Vhazování (%): 51 – 49
Hity: 29 – 30
Přesilová hra: 1/3 – 0/1
Trestné minuty: 4 – 8
Islanders uspěli ve třetím zápase z posledních čtyř. Na čele Metropolitní divize mají momentálně čtyřbodový náskok.

Avalanche prohráli v šestém duelu po sobě.

Konečný výsledek: Islanders vs Avalanche 4:3 pp

62:23

62:23 Ryan PULOCK - 4:3

62:23

Islanders právě vstřelili branku!
Čas 62:23, je rozhodnuto! Po parádní práci Cizikase se trefuje z levého kruhu z první RYAN PULOCK. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Casey Cizikas, Brock Nelson.

61:49

Prudká střela Girarda z levé strany, Lehner má puk ve své moci.

61:20

Hosté mají zatím více ze hry.

61:05

Johnsonova střela z pravé strany, Lehner touš vyráží před sebe.

60:15

Barrie z pravé strany trefil horní tyč.

60:05

Kotouče se ujímají Avalanche.

60:01

Úvodní vhazování prodloužení obstarají Barzal a Söderberg.

59:35

Girardova střela z pravého kruhu na opačné straně hřiště zablokována mimo Lehnerův dosah.

59:10

Beauvillier se svým pokusem ze středu útočného pásma neuspěl.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:20

Nelson zleva vyzkoušel Varlamova, ten puk vyrazil.

57:15

57:15 J. T. Compher - 3:3

57:15

Colorado právě vstřelilo branku!
3:3! Islanders měli velkou smůlu, jelikož se kotouč do jejich brány odrazil od pravé brusle bránícího Toewse. Za autora gólu označen J.T. COMPHER. Asistence: Carl Söderberg, Colin Wilson.

56:53

Graves střílel od modré z první, Lehner vykopl kotouč pravým betonem do rohu.

56:10

Rantanen přihrál před bránu na MacKinnona, jeho následné zakončení minulo bránu.

55:28

Čtyři minuty a 32 vteřin do konce třetí třetiny. Na vhazování po levé ruce Varlamova máme Nelsona a Landeskoga.

55:28

Lee bekhendem z pravého kruhu pro vhazování našel náručí Varlamova. Ped námi je poslední reklamní přestávka.

54:44

Ostrovanům odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Lehnerem.

54:16

Kühnhackl z úhlu, zleva, trefil masku Varlamova.

53:57

53:57 Ryan PULOCK - 3:2

53:57

Využitá přesilovka Ostrovanů 4 na 3! Eberle nabil doleva RYANU PULOCKOVI. Proti jeho následné prudké střele nestačil Varlamov zakročit. 3:2! Asistence: Jordan Eberle, Brock Nelson.

53:34

Velká příležitost pro Islanders – budou hrát početní převahu 4 na 3. Dostanou se dnes poprvé do vedení?

53:34

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hákování).

53:29

Vhazování v neutrální zóně, před střídačkou hostů. Sledovat budeme hru ve čtyřech.

53:29

Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Carl Söderberg – 2 min., hrubost).

53:29

Je tu výměna názorů mezi Barzalem a Söderbergem.

53:26

Střely na bránu: 34 – 21

52:32

Konec reklamní přestávky. Vhazuje se mezi hole Barzala a Söderberga, po levici Varlamova.

52:32

Ihned po vhazování vystřelil od modré čáry, zprava, Pulock. Varlamov zakročil, proběhne další reklamní přestávka.

52:29

Nyní se zakázané uvolnění píská také Lavině.

51:30

Icing domácích hokejistů.

51:11

Zpět do akce! Cizikas a Landeskog v souboji na vhazování po pravé ruce Lehnera.

51:11

Kotouč v hledišti. Na řadě je reklamní přestávka.

51:01

Necelých devět minut do konce třetí třetiny, skóre mezi Islanders a Avalanche aktuálně nerozhodné, 2:2.

50:38

Zakázané uvolnění v podání Ostrovanů.

49:59

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:59

Johnson pálil od modré, zprava, bez přípravy, minul ale Lehnerovu svatyni.

48:03

48:03 Josh BAILEY - 2:2

48:03

Máme vyrovnáno! Puk za Varlamovova záda dostal z blízkosti bekhendem JOSH BAILEY. Pro Kanaďana dvanáctý gól v sezoně 2018/2019, 2:2! Asistence: Michael Dal Colle, Adam Pelech.

47:20

Na hřišti jinak lze vidět velký počet nepřesností.

46:38

Obrovskou chybu Lehnera mohl potrestat MacKinnon, avšak výborný defenzivní zákrok nakonec předvedl Martin.

46:01

Střely na bránu: 29 – 19

45:39

Útočnou akci Calverta po levé straně zastavil dobře Pelech.

45:03

Avalanche se při snaze o přechod do útočného pásma dostali do postavení mimo hru.

44:45

V úvodu třetí třetiny se toho na ledě moc neděje.

44:40

Čároví odpískali Coloradu icing.

43:42

Martin se pokoušel zakončit z úhlu, z pravé strany, neuspěl však.

43:22

Zakázané uvolnění ze strany Ostrovanů.

42:40

Komarov obstrával další útok Islanders, avšak i nyní z toho nic nebylo.

41:52

Útočná akce Mayfielda po pravé straně neměla dlouhého trvání, Varlamov mohl zůstat v klidu.

41:17

Kerfoot od modré vyzkoušel Lehnerovu lapačku.

40:42

Pelechova střela od modré, z levé strany, minula tři tyče.

40:01

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše Barclays Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

Po 2. třetině: Islanders vs Avalanche 1:2

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

39:35

Dal Colle vystřelil prudce z levé strany a nastřelil brankovou konstrukci.

39:18

Pelech od modré vystřelil z první, avšak minul Varlamovovu svatyni.

39:01

Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:13

38:13 Jordan EBERLE - 1:2

38:13

Hokejisté New Yorku se dostávají na dostřel! Po zaváhání obrany Avalanche skóruje, trochu se štěstím, JORDAN EBERLE. Třináctý gól pro osmadvacetiletého forvarda, 1:2 z pohledu Isles! Asistence: Anders Lee.

37:59

Johnson to tentokrát zkoušel od modré čáry, zleva, avšak ani v tomto případě Lehnera neohrozil.

37:11

Johnsonova střela od modré, z pravé strany, nebyla z nejpřesnějších.

36:17

Tři minuty a 43 vteřin do konce druhé třetiny. Na vhazování po levici Varlamova je Barzal a Kerfoot.

36:17

Z následného protiútoku zprava zahrozil Beauvillier, Varlamov však připraven. Následuje další z reklamních přestávek.

36:09

Střelecký pokus Zadorova od modré čáry zablokoval před bránou Boychuk.

34:50

Jeden neúspěšný útok střídá druhý. Oba brankáři tak mají momentálně klid.

33:44

Vše se obešlo bez trestů. Vhazuje se po pravici Varlamova.

33:44

Coloradu odpískána přihrávka rukou. Po přerušení je tu první menší výměna názorů.

33:32

Boychuk pálil zprava od modré bez přípravy, Varlamov však zasahovat nemusel.

32:51

Filppula se snažil zaútočit po pravé straně, nakonec dal ale přednost, podobně jako spoluhráči, střídání.

32:16

Střely na bránu: 20 – 16

31:54

Pěkná akce a následně také střela Pulocka z pravé strany, Varlamov ovšem připraven na správném místě.

31:16

Puk v ochozech Barclays Center. Následovat by mělo, podle signalizace rozhodčích, vhazování ve střední třetině.

30:45

Boychuk od pravého mantinelu mířil nepřesně.

30:15

Konec reklamní přestávky, na vhazování po pravé ruce Varlamova se nám staví Nelson a MacKinnon.

30:15

Kotouč se dotkl ochranné sítě za Varlamovovými zády. Proběhne reklamní přestávka.

29:50

Jsme těsně před polovinou utkání, Avalanche přitom vedou na kluzišti Islanders 2:0.

28:57

Avs drželi dlouho útočné pásmo, Lehner ale zůstal bez zákroku.

28:45

Söderberg zprava nahazoval na bránu, Lehnera však neohrozil.

27:30

Zakázané uvolnění Isles. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Lehnerem.

26:47

26:47

Touš v lapačce Varlamova, je tu reklamní přestávka.

26:30

Islanders přidali na tempu. Varlamov se musí míti na pozoru.

26:07

Bekhend Boychuka z levé strany minul Varlamovovu bránu.

25:41

Střely na bránu: 17 – 15

25:22

Po pravé straně útočili Kühnhackl a Cizikas, příliš ale nepochodili.

24:37

Beauvillierova střela z pravého kruhu, Varlamov kotouč vyráží před sebe.

24:03

Toews to zkusil zleva, trefil ovšem pouze střed brány, tudíž i náručí Varlamova.

23:47

Velmi dobrý zákrok Varlamova levým betonem proti příležitosti Nelsona z levé strany.

23:38

23:20

Ostrovanům se zatím ani nepodařilo dostat do útočného pásma.

22:38

Domácí v plném počtu. Začíná jejich druhá přesilová hra.

22:36

22:36 Erik JOHNSON - 0:2

22:36

Hosté jdou do dvougólového vedení! Ze středu útočného pásma perfektně vystřelil ERIK JOHNSON. Lehner neměl šanci zakročit. Pro Johnsona pátý gól v této sezoně, 2:0 pro Avalanche! Asistence: Carl Söderberg, Alexander Kerfoot.

22:14

Střela Girarda od modré, zprava, zablokována Kühnhacklem do rohu.

21:38

Poměr sil na ledě se srovnává. Vhazování po pravé ruce Varlamova.

21:38

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., vysoká hůl).

21:21

Barrie od modré čáry obstaral už druhou střelu Avs při početní výhodě.

20:43

První přesilovka pro Avalanche. Vhazuje se po pravici Lehnera.

20:43

Vyloučení v týmu New York Islanders (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michael Dal Colle.

20:31

Dobrá šance MacKinnona z levé strany, Lehner měl ale připravený pravý beton.

20:01

Hokejisté New Yorku a Colorada se vrátili zpět na led Barclays Center. Druhá část začne za malou chvíli.

Po 1. třetině: Islanders vs Avalanche 0:1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57

Postavení mimo hru ještě také na opačné straně hřiště.

19:41

Ofsajd domácího týmu. Do konce první třetiny zbývá necelých 19 vteřin.

19:20

Střelecký pokus Pelecha od modré, zleva, minul tři tyče. Ze druhé strany ale následně Varlamova zaměstnal Pulock.

19:01

Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

18:02

Leddyho pokus od modré zablokoval hned první bránící hráč – Dries.

17:32

Barzalova střela ze středu útočného pásma, Varlamov pozorný.

16:57

Kotouč vylétl mimo hrací plochu, následovat by mělo další vhazování v obranné zóně Avalanche.

16:42

Nepřesnost a zakázané uvolnění Avs.

15:48

Krátce po vhazování Lehnerovu pozornost otestoval MacKinnon.

15:42

Čtyři minuty a 18 vteřin do konce první třetiny. Vhazování po pravici Lehnera obstarávají Cizikas a Landeskog.

15:42

Prudká střela Söderberga z levé strany žádné velké vzrušení nepřinesla. Puk následně vypadl ze hřiště, na řadu přichází reklamní přestávka.

15:32

14:58

Velmi dobré oslabení v podání Avalanche. Domácí se nemohou k ničemu dostat.

14:33

Začíná druhá minuta z trestu Greera, Isles zatím bez střely na bránu.

13:32

Polovina čtrnácté minuty, Islanders si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání.

13:32

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (A. J. Greer – 2 min., faul loktem).

12:59

Nyní se hostující hokejisté provinili icingem.

12:21

Neúspěšná útočná snaha Colorada – čároví jim odpískali ofsajd.

11:51

Střely na bránu: 8 – 7

10:49

Můžeme pokračovat. Nelson a Landeskog v souboji na vhazování po pravici Lehnera.

10:49

Pokus Landeskoga z levé strany končí v rukavici Lehnera. Následuje druhá reklamní přestávka.

10:19

10:19 Carl SÖDERBERG - 0:1

10:19

Jedenáctá minuta utkání, Avalanche otevírají skóre! Střelecký pokus Johnsona od modré čáry minul Lehnerovu svatyni. Následně se ale z předbrankového prostoru prosadil CARL SÖDERBERG. Jeho osmnáctá trefa v letošní sezoně! Asistence: Erik Johnson, Matt Nieto.

09:55

Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Islanders hrají s Avalanche zatím bez branek.

09:35

Střela Gravese od modré čáry, zleva, postrádala na přesnosti.

08:05

Ostrované jsou v úvodních minutách utkání nebezpečnějším týmem.

07:50

Cizikasova střela z otočky z mezikruží, Varlamov musel předvést další dobrý zákrok.

07:34

Na opačné straně ledu zahrozil zprava Wilson, Lehner ale zasáhl s ledovým klidem.

07:14

Pulock a následně také Filppula měli dobrou šanci, Varlamov v obou případech na jedničku.

06:43

Zpět do akce! Vhazuje se po levé ruce Lehnera, mezi hole Filppuly a MacKinnona.

06:43

Nyní ale Lehner zakročil svou lapačkou proti pokusu Barrieho od modré, zprava. Proběhne první reklamní přestávka.

06:34

Bekhend Söderberga z pravé strany na Lehnerovu bránu neprošel.

06:02

Icing ze strany Islanders, hra se tak vrátí zpět před Lehnera.

05:34

Boychuk zablokoval střelecký pokus Johnsona vysoko nad, do ochranné sítě. Lehner tedy bez práce.

05:26

Střely na bránu: 4 – 3

05:17

Lehner v akci. Betonem vyrážel střelu Zadorova od modré čáry.

04:53

Isles se drželi dlouho v útočném pásmu, žádnou další střelu na bránu ale nepřidali.

04:09

Boychuk vystřelil zprava, Varlamov kotouč vyrazil svou vyrážečkou před sebe.

03:35

Nelson útočil po pravé straně, obrana hostů byla ovšem dobře zorganizovaná.

03:22

Další útočná snaha Avalanche skončila postavením mimo hru.

02:49

Greer zkoušel štěstí z pravé strany, Lehner puk vyráží pravým betonem.

02:16

Nahození Nieta od levého mantinelu, Lehner zasahuje bez problémů svou rukavicí. Jeho první zákrok v dnešním utkání.

01:38

Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou Avs.

01:36

Touš si to namířil do boxu časoměřičů, hra je tedy znovu přerušena.

01:08

Střelecký pokus Toewse ze střední třetiny, Varlamov ponechává kotouč ve své moci.

00:51

Ofsajd v podání Ostrovanů.

00:26

Po pasu od Eberleho měl obrovskou šanci Lee, Varlamov se ovšem blýskl skvělým zákrokem vyrážečkou.

00:14

Po 14 vteřinách první přerušení. Colorado vyhodilo na zakázané uvolnění.

00:03

Buly pro domácí hokejisty.

00:01

Na vhazování se do středového kruhu staví Nelson a MacKinnon, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání mezi Islanders a Avalanche bude co nevidět zahájeno.
Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v Barclays Center zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

NYI: Lehner – Pelech, Pulock – Lee, Nelson, Eberle

COL: Varlamov – Girard, Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

NYI: Robin Lehner – 27 let, SWE
Z:29 REC:16-8-4 OG:56 PR:2.02 %ÚS:93.2 SO:3

COL: Semjon Varlamov – 30 let, RUS
Z:33 REC:13-13-6 OG:93 PR:2.92 %ÚS:90.5 SO:1

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk (A), Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Dal Colle, Barzal, Jo. Bailey (A) – Beauvillier, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Kühnhackl.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Cole, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Nieto, Söderberg, Calvert – Kerfoot, Compher, C. Wilson – Andrighetto, Dries, Greer.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Francois St. Laurent – Brian Murphy, Mark Shewchyk.

Příjemný sobotní hokejový večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy New York Islanders a Colorado Avalanche.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

COLORADO AVALANCHE
- 10. místo v Západní konferenci (53 bodů)

Avalanche se na hřišti Islanders pokusí zastavit sérii pěti porážek. Za uplynulých 10 zápasů zaznamenali pouze dvě výhry. V Barclays Center je čeká druhé utkání z třízápasového tripu. Venku z posledních 10 zápasů zvítězili jen jednou.

NEW YORK ISLANDERS
- 1. místo v Metropolitní divizi (68 bodů)

Islanders mají za posledních 10 zápasů bilanci 7-1-2. Proti Avalanche odehrají první utkání ze "série" dvou zápasů doma v řadě. V minulém duelu uspěli na ledě New Jersey Devils 2:1 po samostatných nájezdech. Doma mají bilanci 15-7-4.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V sobotu, 9. února, má zámořská soutěž na svém programu celkem čtrnáct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy New York Islanders a Colorado Avalanche. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Barclays Center vhozeno už krátce po 19:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

4:3

Branky a nahrávky: 39. Eberle (Lee), 49. Jo. Bailey (Dal Colle, Pelech), 54. Pulock (Eberle, B. Nelson), 63. Pulock (Cizikas, B. Nelson) – 11. Söderberg (E. Johnson, Nieto), 23. E. Johnson (Söderberg, Kerfoot), 58. Compher (Söderberg, C. Wilson)

Diváci: 14 216

10:19 COL 0:1 Söderberg (E. Johnson, Nieto)
13:32 COL 2 Greer, faul loktem
20:43 NYI 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Dal Colle
21:38 COL 2 Rantanen, vysoká hůl
22:36 COL 0:2 E. Johnson (Söderberg, Kerfoot)
38:13 NYI 1:2 Eberle (Lee)
48:03 NYI 2:2 Jo. Bailey (Dal Colle, Pelech)