NHL

Dallas Stars – Winnipeg Jets

4:2

konec (1:0, 2:0, 1:2)

20.01.2019, 01:20 • American Airlines Center, Dallas • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.55 3.85 2.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezkou noc. (04:00:37)
3. Brett Ritchie (DAL) 1+0
Hokejisté Dallasu ukončili svou čtyřzápasovou sérii porážek a na domácím ledě porazili rozjetý Winnipeg, který naopak držel čtyřzápasovou šňůru výher. Stars vedli po dvou třetinách 3:0, ale hosté se zasloužili ještě o pořádné drama, když dokázali dvěma góly snížit. K vyrovnání se ovšem nedostali, naopak Dallas dvě minuty před koncem pojistil své vedení.

59:48

Laine trefil jen připraveného Bishopa, který přerušuje hru.

59:45

Hosté v šesti ještě zkouší skórovat, ale nedostávají se do střelecké pozice.

59:25

Stars dostávají puk ze svého pásma.

59:00

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:50

Jets hrají bez brankáře, zakázané uvolnění Dallasu.

58:14

58:14 Tyler SEGUIN - 4:2

58:14

Dallas právě vstřelil branku!
TYLER SEGUIN před brankovištěm protečoval střelu od modré čáry a puk zapadl za záda brankáře Hellebuycka! Ten neměl šanci zareagovat. Asistence: John Klingberg, Alexander Radulov.

57:51

Winnipeg si bere oddechový čas.

57:51

A další únik Dallasu, k němu už došlo v přesilovce. Hellebuyck však opět kryje, nedal šanci Hintzovi. Branka Winnipegu je poté vysunuta ze svého postavení vracejícím se obráncem Jets. Rozhodčí nevylučuje.

57:23

Heiskanen vyrazil do úniku a jen s velkými obtížemi ho stíhal obránce. Hellebuyck ale dokázal jeho zakončení vytěsnit.

56:52

Bude se opět hrát ve čtyřech. Laine jde pykat za hákování.

56:37

Začíná zkrácená přesilovka Winnipegu.

56:33

Rychlý kontr Dallasu a zákrok Hellebuycka.

56:18

Little z levé strany trefil jen připraveného Bishopa.

56:05

Jets drží útočné pásmo.

55:35

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., držení).

55:08

Klingberg na modré čáře neudržel útočné pásmo.

54:37

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., držení).

54:35

Cogliano se dostával do úniku za obranu a Scheifele ho zastavil jen za cenu faulu. Bude se vylučovat po komerční přestávce.

54:29

Scheifele si probruslil do levého kruhu a po otočce jeho střela zaduněla o Bishopův beton.

53:55

Jets se už dostali do středního pásma a zastavilo je postavení mimo hru.

53:25

Trouba si vybruslil více na střed modré čáry, jeho střela ale neprošla až k Bishopovi.

52:18

Stars se dopouští zakázaného uvolnění.

51:42

Bishop nakonec dokázal udržet puk pod svou lapačkou a přerušit hru.

51:25

Hosté předvedli bleskový přechod do útočného pásma a tlačí se do branky soupeře.

51:13

Fedunova střela byla sražena mimo kluziště.

51:06

Další zákrok Hellebuycka, tentokrát po střele zpoza levého kruhu.

50:55

Brankář Winnipegu přerušil hru.

50:40

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:40

Puk v obranném pásmu Dallasu vylétl přes plexisklo. Radulov se ještě o něčem dohaduje s rozhodčím, ale vylučovat by se nemělo. Komerční přestávka.

49:26

Přihrávka rukou ze strany domácích přerušuje hru.

48:48

Hra je přerušena. Komerční přestávka.

48:27

Jets mají hodně otevřenou obranu. Další výborný brejk, který ale domácí spálili. Hellebuyck měl teď hodně horké chvilky, ale ani Gurjanov na něho nevyzrál.

47:46

47:43

Faksa se dostal za obranu hostů, ale hned dva hráče měl přilepené na zádech. To se projevilo i na jeho zakončení, které nakonec Hellebuycka moc neohrozilo.

46:51

Laine ze své pozice v levém kruhu přinutil Bishopa ukrýt puk pod lapačkou.

46:18

Comeau vyrazil do úniku a mohl vrátit Dallasu trochu klidu na hokejky, jenže po kličce do bekhendu se dostal až moc blízko k Hellebuyckovi a trefil jen jeho položený beton.

45:56

Connor se dostal mezi kruhy k puku, ale Bishop jeho zakončení vyrazil.

45:46

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., sekání).

45:45

Morrow od modré tvrdě vypálil směrem na branku domácích. Bishop ramenem vyrazil puk do ochranné sítě. Bude se ale vylučovat a Winnipeg si zahraje přesilovku.

44:54

Hra se teď trochu kouskuje. Vhazuje se před Bishopem.

44:07

A hosté jsou při chuti. Tanev přinutil Bishopa přerušit hru.

43:46

O zápletku máme postaráno!

43:46

43:46 Kyle CONNOR - 3:2

43:46

Winnipeg právě vstřelil branku!
Ale pozor na to! Hosté střílí po pouhých 21 vteřinách další gól! KYLE CONNOR dostal přihrávku do pravého kruhu, opřel se do střely a protlačil puk za záda přesouvajícího se Bishopa. Asistence: Blake Wheeler.

43:25

43:25 Brendan LEMIEUX - 3:1

43:25

Nápor hostů se nakonec přeci jen vyplatil! BRENDAN LEMIEUX se dokázal prosadit po průjezdu kolem brankoviště a Bishop poprvé kapituluje. Asistence: Mason Appleton.

42:50

Winnipeg se snaží o rychlé průniky do útočného pásma a střely ze všech pozic. Ale spousta puků končí jen na zadním mantinelu.

41:45

41:31

Dallas vyhazuje kotouč a toto oslabení už přečká.

41:12

Laine se dostal v levém kruhu ke střele. Bishop nedokázal zasáhnout, ale od horní tyče se puk odrazil do ochranné sítě! I štěstí teď stálo při domácích.

40:50

A znovu Stars bez obtíží vyhazují kotouč.

40:24

Dallas podél mantinelu vyhazuje puk přes všechny čáry. V pokračujícím oslabení zatím nemá problémy.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:12.
Dallas ve druhé třetině navýšil své vedení na 3:0 a své soupeře zasypal další sprchou střel. Po 40 minutách mají Stars střeleckou převahu 28-12 a míří za přerušením čtyřzápasové série porážek.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Ale ještě také jedno vyloučení. Benn se už po přerušení hry dopustil faulu.

39:45

Ještě jeden zásah Bena Bishopa. Domácí brankář přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravici.

38:56

Velká šance domácích. Gurjanov se dostal do úniku, ale před brankovištěm mu po kličce do bekhendu puk ujel na zadní mantinel.

38:33

Bishop vyrazil střelu z mezikruží před sebe a musel rychle vykopnout betonem proti dorážce. I tu ale vyrazil.

38:17

Ale už je zase v útoku Dallas. I když jen na chvilku.

37:52

Bishop zachytil odražený puk a přerušil hru.

37:35

Wheeler se dostal po velmi dlouhé době ke střele a vychladlý Bishop puk vyrazil.

37:00

Hra je tři minuty před koncem druhé třetiny přerušena. Dallas vede na střely drtivě 27-7.

36:50

36:19

Dallas se opět musí vracet do vlastního pásma.

35:58

Winnipeg vyhodil, ale domácí se bleskově vrátili do útoku a Hellebuyck musel přerušit hru, když se k němu odrazil puk od nohy vlastního spoluhráče.

35:30

Dallas kombinuje v útoku. Střela z levého kruhu neprošla přes změť těl před brankou.

34:59

Hosté vyhazují po vyhraném buly puk ze svého pásma.
Komerční přestávka.

34:50

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joe Morrow – 2 min., vysoká hůl).

34:35

Cogliano hledal svým pasem mezi kruhy spoluhráče, ale kotouč prolétl až na zadní mantinel.

33:36

33:36 Radek FAKSA - 3:0

33:36

Domácí šli do přečíslení ve třech proti dvěma. RADEK FAKSA přijal zpětnou přihrávku od Poláka, probruslil do levého kruhu a přesně zacílenou střelou zvyšuje na 3:0! Asistence: Roman Polák, Esa Lindell.

33:23

32:25

Ale jeho snaha přišla vniveč, když jeho spoluhráči získané postavení ztrácí.

32:12

Laine pěkně zavezl puk do útočného pásma.

31:50

Stars vyhazují puk ze svého pásma.

31:23

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., podrážení).

31:23

Hra je přerušena v obranném pásmu Dallasu. Komerční přestávka.

30:48

30:36

V oslabení se do úniku dostal jeden z hráčů Jets, ale když už se dostal mezi kruhy, tak mu vracející se obránce sebral puk při kličce!

30:29

Brankář hostů zachytil průnik soupeře až k jeho brankovišti a přerušil hru.

30:01

Ani rána z levého kruhu na Hellebuycka neprošla. Winnipeg následně vytlačil hru do středního pásma.

29:35

Radulov z pravého kruhu minul hostující branku. Dallas zůstává u kotouče a kombinuje v útoku.

29:17

Jets vyhazují puk.

29:02

Benn chtěl křižnou přihrávkou najít Seguina v levém kruhu, ale puk neprošel.
Komerční pauza.

28:48

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podrážení).

28:36

Zakázané uvolnění Winnipegu.

28:11

Dickinson od pravého mantinelu trefil pouze Hellebuyckův beton. Jets se následně dostávají k puku.

27:43

27:36

Jets znovu dostávají puk ze svého pásma. Tohle oslabení už zvládnou.

27:28

Hellebuyck raději přerušil hru poté, co si k sobě stáhl nahození Dallasu.

27:02

Radulov poslal puk na modrou čáru, odkud Klingberg vyzkoušel pozornost Hellebuycka. Ten přerušil hru.

26:15

Jets vyrazili do útoku v oslabení. Bishop šanci Lowryho zastavil, byl však útočníkem hostů sražen. To se nelíbilo Bennovi, který si to s Lowrym v klinči vyříkal.

25:43

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joe Morrow – 2 min., vražení na hrazení).

25:43

Morrow tvrdě atakoval Benna a rozhodčí přerušuje hru. Bude se vylučovat.

25:10

Jets se podařilo osvobodit.

24:51

Polák kombinuje s Coglianem. Na branku Winnipegu teď létá jeden puk za druhým. Řada z nich ale končí na zadním mantinelu.

24:34

24:10

Connor vyrazil do útoku v oslabení. Bishop jeho střelecký pokus vyrazil.

23:58

Další výpad domácích už skončil střelou, ale Hellebuyck bez problémů sráží puk mimo klec.

23:50

Faksa po průniku do útočného pásma přišel o puk.

23:17

Kotouč znovu zamířil až do obranné třetiny Dallasu.

22:45

Hosté vyhazují puk ze svého pásma.

22:34

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dmitrij Kulikov – 2 min., vysoká hůl).

21:55

Jets nakonec útočné pásmo přeci jen vybojovali. Morrissey byl zablokován.

21:40

Roslovic chtěl v rohu kluziště vybojovat puk a tím i útočné pásmo, ale po nárazu do Lindella se odrazil a padl k zemi. Tenhle hit se mu moc nevyvedl.

20:22

20:22 Blake COMEAU - 2:0

20:22

Bleskový vstup domácích do druhé třetiny! Hellebuyck vyrazil střelu od modré jen před sebe a BLAKE COMEAU přispěchal k odraženému puku, který rychle dorazil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Esa Lindell, Jamie Benn.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:14.
Domácí v první třetině dokázali své soupeře přestřílet 11-4, na góly pak úvodní část vyhráli 1:0. V osmé minutě se během přesilovky dokázal prosadit Ritchie, který šikovně protečoval prudkou střelu od modré.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55

Ještě jedno přerušení hry. Benn vystřelil z hodně ostrého úhlu a Hellebuyck pro jistotu přerušil hru.

19:30

První třetina se chýlí ke svému konci. Puk mají domácí.

18:46

Právě Lemieux se dostal do šarvátky s Carrickem. Oba dostávají pětiminutové tresty. Lemieuxovi se nelíbilo, že ho soupeř zalehl a po několika nadávkách z obou stran šly rukavice na led.

18:36

Ani obětavý skok Lemieuxe po puku mu nepomohl k tomu, aby ho u mantinelu v útočném pásmu vybojoval.

17:53

Ránu od modré, kterou vyslal na branku domácích Trouba, chytil Bishop do lapačky. Přerušil hru.

17:25

Bishop měl trochu problémy s tím, aby ukryl puk pod lapačku. Nakonec se mu to ale před dotírajícím Lainem podařilo.

16:50

Jets se dostali pod mírný tlak. Vyhazují tak, aby se nedopustili zakázaného uvolnění.

16:08

Postavení mimo hru domácího týmu.

15:24

Connor si sjel k mantinelu a pokusil se nahodit na branku Bishopa s úmyslem na odražený puk pro dorážku. Ale minul.

14:50

Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka.

14:37

Nahození domácích se nepodařilo protečovat. Zakázané uvolnění.

13:51

Klingbergova jedovatá rána od mantinelu sestřelila Hellebuyckovi jeho masku. Rozhodčí přerušil hru.

12:47

Morrow od modré čáry napálil Bishopovu tyč.

12:19

Hellebuyck vyrazil střelu Benna před sebe do vzduchu, dorážka jednoho z hráčů soupeře mu zapadla do výstroje. Brankář Jets nevěděl, kde má puk, ale k jeho štěstí to nevěděl ani rozhodčí, který nakonec přerušil hru.

11:42

Bishop drží puk po střele od modré čáry ve své výstroji a přerušuje hru. Komerční přestávka.

11:15

Hosté se vrátili za svou branku a vyčkávají s rozehrávkou.

10:52

Dělovku od modré se podařilo Hellebuyckovi vytěsnit na zadní mantinel. Winnipeg se následně zmocnil puku a dostal ho do středního pásma.

10:35

Dallas drží postavení v útočném pásmu. Puk si ale vesměs posílá podél mantinelu.

09:52

Šikovná přihrávka zpoza hostující branky našla Spezzu mezi kruhy. Ten ale nevystřelil.

09:01

Puk je ve středním pásmo. Hráči obou týmů o něj zápolí u mantinelu.

07:53

07:53 Brett RITCHIE - 1:0

07:53

Ale pokračující přesilovkové akci domácích už ne. Tentokrát Klingbergovu střelu od modré protečoval BRETT RITCHIE a puk propadl Hellebuyckovi za záda. Asistence: John Klingberg, Tyler Seguin.

07:40

Dallas zkoušel rychlou kombinaci s finální přihrávkou do pravého kruhu. Hellebuyck odolal.

07:21

Hellebuyck zachytil tečovanou střelu Klingberga od modré. Měl štěstí, že proti teči Benna byl dobře postaven a puk mu nepropadl mezi betony.

06:54

Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min., hákování).

06:45

Bude se vylučovat na straně Winnipegu. Domácí mají výhodu.

05:57

Přihrávka pomalu mířila k modré čáře, odkud vypálil Trouba. Své nohy do směru kotouče nastavil Radulov. Puk následně končí ve středním pásmu a mimo kluziště.

05:25

Domácí se osvobodili a mohou prostřídat.

05:07

05:04

Bisthop vyrazil střelu zpoza levého kruhu.

04:30

Hosté kombinují po obvodu útočného pásma.

04:01

Stars opět vyhazují. Zatím soupeři nic nedovolili ve svém pásmu.

03:26

Až teď ho poslali až za branku Winnipegu.

03:16

Domácím se nepodařilo vyhodit puk.

03:07

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Spezza – 2 min., držení).

02:34

Hellebuyck bez problémů srazil nahození ze středního pásma do rohu svého pásma.

01:57

Postavení mimo hru domácích.

01:44

Cogliano srazil puk do ochranné sítě. Další vhazování před Bishopem.

01:31

První střelu vyslal hostující Little na Bishopa z levého kruhu, kam se vřítil ze středního pásma. Domácí brankář puk zastavuje.

00:40

Oba celky se pustily do utkání se spoustou elánu a prohání se ze strany na stranu.

00:01

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Fedun, C. Carrick – Radulov, Seguin, Janmark – Comeau, Faksa, Ja. Benn – Spezza, Dickinson, Cogliano – B. Ritchie, Hintz, Gurjanov.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey, T. Myers, D. Kulikov, Morrow, Niku – Wheeler, Scheifele, Connor – Roslovic, Little, Laine – B. Tanev, Lowry, Perreault – Appleton, Copp, Lemieux..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba celký se už utkaly dvakrát v této sezoně. V říjnu vyhrál 5:1 doma Dallas, v lednu stejným výsledek doma vládl Winnipeg.
Dallas se bude moci v utkání opírat o domácí kluziště, na kterém má pozitivní bilanci. Jenže forma týmu rozhodně není ideální, naopak Winnipeg i na kluzištích soupeře sbírá jedno vítězství za druhým.
Dallas čeká na domácím ledě těžký souboj s rozjetým Winnipegem, který vyhrál čtyři utkání v řadě. Pro Dallas, jenž naopak prohrál čtyřikrát v řadě, to bude pořádně tuhý oříšek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:2

Branky a nahrávky: 8. B. Ritchie (J. Klingberg, Seguin), 21. Comeau (Lindell, Ja. Benn), 34. Faksa (R. Polák, Lindell), 59. Seguin (J. Klingberg, Radulov) – 44. Lemieux (Appleton), 44. Connor (Wheeler)

Rozhodčí: McIsaac, Morton – Tobias, Cormier

03:07 DAL 2 Spezza, držení
06:54 WPG 2 Trouba, hákování
07:53 DAL 1:0 B. Ritchie (J. Klingberg, Seguin)
18:46 DAL 5 C. Carrick, bitka