Mistrovství Asie

Japonsko – Uzbekistán

2:1

konec (1:1)

17.01.2019, 14:30 • Sheikh Khalifa International Stadium, Al Ajn (UAE) • Skupina F • Tadeáš Podolka

Tipsport: 1.64 3.69 5.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji za sledování, u fotbalových přenosů na počtenou! (16:26:28)
Je za námi rozhodující utkání ve skupině F, ve kterém nakonec zvítězili favorité z Japonska. Nejdříve se ujmuli vedení Uzbekové, když se prosadila jejich největší hvězda Šomurodov. Japonci zvládli hned za tři minuty odpovědět, ve druhém poločase strhl vedení na "domácí" stranu Šiotani. Japonsko bude první ve skupině F, vyhne se tak ve vyřazovací části Austrálii, proti které si zahrají Uzbekové.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:10.

90+4

90+3

Střídání v týmu Japonsko: Kitagawu nahradí Tomijasu.

90+3

Běží poslední minuta zápasu, kterou Japonci využijí ke střídání.

90+2

Všichni Uzbekové se drží vepředu, není na co čekat.

90+1

Turgunbajev mohl srovnat, v inkriminovaném okamžiku mu míč propadl mezi nohama.

90+1

Tři minuty nastaví hlavní rozhodčí Mohamed.

90

90 minut fotbalového umění je za námi, co se stane v posledních minutách? Remíza by byla spravedlivým výsledkem.

89

Uzbecký brankář se rohu nezúčastnil, míč končí v zámezí, kde jej rozehrají v klidu Japonci.

89

Rohový kop vybojovali Uzbekové, přijde na roh i brankář Nestěrov?

88

Tlak Uzbeků stále narůstá, ustojí jej japonská obrana v posledních minutách?

87

Bílí fotbalisté pokračují v náporu, Japonci se v posledních minutách jen brání.

86

86. Šance Uzbekistánu

86

Schmidt se právě vyznamenal, chytil takřka neuvěřitelnou ránu! Jako kočka vyškrábl míč, který mířil do levého horního rohu!

85

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Muto, místo něj přichází Endo.

84

Bílí zatlačili modré na jejich polovinu, na zemi leží po tvrdém zákroku Muto. Snad to není nic vážného.

83

Rohový kop opět bez nějakého ohrožení branky, Uzbekové se drží na míči.

83

A další roh pro bílé fotbalisty.

82

82. Šance Japonska

82

To byla gólovka, kterou "zazdil" Kitagawa! Dostal skvělou přihrávku do vápna, po které se ocitl sám před Nestěrovem, avšak přestřelil branku.

82

Rohový kop pro Uzbeky, velká šance na vyrovnání stavu.

81

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Inui, místo něj přichází Haraguči.

80

Deset minut plus nastavení do konce zápasu. Zvládnou Uzbekové vyrovnat, či Japonci udržet vedení?

79

Uzbekové se pokouší vyrovnat, japonská obrana zatím odolává.

78

Rohový kop se Japoncům nevydařil, navíc se vydali do protiútoku Uzbekové. Hraje se nahoru dolů. V takovýchto pasážích většinou přichází branky.

77

Pro změnu se penalty dožadoval Muroja,opakované záběry však ukázali čistý zákrok uzbeckého obránce.

76

Poslední střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Musajev, přichází Rašidov.

75

Sajfijev ochutnal svou medicínu, když jej podobně stáhl k zemi jeden z protihráčů.

74

Uzbekové zkusili dlouhý nákop, který zastavila prakticky ihned japonská obrana.

73

Hned tři hráči Japonska byli volní před Nestěrovem, ani jeden z nich míč nezasáhl ideálně. Odkop od branky.

73

Navíc Japonci mají zajímavou příležitost ke skórování, přímý kop.

72

72. Žlutá karta

72

Žlutou kartu obdržel Krimets (Uzbekistán), když zezadu stáhl Muta.

72

Ito zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti, přízemní rána šla daleko vedle branky.

71

Míč je v držení japonských samurajů, ti jej jen tak nepustí.

70

Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Šomurodov, přichází Bikmajev.

69

69. Žlutá karta

69

Žlutou kartu obdržel Sajfijev (Uzbekistán).

68

Nic nebezpečného, bílí fotbalisté mohou pokračovat v útočení.

68

A rohový kop dostnaou i Uzbekové, ujme se jej nový hráč na hřišti Turgunbajev.

67

Makino se dožadoval penalty poté, co byl přistrčen uvnitř šestnáctky. Sudí Mohamed zůstává klidný.

66

Japonci získávají rohový kop, zvládnou přidat další branku?

65

Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Chamdamov, nahradí jej Turgunbajev.

65

Šomurodov se dostal k hlavičce, ale mezi dvěma obránci Japonska se neprosadil.

64

Uzbekové dlouhým centrem přenesli hru na pravou stranu hřiště, Japonci jen nenapadají.

63

63 minut za námi a ještě jsme neviděli střídání, nicméně to vypadá na brzkou výměnu ze strany Uzbekistánu.

62

Uzbecká obrana je rozsypaná jako pytlík s čajem, Japonci teď jako samurajové do něj řežou svým ostřím.

61

Modří nepolevují v dobrém tempu, teď jim scházela přesnost ve finální fázi.

61

Pokud Japonci ubrání toto vedení, tak vyhrají skupinu F, což se předpokládalo před začátkem turnaje.

60

Uzbekové míří ihned do protiakce, ale ta končí jen u brankáře Schmidta.

58

58. ŠIOTANI - 2:1

58

Japonsko právě vstřelilo branku!
Obrat je dokonán, a jakým způsobem! To byla fotbalová nádhera! TSUKASA ŠIOTANI za hranicí vápna trefil přesně levý horní roh Nestěrovovy branky!

57

Šomurodov nedovoleně zastavil Makina, Japonci z následného útoku získávají rohový kop.

56

56. Šance Japonska

56

Ale při útočení nechávají volné prostory pro rychlé Japonce, kteří hrozí technickými střelami. Muto, střelec první branky, zakroutil balon jen o kousek nad uzbeckou brankou!

55

Velice sympaticky hrají Uzbekové, nejsou zalezlí na své polovině, ba naopak, se snaží o vstřelení vedoucí branky.

54

Hra se více otevřela, jeden útok vystřídal druhý. Ten japonský byl více nebezpečný, znovu musel Nestěrov zasahovat.

53

Teď Japoncům zatrnulo, jen tak tak zvládli ubránit nabíhající Uzbeky, kteří číhali na svou příležitost uvnitř vápna.

52

To samé předvádějí i Japonci, až ztratili míč. Uzbekistán může zahrozit.

51

Uzbekové po delším časovém úseku drží míč na svých kopačkách, velká spousta přihrávek.

50

Míč zasáhl hned prvního obránce Japonska, ti mohou vyrazit do rychlého kontru.

49

Přímý kop pro Uzbeky, je z poměrně velké vzdálenosti, nato aby přímo ohrozil branku.

48

48. Žlutá karta

48

Žlutou kartu obdržel Šiotani (Japonsko), když zatáhl za nezbytnou záchrannou brzdu.

47

Japonci jsou aktivní na míči, Uzbekové se zatím brání.

46

A je tu druhý poločas rozhodujícího zápasu skupiny F! U míče jsou jako první Japonci, hned jej zavezli na útočnou polovinu.

46

Hráči jsou nastoupení na hrací ploše, druhý poločas za pár okamžiků začne.
Čekání mezi poločasy zpříjemňuje diskžokej, který hraje západní muziku.
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
Je za námi velmi zajímavý první poločas, po kterém je stav nerozhodný, 1:1. V Al Ajnu jako první šli do vedení Uzbekové, když se prosadil Šomurodov. Vzápětí však Japonci odpověděli díky Mutovi. Co přinese druhý poločas? Japonci potřebují minimálně jednu branku k ovládnutí skupiny.

45+2

45+2

Aojama zkusil vypálit za hranicí vápna, vysoko přestřelil branku hostí.

45+1

Dvě minutky nastaví hlavní arbitr Mohamed.

45

Spousta hlavičkových soubojů na půli hřiště, od kterých se míč odrazil přívětivě pro Uzbeky, ti nedokázali z toho nic vytěžit.

44

To jsou věci, to jsou věci! Japonci navíc pokračují v útočení, dokáží ještě před poločasem vstřelit druhou branku?

43

43. MUTO - 1:1

43

Vedení Uzbekům vydrželo pouhé tři minuty! Sei Muroja z levé strany nacentroval do vápna, kde číhal JOŠINORI MUTO, který hlavičkou překonal Nestěrova! 1:1!

42

To je překvapení, a Japonci najednou potřebují dvě branky, aby ve skupině zvítězili!

40

40. ŠOMURODOV - 0:1

40

Uzbekistán právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné! Uzbekové jdou do vedení! ELDOR ŠOMURODOV se dokázal protáhnout mezi dvěma obránci Japonska a poslat míč šajtlí za Scmidta. 0:1!

39

Uzbekové opět zformovali obranný val, který čeká, co dobyvatelé z Východu udělají.

38

Ito hledal průnikovou přihrávkou Kitagawu, ta měla k přesnosti opravdu daleko.

37

Japonská obrana má problémy při odkopech, spoustu míčů dokáží bílí zachytit.

36

Mutoův pokus zablokován protihráči, na druhou stranu upaloval rychlík Šomurodov, příliš zbrkle zakončil, a tak Japonce neohrozil.

35

35. Šance Japonska

35

A znovu Nestěrov drží Uzbekistán nad vodou! Kitagawa vypálil rychle z otočky a protáhl hostujícího brankáře! Roh pro Japonce.

34

Už dvanáct faulů jsme viděli v první půli, snad se hra více uklidní.

33

33. Žlutá karta

33

Žlutou kartu obdržel Muto (Japonsko), když svou kopačkou zasáhl protihráčův kotník.

32

Aktuální držení míče: Japonsko 48%, Uzbekistán 52%.

31

Japonci se snažili překvapit svého soupeře rychlou a přesnou rozehrávkou. První úlohu splnili na výbornou, tu druhou nedostatečně.

30

Fanoušci právě ztichli, kvůli právě probíhající islámské modlitbě.

29

Dobrý centr z pravé strany chytá Nestěrov, při zákroku jej zasáhl hráč Newcastlu, Muto.

29

29 minut fotbalu za námi, v Al Ajnu zapadá Slunce a Japonci se ženou dopředu.

28

Na krátko rozehraný roh, poté hned centr do vápna. Japonská obrana je na "standardky" perfektně nachystaná.

27

Rozhodčí Mohamed nekompromisně odpískal Itovu ruku, Uzbekistán vzápětí vybojoval druhý roh v zápase.

26

Na druhé straně se Nestěrovovi příliš nevyvedl odkop, ale protože míč zasáhl japonský hráč, tak zůstanou jeho spoluhráči u balonu.

25

Nepřesná přihrávka od hráče s nejsložitějším jménem na hřišti, Tuchtachujajeva, končí v zámezí. Na míč se tak dostanou Japonci od svého brankáře Schmidta.

24

Hra v těchto minutách zpomalila, Uzbekové v klidu přihrávají. Japonci je ani nenapadají.

23

Krimets začne hezky odzadu další akci bílých fotbalistů, týmy se střídají v držení míče. Není to nadvláda jednoho celku.

22

Japonci pokud dnes nezvítězí, tak skončí druzí. Uzbekistánu k prvnímu místu stačí jen remíza.

21

Další útočný faul, tentokrát od Inuiho, hráče španělské ligy.

20

Zničehonic Japonci velice nebezpečně zahrozili, na to, že trenér Morijasu nechal odpočívat opory, tak jsou zatím dopředu velmi kvalitní.

19

19. Šance Japonska

19

Fantastický Nestěrov zamezil jistému gólu! První stoprocentní šance zápasu, kterou kryje uzbecký brankář!

18

Zmatky při odkopu japonské obrany nic nebezpečného nepřinesly, bílí dále tlačí své protivníky.

17

Zatím Uzbekové vedou na střely 2-1, a drží míč. Modří je dobře dostupují, nenechají jim příliš prostoru.

16

Na druhé straně hned zahrozili Uzbekové, konkrétně Šomurodov, dostal míč ve vápně a přestřelil branku, podobně jako před chvilkou Japonci.

15

Ito nacentroval míč do šestnáctky, kde nabíhalo jeho dalších pět spoluhráčů. Kitagawa dokonce míč zasáhl, avšak jeho pokus měl k dokonalosti daleko.

15

Přímý kop pro Japonsko, dokáží ohrozit branku hostů?

14

Uzbekové se stáhli do obranného bloku, vyrážejí jen do rychlých protiútoků při nepřesnostech Japonců.

13

Nebezpečný centr z pravého křídla hledal volného Muta, ten o kousek nedokázal trefit míč!

12

Náznak nebezpečné šance od Japonců, její provedení nebylo ideální. Odkop od Nestěrovy branky.

11

A teď se provinili i Uzbekové, míč rozehraje japonský brankář Schmidt, který se narodil ve Spojených Státech, avšak reprezentuje tuto asijskou zemi.

10

Japonci se podle očekávání ujmuli míče, který jen tak nepustí. Ale dopouštějí se útočných faulů, ty je brzdí od většího tlaku.

9

Moderní hřiště, celková kapacita přes 16 tisíc diváků, jen veliké teplo panuje v Al Ajnu, 28 stupňů Celsia.

8

Na stadionu panuje skvělá atmosféra, hlavně od japonských fanoušků, pro které, je to sport č.2, hned po baseballu.

7

První nedovolený zákrok, kterého se dopustil Muroja. Volný kop pro Uzbekistán.

6

Dalekým odkopem načne Nestěrov další akci, v úvodu vyrovnaný zápas.

5

Japoncům se otevřel prostor na levém křídle, ale bílí obránci stačili včas své protivníky doběhnout. Modří drží míč na svých kopačkách.

4

Modří fotbalisté se hnali dopředu, výsledkem je jen lehký míč, přesně pro rukavice Nestěrova.

3

Zatím jsou trochu překvapivě na míči více Uzbekové, ale z územní přesily nic nevytěžili.

3

Míč se opět ocitá v zámezí, kde je v úvodu utkání opravdu často.

2

Roh se Uzbekům vůbec nevydařil, míč odvrátil hned první obránce Japonců.

2

První rohový kop pro hosty, šance na ohrožení branky.

1

A je odstartováno! První jsou u míče "domácí" Japonci v modrých dresech, hosté si vybrali bílou kombinaci.

1

Japonsko: Schmidt – Miura, Sasako, Makino, Muroja – Aojama, Šiotani – Ito, Inui, Muto – Kitagawa

Trenér: Morijasu

Uzbekistán: Nestěrov – Tuchtachujajev, Chašimov, Sajfijev, Krimets – Alibajev, Chamdamov – Musajev, Šukurov, Sidikov – Šomurodov
Náhradníci: Kuvvatov, Jusupov – Šorachmedov, Tursunov, Ismajlov, Rašidov, Achmedov, Bikmajev, Mašaripov, Zotejev, Turgunbojev, Chamrobekov

Trenér: Cúper

Rozhodčí: Mohammed Abdulla Hassan Mohamed – Mohamed Al Hammadi, Hasan Al Mahri (všichni UAE).
Hráči ke sledování (Japonsko): Takumi Minamino (RB Salzburg), Ritsu Doan (Groningen), Maja Jošida (Southampton), Jura Osako (Brémy), Juto Nagatomo (Galatasray)

Hráči ke sledování (Uzbekistán): Odil Achmedov (Šanghaj SIPG), Eldor Šomurodov (Rostov), Jaloliddin Mašaripov (Pachtakor Taškent)
Japonsko, jeden z nejlepších týmů Asie, účastník MS 2018, si to rozdá v přímém souboji o první příčku s "trpaslíkem" z Uzbekistánu. Oba týmy mají na kontě 6 bodů a jistotu postupu, podle papírových předpokladů by mělo jít o jasnou záležitost. Byť se Japonsko dost nadřelo proti Turkmenistánu (3:2) a Omán porazilo jen díky penaltě 1:0. Hosté v posledním zápasu překonali právě Turkmenistán 4:0. Bookmakeři favorizují "domácí" Japonce, naplní se jejich předpovědi? Sledujte se mnou tento napínavý zápas AFC Asian Cupu...
Hezké čtvrteční odpoledne u mistrovství Asie! Tímto zápasem o první místo ve skupině F, vás provede Tadeáš Podolka. Zápas má na stadionu ve městě Al Ajn výkop ve 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.