07.02.2019, 16:40 • Centrální kurt, Budapešť (HUN) • Osmifinále • Vít Muzikář

Tipsport: 1.56 2.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

5:7

Konec! Zdeněk Kolář je esu na kříž ve čtvrtfinále challengeru v Budapešti! Jeho osmifinále s Vladimirem Ignatikem bylo pořádné bláznivé!

5:6

Kolář byl aktivnější a svůj postupný útok ukončil setkáním s Ignatikem na síti a následným vítězným forhendovým křižným prohozem zprava. Český tenista může v další hře dokonat velký obrat a přece jen postoupit do čtvrtfinále v Budapešti.

5:5

Ignatik vyhodil bekhendový return druhého podání za základní čáru a nyní je Kolář jasně na koni a musí využít špatného rozpoložení soupeře.

5:4

Jako kdyby netrefil Ignatik čistě míček při druhém podání, takže třetí dvojchyba v řadě a Kolář se prakticky vůbec nenadřel na tenhle brejk...Kolář nedopodával zápas ve druhém setu, ve třetím dějství předvedl stejnou záležitost jeho protihráč.

5:3

Ignatik hrál dvakrát bekhendem, ale Kolář následně poslal vítězný forhend po pravé lajně do protipohybu. Takže Bělorus jde podávat na ukončení zápasu.

5:2

Kolář se ubránil dvakrát forhendem, ale bekhendem loboval přes Ignatika do pravého koridoru pro debl. Bělorus je tak čtyři body od postupu do čtvrtfinále.

4:2

Ignatik hrál jenom bekhendem až trefil z levé strany síť, Kolář tak snižuje na 2:4.

4:1

Přímý bod servisem do bekhendu, takže Kolář si v následujícím gamu víceméně musí podržet podání.

3:1

Po svých několika bekhendech byl Ignatik v těžké pozici a jeho forhendová chyba do pravého koridoru pro debl znamená konec čtvrté hry posledního setu.

3:0

Role se výrazně otočily a po bekhendovém returnu za základní čáru musí Kolář rychle chytit rozjetý vlak.

2:0

Po servisu na téčko poslal Kolář forhend ze středu do pravého koridoru pro debl a v prvním servírovacím gamu třetího setu si prohrál podání.

1:0

Eso do bekhendu a po dlouhé době je tak Ignatik blíže k výhře než Kolář.

7:5

Tak tohle Kolář vůbec nezvládnul. Potřetí si prohrál servis. Nyní servíroval ven z kurtu, forhendem se dostal k síti, ale jeho první forhendový volej skončil v pravém koridoru pro debl. Zápas musí rozhodnout třetí set!

6:5

Po dvou úderech do bekhendu neměl Ignatik problém s vítězným křižným forhendovým volejem zprava a Kolář musí do tiebreaku ve druhém setu, jinak tuhle sadu prohraje.

5:5

Kolářovi celkem psal forhend a po úderu křížem zleva se přesunul k síti, jenže tam neuspěl prvním volejem a následně soupeř prohazoval forhendem po pravé lajně. Čech si podruhé prohrál servis a nedopodával utkání.

4:5

Kolářovi se moc nechtělo hrát z bekhendu a Ignatik se postupem času natlačil k síti, jenže tam právě vytáhl český tenista vítězný bekhendový prohoz z levé strany. Rebrejk a Kolář půjde po pauze podávat na postup do čtvrtfinále!

4:4

Dvojchyba na brejkbol je přesně to, co Ignatik potřeboval. Bělorus je zpátky ve druhém setu.

3:4

Napotřetí ukončil Kolář jmenovaným způsobem rozehru, v této hře nevyužil brejkbol, což jej ještě může mrzet.

2:4

Kolář servíroval na téčko a jeho postupný útok byl ukončený forhendem Ignatika od základní čáry do sítě. 6:4, 4:2 a Kolář už nemá daleko k tomu, aby si zahrál v Budapešti čtvrtfinále.

2:3

Druhý servis byl pomalý, následnou přestřelku od základní čáry zakončil Bělorus vítězným forhendovým kraťasem zleva do pravé poloviny kurtu, 2:3 z pohledu soupeře Zdeňka Koláře.

1:3

Ignatik se ubránil dvěma bekhendy, ale jeho následný forhend si našel místo v pravém koridoru pro debl, což doprovodil Bělorus velkým naštváním. Čech tak potvrzuje brejk.

1:2

Druhý brejk zápasu! Ignatik zahrál servis na téčko – síť, ale Kolář jej napodruhé křižným forhendem zprava prohodil do protipohybu.

1:1

Return křížem zleva do pravého koridoru pro debl. Čistá hra pro Koláře na začátek druhého setu.

1:0

Po forhendovém returnu zapsal Kolář bekhendovou chybu zleva do pravého koridoru pro debl a ačkoliv tenhle game neměl špatně rozehraný, tak jej prohrává.

4:6

Kolář servíroval ven z kurtu a po bekhendu po levé lajně pouštěl křižný forhend protihráče do zámezí. Český hráč bere první sadu poměrem 6:4.

4:5

Přímý bod po servisu na kříž znamená, že uvidíme minimálně ještě čtyři výměny v prvním setu. Kolář bude v následujícím gamu podávat na ukončení úvodního dějství.

3:5

Po bekhendovém returnu druhého podání do středu sítě je Kolář gem od výhry v prvním setu.

3:4

Na závěr gamu přímý bod z podání, Ignatik tak snižuje na 3:4.

2:4

Kolář měl navrch, soupeř se jen bránil. Tvrdým úderem od základní čáry se dostal z nejhoršího, ale posléze umístil míček do levého koridoru pro debl a brejk je tak potvrzen.

2:3

První brejk zápasu! Kolář vytěžoval několikrát svým forhendem bekhend protihráče a ten nakonec tlaku neodolal. Po vynucené chybě za základní čáru si tak Ignatik prohrál servis.

2:2

Servisem ven z kurtu si Čech připravil vítězný křižný bekhend zleva s tečí pravé lajny a snadno tak srovnává na 2:2.