22.01.2019, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.44 4.93 6.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:11:46)
Československá stopa v utkání:
Jakub Kovář (JEK)
60 minut, 22 zákroků, 0 gólů, 100%.
Střely na branku: 26 – 22 (6:4, 11:9, 9:9).
Je za námi utkání, ve kterém Jekatěrinburg potvrdil roli papírového favorita a Nigel Dawes svou pozici druhého nejproduktivnějšího hráče celé KHL. Jekatěrinburg měl největší starosti v první třetině, kdy šel dvakrát do oslabení. Přesto ji vyhrál s jednogólovým náskokem a ten se ve druhé třetině zaslouženě zvětšil na konečných 3:0. Třetí třetina se už jenom dohrávala, Traktor nejevil žádnou větší snahu alespoň zdramatizovat tento zápas. Jakub Kovář slaví kromě výhry i čisté konto, Avtomobilist pak navýšení náskoku v čele Východní konference na deset bodů.

59:32

Ještě jedno zakázané uvolnění Traktoru. Jakub Kovář o své čisté konto už s největší pravděpodobností nepřijde.

59:08

Kazionov se z ostrého úhlu netrefil. Stejně tak jeden z jeho spoluhráčů zakončující z levého konce modré čáry.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:42

Nepřesná rozehrávka Ivana Višněvského znamená zakázané uvolnění a vhazování po levici Jakuba Kováře.

58:22

Litovčeno byl úplně sám na pravé straně, kterou se posunul do dobré palebné pozice, ale náskok na rozdíl čtyř branek rovněž nenavýšil. Děmčenko střelu švihem pravým betonem vyrazil.

57:51

Obidin sprintoval za nahozeným pukem, který se k němu odrazil ze zadního mantinelu. Zblízka si na Děmčenka ale nepřišel.

57:28

Sražený pas některého z hostujících hokejistů rozvlnil jen ochrannou síť. Snížení Traktoru je nadále v nedohlednu.

56:56

Jegor Dugin se tlačil s pukem do mezikruží, ale Kovářovu branku neohrozil, i když to k ní neměl vůbec daleko.

56:21

Dawes se snažil svým pasem po ose hřiště vysunout Da Costu, ale kotouč propadl až k hostujícímu strážce branky.

55:37

Kazionov přihrál zprava mezikruží, odkud to dobře zkusil Kučerjavenko, ale puk poslal jen k přesouvajícímu se Děmčenkovi.

55:08

Isajev se zastavil u modré čáry a jenom nahodil puk k obráncům Čeljabinsku, kteří si vedli podobně.

54:24

Pár vteřin po buly už to měl český brankář o něco těžší. Po dobré střele Karpuchina se musel hodně natahovat svou lapačkou.

54:20

Enlund jenom propagačně nahodil puk z levého mantinelu na hruď Kováře, který už je poměrně blízko vychytané nule.

53:51

Hostující gólman si bezpečně poradil se střelou z pravého kruhu a přerušil hru za cenu vhazování ve své blízkosti. K tomu dojde až po reklamní pauze.

53:27

Až teď byla obrana Traktoru hodně rozhozená, ale žádná ze dvou domácích šancí pukem za Děmčenkovými zády neskončila.

52:55

Vitalij Kravcov přejel útočnou modrou a okamžitě byl naražen na mantinel. Třetí třetina je hodně skoupá na nějaké zajímavější momenty.

51:54

Žádné drama se s největší pravděpodobností konat nebude. Avtomobilist si hlídá vedení a zároveň drží puk v útočném pásmu.

50:48

Dan Sexton si dojel s pukem do pravého kruhu, ale střelu švihem do prostoru mezi třemi tyčemi nevměstnal.

50:15

Da Costova střela z osy hřiště byla nejbližším clonícím obráncem zvednutá do ochranné sítě. Vhazuje se po pravici Děmčenka.

49:35

Prudká střela zápěstím od Kazionova netrefila Děmčenkovu klec. Domácím to však vadit nemusí.

48:49

Zase hosté drží puk jen za vlastní brankou a seskupují řady naskakující z hráčské lavice.

48:08

Dosti nezáživná pasáž skončila až Parého akcí, kterou úspěšným, leč malinko nejistým, zákrokem vyřešil Děmčenko.

47:15

Da Costova formace se usadila v útočném pásmu. Hrálo se jen u mantinelů, kde hosté vybojovali puk pro rozehrávajícího Bailena.

46:37

Petrov hledal nějakou skulinku ke střele. Sjel si až do levého kruhu a z něj nakonec nepřesně přihrával.

45:59

Hosté propadli ve středním pásmu a další rozehrávka je teď na Jekatěrinburgu, který se nikam nežene.

45:10

Dan Sexton chtěl rohu hřiště přihrát na Parého, ale některý z obránců tento úmysl překazil.

44:12

Šarov napřáhl z levé strany a trefil Mamkina do obličeje. Naštěstí to nebyl přímý zásah, puk se zpomalil po odrazu od hokejky. Obránce Avtomobilistu se musí rychle zapojit zpět do hry.

43:38

Krikunovova přihrávka propadla k Děmčenkovi, který přerušil hru. Předtím na druhé straně Kovář pohlídal nástřel ze středního pásma.

42:24

Čeljabinsk byl po nepřesném nahození zahnán zpět do své třetiny, kde nijak nespěchá s dalším přechodem do útoku.

41:28

Dan Sexton projel po ose hřiště a před obráncem uhnul do pravého kruhu. Děmčenko jeho střelu zastavil rychlým máchnutím lapačkou.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 13 (6:4, 11:9).
Ve druhé třetině se hrálo téměř výhradně na jednu branku. Jekatěrinburg byl nastěhovaný v útočném pásmu a díky trefám Parého a Alexeje Vasilevského vede po čtyřiceti minutách už 3:0. Čeljabinsk se rozkoukal až chvíli před přestávkou, snížit ale nedokázal a s největší pravděpodobností už na body nedosáhne.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:39

Hosté byli v jednu chvíli tři na jednoho, ale skončili jen za brankou, odkud nedokázal přesně přihrát Paul Szczechura.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:59

A zase rychle na druhou stranu. Před reklamní přestávkou prověřil Děmčenkovu pozornost francouzský útočník Da Costa.

38:26

Traktor využil domácího střídání a rychle přešel na útočnou modrou. Kokujov měl v tandemu Rybakova, který ze skvělé šance vůbec netrefil branku!

38:06

Jekatěrinburgu nevyšel pokus o rychlý přechod. Zakázané uvolnění znamená návrat před Jakuba Kováře.

37:46

Po dlouhé době se Čeljabinsk usadil v útočném pásmu. Nepřesnou střelou z dálky se z něj ale sám vyhodil.

36:59

Traktor zahustil střední pásmo, přes které se sám nedostal. Kravcov odevzdal puk nahozením do Kovářovy náruče.

36:16

Hra má i ve druhé třetině velmi rychlý spád. Za necelou hodinu a čtvrt jsme se dostali už do závěru druhé třetiny.

35:45

Hosté vyhodili puk k vzdálenější modré čáře. Avtomobilist se chtěl rychle vrátit vpřed, ale byl z toho icing.

35:19

Teď je to od domácího týmu velký kolotoč před Děmčenkovou branku. Čtvrtý gól se zdá být na spadnutí.

34:41

Nigel Dawes dostal od Parého únikovou přihrávku za obranu. Měl před sebou už jenom vyjetého Děmčenka, který střelu z levé strany vyrazil.

34:17

Paré měl zablokovanou hokejku a nemohl střílet z osy hřiště. Proto se vrátil k modré čáře a přihrál na Bodrova, jehož bekhendový pokus neměl gólové parametry.

33:15

Teď už to s šancemi Traktoru na bodový zisk vypadá hodně bledě. Smazat na ledě konferenčního lídra třígólový náskok je skoro neřešitelný problém.

32:18

32:18 Alexej VASILEVSKIJ - 3:0

32:18

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí tým využil dobrou přesilovou hru a s přehledem kráčí za vítězstvím! Dawes pomohl přihrávce Da Costy na modrou čáru, ze které skvěle vypálil ALEXEJ VASILEVSKIJ a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nigel Dawes, Stéphane Da Costa.

31:53

Domácím nevyšlo několik pokusů o pas přes osu hřiště. Da Costa to nakonec zkusil zpoza levého kruhu, ale minul.

31:18

Višněvskij dal puk do pravého kruhu, kde stál Dawes, ale střela na bližší tyč opět byla pro Děmčenka řešitelná.

31:01

Znovu nejproduktivnější hráč Jekatěrinburgu, který dostal přihrávku z levého mantinelu, ale Děmčenko střelu u pravé tyče vyrazil.

30:43

Dawesova střela ihned po vhazování byla nepřesná. Kotouč se záhy dostal ven z obranného pásma Traktoru.

30:30

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., faul kolenem).

29:59

Kovář vytáhl krásný zákrok lapačkou proti nadějné střele Bailena. Ten byl úplně sám na vrcholku pravého kruhu.

29:04

Stoa byl čistě zastaven na zadním mantinelu. Dawes táhl rychlý brejk Jekatěrinburghu, jenž zakončoval Da Costa. Puk zůstal stát za zády Děmčenka, ovšem domácí ho za brankovou čáru nedotlačili.

28:19

Ilja Krikunov se snažil protečovat Kučerjavenkovu přihrávku z pravého mantinelu. To se mu povedlo jen částečně, puk se od jeho hole odrazil k Děmčenkovi, který už čekal na bližší tyči.

27:06

Puk opustil ledovou plochu a rozhodčí museli přerušit hru, jež bude pokračovat po krátké reklamní pauze.

27:00

26:56

Da Costova křižná přihrávka z levého kruhu prosvištěla předbrankovým prostorem, aniž by ji některý z jeho spoluhráčů zachytil.

26:28

Čeljabinsk se vysvobodil a vystřídal. Z přesilovky domácího týmu zbývá posledních třicet vteřin.

25:57

Vyhození po prknech jednomu z hostů nevyšlo. Následný zámek vyvrcholil jen neškodnou střelou od modré čáry od Višněvského.

25:25

Vasilevského nahození od modré bylo v klubku těl tečované a kotouč proletěl jen těsně vedle Děmčenkovy klece.

25:00

Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexander Bergström – 2 min., podrážení).

24:39

Petrov taktéž vystřelil z první nedaleko od modré čáry. Kovář tentokrát zasahovat musel, ale o nic nebezpečného se pro něj nejednalo.

24:17

Enlund dostal nabito na střelu z první. Ta neměla přesnost a domácí se vysvobodili vyhozením na zakázané uvolnění.

23:34

Kazionov neměl šanci dojet své vlastní nahození. Bez podpory spoluhráčů puk na zadním mantinelu nevybojoval.

22:18

22:18 Francis PARÉ - 2:0

22:18

Avtomobilist odskakuje do dvougólového náskoku! Dan Sexton si vyjel s pukem před levý kruh. Zablokované nahození přistálo na hokejce FRANCISE PARÉHO a ten bekhendem zvedl puk mimo dosah Děmčenka. Asistence: Dan Sexton, Nigel Dawes.

21:41

Golyšev nezpracoval přihrávku na osu hřiště a hosté okamžitě vyrazili do protiútoku. Kovářovo čisté konto každopádně v ohrožení nebylo.

20:58

Sražená přihrávka Šarova skončila v hledišti, kde kotouč zasáhl do hlavy jednoho z fanoušků. O žádné větší zranění by se však jednat nemělo.

20:15

O první zakončení se po změně stran postaral Jonas Enlund. Tvrdá střela z levého kruhu ale byla hodně nepřesná.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 4.
Je za námi první třetina, ve které Čeljabinsk nevyužil žádnou ze dvou nabídnutých přesilových her a postupem času musel hlavně bránit. Remízový stav přestal platit v sedmnácté minutě, kdy Da Costovku přihrávku zužitkoval Dawes a právě jeho zásluhou favorizovaný Jekatěrinburg odchází do šaten s jednogólovým náskokem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:41

Denis Bodrov se na útočném výletě rozhodl rychle vyjet zpoza branky, jenže za Děmčenka puk neprotlačil.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:45

Jekatěrinburg to zkusil po levé straně, jenže Kučerjavenko centrovaný kotouč u brankoviště nezkrotil.

17:54

Šolochov potáhl puk přes útočnou modrou a hned poté ho švihem posílal na branku. Kovářovi tím vážnější starosti nenadělal.

16:14

16:14 Nigel DAWES - 1:0

16:14

Domácí se v sedmnácté minutě dostávají do vedení! Děmčenko vyrazil Mamkinovo nahození od modré čáry na Da Costu, který vrátil puk zpoza branky do ohně a NIGEL DAWES ho zkušeně uklidil mimo dosah gólmana. Asistence: Stéphane Da Costa, Michail Mamkin.

15:52

Předávka v rychlosti mezi Šarovem a Šolochovem nevyšla. Je pískán nevynucený icing Čeljabinsku.

15:11

14:57

Kombinace Traktoru byla hodně mizerná. Puk nešel z hokejky na hokejku a domácí ho dokázali opět vyhodit.

14:25

Hodně kostrbatá rozehrávka Traktoru trvala snad půlminutu, ale nakonec se po ní hosté přeci jen usadili u Kováře.

13:53

Jednoduché vyhození přes všechny čáry. Jekatěrinburg má dostatek času na střídání, během kterého za brankou drží puk Bailen.

13:26

Thomasovi vůbec nesedla střela z vrcholku levého kruhu. Hosté kvůli němu museli hasit doutnající požár.

13:11

Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Kazionov – 2 min., hákování).

12:24

Oba týmy pozvolna střídají a hostující obránce Nikita Chlystov může v klidu čekat za Děmčenkem.

11:52

Szczechura aktivně napadal a dokonce získal puk v útočném pásmu. Přihrát před branku však nezvládl kvůli ztrátě stability.

11:15

Zakázané uvolnění Jekatěrinburgu, který pokazil rozehrávku.

10:50

A znovu byli domácí vytlačení do středního pásma hned poté, co Děmčenko zkontroloval nahození z velké dálky.

10:18

Zatím to není žádný super pohledný hokej. Puk teď létá z jedné strany na druhou, aniž by s ním některý z týmů cokoliv vymyslel.

09:48

Po několika ztrátách obou týmů jdou zase dopředu hráči v červeném, což jsou barvy patřící Avtomobilistu.

08:53

Obidinův pokus z levého kruhu jeden z protihráčů zablokoval až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

08:25

Hosté vyhráli boj v rohu útočného pásma. Ke střele se však neprokombinovali a vyrazili střídat.

07:19

Sexton čekal na přihrávku z obrany, kterou skutečně dostal, ale střelou zápěstím rozhodně nenaplnil potenciál své dobré šance.

06:56

Jekatěrinburg nezvládl velký boj o puk v blízkosti útočné modré čáry. Rozehrávat mohou hostující hráči.

06:15

Nenápadné nahození Kazionova způsobilo menší závar u Děmčenka. Ten si přesto nemusel připsat žádný zákrok.

05:36

Višněvskij po vyhraném buly přihrával kolegovi na modré. Jeho střela zpoza levého kruhu k Děmčenkovi neprošla.

05:09

Kravcov dostal hodně prostoru na kličkování v útočném pásmu. Svou hezkou akci i zakončil, ale Jakub Kovář střelu vyrazil.

04:30

Litovčenko nezpracoval přihrávku na útočnou modrou. Puk proletěl až na zakázané uvolnění.

03:37

Szczechurovo nahození od modré nemělo šanci na úspěch. Domácí vyrazili do protiútoku, ale poslední přihrávka Sextona na Parého neprošla skrz lehajícího Bailena.

03:19

Borodkin se opřel do střely golfákem. Kovář na ni moc dobře viděl a schoval puk do lapačky.

02:31

Zakázané uvolnění Traktoru posouvá hru před brankoviště Děmčenka.

02:15

01:56

Avtomobilist dostal puk do bezpečí a z jeho oslabení už zbývá jen poslední čtvrtina. Předcházela tomu další střela od modré, která se nenápadně zatavila až o levou tyč.

01:22

Bailen svou střelou zřejmě napálil Enlunda, který se po zákroku Kováře hodně těžce zvedal zpět na nohy.

00:55

Po rychlém vyhození se hosté usadili v útočném pásmu. Thomasovu střelu od modré Kovář jenom vyrazil, ovšem Stoa už nebyl v úhlu pro dorážku.

00:15

Už po patnácti vteřinách jde Traktor do přesilové hry. Za podražení je vyloučen Alexandr Kučerjavenko.

00:01

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, I. Višněvskij, Gurkin (A), D. Bodrov (A), Mamkin, Valitov – Denis Kazionov, Kučerjavenko, Krikunov (C) – Golyšev, S. Da Costa, Dawes – Sexton, Paré, Bělousov – Litovčenko, Gračjov, Obidin – Rassejkin.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Sudnicin) – Rjasenskij, Bailen (C), A. Petrov (A), Isajev, Karpuchin, Borodkin, N. Chlystov – Enlund, Szczechura, Thomas – Kokujov, Rybakov (A), Šarov – Bergström, Stoa, Šolochov – Glinkin, Dugin, Kravcov – Jerofejev.

Rozhodčí: Gašilov, Ovčinnikov – Lazarjov, Sysujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

06.01.2019 Čeljabinsk – Jekatěrinburg 0:2
23.12.2018 Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:2
13.09.2018 Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:4.
Traktor Čeljabinsk

Hosté dorazili do Jekatěrinburgu v roli výrazného outsidera, nicméně jejich aktuální forma je výborná. Čeljabinsk prohrál jediné z předchozích pěti zápasů (0:6 s CSKA Moskva) a výrazně si ulehčil boj o play-off. I přes nejslabší ofenzivu ve Východní konferenci patří Traktoru osmé místo s dobrým náskokem osmi bodů na devátý Kunlun a devíti bodů na desátý Novosibirsk s jedenáctým Nižněkamskem. Aktuálně Čeljabinsk drží sérii tří výher, o jediný gól udolal Rigu s Nižným Novgorodem a v poměru 2:0 uspěl také na ledě trápícího se Slovanu Bratislava.

Nejproduktivnější hráči:
• R. Stoa – 25 bodů (11+14)
• N. Bailen – 22 bodů (5+17)
• I. Polygalov – 17 bodů (8+9).
Avtomobilist Jekatěrinburg

Domácí tým měl start do sezóny z říše snů, když posbíral osmnáct výher z úvodních osmnácti zápasů. O skvělou bilanci už zaměstnavatel českého reprezentačního brankáře Jakuba Kováře dávno přišel, ale na jeho suverénním postavení na čele Východní konference se nic nezměnilo. A do konce sezóny dost možná už nezmění, neboť Jekatěrinburg má na druhou Kazaň solidní osmibodový náskok a ještě dva zápasy k dobru. Avtomobilist před utkáním hvězd absolvoval čtyřzápasový trip, ze kterého si přivezl dvě výhry nad Slovanem Bratislava a Rigou. Na stadionech Nižného Novgorodu a CSKA Moskva naopak padl.

• N. Dawes – 57 bodů (23+34)
• D. Sexton – 44 bodů (21+23)
• S. Da Costa – 39 bodů (20+19).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Avtomobilistem Jekatěrinburg a Traktorem Čeljabinsk!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

3:0

Branky a nahrávky: 17. Dawes (S. Da Costa, Mamkin), 23. Paré (Sexton, Dawes), 33. Alexej Vasilevskij (Dawes, S. Da Costa)

Rozhodčí: Gašilov, Ovčinnikov – Lazarjov, Sysujev

Diváci: 5 500

00:15 JEK 2 Kučerjavenko, podrážení
13:11 JEK 2 Denis Kazionov, hákování
16:14 JEK 1:0 Dawes (S. Da Costa, Mamkin)
22:18 JEK 2:0 Paré (Sexton, Dawes)
25:00 CLJ 2 Bergström, podrážení
30:30 CLJ 2 Rjasenskij, faul kolenem
32:18 JEK 3:0 Alexej Vasilevskij (Dawes, S. Da Costa)