3:1

konec (2:1)

17.01.2019, 20:30 • RDE Stadium • Osmifinále • Matěj Vítek

Tipsport: 2.05 3.38 3.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je rozhodnuto. Fotbalisté Espanyolu Barcelona zvládli odvetu osmifinále španělského poháru na jedničku a po zásluze vyhrávají 3:1 a postupují tak mezi osm nejlepších týmů. To nejdůležitější jsme sice viděli už v prvním poločase, ale právě gól Iglesiase v 74. minutě na 3:1 definitivně rozhodl. (22:22:27)

90+5

90+5

Domácí to nyní již zvládnou v pohodě a v závěru soupeře už ani nepustí k balonu.

90+3

90+3. Iglesias v dobré pozici

90+3

Iglesias mohl nyní dokonat hattrick, jeho ránu z pravé strany ale bravurně vyrazil hostující gólman!

90+2

Žlutou kartu dostává Javi Fuego (Villarreal CF).

90+1

Nastavovat se bude pět minut!

90

Rozeběhla se nám poslední minuta dnešního zápasu. Uvidíme, kolik hlavní rozhodčí ještě nastaví.

89

Pokus o rychlý protiútok domácího celku skončil nyní ofsajdem. Hrát budou hosté.

87

Domácí se snaží v závěru držet balon. To se jim ale zatím moc nedaří. Jenže hosté nemají dostatečnou morální sílu na to, aby dali gól na 3:2.

85

Marc Roca to zkusil z hranice vápna, míč poslal asi metr vedle levé tyče Andrése Fernándeze.

84

Konec dnešního zápasu se rychle blíží. Prodloužení neuvidíme a zatím se zdá, že se z postupu budou radovat domácí.

83

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Iván Martín.

82

Javi Fuego se sám odplazil za postranní čáru a po ošetření se vrací na trávník.

81

Hosté nyní obléhají vápno soupeře a nevadí jim, že pouze v deseti. Ve vápně Espanyolu totiž zůstal ležet Javi Fuego a nevypadá to, že by mohl pokračovat ve hře.

79

Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází David López, přichází Lluis López.

77

Hráči Villarrealu kopali rohový kop, po centru do vápna ale míč mezi tři tyče nasměrovat nedokázal.

76

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Santiago Cáseres, přichází Manu Trigueros.

75

Hosté teď už nemají na co čekat. Pokud chtějí postoupit, musí dát dva góly a žádný nesmí inkasovat.

74

74. Borja IGLESIAS - 3:1

74

Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují potřeti v zápase a je jasné, že dnes prodloužení neuvidíme. Na zadní tyči si počkal BORJA IGLESIAS, který teď velmi pohodlně usměrnil balon za záda Fernándeze.

72

Za obranu si zkoušel nyní naběhnout Moreno, byl ale v ofsajdu.

71

Do konce zápasu chybí nějakých dvacet minut plus nastavení. Stále se hraje oproti prvnímu poločasu opatrně.

69

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Gerard Moreno.

67

Hra je trochu rozháraná, přesto stále zajímavá. Pokud by hosté dali gól na 2:2, znamenalo by to případné prodloužení.

65

Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Oscar Melendo.

64

Sledujeme nyní boj o každý metr hřiště. Závěr zápasu bude ještě rozhodně zajímavý.

62

Hosté se díky sérii standardních situací dostali na delší čas k vápnu soupeře. Domácí se ale zatím dobře brání.

61

Hosté nakonec kopali rohy dva, ani po jednom z nich ale již bránu soupeře neohrozili.

60

60. Layún poslal přímý kop do břevna!

60

Přímý kop hostů se po střele Miguela Layúna otřel o břevno domácí brány! Hosté byli jen malý kousek od gólu na 2:2. Rozhodčí ukazuje na roh, protože balon lehounce tečovala zeď.

59

Kousek za vápnem byl faulovaný Alfonso Pedraza a bude z toho velmi nebezpečný přímý kop pro hosty.

58

Za faul na polovině hřiště uviděl žlutou kartu Dídac Vilà.

57

Druhý poločas je od svého úvodu hodně opatrný. Nikdo se nikam moc nežene.

55

Po centru do vápna jsme se ale dalšího zakončení nedočkali.

54

Domácí se přeci jen natlačili k soupeřově bráně a bude tady rohový kop.

52

Domácí hrají nyní trochu lopotně. Inkasovaný gól v závěru poločasu jim očividně úplně nepřišel k duhu.

50

Po srážce dvou hráčů ve středu pole byla hra opět přerušena. Nyní se ale již opět pokračuje ve hře.

48

Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Adria Giner Pedrosa, přichází Dídac Vilà.

47

Problémy má nyní Adria Giner Pedrosa, který se drží za nohu a sedí na trávníku. Musí být ošetřovaný.

46

Hosté se pokusili svého soupeře překvapit. Do vápna vnikl Pedraza a jeho ránu s lehkými problémy pokryl domácí gólman Roberto.

46

Hráči jsou na trávníku, zápas může pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 21:30.
Přestože byl úvod zápasu celkem nudný, sledovali jsma rozhodně výživnou závěrečnou desetiminutovku. Domácí fotbalisté se díky dvěma penaltám dostali do vedení 2:0, avšak hosté se nevzdali a ve 42. minutě srovnali na 2:1. Pokud by zápas skončil 2:2, následovalo by prodloužení, protože právě tímto výsledkem skončil první zápas na hřišti Villarrealu.

45

45

Již se hraje poslední minuta prvního poločasu, uvidíme, zda se bude něco nastavovat.

44

První poločas spěje do finále. U balonu jsou hosté, kterým samozřejmě narostla křídla.

42

42. Samuel CHUKWEZE - 2:1

42

Villarreal právě vstřelil branku!
Ale nyní pozor! Na hranici velkého vápna se k míči dostal SAMUEL CHUKWEZE a jeho parádní technická rána zapadla přesně k tyči!

41

Sledujeme boj ve středu pole, domácím zatím drží v pohodě dvoubrankový náskok.

40

Žlutou kartu dostává Miguel Layún (Villarreal CF).

39

Hosté se sice snaží přidat na tempu, avšak nedaří se jim.

37

37. Borja IGLESIAS - 2:0

37

BORJA IGLESIAS kopl penaltu do podobných míst jako Piatti. Gólman Andrés Fernández si tentokrát na balon významně sáhl, míč vyrazil ale jen do sítě.

37

37. Penaltový zákrok číslo dvě

37

Miguel Layún nesmyslně u brankové čáry fauloval Javiho Puada a je pískáno.

36

Další penalta pro domácí!

34

Ještě před penaltou dostal žlutou kartu za řeči hostující Bacca.

34

34. Pablo PIATTI - 1:0

34

Autorem branky z penalty je PABLO PIATTI, který poslal penaltu ze svého pohledu k levé tyči. Hostující gólman skočil na druhou stranu.

33

Hosté diskutují s rozhodčím a oddalují tak zahrávání pokutového kopu.

32

32. Faul na Borju Iglesiase

32

Pepe Castaño postal ve vápně k zemi Borju Iglesiase a je pískaný pokutový kop!

32

Penalta pro domácí!

30

Centr do vápna posílal z pravé strany Piatti, hosté ale bez větších problémů balon odvrátili.

29

Žlutou kartu dostává Santiago Cáseres (Villarreal CF), který poslal skluzem k zemi Álexe Lópeze.

28

Hosté po získání balonu dlouze kombinují a rozhodně se nikam neženou.

26

Aktivní Borja Iglesias si naběhl do vápna na vysoký centr. Balon si dobře zpracoval, avšak v záklonu zamířil vysoko nad bránu.

25

Až nyní se hráči žluté ponorky dostali k vápnu soupeře, jenže Pedrazova střela šla mimo.

24

Hosté se stále nemohou dostat do tempa. Sledujeme značnou územní převahu domácích.

22

Na konci potlesku se z otočky dostal ke střele Iglesias, jeho rána ale nebezpečná nebyla.

21

Jak je již zvykem, v průběhu 22. minuty celý domácí stadion vydržel tleskat na počet památky své legendy, kapitána, Daniela Jarqueho, který zemřel v roce 2009 ve věku pouhých šestadvaceti let.

20

Hráči Espanyolu mají balon stále ve své moci, hosté se nadále jen brání.

20

Do vápna se pokoušel centrovat Piatti, gólman Andrés Fernández jeho pas v pohodě vyrazil.

19

Po faulu Cáserese tady bude přímý kop pro domácí. Je to zajímavá pozice na pravé straně. Určitě na centr do vápna.

18

Hosté se zatím jen velmi těžko dostávají na polovinu soupeře. Sledujeme opticky nezáživnou podívanou.

16

Domácí v úvodní čtvrt hodině hodně drželi balon, jenže k přímé střele se dostali jen dvakrát a ani jeden z těchto pokusů nebyl nebezpečný.

14

Na první opravdu velkou šanci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.

12

Zatím se nehraje v žádném velkém tempu. Hosté by potřebovali dát dnes určitě gól, zatím se ale jen brání.

10

Domácí měli nyní kopat rohový kop, po centru do vápna se ale k ohrožení brány soupeře nedostali.

8

Hosté se dostali k zahrávání přímého kopu. Po centru do vápna se na zadní tyči dostal k hlavičce Layún, míč ale poslal mimo.

7

Ke střele z hranice vápna se po narážečce s Borjou Iglesiasem dostal Javi Puado, gólman Andrés Fernández byl opět pozorný.

7

Pokus o útočný výpad domácích teď skončil ofsajdem.

6

Každopádně více na balonu jsou hráči Espanyolu. Hosté se zatím jen brání.

4

Pro fanoušky domácího celku nebyla očividně dnešní odveta úplně atraktivní. Na stadionu je hodně volných míst a atmosféra je poklidná.

2

První střelecký pokus zaznamenal domácí Iglesias. Jeho pokus o střelu byl ale slabý a gólman Andrés Fernández v pohodě zasáhl.

1

Espanyol Barcelona: Roberto – Javi López, David López, Naldo, Pedrosa – Darder, Álex López, Roca – Puado, Iglesias, Piatti.
Náhradníci: Diego López – V. Sánchez, Baptistão, Vilà, Melendo, Campuzano, López.

Villarreal CF: Andrés Fernández – Llambrich, Castaño, Bonera, Layún – Chukweze, Fuego, Cáseres, Pedraza – Raba, Bacca.
Náhradníci: Barbosa – Álvaro González, G. Moreno, Fornals, Trigueros, Quintilla, Martín.

Rozhodčí: González – García, Rodríguez.
Espanyol Barcelona sahal dlouhé minuty na hřišti Villarrealu po senzační výhře o dva góly. Po čtvrt hodině hry totiž poslal hosty do vedení Darder a gól na 0:2 pak přidal v 71. minutě López. Jenže domácí v samotném závěru zabrali a dvěma góly srovnali na 2:2. Nejprve se v 85. minutě trefil Ekambi a poté v 90. minutě Bacca.
Hezký čtvrteční večer všem fanouškům španělského fotbalu. V rámci této online reportáže budeme sledovat odvetné utkání utkání osmifinále poháru Copa del Rey mezi domácím Espanyolem Barcelona a hostujícím Villarrealem. První souboj dvou prvoligových týmů skončil remízou 2:2, a tak se máme rozhodně na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.