17.01.2019, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 3.38 3.98 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Anders Nilsson (OTT) – odchytal 60:00 minut, 30 zákroků, úspěšnost 93,8 %
3. Mark Stone (OTT) – 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Christián Jaroš (OTT) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:16
Je dobojováno. Po oťukávací první třetině jsme nakonec viděli velmi zajímavé utkání, ve kterém padlo celkem sedm branek. O vítězství Ottawy rozhodl úvod druhé třetiny, kdy se v rozmezí sedmi minut trefili Tkachuk, Stone a Dzingel. Těsně před druhou sirénou snížil na 1:3 z pohledu Colorada Nikita Zadorov, ve 48. minutě ale opět zvýšil náskok Sens Duchene. Poté se Avs vzepřeli k drtivému tlaku, který vedl v neuznaný gól Calverta a uznaný gól MacKinnona, minutu před koncem však přidal definitivní pojistku trefou do prázdné branky Matt Duchene.

58:58

58:58 Matt DUCHENE - 5:2

58:58

Ottawa právě vstřelila branku!
Nyní už o vítězství Ottawy asi není sebemenších pochyb, minutu před koncem totiž poslal puk do odkryté branky svého bývalého zaměstnavatele MATT DUCHENE! Bez asistence.

58:51

Anders Nilsson teď velmi nejistě zasáhl po nenápadném nahození od modré, dotírající Compher ale na kotouč nakonec nedosáhl.

58:43

Střela Mikka Rantanena byla přizvednuta do ochranné sítě, načež si Jared Bednar vybral oddechový čas.

58:20

Christián Jaroš už je zpět na ledě, Varlamov ale zůstává na střídačce a tlak Colorada graduje.

57:58

Svěřenci Guye Bouchera se opět osvobodili, do konce třetí třetiny už zbývají jen dvě minuty.

57:31

Nathan MacKinnon si dojel pro puk do vlastního pásma, projel přes celé hřiště a z levé strany zakončil bekhendem, Anders Nilsson si ale poradil.

57:06

Tohle nebyl gól?! Alexander Kerfoot se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, kotouč se ale otřel o pravou tyč!

56:13

No a pozor: Christián Jaroš (OTT) poslal kotouč na tribunu, Colorado si tak zahraje další přesilovku!

56:01

56:01 Nathan MACKINNON - 4:2

56:01

Colorado právě vstřelilo branku!
Tento risk se Jaredu Bednarovi vyplatil. Na vrcholu kruhů se totiž puku ujal NATHAN MACKINNON, připravil si ho ke střele a poté propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Tyson Barrie a Mikko Rantanen.

55:20

Semjon Varlamov zůstal na střídačce, hosté to zkoušejí bez brankáře!

55:13

Zack Smith (OTT) zahákoval Johnsona a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.

54:11

Z tribun se ozývá hlasité bučení poté, co Brady Tkachuk zůstal ležet na ledě po srážce s Ianem Colem, vylučovat se ale nebude.

53:22

Napadající Pageau sice obráncům Avs rozehrávku pořádně znepříjemnil, Girard ale nakonec dokázal najít rozjetého Calverta.

52:29

Po neuznaném Calvertově gólu poněkud opadla i aktivita hostujícího týmu, momentálně se na ledě nic zajímavého neděje.

51:40

Mikkel Bødker nic nevymýšlel a jen vyhodil puk do útočného pásma, Sens už se nikam neženou a soustředí se na hlídání svého náskoku.

50:45

MacKinnon na útočné modré přenechal puk Landeskogovi, jehož ránu z první si ale jeho krajan Nilsson pohlídal.

50:04

50:04 Calvertův neuznaný gól

50:04

Matt Calvert už se radoval z gólu na 2:4, po konzultaci s videorozhodčími v Torontu ale tato branka nebyla uznána! Gól údajně neplatí proto, že svatyně Senators byla vychýlena ze své pozice.

49:33

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:33

I s Barrieho projektilem od modré si Anders Nilsson poradil, svěřenci Jareda Bednara ale i nadále drží puk v útočném pásmu.

48:47

Erik Johnson to zkusil od modré, Nilsson měl ale dobrý výhled a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

47:49

47:49 Matt DUCHENE - 4:1

47:49

Tlak Sens ale ještě pokračoval a nakonec z toho pramení jejich čtvrtý gól v utkání! Nahození Zacka Smithe od modré sice mezi tři tyče nezamířilo, od zadního mantinelu se ale puk odrazil přímo na hůl MATTA DUCHENEA, který v den svých osmadvacátých narozenin snadno doklepl kotouč do sítě. Asistence: Zack Smith.

47:04

Napadající Stone s Duchenem donutili Barberia k chybě v rozehrávce, s následnou střelou prvního jmenovaného si ale Semjon Varlamov poradil.

46:16

Bitvu o puk u levého mantinelu sice vyhráli hokejisté Colorada, pas Matta Nieta na Erika Johnsona ale vypíchl Chris Tierney.

45:29

Nietovo nahození proletělo předbrankovým prostorem bez povšimnutí, až v rohu kluziště kotouč zachytil Sheldon Dries.

44:35

Jaroš se zničehonic zjevil před Varlamovem, slovenský zadák ale nedokázal ruského gólmana překonat!

43:50

Barrieho pas na Rantanena zachytil Jean-Gabriel Pageau, hokejisté Colorada se tak ani tentokrát nedokázali usadit v útočném pásmu.

42:52

Zack Smith se vydal kupředu po pravém křídle, vracející se Erik Johnson mu ale nedovolil zakončit.

42:17

Už v plném počtu hrající Avs teď přišli o kotouč a Pageau se Smithem už zakládají další ottawský protiútok.

41:35

Carl Söderberg vyvezl puk až do útočné třetiny, načež se dokonce dostal ke střele od modré Barberio, to už je Varlamovův trest téměř u konce.

40:44

Z mezikruží to teď zkusil Mark Stone, po jeho ráně to ale tribunami jen zahučelo.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:00.
Ottawským hokejistům skvěle vyšel nástup do druhé třetiny. V rozmezí sedmi minut se trefili Tkachuk, Stone a Dzingel, a Senators tak rázem vedli 3:0. Plamínek naděje ještě v samotném závěru druhé části hostům vystřelil Zadorov, pokud ale Avs chtějí pomýšlet na body, budou muset výrazně přidat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:53

Chris Tierney se pokoušel obkroužit Varlamovovu (COL) svatyni, coloradský brankář mu v tom ale zabránil – faulem. Trest za sekání odpyká Sven Andrighetto.

38:53

38:53 Nikita ZADOROV - 3:1

38:53

Hosté v závěru druhé třetiny snižují na rozdíl dvou branek. Nathan MacKinnon nabil na vrchol kruhů napřaženému NIKITOVI ZADOROVOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.

38:23

Strážce ottawské svatyně po dalším nenápadném nahození raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

37:31

Colin Wilson to zkusil od modré, na Nilssona si ale nepřišel.

36:39

Sudí po delší době přerušili hru kvůli ofsajdu, před námi je komerční přestávka.

36:05

Coloradští hokejisté znovu uzamkli svého soka před jeho brankovištěm – a znovu z toho nepramenila žádná střela.

35:09

Carl Söderberg si proklestil cestu až do mezikruží, odkud to zkusil bekhendem, Nilsson ale včas vytasil svůj beton!

34:18

Ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát, puk se nyní neustále stěhuje ze strany na stranu.

33:25

Thomas Chabot si sjel do předbrankového prostoru na přihrávku od Duchenea, Semjon Varlamov ale reflexivně zasáhl!

32:42

Svěřenci Jareda Bednara pomalu přebírají iniciativu a prakticky neustále drží puk na svých hokejkách, Nilsson je ale téměř bez práce.

31:46

Tentokrát už domácí vyhodili kotouč tak, aby na zakázaném uvolnění neskončil, unavení Jaroš s Borowieckim tak mohou konečně vystřídat.

31:22

Sens se ocitli pod tlakem a nakonec se zmohli jen na vyhození puku na zakázané uvolnění.

30:45

Tyson Barrie si na levém kruhu nedokázal zpracovat prudký pas od Girarda, načež k němu přistoupil Christián Jaroš a získal kotouč pro domácí.

29:49

Dnes velmi aktivní Söderberg, který v minulém utkání na ledě Toronta vsítil hattrick, to opět zkoušel z ostrého úhlu, Nilsson se ale nenechal zaskočit.

29:01

29:01 Ryan DZINGEL - 3:0

29:01

Nedáš – dostaneš a už je to o dva góly! Matt Duchene šikovně přenesl hru na Chabota, který už mohl střílet, místo toho ale nesobecky přihrál do předbrankového prostoru RYANU DZINGELOVI – a ten už měl úlohu snadnou. Asistence: Thomas Chabot a Matt Duchene.

28:29

Sven Andrighetto se dostal do samostatného úniku, Chabot se ale skvěle vrátil a nenechal jej zakončit!

27:42

Mark Borowiecki obětavě padl do rány Landeskogovi, Avs ale ještě pokračují ve své útočné akci.

27:05

Anders Nilsson radši přerušil hru po nahození Rantanena, následovat bude komerční přestávka.

26:51

Chris Tierney ujel po levém křídle a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjel Pageau, kterému se ale nepodařilo usměrnit touš do sítě!

26:19

Mark Barberio už je zpět na ledě, domácí hokejisté ale ještě drží puk v útočném pásmu.

25:27

Svěřenci Jareda Bednara se už potřetí v tomto oslabení osvobodili, Sens jejich první přesilovka vůbec nevychází.

24:43

J. T. Compher se v oslabení mohl vydat do úniku, ve středním pásmu mu v tom ale zabránil uzdravený Thomas Chabot.

24:07

Barberio (COL) teď navíc vyfasoval dvě minuty za hákování, Ottawa si tak zahraje přesilovou hru.

23:13

23:13 Mark STONE - 2:0

23:13

Svěřenci Guye Bouchera se prosazují podruhé v rozmezí pouhých 67 sekund! Cody Ceci po nepřehledné situaci před Varlamovem z vrcholu kruhů nahodil kotouč směrem na branku a MARK STONE ho jemnou tečí dostal za Varlamovova záda. Asistence: Cody Ceci.

22:06

22:06 Brady TKACHUK - 1:0

22:06

Senators se dostávají do vedení! Dzingel křižným pasem z pravé strany na levou našel volného Chrise Tierneyho, který nahodil puk do předbrankového prostoru. Tam číhal BRADY TKACHUK a před zraky svého táty Keitha usměrnil kotouč do sítě! Asistence: Chris Tierney a Ryan Dzingel.

21:28

Protiakci Colorada zastavil ofsajd, následovat tak bude vhazování poblíž hostující střídačky.

20:52

Jean-Gabriel Pageau to z ostrého úhlu zkusil bekhendem, na připraveného Varlamova si ale nepřišel.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:04.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Lépe do zápasu vstoupili ottawští hokejisté, kteří ale své náznaky šancí nepřetavili v góly. Hra se navíc postupně vyrovnala a také Anders Nilsson si musel připsat pár těžkých zákroků.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55

Carl Söderberg se ve vlastním oslabení prokličkoval až do předbrankového prostoru, vracející se Mikkel Bødker jej ale nenechal zakončit.

18:57

Tkachuk s Ryanem si nerozuměli při přechodu do útočné třetiny – ofsajd.

18:28

Ian Cole (COL) o chvilku později fauloval právě Ryana a vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

18:20

Ryan Dzingel zpoza branky našel na hranici brankoviště volného Ryana, který ale na Varlamova nevyzrál!

17:34

Zack Smith byl u vyhozeného kotouče jako první, zakázané uvolnění se tak Senators nepíská.

16:40

Matt Duchene našel šikovnou přihrávkou rozjetého Lajoieho, který následně roztáhl hru pasem doprava na Rudolfse Balcerse, ten ale vzápětí o kotouč přišel.

15:48

Chabot přišel o puk za vlastní brankou, načež vznikl před Nilssonem nepřehledný závar. Kotouč se nakonec odrazil mezi kruhy k napřaženému Coleovi, který si ale na domácího gólmana nepřišel!

15:03

Slovenský zadák Jaroš už je zpět na ledové ploše, toto oslabení Senators s přehledem ubránili.

14:34

Alexander Kerfoot se pokusil tečovat Andrighettovu střelu z levého kruhu, Anders Nilsson ale dokázal včas zareagovat a ukryl puk ve své náruči.

14:05

Senators se opět osvobodili, tentokrát se o to postaral Magnus Pääjärvi. Tato početní výhoda zatím hostům nevychází.

13:42

Mark Stone vyhodil puk přes všechny čáry, až k brankáři Varlamovovi se pro něj musí vrátit Tyson Barrie.

12:56

Christián Jaroš (OTT) omylem vyhodil puk až na tribunu, Avs si tak zahrají svou první přesilovku.

12:39

Duchene nabil na vrchol pravého kruhu Bobbymu Ryanovi, jehnž ale puk netrefil podle představ a černá pryž se sotva došourala k Varlamovovi.

11:45

Po ztrátě Calverta ve vlastním pásmu se ve skvělé šanci ocitl Zack Smith, obě jeho střely ale Semjon Varlamov bravurně zneškodnil.

11:11

Girard se na útočné modré šikovnou kličkou zbavil Balcerse a poté vystřelil, jeho rána už ale příliš povedená nebyla.

10:33

Na J. T. Comphera zívala odkrytá ottawská svatyně, jeho ránu z levého kruhu ale na poslední chvíli zblokoval Ceci!

09:59

Zack Smith se bez podpory spoluhráčů daleko nedostal, krátce za modrou čarou jeho individuální akci zastavil Ian Cole.

09:04

Sven Andrighetto šikovně uvolnil Josta, který se málem dostal do úniku, spolu s ním se ale poctivě vrátil Duchene.

08:25

Anders Nilsson si nyní připsal svůj první pořádný zákrok, a to proti střele Marka Barberia od modré.

07:58

Hráči denverského klubu si zatím nevytvořili ani jednu šanci, první minuty tohoto zápasu zatím patří spíše Ottawě.

07:20

Chabotem vyhozený puk dokázal tečovat Jean-Gabriel Pageau, zakázané uvolnění se tak nepíská a obránci Avalanche musejí hrát.

06:31

K nebezpečné dorážce v předbrankovém prostoru se teď dostal Rudolfs Balcers, lotyšskému mladíkovi v dresu Ottawy ale střela nesedla podle představ!

05:24

Mark Stone nabil na modrou Lajoiemu, jehož projektil ale Varlamov navzdory zakrytému výhledu bez potíží vyrazil.

04:39

Elitní formace Colorada se ani tentokrát v útočném pásmu neudržela, Jean-Gabriel Pageau a Cody Ceci Landeskoga s MacKinnonem pokryli.

03:45

Tyson Barrie ze středního pásma nahodil puk na Anderse Nilssona, který pro jistotu přerušil hru.

03:02

Magnus Pääjärvi se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce Smithovy střely, Varlamov ale kotouč za svá záda nenechal projít!

02:18

Matt Calvert omylem poslal kotouč na vlastní střídačku, následovat bude další buly v útočném pásmu Ottawy.

01:42

Nepovedená rozehrávka Avs skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Semjona Varlamova.

00:48

Mikko Rantanen zavezl puk do útočné třetiny, okamžitě k němu ale přistoupil Zack Smith a vyhodil černou pryž do bezpečí.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ottawa Senators: A. Nilsson (M. Högberg) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš, Wolanin – B. Tkachuk, Tierney, Mark Stone – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Balcers, Bødker, Z. Smith – Pageau, Pääjärvi.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, C. Wilson.

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Driscoll, Pancich.
COLORADO AVALANCHE

Avalanche si v posledních dnech a týdnech procházejí krizovým obdobím, stále se ale pohybují kolem třetího místa v Centrální divizi. V minulém utkání po dlouhé sérii porážek svěřenci Jareda Bednara zabrali a přestříleli silné Toronto 6:3, dnes v noci je čeká soupeř z opačného pólu tabulky Východní konference.