Jiří Lehečka – Robin Haase

1:2 4:6, 6:2, 3:6

konec Česká rep. – Nizozemsko 1:3

02.02.2019, 16:25 • Petr Sumbal

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (18:28:33)
Jiří Lehečka svým výkonem překvapil asi úplně všechny, možná i sám sebe. První set sice s Robinem Haasem prohrál, ale ve druhém setu předváděl úžasný tenis, vyhrál ho 6:2 a vynutil si třetí sadu. V té se ale projevily Nizozemcovy zkušenosti, který získal v sedmé hře brejk a následně o dva gemy později při podání Lehečky zápas uzavřel. Nizozemci tak vyhrávají nad Českem 3:1 na zápasy a postupují do finále Davis Cupu, které proběhne v listopadu v Madridu.

Konec zápasu

1:2; 3:6 - Robin Haase

3:6

Hrála se dlouhá výměna, Haasemu se trpělivost vyplatila. Lehečka se pokusil o vítězný forhend, ten ovšem skončil v autu. Zápas končí.

30-40

Bohužel je tu ale druhá dvojchyba Lehečky v tomto gemu a také mečbol pro Haaseho.

30-30

I když musel jít Lehečka přes druhé podání, tak to zvládl. Šel opět na síť, ale tam ani hrát nemusel, protože Haase zahrál do autu.

15-30

Lehečka bohužel zahrál od základní čáry do těsného autu, což potvrdilo také jestřábí oko.

15-15

Ještě to ale nebude jednoduché, protože Lehečka předvedl dvojchybu.

15-0

Lehečka jde odvracet porážku Česka s Nizozemskem v kvalifikaci Davis Cupu. Začal dobře, Haaseho return zastavila síť.

3:5

1:1; 3:5 - Robin Haase

3:5

Následně ovšem nedokázal Jiří Lehečka dostat druhé Haaseho podání dostat přes síť.

15-40

Přichází ovšem také dvojchyba nizozemského tenisty.

0-40

Znovu Nizozemci vyšel první servis a dostává se už do výrazného vedení v tomto gemu.

0-30

Vzápětí Lehečka posílá svůj return znovu do zámezí.

0-15

Haase v první výměně osmého gemu třetího setu nedal Lehečkovi šanci, ten pod tlakem zahrál jen do autu.