Španělský pohár

Girona FC – Atlético Madrid

1:1

konec (1:1)

09.01.2019, 19:30 • Estadi Municipal de Montilivi (Girona) • Osmifinále • Matěj Vítek

Tipsport: 5.69 3.43 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec zápasu osmifinále španělského poháru Copa del Rey mezi domácí Gironou a hostujícím Atléticem Madrid. Sledovali jsme celkem slušné utkání, ve kterém měli více šancí hosté. Ti se také dostali hned v úvodu do vedení, avšak domácí dokázali ještě do poločasu srovnat. Po změně stran to pak byli hlavně hráči Atlética, kteří tlačili na pilu. Branku ale již nevstřelili, a tak tu máme před odvetou nerozhodný stav 1:1. Druhý vzájemný souboj se odehraje příští středu, tj. 16. ledna, s výkopem opět v 19:30. (21:25:08)

90+3

90+2

Domácí měli možnost kopat přímý kop, s centrem do pokutového území si ale hosté bez problémů poradili.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty.

90+1

Thomas Lemar posílal do vápna centr z pravé strany, jenže nikdo ze spoluhráčů se k míči nedostal a ten doputoval do rukavic Gorky Iraizoze.

90

Muniesa hned po návratu na hřiště fauloval. Bude z toho standardka pro hosty.

90

Brankář Iraizoz již rozehrál, Muniesa se brzy vrátí na trávník.

89

Zatím se nehraje, Marc Muniesa je nadále ošetřovaný.

88

Po střetu ve vlastním vápně dostal kopačkou do hlavy domácí obránce Marc Muniesa a s krvavým šrámem musí být nyní ošetřovaný.

87

Z pravé strany centroval do vápna Koke, domácí defenziva balon odvrátila.

86

Ángel Correa se snažil prokličkovat až do vápna soupeře, nakonec vybojoval alespoň rohový kop.

85

Rodící se šanci hostujícího celku zastavil last minute skluzem ve vlastním vápně Marc Muniesa!

84

Centr z pravé strany zblokoval do zámezí José Giménez. Následuje rohový kop.

83

Teď jsou to domácí, kteří se nastěhovali na polovinu soupeře. Dostanou se ještě do šance?

81

Tempo hry se začíná v závěru pomalu zvyšovat. Uvidíme, zda si některý z týmů vytvoří ještě nějakou dobrou šanci.

80

Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Seydou Doumbia, přichází Álex Granell.

79

Gorka Iraizoz nyní vyběhl daleko mimo vápno, aby odehrál balon. Ten se dostal k Thomasu Parteyovi, který se pokoušel okamžitě technicky poslat balon do brány. Vysoký oblouk skončil ale těsně mimo.

77

77. Vitolo poslal balon jen do brankáře

77

Vitolo se dostal do výborné střelecké pozice, jeho tvrdou ránu z vnitřku vápna ale bravurně vyrazil gólman Iraizoz.

75

S blížícím se koncem zápasu je hra hodně rozháraná. Očividně už žádné z mužstev nechce udělat zbytečnou chybu.

73

Santiago Arias byl nyní v ofsajdu, z šance hostů nic nebude.

73

Nějakých dvacet minut před koncem zápasu se oba celky přetahují o balon. Sledujeme opticky vyrovnanou podívanou.

72

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Vitolo.

69

Hra je nyní plná nepřesností. Hosté často faulují, což se samozřejmě domácím nelíbí.

68

Po následném přímém kopu se hosté dokázali ubránit a jsou u nyní opět u balonu.

67

Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Paik Seung-ho, přichází Cristian Portugués.

67

Na pravé straně hřiště fauloval Godín a je z toho žlutá karta pro hostujícího stopera.

65

Stav zápasu se stále nemění. Je potřeba konstatovat, že domácí v podstatě jen drží remízu 1:1.

63

Hosté nyní napadají rozehrávku soupeře hodně vysoko. Celkově se hraje ale od vápna k vápnu.

61

Máme za sebou hodinu hry. Domácí fotbalisté nemají otěže zápasu ve svých rukou. Ve druhém poločase jsou výrazně aktivnější hosté.

59

Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Borja García.

59

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Thomas Partey.

57

Po delší době o sobě dali vědět také domácí, jenže do šance se nakonec nedostali ani po rohovém kopu.

55

55. Correa zamířil mimo

55

Po velkém zaváhání domácí defenzivy se balon ve vápně dostal k Ángelu Correovi, který ale z gólové pozice zamířil po zemi mimo!

55

Na centr do vápna si nyní naběhl kapitán hostů Diego Godín, k hlavičce mu chyběl ale kousek.

53

Antoine Griezmann vyslal přesný balon na Nikolu Kaliniće, který ale míč zpracovával trochu složitěji, než si přál. Zkusil pak vypálit z pravé strany, avšak míč poslal mimo.

51

Když už se zdálo, že se domácí dostanou k první nebezpečné útočné akci zápasu, zasáhl v defenzivě na jedničku obránce Santiago Arias. Následuje odkop od Adánovy brány.

50

Hosté začali druhý poločas očividně velmi aktivně a snaží se svého soupeře zatlačit. Defenziva Girony ale zatím drží.

48

48. Kalinić a jeho nebezpečná hlavička

48

Z levé strany centroval Griezmann a hlavičkující Nikola Kalinić značně prověřil gólmana Gorku Iraizoze. Ten ale míč za svá záda nepustil.

46

Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Javier Montero, přichází Ángel Correa.

46

Hráči jsou zpět na trávníku, druhý poločas může začít.
Druhý poločas začne přibližně v 20:31.
Očekávání se zatím naplňují. Hosté jako velký favorit dvojzápasu začali dobře a již v osmé minutě se dostali do vedení, když se prosadil kanonýr Antoine Griezmann. Jenže v letošní sezoně dobře hrající domácí rozhodně nesložili zbraně a snažili se odpovědět. To se jim také povedlo, když se deset minut před koncem poločasu technickou střelou, i díky zaváhání gólmana Adána, prosadil Anthony Lozano. Tentýž hráč mohl dokonat i obrat, jenže čtyři minuty po vyrovnání trefil hlavou po rohovém kopu břevno hostující brány.

45

45

I když jsme viděli dva góly, hra byla v prvním poločase velmi plynulá a patrně se nebude nic nastavovat.

44

Teď ani hráči Girony úplně nikam nespěchají. Čekají na skulinku v defenzivě Atlética.

42

Domácí fotbalisté jsou stále u balonu a zaskočení hosté se očividně snaží poločas dohrát tak, aby znovu neinkasovali.

40

První poločas spěje pomalu ke svému konci. Jak málo stačilo, aby se obraz hry výrazně změnil. Nyní jsou to domácí, kteří mají výrazně více ze hry.

38

38. Lozano poslal míč do břevna

38

To teď potvrdil střelec první branky Anthony Lozano, který se dostal po rohovém kopu k hlavičce. Bokem k bráně poslal balon do břevna a Adán měl teď obrovské štěstí!

36

Teď jsou to pro změnu zase domácí, kteří výrazně ožili a jsou velmi nebezpeční.

34

34. Anthony LOZANO - 1:1

34

Girona právě vstřelila branku!
Aleix Garcia přenesl hru na levou střanu na ANTHONYHO LOZANA, který zakončoval technicky na zadní tyč. Jeho střela se nezdála jako úplně nebezpečná, avšak Adán ji patrně lehce podcenil a míč nedokázal vytěsnit mimo brankový prostor – 1:1!

33

Po dalším útočném snažení domácích Adán zasahovat nemusel. Nyní bude odkopávat od vlastní brány.

31

Až nyní se domácí přeci jen trochu natlačili k bráně Atlética, zatím ale na nebezpečné zakončení čekáme.

29

Čas rychle plyne a máme za sebou již téměř půl hodiny hry. Domácí se jen těžko dostávají k bráně Atlética.

27

Žlutou kartu dostává Javier Montero (Atlético Madrid), který zastavil nebezpečnou akci domácího celku. Následná standardka je spíše ze středu pole, takže Adán může být zatím v klidu.

26

Hosté hrají v těchto fázích hry výborně. Soupeři nic moc nedovolují a navíc nebezpečně kombinují.

24

Standardka hostujícího celku k ničemu nevedla.

23

Teď byl ale faulovaný Griezmann a následuje standardka pro hosty.

23

Z dálky se pokoušel v tísni zakončit Lemar, míč ale poslal vysoko nad bránu soupeře.

22

Koke rozehrál balon nakrátko a snažil se zakombinovat s Griezmannem. Nic z toho ale nakonec nebylo.

21

Nyní hosté vybojovali rohový kop.

20

Domácí se dostali k útočné akci po levé strany. Jenže Doumbia nakonec do vápna soupeře vůbec nevnikl a neměl tak šanci zakončit.

19

V modrých dresech hrající hosté mají nyní balon ve své moci a postupným útokem se blíží k vápnu soupeře.

18

Na levé straně vnikl do vápna Lemar, jenže až do zakončení a ani k centru se nedostal. Míč budou mít domácí.

16

Tempo hry nyní nijak závratné. Držení balonu je víceméně rovnoměrně rozdělené, avšak na další šanci čekáme.

14

Hraje se ve středu pole. Hosté ve velké pohodě kombinují a nikam se neženou.

12

Domácí jsou nyní zcela zaskočeni a v poli se jim nedaří.

10

Hosté se samozřejmě uklidnili a teď se jim hraje o poznání lépe.

8

8. Antoine GRIEZMANN - 0:1

8

Atlético právě vstřelilo branku!
A je to z ničeho nic 0:1! Kalinič posunul balon na ANTOINE GRIEZMANNA, jehož střela se od břevna odrazila do zad brankáře Iraizoze a od zad do brány! Hosté vedou šťastně 1:0!

5

Aleix Garcia se rozhodl vystřelit, jeho tvrdý pokus prolétl ale vedle levé tyče Adánovy brány. Následuje odkop.

5

José Giménez fauloval a bude z toho standardka pro domácí. Je to pozice ve středu pole na dalekonosnou střelu nebo na centr.

4

V úvodních minutách drží balon pouze hráči domácího celku. Hosté se jen brání.

3

V úvodu zápasu jsou aktivnější hráči Girony, hosté začali trochu pasivněji a čekají, s čím přijde soupeř.

2

Domácí to zkoušeli nákopem za obranu, v ofsajdu byl ale Doumbia a balon mají hosté.

1

Hráči jsou nastoupeni na trávníku. Zápas osmifinále španělského poháru může začít.

Girona FC: Iraizoz – Espinosa, Alcalá, Muniesa – Ramalho, Douglas Luiz, Aleix Garcia, V. Fernández – Lozano, Paik Seung-ho, Doumbia.
Náhradníci: J. A. Suárez – Granell, Portugués, B. García, Andzouana, Montes, Pachon.

Atlético Madrid: Adán – Arias, Godín, J. Giménez, Montero – Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Lemar – Griezmann, N. Kalinić.
Náhradníci: Oblak – Partey, Á. Correa, Savić, G. Martins, Juanfran, Vitolo.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Garcia.
Papírovým favoritem jsou samozřejmě hráči Atlétika, avšak ani Girona není rozhodně úplně bez šancí. V letošní sezoně se v lize prezentuje dobrými výkony a aktuálně jí patří slušná devátá příčka se ziskem třiadvaceti bodů. Dnes hostující fotbalisté Atlética Madrid jsou na tom ale samozřejmě o poznání lépe a s pětatřiceti body jsou na druhém místě tabulky za vedoucí Barcelonou.
Hezký středeční večer všem fanouškům španělského fotbalu. V rámci této online reportáže nás čeká první utkání osmifinále španělského poháru Copa del Rey mezi domácí Gironou a hostujícím Atléticem Madrid. Jak je ve Španělsku zvykem, hraje se na dva vzájemné zápasy. Dnes se hraje v Gironě, odveta je na programu za týden v Madridu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.