20.01.2019, 18:00 • 12. kolo • Radomír Fukala

Tipsport: 1.3 10.0 4.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (19:33:12)
DHC Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 20:19 (10:9)

Nejvíce branek: Desortová 4/1, Smetková 4/1, Maiwaelderová 3 – Patrnčiaková 7/2, Kašpárková 4, Hurychová 2.
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2.
Vyloučení: 4:3.
ČK: Salašová (OLO).
Je konec a po opravdu dramatické podívané zůstávají dva body v Ostravě. Domácí si po vyrovnaném prvním poločase, při kterém po většinu času tahaly za kratší konec, odnesly do druhé půle jednobrankový náskok. Ve druhé půli ovšem Zora opět překlopila skóre na svou stranu, ale její vedení nevydrželo dlouho. Ostravanky posléze odskočily až na rozdíl tří gólů, jenž i ony svůj náskok prohospodařily. A tak se rozhodlo až v poslední minutě duelu. Desortová skvělou ranou při pasivitě vrátila vedení na stranu svého celku a Zora již poté v následném útoku nenašla odpověď proti výborně bránícím ostravským házenkářkám. Ty tak díky výhře 20:19 vyhrály i své šestí domácí utkání a hala Sareza je tedy i po dnešku nedobytnou tvrzí.

60

Konec zápasu. (20:19)

60

Žlutá karta pro realizační tým DHC Sokol Poruba. (20:19)

60

Skvělá obrana Poruby deptá Zoru. Devítka pro hostující celek 6 vteřin před koncem. (20:19)

60

Oddechový čas pro hosty. (20:19)

60

Tak to byla opravdu paráda. Poruba sehrála skvělý signál, po kterém si na deseti metrech naskočila ke střele Desortová a neomylně vymetla pavučiny v horním rohu brány. (20:19)

60

Domácí tým si při signalizované pasivitě vybírá oddechový čas na poradu. (19:19)

60

Probíhá poslední minuta zápasu. (19:19)

59

Jenže to už neplatí. Salčáková to na levém křídle udělala výtečně a ranou pod břevno srovnává. (19:19)

58

Už už to vypadalo, že si domácí neporadí s vysunutou obranou Zory, ale poté přišla geniální přihrávka Mýlkové na Michalíkovou do pivota a Poruba znovu vede. (19:18)

58

Patrnčiaková faul na svou osobu trestá. Z nařízené sedmičky srovnává na 18:18. (18:18)

58

Vyloučení v týmu DHC Sokol Poruba (Hana Maiwaelderová). (18:17)

57

Schyluje se k dramatické koncovce. Kašpárková opět rychle odpovídá a je to již jen o gól. (18:17)

57

Michalíková si ovšem posléze našla odražený míč na brankovišti a prudkou ranou rozvlnila síť. (18:16)

56

A teď je to již pouze o gól. Patrnčiaková se po delší dobře prosazuje z pravého křídla. (17:16)

56

Na druhé straně trochu nepochopitelně minula bránu v jasné pozici Jansová, ale Smetková to potrestat nedokázala. Zora jde znovu do útoku. (17:15)

20:19

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková, Krebs – Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Michalíková, Prašivková, Minarčíková, Desortová, Baumbachová, Novobilská.

DHK Zora Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Závišková, Trumpešová, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková, Salčáková, Krajčovičová, Severová, Salašová, Gajdošíková, Patrnčiaková.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška