1:2 2:6, 6:4, 2:6

15.01.2019, 09:12 • Court 8 • 1. kolo • Miroslav Kováčik sk

Tipsport: 1.49 2.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:6

Je dobojované! Slovenská tenistka Dominika Cibulková posiela z bekhendovej strany loptičku do autu, a tak na úvodnom grandslame sezóny končí rovnako ako vlani už v úvodnom kole.

2:5

Šuaj Čang posiela loptičku do protipohybu súperky a získava svoj piaty gem v rozhodujúcom sete. Po krátkej prestávke a následnej výmene strán pôjde na udržanie v zápase servovať Dominika Cibulková.

2:4

Slovenská tenistka zahasila črtajúce sa problémy a znižuje náskok súperky na rozdiel dvoch gemov. Sama však dobre vie, že v ďalších dvoch prípadoch jej musí aspoň raz prelomiť podanie.

1:4

Dva priame body za sebou znamenajú, že Šuaj Čang potvrdzuje brejk z predošlého gemu a je blízko k postupu do druhého kola. Nič však ešte nie je stratené a každý vie, že Dominika Cibulková je bojovníčka.

1:3

Dominika Cibulková absolútne nezvládla gem pri svojom podaní. Spravila štyri nevynútené chyby, a tak nemohla pomýšľať na dobrý výsledok. V rozhodujúcom sete je znovu o brejk dole.

1:2

Dominika Cibulková si berie stratené podanie späť. V treťom geme je pomohli nielen dve dvojchyby súperky, ale takisto aj záverečný úder, po ktorom skončila loptička v aute.

0:2

Skutočne vydarený gem zo strany čínskej tenistky. Tá čistou hrou získava podanie favorizovanej súperky. V poslednej výmene predviedla výborný return, na ktorý naša hráča reagovala úderom do autu.

0:1

Šuaj Čang sa tešila z esa, ale jastrabie oko ukázalo tesný aut. Číňanke to ale vadiť nemusí, pretože následne zaznamenala priamy bod a ujíma sa vedenia v rozhodujúcom sete.

6:4

Dominika Cibulková získava druhý set na svoju stranu. Jej výkon sa podstatne zlepšil, pribudlo víťazných úderov a takisto aj úroveň hry súperky išla nižšie. Po krátkej pauze budeme sledovať rozhodujúci set.

5:4

Dominika Cibulková získava podanie súperky a po výmene strán bude podávať na víťazstvo v druhom sete. Jej výkon má stúpajúcu tendenciu, zatiaľ čo hra Šuaj Čang pomaličky klesá.

4:4

Dominika Cibulková už ďalšiu dramatizáciu gemu nepripustila. Pomohla si dobrým podaním, ktoré dopadlo presne na čiaru. Eso to síce nebolo, no myslím, že aj priamy bod ju veľmi potešil.

3:4

Slovenská tenistka posiela loptičku len do siete. V druhom sete tak stále hráme bez brejku a ak sa dobre pamätám tak aj bez brejkbalu. Dúfajme, že tomu tak zostane aj po ďalšom geme.

3:3

Dominika Cibulková zlepšuje svoju hru a takisto Šuaj Čang viac chybuje. Aj vďaka tomu máme v druhom sete vyrovnaný stav a pred sebou veľmi dôležitý siedmy gem pri podaní Číňanky.

2:3

Výborne, skutočne parádne to zahrala čínska tenistka. Športovo musíme priznať, že po skoro hodine hry je lepšou hráčkou, na servise ešte nemala ani jeden problém a smeruje za postupom do druhého kola.

2:2

Dominika Cibulková vyrovnáva skóre druhého setu. Pomohla jej znovu Šuaj Čang, ktorá akoby chcela súperku dobehnúť v počte nevynútených chýb. Na konte ich má už pätnásť.

1:2

Dominika Cibulková zakončuje výmenu svojou chybou, a tak stráca celý gem. Po krátkej prestávke a výmene strán pôjde podávať s tesným mankom. Stratu podania by si rozhodne nemala dovoliť.

1:1

Je to tak. Dominika Cibulková vyrovnáva skóre vďaka priamemu bodu z podania. Šuaj Čang tento gem príliš dobre nezvládla a ťažila prakticky len z dvojchýb zverenky Mateja Liptáka.

0:1

Povzbudenie prichádza aj z druhej strany. Šuaj Čang sa podarilo ukončiť prvú hru vďaka veľmi dobrému servisu na t-čko. Dostáva sa tak do vedenia, s čím bude chcieť niečo spraviť podávajúca Cibulková.

2:6

Šuaj Čang získava prvý set na svoju stranu – stačila jej na to polhodina hry. Na víťazné údery dominovala pomerom 10:2 a takisto zahrala menej nevynútených chýb. Pri poslednej výmene poslala Slovenka loptičku len do siete.

2:5

Šuaj Čang zahrala víťazný úder z bekhendovej strany a je blízko k zisku celého setu. Stačí jej na to získať už len jeden gem. Po prestávke a výmene strán pôjde podávať slovenská hráčka.

2:4

Dominika Cibulková sa drží v hre o prvý set. Druhýkrát v zápase si udržala podanie a znižuje svoje manko na rozdiel dvoch gemov. Uvidíme, či sa jej podarí niečo vymyslieť aj pri podaní súperky.

1:4

Dominika Cibulková sa konečne dostala vo výmene do prevahy. Mala súperku doslova na lopate, ale jej záverečný forhendový úder sa do kurtu nevošiel. Po prestávke pôjde podávať s mankom troch gemov.

1:3

Šuaj Čang posiela loptičku do siete, a tak sa štvrtá hra úvodného setu končí v prospech našej tenistky. Stále však prehráva 1:3 a bude potrebovať získať aspoň jedno podanie čínskej súperky.

0:3

Šuaj Čang skutočne veľmi dobre vstúpila do zápasu a po desiatich minútach vedie 3:0. Doposiaľ posledný gem si ukončila sama, keď si súperku pripravila a zahrala víťazný úder z forhendu.

0:2

Dominika Cibulková nemá najlepší vstup do zápasu a prichádza o svoje podanie. Na konci druhého gemu poslala loptičku len do siete. Ešte pred prestávkou bude podávať Šuaj Čang.

0:1

Dominika Cibulková mala šancu po druhom servise súperky. Poriadne sa oprela do returnu, ale ten sa do kurtu nevošiel. Do vedenia sa dostáva Šuaj Čang, ale po výmene strán bude podávať Slovenka.