Mistrovství světa

Německo – Norsko

25:31

konec (12:14)

25.01.2019, 20:30 • Barclaycard Arena, Hamburk • Semifinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.78 7.79 2.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dlouhá desetiletí čekali Norové v mužské házené na velké medaile, poprvé se dočkali až finálovou účastí na posledním světovém šampionátu a letos ji dokázali obhájit, znovu tak v závěrečném zápase mistrovství světa stanou proti domácímu týmu, v neděli to v Herningu budou Dánové.

To díky tomu, že v semifinále Norové přehráli také domácí tým, v Hamburku zvítězili 31:25 nad Německem, když sedmi brankami k tomu přispěl Röd, po šesti přidali Myrhol se Sagosenem, ten navíc skvělými přihrávkami další řadu branek připravil. Magnus Röd se ale v závěru zápasu nepříjemně zranil a jeho finálová účast je ohrožena.

Němce táhl sedmibrankový Uwe Gensheimer, ani jeho příspěvek ale nakonec nestačil a Norové si mohou užívat oslavy z postupu do finále. (22:13:08)
Německo – Norsko 25:31 (12:14)
Nejvíce branek: Gensheimer 7/4, Böhm 6, Wiede 5 – Röd 7, Myrhol 6, Sagosen 6. Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba ČR). Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 7:3. ČK: Pekeler (GER).
Hráčem zápasu je vyhlášen Myrhol, jistě by si to ale zasloužili také Sagesen s Rödem, kteří rovněž odehráli skvělý zápas.

Konec zápasu. (25:31)

60

V závěru zápasu se ještě jedním gólem zapsal do statistik Goran Johannessen. (25:31)

60

Němci už zápas vzdali a půl minuty před koncem vypuká norská euforie! (25:30)

60

Ještě jednu branku trefuje Sander Sagosen! (25:30)

60

Další norský zisk míče a seveřané už na lavičce slaví! (25:29)

59

Němci vyrukovali s osobní obranou po celé vlastní polovině, toho Norové využili k jednoduché akci na Myrhola, ten se tváří v tvář Heinevetterovi nemýlí. (25:29)

59

Ještě jeden oddechový čas si vybírají Norové, Christian Berge svým svěřencům udílí pokyny na závěr druhého poločasu a zřejmě i zápasu. (25:28)

59

Klíčový zákrok Bergeruda proti Wiedemu! Norové mají míč a do konce druhého poločasu zbývá jen minutu a půl. (25:28)

58

Sander Sagosen se prosmýkl německou obranou a hrdina dnešního zápasu zvyšuje na 28:25! (25:28)

58

Magnus Röd opouští bojiště, nemůže vůbec došlápnout na levou nohu, zřejmě si nepříjemně poranil koleno. (25:27)

58

Magnus Röd byl tvrdě sražen dvojicí Drux – Wiencek, norská opora bude muset být ošetřena. (25:27)

57

Norové se dopustili ztráty míče a Wiede udeřil z rychlého brejku! (25:27)

56

Fabian Böhm se trefil k tyči a ještě drží trochu naděje pro Němce. (24:27)

56

Další skvělou přihrávku Sagosena využil Kristian Björnsen. (23:27)

55

Oddechový čas pro Norsko, do konce druhého poločasu zbývá pět a čtvrt minuty, přičemž vše hraje do karet Norům. Ti vedou o tři branky, mají míč ve svém držení a Němci už se ve zbytku zápasu musejí obejít bez Pekelera. (23:26)

55

Myrhol v obrovské šanci tentokrát neuspěl, na druhé straně se ale neprosadil ani Wiede a znovu mohou hrát s míčem Norové. (23:26)

25:31

Německo: Heinevetter, Wolff – Böhm, Drux, Fäth, Gensheimer, Groetzki, Häfner, Lemke, Kohlbacher, Musche, Pekeler, Suton, Weinhold, Wiede, Wiencek.

Norsko: Christensen, Bergerud – Blonz, Björnsen, Röd, Lie Hansen, S. Johannessen, Jöndal, Jakobsen, O'Sullivan, Myrhol, Överby, Reinkind, Sagosen, Tangen, Gullerud.

Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba ČR)