31.01.2019, 17:30 • Megasport Arena • Štěpán Slovák

Tipsport: 2.45 3.9 2.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:08:55)

(bez bodu, čas na ledě – 15:05)

Metallurg Magnitogorsk
Michal Bulíř
(bez bodu, čas na ledě – 14:34)
Je dobojováno! Dlouho to vypadalo na snadné vítězství domácích, vždyť Magnitogorsk se za padesát minut hry nedostal do žádné vážnější příležitosti. Hosté následně udeřili v přesilové hře, na nejtěsnější rozdíl ve skóre snížili ve hře bez brankáře. Svěřenci trenéra Jandače pokračovali v šesti, vítězství Dynama pak v úplném závěru potvrdil střelou do prázdné branky Indrašis.

59:44

59:44 Miks INDRAŠIS - 4:2

59:44

Dynamo právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! K puku se ve vlastní třetině dostal MIKS INDRAŠIS, který ho poslal přes celé hřiště do prázdné branky! Asistence: Dmitrij Kagarlickij.

59:22

Hostující hokejisté se usadili v útočném pásmu a kombinují. Průběh nenapovídal tomu, že se Dynamo ještě bude obávat o výsledek!

58:49

Kotouč za domácí brankou! Košečkin dostal pokyn, aby opět zamířil na střídačku, Metallurg tak zase hraje v šesti!

58:10

58:10 Ivan VEREŠČAGIN - 3:2

58:10

Metallurg právě vstřelil branku!
Máme zaděláno na drama! Od modré čáry vystřelil IVAN VEREŠČAGIN, před Bočarovem bylo několik hráčů, domácí gólman toho asi moc neviděl! Asistence: Sergej Mozjakin a Iiro Pakarinen.

57:52

Zakončení ze středního pásma teď netrefilo prázdnou branku Magnitogorsku, za malou chvíli se rozeběhnou závěrečné dvě minuty!

57:23

Hosté se zatím nemohou usadit před Bočarovem. Naopak zahrozili domácí, kteří raději sbírali cenné vteřinky v útočném pásmu soupeře.

56:35

Trenér Jandač si vyžádal čas na poradu, Magnitogorsk už nemá co ztratit, Košečkin zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

56:35

Mozjakin hledal Rasmussena. Kotouč se odrazil přesně na hůl Kuljomina, na kterého zívala odkrytá branka. Hostující hokejista však k překvapení všech zamířil jen do tyče!

55:31

55:09

Další vyhození až ke Košečkinovi. To se líbí domácím příznivcům, kteří teď hlasitě skandují, do konce třetí třetiny zbývá necelých pět minut.

54:25

Polovina přesilové hry Magnitogorsku je téměř za námi, domácí se brání na jedničku, v tuto chvíli puk posílají přes všechny čáry.

53:31

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Semjon Pankratov – 2 min., sekání).

52:44

Rozhodčí signalizuje faul domácích. Magnitogorsk dostal výhodu, hosté hrají v šesti, Košečkin je dávno na střídačce.

51:37

Domácí hokejisté se radovali ze čtvrté vstřelené branky, kterou mělo potvrdit video. Indrašis se zmocnil puku, poté z těžkého úhlu překonal Košečkina. Hostující gólman toho moc neviděl přes clonícího Šipačova, který stál podle rozhodčích v brankovišti!

50:21

50:21 Dennis RASMUSSEN - 3:1

50:21

Hosté po boji u mantinelu nakonec udrželi útočnou třetinu, Ellison posunul na Matuškina, který se neunáhlil a kotouč poslal na pravou stranu. DENNIS RASMUSSEN poté trefil odkrytou branku a snížil! Asistence: Maxim Matuškin a Matt Ellison.

49:22

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Igumnov – 2 min., podrážení).

49:22

Vypadá to, že se bude vylučovat na domácí straně, proti tomuto rozhodnutí teď protestuje Igumnov. Následuje reklamní přestávka.

48:16

Domácí hokejisté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Igumnov to vzal na sebe a střílel, s jeho pokusem si poradil Košečkin!

47:23

Po levé straně to zkoušel Kuljomin, který zakončoval na bližší tyčku. Tu si pohlídal Bočarov, domácí brankář si připsal další poměrně snadný zákrok.

46:45

Znovu se ozývá skupinka hostujících fandů, kteří jsou dnes také poměrně dost slyšet. Dočká se Metallurg čestného zásahu?

46:02

V posledních minutách se hraje především ve středním pásmu. Domácí už nikam nepospíchají a výborně brání modrou čáru.

45:22

Na pozoru naopak musí být Košečkin. Ten nyní zachytil puk a nechtěl přerušovat hru, rozehrál tak svým spoluhráčům.

44:33

Zatím to na nějaký zvrat nevypadá, hosté se dnes nedostali do žádné větší příležitosti, brankář Bočarov je v podstatě bez práce.

43:34

Hodně ostrý zákrok za domácí brankou předvedl Pakarinen. Finský hokejista může být rád, že se nebude vylučovat.

42:58

Na jedné straně snadný zákrok brankáře Bočarova, na té druhé ofsajd domácích hráčů. Hra se stěhuje do středního pásma.

42:10

Košečkin se vydal ven z branky, následně puk poslal mezi diváky. Kotouč ale zasáhl i plexisklo, vylučovat se nakonec nebude.

41:33

Jsou to i nadále domácí hokejisté, kteří se tlačí za další vstřelenou brankou. Hosté se nyní osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

40:50

40:50 Miks INDRAŠIS - 3:0

40:50

Moskevský celek přidává v úvodu třetí části už třetí branku! Největší podíl na ní má Kagarlickij, který předvedl individuální akci, obkroužil branku a snažil se zaskočit Košečkina. Ten vyrazil kotouč přesně na hůl MIKSE INDRAŠISE, lotyšský hokejista poté bez větších problémů skóroval! Asistence: Juuso Hietanen a Dmitrij Kagarlickij.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:14.
Střely na branku ve druhé třetině: 10-9
Prostřední dvacetiminutovka hry je za námi. Nabídla nám jednu branku, o kterou se opět postaral moskevský celek, který tak před třetí částí vede dvoubrankovým rozdílem. Magnitogorsk dnes působí hodně zakřiknutým dojmem a za čtyřicet minut se nedostal do žádné větší příležitosti!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43

Hostující obrana teď znovu zapomněla na Indrašise. Ten ale neměl rychlost, zastavil se a hledal jednoho ze svých spoluhráčů.

38:38

Nedorozumění v rozehrávce moskevského celku, kotouč směřoval přes všechny čáry, rozhodčí pískal zakázané uvolnění.

38:03

Domácí hokejisté teď dobře brání modrou čáru, hosté se snaží něco vymyslet, ovšem zatím bez nějakého efektu.

37:04

37:04 Aslan RAJSOV - 2:0

37:04

Krátce po vhazování vystřelil Rajsov, kotouč zůstal před Košečkinem. K puku se ale dostal opět ASLAN RAJSOV, který ho vzápětí poslal za záda bezmocného brankáře Magnitogorsku! Asistence: Ruslan Karlin.

37:00

Do konce druhé třetiny zbývají tři minuty. Trenér Jandač si teď něco vysvětluje s hlavním rozhodčím, vhazovat se bude před Košečkinem.

36:17

První útočná trojka Magnitogorsku teď dělá obraně soupeře obrovské problémy. Kuljomin hledal Mozjakina, který se k puku nedostal.

35:33

Situace dva na dva. Domácí to překombinovali, místo střely přišla další přihrávka, u kotouče už zase hostující tým.

34:39

Po pravé straně se dostával Pakarinen. Ten udělal kličku do strany, poté střílel. Kotouč sice směřoval vedle branky, přesto jej Bočarov udržel v lapačce.

34:03

Jeden z hostujících hráčů zahrál vysokou holí. O malou chvíli později je pískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude znovu před Košečkinem.

33:16

Od modré čáry to zkoušel obránce Olšanskij. Jeho střela byla tečovaná, následně se kotouč zastavil až v ochranné síti.

32:54

Dynamo se dostávalo do zajímavého přečíslení. Vzrušení bylo zbytečné, čárový rozhodčí totiž pískal postavení mimo hru.

32:07

Po delší době zahrozil také Magnitogorsk! Se střeleckým pokusem Bulíře si poradil Bočarov, následovat bude další reklamní pauza.

31:18

Boj o kotouč u mantinelu, puku se nakonec zmocnili domácí, kteří jej nahodili do útočné třetiny a zamířili na střídačku.

30:28

Dlouho se hraje bez přerušení, těch chyb je na hostující straně opravdu hodně, nepřesně teď přihrával Rasmussen.

29:39

A zase Makarov! Ten nyní ujížděl sám na Košečkina z pravé strany, následně se pokoušel o zakončení do horní části branky, jeho střela byla nepřesná!

29:01

Puku se zmocnil Makarov, který řešil přečíslení přihrávkou na Igumnova. Ke druhému jmenovanému se kotouč ale nedostal!

28:04

Z první teď střílel také na druhé straně Pakarinen, který byl vzápětí ostře dohrán domácím hráčem, vylučovat se ale nebude.

27:29

Dobrá individuální akce Jefremova. Ten si to namířil mezi kruhy a střílel, jeho rána byla zblokovaná, Košečkin zasahovat nemusel.

26:40

Ellison je zatím bezesporu nejaktivnějším hráčem hostů. Kanaďan teď znovu zavezl puk do pásma soupeře a rozehrál svým spoluhráčům.

26:01

Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích hokejistů. To ale až po kratší reklamní přestávce.

25:30

Další tutovka pro moskevský celek! Rajsov se dostal do dalšího samostatného úniku, jeho následné bekhendové zakončení skončilo na betonu Košečkina!

24:54

Opět zakázané uvolnění domácích hokejistů. Na ledě tak zůstává stále stejná pětice, zatímco Magnitogorsk střídá.

24:39

Až v tuto chvíli je hra přerušena, čárový rozhodčí pískal zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude před Bočarovem.

23:41

Do samostatného úniku se dostal Indrašis. Lotyšský hokejista zkoušel vystřelit, Košečkin byl pozorný a připsal si nesmírně důležitý zákrok!

23:01

Košečkin se musel rychle přemístit k pravé tyči, odražený puk od zadního mantinelu totiž směřoval před jeho branku.

22:19

Úvod prostřední dvacetiminutovky nám příliš hokejové krásy nenabízí, hra se přelévá ze strany na stranu, zatím je to bez šancí.

21:33

Další útočná snaha Dynama začíná z vlastního pásma, soupeř vysoko napadá, což dělá rozehrávce domácího týmu problémy.

20:47

Hosté do druhé části vstoupili aktivně a hned se nastěhovali v útočné třetině. K ohrožení domácí branky ale nedošlo.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:24.
Střely na branku: 9-9
Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi, nabídla několik vyloučení na hostující straně, v závěru první třetiny také jedinou branku. O tu se postarali domácí hokejisté, konkrétně Kagarlickij. Svěřenci českého trenéra Jandače se zatím spíše brání, tak uvidíme, s čím přijdou do druhé části hry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:21

Před pár vteřinami se rozeběhla závěrečná minuta první třetiny. Kuljomin dělal kličku před modrou čarou, dostal se do ofsajdu.

18:29

Další přerušení hry, další zakázané uvolnění domácích, kteří si nyní nerozuměli v rozehrávce, hra se stěhuje před Bočarova.

17:44

To byla výborná příležitost na srovnání skóre! Ellison zavezl puk do útočné třetiny, udělal kličku a našel hůl Běreglazova, jehož rána se zastavila na betonu Bočarova!

17:12

Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují svěřenci trenéra Jandače. Rozhodčí pískal zakázané uvolnění moskevského celku.

16:32

16:32 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:0

16:32

Další přesilovou hru už domácí celek využívá! Se střelou Šipačova si Košečkin poradil, puk vyrazil pouze do strany, DMITRIJ KAGARLICKIJ poté trefil odkrytou svatyni soupeře a otevřel skóre! Asistence: Vadim Šipačov a Juuso Hietanen.

16:13

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dennis Rasmussen – 2 min., podrážení).

15:30

14:59

Zatím velmi nevydařená přesilovka domácích hokejistů, svěřenci trenéra Jandače výborně brání a opět vyhazují až k Bočarovovi.

14:21

Domácí příznivci pískají, Dynamu se totiž nedaří přejít přes modrou čáru, Metallurg už potřetí v řadě vyhazuje přes všechny čáry.

13:30

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2+2 min, vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ivan Igumnov – 2 min., hrubost).

12:43

Ne ledě zůstal ležet brankář Bočarov, kterého nešťastně zasáhl bruslí vlastní spoluhráč. Navíc je tady další reklamní přestávka.

12:18

Téměř čtyři minuty se hraje bez přerušení. Po delší době zahrozili hosté, konkrétně Bulíř, ten však nedokázal přihrát přesně.

11:33

Domácí výrazně přidali a hostující obrana nestíhá. Přesto jsou slyšet příznivci Metallurgu, kterých do hlavního města Ruska přicestovalo několik.

10:46

10:34

Po přihrávce zpoza branky se do výborné šance dostal Indrašis. Lotyšský hokejista zakončoval z první, kotouč ale těsně minul branku!

09:53

Polovina početní výhody Dynama je za námi, domácí hokejisté se ještě nedokázali usadit v útočném pásmu, Metallurg dobře brání.

08:46

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Pavel Varfolomejev – 2 min., podrážení).

07:59

Hodně prostoru dostal Kagarlickij, s jehož tvrdou ranou si poradil Košečkin. Vzápětí je tady přerušení hry, následovat bude reklamní pauza.

07:20

Zatím se hraje převážně ve středním pásmu. Je evidentní, že nikdo nechce chybovat, na první větší příležitost tak stále čekáme.

06:35

Několik soubojů u mantinelu, u kotouče jsou hosté, konkrétně Matuškin, který čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

05:49

Pobídka Ljubimova na teč pro Několenka. Druhý jmenovaný dosáhl na puk, ten se od jeho hole odrazil vysoko nad branku!

05:04

Právě Košečkin musel za branku. Hostující gólman byl u puku jako první, následně ho dokázal rozehrát svým spoluhráčům.

04:25

Obránce Mironov teď neměl mnoho možností, co s pukem. Nakonec ho pouze nahodil před branku, snadná práce pro Košečkina.

03:50

Nahození Timkina ze středního pásma, Bočarov raději přerušil hru. Na led se znovu vrací první útočná trojka Magnitogorsku.

03:27

Několenko našel Ljubimova, ovšem jeho pokus byl zblokovaný. Kotouč se odrazil do rohu kluziště, hosté pokračují v kombinaci.

02:48

Na levé straně dostal hodně prostoru Shore, který střílel ze složitého úhlu. Od Bočarova se puk dostal na branku, domácí gólman následně přerušil hru!

01:55

Několik přihrávek v útočné třetině. Ta poslední směřovala na modrou čáru, Mironovovi puk odskočil až do středního pásma.

01:09

Začalo se ve vysokém tempu. Hosté se dostlali do přečíslení tři na dva, poté však přišla špatná přihrávka a u kotouče je už zase Dynamo.

00:37

Tvrdá rána obránce Nikulina. Domácí kapitán vyzkoušel pozornost brankáře Košečkina, který puk vyrazil do bezpečí!

00:01

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Čajkovský, J. Zajcev, Mironov, Menšikov, Pepeljajev – Indrašis, Šipačov (A), Kagarlickij – I. Makarov (A), Igumnov, Brjukvin – Michajlov, Jefremov, Mojsejev – Pankratov, Karlin, Rajsov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Matuškin, Vereščagin, Olšanskij, Běreglazov, V. Vasiljev, Rylov, Zajcev – Ellison, N. Kuljomin (A), Mozjakin (C) – Bulíř, Rasmussen, Pakarinen – Čibisov, N. Shore, Varfolomejev – Timkin, Několenko, Ljubimov – Dorofejev.

Rozhodčí: Ansons, Belov – Šeljanin, Šišlo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemná utkání

Oba celky na sebe letos narazily dvakrát a v obou případech se hrálo v Magnitogorsku. Metallurg zvítězil 6:5 po prodloužení, poté 2:1 v základní hrací době.

Svěřenci trenéra Jandače si letos nevedou vůbec špatně. Metallurg se v tabulce Východní konference nachází na čtvrté příčce, má 74 bodů a jistou účast ve vyřazovací části. Magnitogorsk hrál čtyřikrát v řadě doma, venku hrál naposledy před dvěma týdny, zvítězil na půdě Rigy, Před vlastními příznivci podlehl Astaně a Petrohradu, naopak přehrál Čeljabinsk a Jekatěrinburg.

Nejproduktivnější hráči:
Sergej Mozjakin – 49 bodů (20+29)
Matt Ellison – 43 bodů (16+27)

Domácí hokejisté se nachází na páté příčce Západní konference, na svém kontě mají 63 bodů, ještě však nemají definitivně zajištěnou účast v play-off. Tohle bude už čtvrté domácí utkání v řadě, Dynamo nejprve podlehlo Čerepovci v prodloužení, následně si poradilo se Spartakem Moskva i proti Rize.

Vadim Šipačov – 58 bodů (18+40)
Dmitri Kagarlitsky – 55 bodů (21+34)
Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má ve čtvrtek programu hned osm zápasů. Dynamo Moskva v jednom z nich narazí na Metallurg Magnitogorsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:2

Branky a nahrávky: 17. Kagarlickij (Šipačov, Hietanen), 38. Rajsov (Karlin), 41. Indrašis (Hietanen, Kagarlickij), 60. Indrašis (Kagarlickij) – 51. Rasmussen (Matuškin, Ellison), 59. Vereščagin (Mozjakin, Pakarinen)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Matuškin, Vereščagin, Olšanskij, Běreglazov, V. Vasiljev, Rylov, Zajcev – Ellison, N. Kuljomin (A), Mozjakin (C) – Bulíř, Rasmussen (A), Pakarinen – Čibisov, N. Shore, Varfolomejev – Timkin, Několenko, Ljubimov – Dorofejev.

Rozhodčí: Ansons, Belov – Šeljanin, Šišlo

08:46 MET 2 Varfolomejev, podrážení
13:30 MET 2+2 Timkin, vysoká hůl