09.01.2019, 14:30 • Sharjah Stadium, Sharjah • Skupina F • Michal Raška

Tipsport: 2.2 2.91 3.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:26:38)
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:6.
Je konec. V napínavém zápase nakonec slaví důležité vítězství Uzbekistán, který zvítězil 2:1. V 15. minutě předvedl Nestěrov fantastický zákrok a zachránil domácí tým. Ve 34. minutě šel Uzbekistán do vedení, když se exekuce přímého kopu ujal Odil Achmedov a ránou na zadní tyč překvapil brankáře. Na samotném konci první půle vytáhl Nestěrov další zákrok z jiné planety. V 72. minutě srovnal Al Ghasani, ale nakonec v 86. minutě trefil rozhodující branku domácí Šomurodov. V 90+2. minutě ještě dostal červenou kartu Krimec.

90+5

90+4

Následná rána z přímého kopu letěla jen do míst, kde byl připraven Nestěrov, který tak vyboxoval balón.

90+2

90+2. Červená karta Krimece.

90+2

Jegor Krimec stáhl k zemi protihráče, který se řítil na bránu Uzbekistánu a rozhodčí okamžitě vytahuje červenou kartu!

90+1

Omán se chtěl dožádat odpískání penalty, když šel hostující hráč k zemi uvnitř vápna, ale sudí Dong-jin Kim rozpažil.

90

Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

89

Domácí hráč má křeče, což by se mu pravděpodobně za nepříznivého stavu nestalo.

87

Omán nyní získal rohový kop z pravé strany a bude chtít srovnat stav zápasu.

86

Střídání v týmu Omán: ze hřiště odchází Al Jahmadi, přichází Al Jahajei.
Střídání v týmu Omán: ze hřiště odchází Al Chaldi, přichází Al Ghassani.

86

86. Eldor ŠOMURODOV - 2:1

86

Uzbekistán právě vstřelil branku!
Domácí jdou zpátky do vedení! ELDOR ŠOMURODOV si naprosto fantasticky zpracoval přihrávku od spoluhráče Alibajeva, když si přehodil míč přes soupeře a následně zakončil k levé tyči. Asistence: Alibajev.

84

Stále je vše otevřené a konec zápasu velmi dramatický.

83

Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Bichmajev, přichází Šomurodov.

81

Hosté získali rohový kop, který se bude opakovat, jelikož ho posléze tečoval domácí hráč.

80

Zbývá posledních deset minut a vše je stále otevřené.

79

Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Mašaripov, přichází Alibajev.

78

Domácí hráč se dostal do velké šance, ale Al Rushaidi tentokrát předvedl skvělý zákrok!

76

Omán je velice dobře naladěn a chce vstřelit druhou branku, ovšem tentokrát skončil pokus jen nad horní tyčí.

74

Opět přiletěl nákop za domácí obranu, ale ten tentokrát útočník Ománu nedostihl.

72

72. Mohsin Al Ghasani - 1:1

72

Omán právě vstřelil branku!
A je srovnáno na 1:1! Al Busaidi vyslal naprosto excelentní přihrávku za obranu, kterou si skvěle zpracoval MOHSIN AL GHASANI, dostal se kolem brankáře a zakončil do brány. Asistence: Al Busaidi.

71

Nyní tak jsou u balónu opět hosté z Ománu, kteří převádějí ve druhé půli skvělou hru.

69

Domácí se dostali do protiútoku, ovšem ten nic vážnějšího nakonec nepřinesl.

67

Střídání v týmu Omán: ze hřiště odchází Al Hajri, přichází Al Ghasani.

67

Uzbekistán dost přitvrdil a hra se tak kouskuje, jelikož rozhodčí Dong-jin Kim musí neustále foukat do píšťalky.

65

Omán získal opět volný kop a brankář Nestěrov tak bude muset být na špičkách.

63

Domácí se zatím především brání a jsou pod tlakem.

61

Ve druhé půli zatím jasně dominuje Omán, který se opět dostal do zakončení, ale s tím si poradil Nestěrov.

59

Střídání v týmu Uzbekistán: ze hřiště odchází Rašidov, přichází Chamdanov.

58

Nestěrov dostal žlutou kartu za zdržování při odkopu.

56

Ale tato standardní situace nakonec nic nenabídla, jelikož míč letěl nad břevno.

54

Hosté nyní získali přímý kop z dobré pozice.

51

Omán se dostal do dobré šance, ale rána uvnitř vápna trefila jen protihráče.

50

Hosté získali rohový kop z levé strany a můžou tak srovnat stav zápasu.

48

Omán je od začátku druhé půle velice aktivní a bude chtít rychle srovnat stav zápasu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
První poločas je u konce a Uzbekistán zatím vede nad Ománem 1:0. V 15. minutě předvedl Nestěrov fantastický zákrok a zachránil domácí tým. Ve 34. minutě šel Uzbekistán do vedení, když se exekuce přímého kopu ujal Odil Achmedov a ránou na zadní tyč překvapil brankáře. Na samotném konci první půle vytáhl Nestěrov další zákrok z jiné planety.

45+2

45+1

45+1. Další fantastický zákrok Nestěrova.

45+1

No to je neskutečné, co dnes předvádí v bráně domácího týmu Nestěrov! Opět se po rohu dostal hostující hráč do zakončení, tentokrát šlo o Al Musalamiho, ale domácí gólman vytáhl další fantastický zákrok!

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44

Rašidov se opřel do střely z dálky, která šla rychle dolů, ale nakonec skončila nad bránou soupeře z Ománu.

43

Následně skončil balón v zámezí a Nestěrov má odkop od své vlastní brány.

42

Al Muchaini se pokoušel odcentrovat z pravé strany, ale to se mu nepovedlo a u míče tak je domácí mužstvo.

40

Ovšem po rohu se Uzbekistán vysvobodil a navíc se dostal do protiútoku, který ale nakonec nic nepřinesl.

39

Hosté nyní získali rohový kop z levé strany a mohou se tak pokusit srovnat.

38

Přihrávka ze strany domácích nebyl přesná a hosté tak zadarmo získali autové vhazování.

36

Omán chce odpovědět, ale opět to zkoušel po pravé straně, kde zatím nemůže projít.

34

34. Odil ACHMEDOV - 1:0

34

Domácí jdou do vedení po skvělé brance! K přímému kopu z dvaceti metrů se postavil ODIL ACHMEDOV, který ovšem vystřelil kolem zdi na vzdálenější tyč, čímž překvapil brankáře Al Rushaidiho a ten tak na balón nedosáhl.

33

Hostující hráč se dopustil faulu před šestnáctkou svého týmu.

31

Omán je častěji u míče a pokouší se stále něco vymyslet, ovšem centry z pravé strany zatím nejsou nebezpečné.

29

Mašaripov tvrdým skluzem zajel do protihráče a uviděl žlutou kartu.

29

Posléze domácí vybojovali také rohový kop a srovnali tak počet rohů na 1:1.

28

Uzbekistán se nyní dostal k míči v podobě autového vhazování.

26

Domácí hráč se provinil faulem uprostřed hrací plochy.

25

Stále to jsou hosté, kteří momentálně dominují a drží tempo hry.

23

Omán odcentroval do vápna z pravé strany, ale tentokrát zakončení z hostující strany nepřišlo.

22

Al Jahmadi se pokoušel o nůžky, ale trefil jen protihráče, což viděl rozhodčí a okamžitě odpískal faul.

20

Hosté momentálně kontrolují hru a drží míč na své polovině hrací plochy.

18

Omán umí zahrozit a Saleh nebyl daleko tomu, aby se dostal do šance, ale nakonec na míč nedosáhl.

16

Potom, co se domácí gólman blýskl tak málem mohl být za velkého tupce, jelikož mu malá doma prošla pod nohou, ale Nestěrov míč zachránil před brankovou čárou.

15

15. Excelentní zákrok Nestěrova proti hlavičce Mubaraka.

15

Tak tohle byl naprosto fantastický zákrok v podání Nestěrova! Rohový kop totiž letěl na hlavu Mubaraka, ale jeho zakončení parádně vyrazil domácí gólman!

13

Tentokrát měli domácí štěstí, jelikož centr hostů z pravé strany si málem srazil do vlastní branky Ismajlov, ale nakonec je to rohový kop.

11

Hosté se dostali pod tlak a brankář Al Rushaidi tak raději odkopl balón do zámezí.

9

Domácí hráč si při zpracování pomohl rukou, což hlavní rozhodčí Dong-jin Kim viděl a odpískal.

8

Uzbekistán je v dnešním zápase o něco málo favoritem, ale dá se očekávat velice vyrovnané utkání, které snad nabídne branky a pěknou podívanou.

7

Al Muchaini poslal míč jen do zámezí a Uzbekistán tak má autové vhazování na polovině soupeře.

5

Ovšem střed hřiště zatím ovládá hostující tým, který se dostal do vápna, kde ale odvrátila centr obrana Uzbekistánu.

4

Začátek utkání je zatím opatrný a u míče je Uzbekistán.

2

Omán se dostal k míči ve středu hrací plochy a zkouší se procpat po pravé straně.

1

Uzbekistán: Nestěrov – Šorachmedov, Krimec, Ismajlov, Zotejev – Rašidov, Achmedov – Šukurov, Sidikov, Mašaripov – Bichmajev
Náhradníci: Kuvvatov, Jusupov – Alibajev, Chamdanov, Chamrobekov, Chašimov, Musajev, Sajfijev, Šomurodov, Tuchtachujajev, Turgunbajev, Tursunov

Omán: Al Rushaidi – Al Musalami, Al Busaidi, Al Braiki, Al Muchaini – Al Saadi, Mubarak, Al Chaldi – Al Hajri, Al Jahmadi, Saleh
Náhradníci: Al Rawahi, Al Ruseidi – Abd Raboh, Al Baluši, Al Ghasani, Al Ghassani, Al Hosni, Al Jabri, Al Mushaifri, Al Rawahi, Al Šejadi, Al Jahajei

Rozhodčí: Dong-jin Kim – Young-ha Kim, Kwang-yeol Yoon.
Oba týmy se naposledy utkaly v roce 2014, a to v rozmezí tří dnů ve dvou přátelských utkáních. Oba duely tehdy shodně vyhrál Omán 1:0. Tentokrát se však počítá spíše se třemi body pro Uzbekistán, jenž neporazil protivníka už čtyři duely v řadě. Zlomí konečně tuto sérii? Sledujte náš on-line přenos!
Omán je na tom v žebříčku FIFA o něco lépe, když mu aktuálně náleží 82. příčka. Fotbalisté této arabské země odehráli poslední přípravný duel ještě druhého ledna, kdy porazili Thajsko 2:0. Další čtyři testovací střetnutí se uskutečnila v prosinci. Po dvojí výhře nad Tádžikistánem (2:1 a 1:0) přišla bezgólová plichta s Indií a debakl 0:5 s Austrálií.
Uzbekistán se v žebříčku FIFA nachází na 95. pozici mezi Beninem a Estonskem. V generálce na šampionát prohrála reprezentace středoasijského státu s Jižní Koreou vysoko 0:4. Předešlé výsledky ale nebyly špatné. Kromě bezbrankové remízy s Libanonem zdolal Uzbekistán shodně 2:0 Katar i Severní Koreu.
Příjemné středeční odpoledne. Mistrovství Asie dnes bude mít mimo jiné na programu také první zápasy skupiny F, která má jasného favorita v podobě Japonska. My se však v tomto textovém přenosu zaměříme na duel Uzbekistánu s Ománem, v němž budou mírnými papírovými favority fotbalisté prvně jmenované země.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.