23.12.2018, 13:00 • Uralec Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.35 5.5 7.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3 %
Střely na branku – 28:26 (13:7, 13:5, 2:14)
Zblokované střely – 12:9
Vyhraná vhazování – 27:24
Trestné minuty – 2:2
Hity – 21:18
Hokejisté Jekatěrinburgu to v závěru uhájili a vítězí nad Čeljabinskem 3:2! Dvě třetiny to vypadalo na jednoznačnou záležitost Avtomobilistu, který na ledě dominoval a po 40 minutách vedl 3:0. Ve třetí části však domácí znatelně ubrali plyn a to se jim málem vymstilo. Řádit totiž začal Christian Thomas, jenž dvěma góly dostal Traktor do kontaktu a to mu ještě mezitím jedna trefa nebyla uznána. Ve zbytku utkání se pak domácí hráči i fanoušci třásli o výsledek, ale body nakonec přeci jen zůstali na ledě favorita.

59:56

Nikita Trjamkin už na zakázané uvolnění zahrál. Do konce zbývají 4 sekundy.

59:42

Domácím se podařilo vyhodit, navíc to není icing!

59:31

Jonas Enlund měl na holi vyrovnání! Jeho bekhendovou střelu z předbrankového prostoru však pokryl Kovář! Time-out hostí.

59:02

Teď už trenér svého gólmana odvolává. Hosté to zkoušejí v šesti!

58:40

Hosté by se potřebovali dostat zpět do pásma, aby mohli odvolat Sudnicina. Zatím se jim to ale nedaří.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, domácí šetří čas v útočné třetině.

57:21

Přihrávka Christiana Thomase před branku neprošla, hosté ale drží pásmo.

57:00

Hosté mají na vyrovnání tři minuty.

56:26

Z pravé strany se řítil na branku Traktor Dan Sexton. Vystřelil vedle vzdálenější tyčky!

55:35

Hosté startují svůj závěrečný tlak. Momentálně bojují v útočné třetině.

54:44

Hra je přerušena po téměř šesti minutách! Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

53:48

Od pravého mantinelu střílel Alexandr Šarov. Kovář byl pozorný.

53:13

Už se hraje přes čtyři minuty bez přerušení. Čas tedy rychle utíká.

52:39

Střela nakonec přišla z hole Želdakova. Kovář ji vyrazil.

3:2

Branky a nahrávky: 5. Dawes (Paré, S. Da Costa), 26. Sexton (Paré, Mamkin), 29. Trjamkin (Kučerjavenko) – 43. Thomas (Enlund, Szczechura), 45. Thomas (Szczechura)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (An. Makarov) – I. Višněvskij, Gurkin, Kolcov, Ljamin, Trjamkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Miročnikov – Dawes (C), S. Da Costa, Golyšev – Sexton, Paré, A. Garejev – Gračov, Kučerjavenko, Česalin – Chripunov, Rassejkin, Torčeňuk.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (33. Sudnicin) – Bailen (A), Karpuchin, Borodkin, Rjasenskij, Šinin (C), Isajev, Želdakov – Thomas, Szczechura, Enlund – Kokujov, Rybakov (A), Jerofejev – Šolochov, Stoa, Šarov – Tertyšny, Dugin, Senťurin.

Rozhodčí: Lavrentěv, Odins – Golovljov, Ivanov