Tenis

WTA Sydney (tvrdý povrch)

Petra Kvitová (5) – Su-wej Sie

2:0 7:6 (2), 6:2

09.01.2019, 12:32 • Kurt č. 1, Sydney (AUS) • Osmifinále • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.37 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:2

Petra Kvitová si v Sydney zahraje čtvrtfinále! Po servisu k boční lajně přidala česká hráčka také bekhend po lajně a Sie už neměla nárok míček dostihnout.

5:2

Su-wej Sie se ještě drží v zápase. Sie skvěle zkrátila hru po nedůrazném returnu za síť a Kvitová už nedokázala míček doběhnout.

5:1

I druhý brejk je potvrzen! Kvitová diktovala hru od základní lajny, rozpohybovala soupeřku a nakonec zakončila výměnu forhendem.

4:1

Petra Kvitová bere Sie servis. Dalším nekompromisním returnem po lajně zakončila Češka již pátou hru ve druhém setu.

3:1

Skvěle. Po prvním podání si to namířila Kvitová k síti. Tam sice neuspěla, ale od základní čáry přehrála Sie forhend daleko do zámezí.

2:1

Su-wej Sie si nakonec servis drží. Na závěr gemu se vydala Tchajwanka k síti a povedeným forhendem donutila Kvitovou k chybě.

2:0

Brejk je potvrzen. Kvitová vytáhla na závěr druhého gemu eso do středu kurtu.

1:0

Brejk hned na úvod druhé sady pro českou tenistku. Nyní Kvitová vymetla returnem roh dvorce.

7:6

Čárová rozhodčí sice zahlásila aut z prvního podání, ale umpitová její výrok opravila a první sada tak končí esem.

6:6

O prvním setu rozhodne tiebreak. Kvitová sice umístila return do kurtu, ale poté už nestačila přeběhnout k úderu k opačné straně.

6:5

Kvitová se vrací v prvním setu do vedení. Na závěr jedenácté hry vytahuje česká tenistka čtvrté eso v zápase.

5:5

Teď už je ale v prvním setu srovnáno. Kvitová se snažila umísťovat údery k postranním lajnám, ale bekhendem po čáře trefila pouze síť.

5:4

Petra Kvitová nedokázala doservírovat první sadu do vítězného konce. Na závěr gemu totiž podlehla přesné hře své soupeřky za koncovou čárou.

5:3

První podání odmrštila páska do autu. Su-wej Sie se ale prosazuje i po druhém servisu, return Kvitové se do kurtu nevešel.

5:2

Petra Kvitová si i tentokrát drží svůj gem na servisu. Kvitová se přesouvala k síti po krátkém returnu soupeřky a úderem po lajně donutila Sie k chybě do pásky.

4:2

Su-wej Sie získává šestý gem prvního setu. Kvitová se přibližovala k síti, ale přípravný forhend poslala nepřesně vedle boční lajny.

4:1

Petra Kvitová opět odskakuje do vedení o tři gemy. Na závěr hry vytáhla již třetí eso v dnešním utkání.

3:1

Su-wej Sie snižuje ztrátu v prvním setu. První podání returnovala česká tenistka jen do deblového území.

3:0

Brejk je potvrzen čistou hrou. Petra Kvitová zakončuje třetí gem prvního setu esem do středu kurtu.

2:0

Skvělý vstup do zápasu. Kvitová vymetla prudkým returnem roh kurtu a Su-wej Sie se za míčkem už jen ohlédla.

1:0

Petra Kvitová nakonec získává první gem zápasu. Po třetím přímém bodu otočila česká reprezentantka úvodní hru na své konto.