další akci hostů.

37

Onana hledal dlouhým nákopem vysokého Huntelaara, byl však příliš dlouhý, a tak se dostal k míči Blaswich.

36

Tadić číhal na levé straně vápna na centr od de Jonga, těsně před srbským útočníkem, odhlavičkoval balon pryč jeden z obránců.

35

Německý stoper Heraclu naskočil do hry, zdá se být v pořádku.

35

Rossmann bude ošetřován za čarou, drží se za levé rameno.

34

Na zemi leží opět Rossmann, snad to nebude nic vážného.

33

Prudký Kuwasův centr nenašel ani jednoho ze spoluhráčů, Ajax se může uklidnit.

32

Drost vystrašil Onanu, míč se snášel pod břevno, hostující brankář jej musel vyškrábnout.

31

Onana raději odkopl míč vysoko, už je zřejmě poučen z předchozích chyb.

30

Hra je rozkouskovaná, jedno přerušení střídá druhé. Peterson vybojoval rohový kop pro Heracles.

29

Na druhé straně Drost poslal k zemi Blinda, další faul v řádu několika vteřin.

28

Higler zůstal klidný, penalta pro Ajax se nekoná. Huntelaar tvrdě zasáhl Merkela, tentokrát vyvázl ještě bez karty.

27

Zijach si ve vápně pohrál s dvěma obránci Almela, následně reklamoval u rozhodčího ruku, stejně jako jeho spoluhráči, jež přestali úplně hrát.

26

Konkrétně to byl Rossmann, jenž se opět hlásí do hry z postranní čáry.

25

To nevypadá dobře, na zemi leží jeden z hráčů Almela. Hra je přerušená.

24

Onana opět nepřesvědčivě rozehrál, našel jen protihráče. Tentokrát ale stála před ním spousta obránců, kteří svému gólmanovi vypomohli.

23

Ajax kombinuje na své polovině, pak poslal dlouhý míč na Huntelaara, kterého domácí ubránili.

22

Tagliaficovo zakončení bylo velmi nepřesné, následuje odkop od Blaswichovy branky.

22

De Jong prověřil Blaswiche, který vyrazil míč za branku na roh.

21

Viděli jsme první gól Heraclu Almelo v roce 2019, na který čekal přes 300 minut. Ajax se pomalu dostává do tempa, nechce tento poločas prohrát.

20

Domácí fanoušci slaví branku proti Ajaxu, jako kdyby jejich tým vyhrál Ligu mistrů. Neskutečná podpora, kterou si musí přát každý fotbalista.

19

Heracles se dostává do zaslouženého vedení, Onana má o čem přemýšlet.

17

17. Mo OSMAN - 1:0

17

Heracles právě vstřelil branku!
Ale Onana vytváří nepochopitelnou chybu, kvůli které jdou domácí do vedení! Při rozehrávce našel jen napadajícího MOHAMMEDA OSMANA, který vstřelil první gól zápasu! 1:0!

17

Konečně vidíme Ajax, tak jak jej známe – neustálý tlak, rychlé přihrávky, dominance na míči.

16

Polman Stadion je hřiště na branky velice bohaté, v průměru zde během letošní sezony padly čtyři góly.

15

Ziyechova rána z velké vzdálenosti mířila daleko od branky, Heracles rozehraje od své branky.

14

Opět domácí Ajaxu pohrozili. Jesper Drost číhal ve vápně, jen o kousek na centrovaný míč, nedosáhl.

14

Schöneho pokus míří nad břevno Blaswichovy branky. Domácí brankář je tak stále bez zákroku.

13

Přímý kop pro Ajax, hned za hranicí šestnáctky. Velká příležitost na ohrožení branky domácích.

12

Konings ztratil rovnováhu, při pádu poslal k zemi Tagliafica. Higler píská útočná faul.

12

Rohový kop č. 4 pro Almelo, za výrazné podpory od domácích fanoušků.

11

Hostující obrana skřípe, vytváří zbytečné chyby, jednoduše předává míče soupeři.

10

Ajax stále nedominuje na míči, zatím to není ten druhý tým Eredivisie, který známe.

9

Ofsajd zastavil Petersona (Heracles Almelo), útočná akce je tak u konce.

8

Onana si opět povyskočil za míčem, žádné nebezpečí pro hosty.

8

A je tu už třetí rohový kop pro Heracles, skvělý start svěřenců Franka Wormutha.

7

To jsou tedy infarktové úvodní minuty pro Ajax, favorit nemůže zachytit tempo domácích. Je zázrak, že Amstedam neprohrává.

6

6.

6

Kuwas penaltu neproměnil, trefuje pravou tyč Onanovy branky!

6

Daley Blind zezadu trefil pronikajícího Koningse, jasná penalta.

5

5.

5

Byla nařízena penalta pro Almelo!

5

Ani tato standardka se domácím nevyvedla, u míče jsou hosté.

4

Rohový kop pro Heracles, dokáží opět ohrozit Ajax?

4

Domácí pěkně zavařil hostující obraně! Merkel s Petersonem založili akci, která měla skončit střelou Koningse, avšak včas zasáhl Tagliafico.

3

Ajax se dostává do tempa, Van de Beek poprvé vystřelil, jeho zakončení mířilo mimo tři tyče.

2

Rohový kop Almela končí v rukavicích připraveného Onany.

1

A je tu první poločas utkání mezi Heraclem Almelo a Ajaxem Amsterdam! První jsou u míče domácí, a hned zaútočili.

1

Hráči nastupují na trávník Polman Stadionu, domácí mají černobílé dresy, hosté si vybrali tradiční červenobílou kombinaci.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Heracles Almelo: Blaswich – Breukers (C), Rossmann, Van den Buijs, Czyborra – Merkel, M. Osman – Kuwas, J. Drost, Peterson – Konings.

AFC Ajax: Onana – Kristensen, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – Schöne, van de Beek, F. de Jong – Zijach, Huntelaar, Tadić.

Rozhodčí: Higler – Bluemink, Honig.
AFC Ajax
Ajax naposledy deklasoval Venlo 6:0, kdy dal hned pět branek ve druhém poločase. Předtím však dostal výprask od Feyenoordu 2:6, v Nizozemském poháru postoupil přes Herenveen (3:1). Na soupisce bílých najdeme jednoho z nejlepších střelců Eredivisie – Dušana Tadiče, jenž zaznamenal 13 branek. Svěřenci trenéra Erika ten Haga budou jasnými favority, nic jiného než vítězství, se od nich, nečeká. V tabulce jsou druzí za PSV, se ztrátou 5 bodů.
Heracles Almelo
Heracles prohrál pět z posledních šestí zápasů, naposledy podlehl Den Haagu 0:2. Tým kouče Franka Wormutha nevsítil branku už dlouhých 294 minut. Díky dobré podzimní části, se černobílí drží na osmé příčce. Nejlepším střelcem je s 10 trefami švédský záložník Kristoffer Peterson. Nicméně je teď čeká Ajax, jeden z nejtěžších možných soupeřů.
Hezký sobotní večer u nizozemské ligy! Dnes nás čeká souboj mezi Heraclem Almelo a Ajaxem Amsterdam. Zápas má výkop v příjemných 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.