20.01.2019, 03:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.21 3.89 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:29 (05:35:52)

1. Zach Parise (MIN) 1+0
2. Jordan Greenway (MIN) 1+0
3. Devan Dubnyk (MIN) 19 zák., 1 gól, 95,0%
Statistiky: Střely na bránu: 31-20; Zablokované střely: 15-10; Vhazování: 66%-34%; Hity: 20-14; Přesilové hry: 0/4-1/4; Trestné minuty: 8-8.
Jordan Greenway a Zach Parise skórovali v závěru úvodní části v rozmezí 1 minuty a 29 sekund a rozhodli o těsné výhře Wild. Artěmij Panarin sice krátce po přestávce snížil, když využil přesilovou hru hostí, Blue Jackets se ale vyrovnat ve zbytku utkání nepodařilo. Výsledek. Minnesota Wild 2 Columbus Blue Jackets 1.

59:12

Charlie Coyle mohl na pravém křídle poslat puk do prázdné brány, jenže minul vzdálenější levou tyč.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:13

Puk skončil po nahození Blue Jackets v ochranné síti a jeden z týmů si vzal oddechový čas. Columbus.

57:53

Sergej Bobrovskij naskočil na střídačku a Blue Jackets zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

57:03

Wild mají obrovskou střeleckou převahu, když na střely na bránu vedou v závěru střetnutí 31:19.

56:07

Dnešní utkání sleduje 19054 diváků.

55:13

Victor Rask se o vyjetí zpoza brány u levé tyče do zakončení nedostal, a když neuspěl ani na druhý pokus, Sergej Bobrovskij zmrazil puk pod svou lapačkou. Po přerušení hry poslední reklamní brejk.

54:43

Ryan Suter vystřelil od modré čáry a jeho pokus nad ledem minul přední levou tyč brány Blue Jackets.

54:17

Mikael Granlund skončil v pravém kruhu útočného pásma na ledě, Seth Jones ho ale připravil o puk čistě.

53:23

Charlie Coyle měl na holi rozhodnutí, jenže v mezikruží z otočky minul přední pravou tyč brány Columbusu.

53:16

Jared Spurgeon dokázal pod tlakem objet bránu a přesně rozehrát. Následovala bomba Erica Staala z levého kruhu, která skončila v ochranné síti.

52:38

Victor Rask se řítil do samostatného úniku a rychlou střelou zápěstím orazítkoval levou tyč!

51:40

Nick Foligno z levého křídla a ostrého úhlu nahodil puk před bránu a Devan Dubnyk během akrobatického zákroku přišel o hůl, kotouče se ale asi nedotkl.

50:36

Hra byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Minnesota drží těsné vedení 2:1.

50:17

Zach Parise u levé tyče vybojoval puk a z nulového úhlu ho napálil s příklepem před bránu, kde trefil hůl Sergeje Bobrovského, který ji rychle přiložil k ledu.

49:59

Blue Jackets se dostali na pravém křídle v rychlém sledu ke třem střelám, z nichž první dvě Devan Dubnyk skvěle vyrazil, zatímco třetí ukryl v náručí.

49:17

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:17

Anthony Duclair si najel před bránu na přihrávku z levého křídla, do zakončení se ale nedostal.

48:08

Seth Jones na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk puk zasedl. Komerční přestávka.

47:08

Seth Jones je zpět na ledě a hokejistům Minnesoty se dnes v přesilových hrách vůbec, ale vůbec nedaří.

46:41

Jared Spurgeon se snažil prosadit u levé tyče, jenže Sergej Bobrovskij vkleče sevřel puk mezi betony.

46:18

Zach Werenski zvedl hlavu a z pravého rohu obranného pásma vyhodil puk obloukem na bránu.

46:04

Pontus Åberg nádhernou přihrávkou napříč útočným pásmem přenesl hru z levého kruhu pro vhazování do levého, kde pálil Eric Staal, jeho pokus byl ale sražen.

45:08

Jared Spurgeon se snažil drze protáhnout až před bránu a Seth Jones ho zezadu jasně podrazil – trest.

45:00

Cam Atkinson si najel před bránu na přihrávku z levého rohu útočného pásma, ke střele se ale nedostal.

43:42

Zach Werenski sice zachytil na pravém křídle vyhození Wild, hosté se ale poté k ničemu dostat nedokázali.

42:51

Blue Jackets vypálili ihned po vhazování od modré čáry a jejich rána minula pravý horní roh brány.

42:47

Zach Werenski v pravém kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou Devan Dubnyk vkleče podržel.

42:13

Boone Jenner si z pravé strany sjel na přední tyč, kde se mu Devana Dubnyka z blízka překonat nepodařilo.

40:52

Sergej Bobrovskij vleže předvedl dva senzační zákroky, když v rychlém sledu vychytal Jasona Zuckera a poté jednoho z jeho spoluhráčů!

40:25

Devan Dubnyk chtěl za bránou zastavit nahození Zacha Werenskiho a kulišácky se usmál poté, co se kotouč od hrazení odrazil do ochranné sítě.

40:01

Na druhý pokus proběhlo vhazování v pořádku a v Xcel Energy Center byla zahájena třetí třetina.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-14; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 69%-31%; Hity: 13-10; Přesilové hry: 0/3-1/4; Trestné min.: 8-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:59.
Prostřední část utkání přinesla kromě několika šancí na obou stranách a vyloučení také jeden gól, když krátce po přestávce využil přesilovou hru Artěmij Panarin a stáhl dvoubrankové manko Blue Jackets na polovinu. Skóre po druhé třetině dnešního utkání hraném v tempu. Minnesota Wild 2 Columbus Blue Jackets 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22

Jason Zucker na levém křídle spěchal za odraženým kotoučem, jenže se k němu nakonec nedostal.

39:06

Pontus Åberg na pravém křídle nabral rychlost a napřáhl ke střele, kterou brankář Jackets podržel v náručí.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:23

Puk zřejmě opustil ledovou plochu. Každopádně hra je přerušena a prostor dostává reklamní přestávka.

37:13

Jordan Greenway vystřelil na vrcholu pravého kruhu přes protihráče, který jeho pokus tečoval a usměrnil nad ledem vedle vzdálenější levé tyče brány.

36:37

Mikko Koivu je zpět na ledě a Minnesota po návratu svého kapitána hraje opět v plném počtu hráčů.

36:26

Artěmij Panarin vystřelil na bodu pravého kruhu a Devan Dubnyk na přední tyči podržel puk v náručí.

35:30

Seth Jones je zpět na ledě a nyní začíná zkrácená přesilová hra hráčů hostujícího Columbusu.

35:18

Eric Staal prudce vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Sergej Bobrovskij puk hrudí vyrazil.

34:50

Cam Atkinson se ocitl před bránou v další obrovské šanci, jenže vpádu minu levou tyč!

34:37

Mikko Koivu byl vyloučen na dvě minuty za sekání a tentokrát se bude hrát 4 na 4 necelou minutu.

34:35

Lukáš Sedlák na levém křídle vystřelil během oslabení a sražený kotouč nad ledem minul přední tyč brány.

33:34

Cam Atkinson je zpět na ledové ploše a Blue Jackets už brání ve čtyřech. Dokáží Wild skórovat potřetí?

33:30

Seth Jones ve snaze zakončit fauloval Devana Dubnyka a byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Wild mají přesilovou hru 5 na 3 čtyři sekundy.

33:19

Seth Jones na levém křídle vyrazil do přečíslení tři na jednoho, jeho přihrávka ale byla nepřesná.

32:38

Sergej Bobrovskij v blízkosti své pravé tyče brány rychle postřehl volný kotouč a zmrazil ho pod lapačkou poté, co se nepříjemně odrážel od hrazení za bránou.

32:16

Blue Jackets rychle vyváželi puk z obranného pásma a ocitli se na levém křídle v postavení mimo hru.

32:13

Luke Kunin je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra domácích hokejistů Minnesoty.

31:34

Cam Atkinson neproměnil šanci a poté byl vyloučen za sekání. Devětatřicet sekund se bude hrát 4 na 4.

31:16

Cam Atkinson měl na holi v blízkosti levé tyče po krásném kulečníku a sérii přihrávek na jeden dotek vyrovnávací gól, jenže bránu domácí Minnesoty minul.

30:35

Columbus nezačal přesilovou hru dobře, když se jeho hráči na levém křídle ocitli v postavení mimo hru.

30:13

Luke Kunin fauloval v mezikruží obranného pásma Wild a byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

30:03

Další postavení mimo hru na straně Blue Jackets, po kterém dostává prostor krátká reklamní přestávka.

29:46

Blue Jackets zaváželi puk podél střídaček do útočného pásma a jejich snažení ukončilo postavení mimo hru.

28:46

Anthony Duclair mohl po rozpačité rozehrávce Wild vyrovnat skóre na 2:2, jenže po rychlém zamíchání s pukem ležícího Devana Dubnyka nepřekonal! Minnesota měla nyní velké štěstí.

28:27

Nick Foligno vystřelil z vrcholu levého kruhu a Devan Dubnyk bez problému lapil puk do své lapačky.

27:54

Wild na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a brankář Columbusu puk vyrazil levým betonem mimo.

27:32

Wild vyslali na bránu další střelu z pravého kruhu a Sergej Bobrovskij puk podržel v náručí. Komerční přestávka. Blue Jackets prohrávají těsně 2:1.

27:05

Joel Eriksson Ek mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže ze vzduchu poslal puk právě do ní!

26:36

Charlie Coyle vystřelil na bodu pravého kruhu a Sergej Bobrovskij na přední tyči vyrazil puk levým betonem.

25:30

Eric Staal dotlačil Sergeje Bobrovského i s pukem do brány a gól nebyl uznán. Všichni s tím ale počítali, včetně hokejistů Wild, kteří to přijali.

23:07

23:07 Artěmij PANARIN - 2:1

23:07

Columbus právě vstřelil branku!
ARTĚMIJ PANARIN napřáhl na bodu levého kruhu ke krásné střele zápěstím, kterou nad pravým ramenem Devana Dubnyka vymetl bližší horní roh brány! Columbus v přesilové hře snížil – 2:1. Asistence: Seth Jones a Pierre-Luc Dubois.

22:34

Joel Eriksson Ek se během oslabení řítil sám na bránu a z blízkosti orazítkoval tyč! Málem 3:0.

22:06

Zach Parise dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Blue Jackets se mohou vrátit zpět do zápasu.

21:36

Wild na levém křídle vystřelili od hrazení a Sergej Bobrovskij puk na přední tyči vyrazil pravým betonem.

21:14

Jason Zucker na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij bez problému puk zachytil.

20:24

Charlie Coyle se ocitl před bránou po přihrávce z levého rohu útočného pásma ve velké šanci, jenže trefil vyrážečkou skvělého Sergeje Bobrovského! Mohlo to být už 3:0 pro Wild.

20:18

Scott Harrington je zpět na ledě a Blue Jackets hrají v úvodu druhé třetiny opět v plném počtu.

20:01

V Minnesotě začala druhá třetina utkání, do které domácí vstupují v přesilové hře za stavu 2:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-8; Zablokované střely: 7-4; Vhazování: 71%-29%; Hity: 8-3; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:02.
Devan Dubnyk během úvodní části předvedl několik skvělých zákroků a v jejím závěru se v rychlém sledu prosadili Jordan Greenway a Zach Parise, jejichž góly od sebe dělila 1 minuta 29 sekund. Skóre po první části. Minnesota Wild 2 Columbus Blue Jackets 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:18

Scott Harrington byl vyloučen v závěru první třetiny utkání na dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Wild.

17:36

17:36 Zach PARISE - 2:0

17:36

Minnesota právě vstřelila branku!
Victor Rask sice těsně nad ledem minul pravou tyč brány hostí, jenže Pontus Åberg parádní přihrávkou zpoza ní našel ZACHA PARISEHO, který rychlou střelou z mezikruží propálil Sergeje Bobrovského mezi betony! Wild udeřili podruhé – 2:0. Asistence: Pontus Åberg a Victor Rask.

17:10

Seth Jones na pravém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím a Devan Dubnyk na přední tyči úspěšně vyrazil puk levým betonem, přestože toho moc neviděl.

16:07

16:07 Jordan GREENWAY - 1:0

16:07

JORDAN GREENWAY si najel v levém kruhu na přihrávku Erica Staala zpoza brány a střelou bez přípravy vymetl nad lapačkou brankáře Sergeje Bobrovského vzdálenější pravý horní roh sítě! 1:0 Wild. Asistence: Eric Staal a Charlie Coyle.

15:55

Jordan Greenway na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij sevřel puk ve své výstroji. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

15:53

Wild vyrazili do přečíslení čtyři na tři a Eric Staal napřáhl na vrcholu pravého kruhu k táhlé střele zápěstím, která byla sražena vedle vzdálenější levé tyče.

15:18

Nick Foligno úspěšně protečoval puk do útočného pásma, v něm ale byla pouze dvojice obránců hostí.

14:47

Hra má obrovský spád a přelévá se v rychlém sledu ze strany na stranu. Chybí tomu jen gólová střela.

14:06

Pontus Åberg na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij puk vyrazil úspěšně za bránu.

13:25

Jason Zucker vystřelil na bodu pravého kruhu a Sergej Bobrovskij měl na přední tyči co dělat, aby si poradil se dvěma dorážkami domácích hokejistů.

13:02

Columbus vede na střely na bránu těsně 5:4, Devan Dubnyk ale zatím drží v bráně čisté konto.

12:56

Devan Dubnyk vyrazil střelu Davida Savarda od modré čáry do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

12:15

Artěmij Panarin na levém křídle z ostrého úhlu mířil do prázdné brány, jenže Devan Dubnyk předvedl fantastický akrobatický zákrok a zvednutím pravého betonu do vzduchu zabránil jistému gólu! To byl spektakulární zákrok!

12:09

Cam Atkinson vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela byla sražena vedle pravé tyče brány.

11:35

Blue Jackets vlétli do útočného pásma po odvolání signalizovaného ofsajdu a podařilo se jim puk získat, zatím se ale ke střele nedostali. Wild mají problémy.

11:05

Wild vypálili na levé straně od modré čáry a Sergej Bobrovskij puk snadno vyrazil pravým betonem.

10:40

Nick Seeler na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a kotouč na přední tyči zablokoval obránce Seth Jones.

09:26

Lukáš Sedlák se taktéž ocitl v šanci v blízkosti brány, jenže pro změnu minul bekhendem přední pravou tyč klece, kterou dnes hájí brankář Devan Dubnyk.

08:55

Jason Zucker se ocitl u levé tyče v šanci, bekhendem ale minul vzdálenější pravou tyč brány Jackets.

08:33

Sergej Bobrovskij se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Wild od boxu časoměřičů a rozehrál.

07:54

Wild vyhodili puk z obranného pásma s pomocí teče či ochranného skla, takže se nyní nevylučovalo.

07:32

Columbus přenesl hru podél útočné modré čáry z pravého křídla doleva, kde vypálil bez přípravy s příklepem David Savard a jeho rána minula přední tyč.

07:18

Blue Jackets působili během rozbruslení hodně uvolněným dojmem, tak uvidíme, zda se jim dobré rozpoložení podaří promítnout i do dnešního střetnutí.

06:53

Wild se tentokrát ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává reklamní přestávka.

06:20

Victor Rask krásnou bekhendovou přihrávkou zpoza brány našel u pravé tyče Zacha Pariseho, kterého Sergej Bobrovskij vychytal holí přiloženou k ledu.

05:40

Wild se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru, po kterém se vhazovalo ve středním pásmu.

04:40

Seth Jones na levém křídle pronikl do útočného pásma a na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou na vzdálenější pravé tyči Devan Dubnyk vyrazil svým levým betonem.

04:20

Victor Rask opustil trestnou lavici Minnesoty, která hraje po dvouminutovém trestu v plném počtu.

04:12

Zach Werenski na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry zápěstím a tečovaný puk se ze vzduchu snesl do lapačky připraveného Devana Dubnyka.

04:05

Hlavní rozhodčí rozpažil a nic převratného se tedy nestalo. Skóre utkání zůstává v úvodu bezbrankové. Puk nepřekročil brankovou čáru.

04:05

Hra byla přerušena a rozhodčí zkoumají video poté, co Devan Dubnyk předvedl nejistý zákrok.

03:24

Zach Werenski na levém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk puk dokázal vkleče nakonec zastavit.

02:20

Wild dostali dvouminutový týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Victor Rask.

02:12

Wild vystřelili na bodu pravého kruhu pro vhazování a Sergej Bobrovskij na vzdálenější levé tyči puk úspěšně vyrazil, když zasáhl výborně pravým betonem.

00:57

Jason Zucker na levém křídle vystřelil od modré čáry a Sergej Bobrovskij tečovaný puk na přední tyči vyrazil.

00:01

Fanoušci Wild si společně zakřičeli: „Lets's play hockey,“ a utkání mezi Minnesotou a Columbusem bylo zahájeno. Dokáží Wild odvrátit sérii dvou porážek?

00:01

„Kdo neskáče, není hráčem Columbusu,“ tímto heslem se čtveřice hráčů Blue Jackets řídila během rozbruslení a u hrazení do sebe ve výskoku vrážela jako bratři.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Belpedio – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Coyle – Parise (A), V. Rask, Åberg – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno (C), Jenner (A), J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Sedlák, Dubinsky, Riley Nash. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Jake Brenk, Brad Watson. Čároví: Brian Murphy, Trent Knorr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Belpedio – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Coyle – Parise, V. Rask, Åberg – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Sedlák, Dubinsky, Riley Nash.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Blue Jackets se vezli na sérii čtyř výher v řadě, kterou v posledním utkání nedokázali prodloužit, a podlehli 4:1 Montrealu. Columbus bude na ledě Wild spoléhat na Artěmije Panarina, který během posledních pěti utkání zaznamenal sedm bodů za pět gólů a dvě asistence.
MINNESOTA WILD

Minnesota vyhrála jeden z posledních čtyř zápasů a v Centrální divizi bojuje o divokou kartu. Wild jsou v Centrální divizi pátí s tříbodovou ztrátou na Dallas, který odehrál o dva zápasy více. Obránce Louie Belpedio je připraven nastoupit do prvního zápasu v letošní sezóně NHL, útočník Victor Rask k debutu.
Columbus čeká v neděli ráno zápas proti Minnesotě, proti které se bude snažit vyhrát páté z posledních šesti utkání. V dresu domácích Wild si odbude debut útočník Victor Rask, který přišel z Caroliny výměnou za Nina Niederreitera a měl by hrát ve třetí útočné formaci po boku Zacha Pariseho a Pontuse Åberga.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

2:1

Branky a nahrávky: 17. Greenway (E. Staal, Coyle), 18. Parise (Åberg, V. Rask) – 24. Panarin (S. Jones, Dubois)

Rozhodčí: Jake Brenk, Brad Watson. Čároví: Brian Murphy, Trent Knorr

Diváci: 19054

02:20 MNS 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká V. Rask
16:07 MNS 1:0 Greenway (E. Staal, Coyle)
17:36 MNS 2:0 Parise (Åberg, V. Rask)
18:18 CBJ 2 Harrington, sekání
22:06 MNS 2 Parise, nedovolené bránění
23:07 CBJ 2:1 Panarin (S. Jones, Dubois)