Maxa liga

HC Dukla Jihlava – HC Frýdek-Místek

3:4

po prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

29.12.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 40. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.35 5.8 5.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

58:38

Jihlava nemá ideální situaci do závěru zápasu. Skořepa podrazil v útočném pásmu Klimšu a dostává dvě minuty za podrážení. Frýdek-Místek reaguje time-outem.

55:10

Začíná z toho být na tribunách druhá Kometa či Plzeň. Mareš za brankou narazil na hrazení Husáka a domácí obránce je vyloučen na 2+10 minuty. Menší trest odpyká junior Juda.

51:48

Zajímavý moment, při kterém se neodvážím soudit. Przybyla údajně vyhodil puk bez přispění mantinelu mimo hřiště a dostává dvě minuty. Hostující střídačka ale reklamuje zásah mantinelu. Těžko říci, jak to bylo, Dukla má ale přesilovku.

43:31

Štebih se ze čtvrtečního zápasu, kdy dostal trest za hrubost po odpískání, nepoučil. Tentokrát byl v souboji po odpískání s Rudovským jasně aktivnější a dostává dvě minuty za hrubost.

42:21

Kuťák bude po dalších deset minut přihlížet zápasu z trestné lavice. Debata se sudím přestala bavit zejména rozhodčího, který si nedělal problémy a Kuťáka poslal na deset minut ven.

40:51

Další vyloučení, tentokrát na straně Frýdku. Čachotského si u mantinelu přidržel Michal Kovařčík, který tak jde podruhé na trestnou.

37:09

I současné vyloučení je v tomto zápase minulostí. Przybyla osekával Čachotského, domácí matador si to nenechal líbit a vrátil mu to krosem na záda. To už do hry raději vstoupil hlavní sudí, který oba poslal na trestnou.

36:01

Přichází další vyloučení, tentokrát na straně Jihlavy. Hlinka se promotal až k brance Frýdku, o dorážku se snažil Havránek. Jenže místo puku trefil Malíkovu vyrážečku a dostává dvě minuty za sekání.

33:41

Výhodě před uložením trestu pro frýdeckomísteckého Kovařčíka za faul loktem vévodila situace 2 na 1, kterou zakončil Hrníčko, ale pouze do Malíka. Jihlava má další přesilovku.

30:34

1:25 5 na 3 pro Frýdek! Pekr v útočném pásmu podrazil jednoho z hostí a dostává dvě minuty. Pro Slezan možnost, jak se vrátit do zápasu.

29:59

Krisl bude zkrátka v Jihlavě vždy oblíben. Tentokrát byl opět u emotivních momentů a postrkoval se po odpískání s Harkabusem, který mimochodem tvrdým hitem, ale v rámci pozdního dohrání poslal na zem jednoho z hostujících hráčů a dostal dvě minuty. Na sborové urážky domácího kotle poděkoval Krisl zvednutím hole a zamáváním. Starý poctivý hokej.

25:18

Hráčům Frýdku se trestná lavice v Jihlavě nějak líbí. Jak jinak si vysvětlit velký počet vyloučených, stejně jako v prvním jihlavském zápase. Tentokrát je vyloučen Husák za sekání.

20:15

Jihlava má 30 sekund 5 na 3! Pekra nepříjemně sruloval na mantinelu Klimša a dostává dvě minuty za pozdní dohrání.

18:41

79 sekund před koncem třetiny je vyloučen za podrážení v útočném pásmu hostující Kuťák a Jihlava má do konce třetiny možnost srovnat skóre.

08:31

Pekr s Andělem šli do rychlého protiútoku, Anděla stíhal Krisl a nakonec si pomohl zatažením za Andělovu hůl. Dostává tak dvě minuty a Dukla první přesilovku.

03:10

První vyloučení dnešního utkání. Pro Jihlavu se fakticky jedná o výhodnější pozici, ale nepředbíhejme. Anděl si v souboji pomohl lehkým háčkem a jde ven.

3:4

Branky a nahrávky: 7. Klíma (Štindl), 24. Harkabus (M. Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Bartko), 48. Flok (Kaukič), 61. M. Kovařčík (Rudovský, Martynek)

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, J. Holý, Štebih (A), Černohorský, Štindl, Mareš, Půža – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Harkabus, M. Hlinka, T. Havránek – D. Čermák, Juda, Hrníčko.

HC Frýdek-Místek: Malík (Ochman) – Husák, D. Stránský, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Martynek (C), Klimša (A), Kofroň – Kaukič, Przybyla, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok – Kafka, M. Kovařčík.

Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek

Diváci: 2 625

03:10 JIH 2 Anděl, hákování
05:11 FRM 0:1 M. Kovařčík (Husák)
06:33 JIH 1:1 Klíma (Štindl)
08:01 FRM 1:2 M. Kovařčík (Bartko)
08:31 FRM 2 Krisl, držení
18:41 FRM 2 Kuťák, podrážení