po prodl. (0:1, 5:2, 3:5 - 0:1)

21.12.2018, 18:00 • SH Dašická Pardubice • 17. kolo • Ondřej Klos

Tipsport: 2.9 5.69 1.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:16:51)
Sledovali jsme velice zajímavý duel mezi Pardubicemi a Libercem, který končí výhrou hostů 8:9 po prodloužení. Je to tedy podobný výsledek jako z posledního vzájemného utkání, jenže tedy vyhráli 9:8 po prodloužení Pardubice. Hlavní hvězdou domácích byl čtyřgólový Zozulák. Za hosty řádil Adam Balatka, který nasbíral dvě branky a dvě asistence.

60:44

60:44 Prokop FERDAN - 8:9

60:44

Liberec právě vstřelil branku!
A je hotovo! Autorem branky je PROKOP FERDAN, který u brány dostal dobrý pas od Kološe. Poté si navedl míček na forhend a krásnou ranou umisťuje balonek do pravé šibenice. Dva body putují do Liberce.Asistence: Petr Kološ.

60:06

Buly vyhráli hosté což znamená, že hrají čtyři na tři.

60:01

Ve třetí třetině padlo dokonce osm branek. Liberec otočil výsledek z 5:3 na 5:7, jenže ani to nestačilo. Pardubice vždy srovnaly a zápas jde tak zaslouženě do prodloužení.

60:00

59:50

Liberec ubránil poslední útok domácích v řádné hrací době.

59:00

Poslední minuta základní hrací doby.

58:50

58:50 Patrik PETR - 8:8

58:50

Pardubice právě vstřelily branku!
Je opět srovnáno, ale to nikoho moc nepřekvapí, protože v tomhle zápase není nic jisté! Autorem branky je PATRIK PETR, který využil chyby Kluha při rozehrávce. Formánek přihrál Petrovi do prázdné brány. Asistence: Radek Formánek.

58:35

Oddechový čas pro hosty.

58:35

58:35 Radek VALEŠ - 7:8

58:35

Autorem branky je RADEK VALEŠ, který dalším bodem přesouvá misky vah na svou stranu. Pardubičtí hráči leží na palubovce.

57:18

Václav Oubrecht byl faulován dotírajícím Ferdanem.

56:54

Hra se hodně uklidnila a oba celky již nechtějí inkasovat. Spíš to vypadá na prodloužení.

55:25

Petr Salát trefil pouze dobrý blok Tomáše Dleska. Liberec pokračuje na útočné polovině.

54:45

Do zajímavé úniku se hnal Adam Šmíd. Jeho si ovšem kryli dva hostující obránci, kteří nakonec vše zvládli.

54:15

Necelých šest minut nás dělí od konce základní hrací doby. O vítězi netušíme vůbec nic.

53:46

Pardubice jsou mírně aktivnější. Oba celky se ovšem střídají v aktivitě po celé utkání, takže vůbec nic není jisté.

53:11

Po čtrnácté brance v utkání se hra opět trochu srovnává. Oba celky si hlídají pošramocené obrany.

52:18

Filip Krigovský chyboval v rozehrávce a může být rád, že Jakub Kopecký selhal ve stoprocentní šanci.

51:51

Adam Balatka selhal v osobním souboji u pravého mantinelu. Hosté to musí zkusit jinak.

51:18

51:18 Martin ZOZULÁK - 7:7

51:18

Další obrat v utkání! Autorem branky je MARTIN ZOZULÁK, který parádní brankou střílí svůj čtvrtý gól v tomhle utkání. Asistence: Jan Bílý.

50:38

Koncovka utkání bude zajímavá a i přes mizernou první třetinu sledujeme nakonec gólové hody. Velice příjemné překvapení.

50:08

50:08 Martin ZOZULÁK - 6:7

50:08

Autorem branky je MARTIN ZOZULÁK, který snižuje na rozdíl jedné branky. Navíc díky této trefě kompletuje svůj HATTRICK a potvrzuje, že nepatří do starého železa.Asistence: Jan Kourek.

49:50

Dnešní utkání sleduje 253 diváků.

48:22

Liberec kombinuje na své polovině a užívá si poslední třetinu, kde ukázali, jak jsou silní.

47:42

Radek Formánek nebezpečně pálil od levého mantinelu. Tomáš Janota je rád, že míček letěl mimo jeho bránu.

47:17

Do stoprocentní šance se dostal Ivo Teichman, jenže ten neodkázal trefit míček do prázdné brány. Zmar domácích se prohlubuje.

46:37

46:37 Petr SALÁT - 5:7

46:37

Liberec střílí čtvrtou branku v této periodě! Autorem branky je PETR SALÁT, který překonal domácího obránce a poté zasunul míček za bezmocného Haleše. Asistence: Jakub Kopecký.

46:20

Sokol kombinuje na své polovině a pomalu se dostává zpět do utkání.

45:51

Tomáš Marek s velkým štěstím udržel míček na své čepeli. Tomáš Dlesk byl hodně důrazný.

45:15

Pardubice jsou úplně mimo, na rozdíl od hostů, kteří chtějí přidat rozdílové branky, kterými by se uklidnili.

44:23

44:23 Tomáš MAREK - 5:6

44:23

Pardubice dál hoří! Autorem branky je TOMÁŠ MAREK, který zužitkoval pasu Valeše. Sokol hraje ve třetí třetině příšerně, podobně jako Liberec v druhé části utkání. Asistence: Radek Valeš.

43:49

Liberec je nadále aktivní. Hosté mohou litovat druhé periody, kde totálně vyhořeli.

43:17

43:17 Jakub KOPECKÝ - 5:5

43:17

Obrovský fatál Bílého! Autorem branky je JAKUB KOPECKÝ, který střílí do prázdné po nezištné přihrávce Saláta. Celá branka jde na vrub Bílého, který tragicky prohrál osobní souboj se Salátem. Asistence: Petr Salát.

42:56

Pardubicím obrana nesedí, proto se teď hrají podobný styl jako v druhé periodě.

42:22

42:22 Adam BALATKA - 5:4

42:22

Balatkova show pokračuje! Autorem branky je ADAM BALATKA, který přidává svůj dnešní třetí bod a dává tak naději hostujícím hráčům. Asistence: Tomáš Marek.

42:11

Útočným faulem se provinil domácí Michal Janeček, který poslal na zem Saláta. Tohle bylo i na dvě minuty.

41:39

Jan Savický si připisuje dobrý obranný zákrok proti Balatkovi, který v první formaci získává velký přísun zkušeností.

41:07

První minuta třetí třetiny byla ve znamení libereckého tlaku. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.

40:23

Do velké šance se dostal Radek Valeš, jenže toho vychytal Martin Haleš.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Prokop Ferdan.

40:01

Střely ve 2. třetině: Pardubice 14 Liberec 4
Sledovali jsme druhou třetinu, ve které jsme viděli hned sedm branek. Sokol ji jednoznačně ovládl a díky tomu vede 5:3 a má velice dobrou šanci na tři body. Gólové hody přišly hlavně v druhé fázi druhé třetiny, kde obě obrany přestaly bránit. Uvidíme, co nám přinese poslední perioda.
Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

40:00

39:06

Jan Kourek byl nedovoleně zastaven Lukášem Böhmem. Sokol chce přidat ještě jednu branku.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:42

Martin Haleš zachránil svůj celek od čtvrté inkasované branky. Lukáš Slabý pouze posílá míček k Janotovi.

38:22

Při dalším střídání už tentokrát branka nepadla. Oba trenéři jsou určitě rozlobení z posledních minut, protože jejich svěřenci mizerně brání dorážky.

37:44

37:44 Martin ZOZULÁK - 5:3

37:44

Autorem branky je MARTIN ZOZULÁK, který prostřelil Janotu. Obě obrany se totálně sesypaly a každé střídání teď můžeme sledovat branku. Asistence: Radek Formánek.

36:55

36:55 Adam BALATKA - 4:3

36:55

Brankové hody se nám tentokrát rozjely! Autorem branky je ADAM BALATKA, který dorazil pokus Ferdana. Hostující první lajna přidává třetí branku. Asistence: Prokop Ferdan.

36:30

36:30 Adam ŠMÍD - 4:2

36:30

Sokol opět vede o dvě branky! Autorem branky je ADAM ŠMÍD, který dorazil nahození Lukáše Prixe. Pardubice v druhé třetině jsou jednoznačně lepší. Asistence: Lukáš Prix.

35:50

Hosté vyhodili míček pouze k Halešovi. Tlak domácích se postupně zesiluje.

35:27

Pardubice kombinují kolem brány Janoty, který má ve druhé periodě ještě více práce, než v té první.

34:47

Pardubice zachránil útočný faul Balatky, který to přehnal s agresivitou.

34:14

Sokol chce uklidnit situaci, jenže Liberec dobře napadá a díky tomu si domácí obránci moc neodpočinou.

33:56

33:56 Prokop FERDAN - 3:2

33:56

Liberec snižuje! Autorem branky je PROKOP FERDAN, který na ose hřiště vypálil z první po parádní přihrávce Balatky. Asistence: Adam Balatka.

33:42

Matěj Klucho nedokázal vyzrát na domácí napadání. Na míčku jsou tedy opět domácí.

33:15

Pardubice jsou nadále hladové a dělají Liberci obrovské problémy.

32:35

32:35 Ivo TEICHMAN - 3:1

32:35

Autorem branky je IVO TEICHMAN, který stál ve správný čas na správném místě a díky tomu střílí třetí branku domácích.

32:03

Agilbí Jan Bílý netrefil poskakující balonek, nicméně domácí na míčku zůstanou.

31:40

Domácí kombinují na své polovině hřiště a hledají cestičku do libereckých hradeb.

30:30

Liberci se v druhé periodě téměř nic nedaří. Pokud rychle něco nezmění, tak je čeká cesta zpět s nulou na zádech.

29:35

29:35 Martin ZOZULÁK - 2:1

29:35

Sokolové letí do trháku! Autorem branky je MARTIN ZOZULÁK, který překonal Janotu, kterému vůbec nepomohla obrana. Pardubice jdou do zaslouženého vedení. Asistence: Jan Kourek.

29:29

Opět Bílý v akci. Krosovou přihrávkou hledal Dleska, jenže do trajektorie balonku se vměstnal Bitman.

29:03

Jan Bílý táhlou střelou trefil pouze dobře připraveného Balatku.

28:56

První polovina utkání se nám chýlí ke konci. Bojuje se o každý metr palubovek.

27:49

Do zajímavého brejku se hnal domácí Petr Černý, nicméně jeho pokus letí hodně mimo.

27:34

Valešova formace je na hřišti skoro neustále. Ke kýžené druhé brance to ovšem mají celkem daleko.

26:54

V 27.minutě jsme neviděli žádnou hitparádu. Snad se to v dalších minutách zlepší.

25:57

Radek Valeš byl zbourán domácím Oubrechtem, který celý zápas hraje velmi fyzicky.

25:29

Poslední utkání těchto soupeřů skončilo remízou 8:8. Mám takový pocit, že dnes budeme rádi alespoň za polovinu.

24:42

Liberci se moc v útoku nedaří. Oba celky jsou v obraně dnes dost silné.

23:48

Gólové šance se hostující fanoušci nedočkali. Na balonku jsou domácí florbalisté.

23:36

Lukáš Böhm vybojoval zajímavou standardní situaci pro první lajnu, která už vbíhá na hrací plochu.

22:57

Sokol přehrává v druhé periodě Liberec ve všech aspektech hry.

22:10

22:10 Jan KOUREK - 1:1

22:10

Domácí zaslouženě srovnávají krok! Autorem branky je JAN KOUREK, který vyslal z poloviny hřiště nechytatelnou střelu. Janota neměl šanci nic vidět.Asistence: Jan Bílý.

21:57

Pardubice zamkly svého soupeře na jeho polovinu hřiště. Druhá třetina je zatím v jejich režii.

21:20

Domácí v plném počtu. Pardubice ubránily bez jediné chybičky i druhé oslabení.

20:39

Hosté se při přesilové hře trápí. Mají jediné štěstí, že vedou.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Prokop Ferdan.

20:01

Sledovali jsme první třetinu mezi Pardubicemi a Libercem, který končí výhrou hostů 0:1 díky trefě Valeše z 11.minuty. Jinak se hrál opatrný florbal, ve kterém oba brankáři předvedli dostatek dobrých zákroků. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

20:00

19:47

Pardubice i v první části druhého oslabení působí velice dobře. Liberec se k ničemu nemůže dostat, navíc se sám musí bránit rychlým brejkům.

19:20

Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Jan Bílý – 2 min., Bránění ve hře).

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:28

A opět hostující brankář čaruje. Nejdřív vychytal opět Pakostu a poté vystřelil z dálky Prix. Domácí jsou ve střelecké křeči.

18:02

Tomáš Janota drží svůj celek a zatím drží čisté konto, které by mělo na konci utkání cenu zlata.

17:23

Hra je přerušena díky Petru Kološovi, který se mimo záběr kamer skácel k zemi. Vypadá to na problém s kolenem.

17:08

Rozhodčí museli uklidňovat domácího Bílého, který byl hodně nespokojený s výrokem sudích.

16:37

Domácí v plném počtu. Pardubice si vylepšují statistiky při oslabení. Liberec má co napravovat.

16:24

Největší šanci v přesilové hře Liberce měl domácí Přemek Pakosta. jeho pokus bekhendem letí těsně vedle levé tyče.

15:43

Pardubice první oslabení v tomto utkání brání velice dobře, hosté se nedostali ani ke střele.

15:17

Radek Valeš nepřesně hledal kapitána Matěje Klucha, který musel běžet až k bráně Janoty.

14:57

Liberec se zatím vůbec nedostal ke střele. Pardubice stojí v kompaktním kosočtverci.

14:37

Vyloučení v týmu Sokol Pardubice (Václav Oubrecht – 2 min., Bránění ve hře).

14:00

Hra je v posledních sekundách hodně rozkouskovaná, protože oba celky si pomáhají malými prohřešky.

13:20

Na florbal to je zatím hodně defenzivní. Snad se brzy oba celky dostanou do gólových šancí.

12:58

Tomáš Dlesk hledal před brankou Pakostu, jenže ten byl dobře hlídán Petrem Kološem, který potvrdil své letité zkušenosti z reprezentace.

12:10

Pardubice opět kombinují kolem své brány. Na procentuální držení míčku určitě vedou. Všude jinde ovšem ne.

11:31

Když je první hostující formace na hřišti, tak domácí nemají skoro žádnou šanci na dlouhodobou kombinaci.

11:05

Sokolští se pokusili ihned vyrovnat, jenže hostům zafungovala skvěle obrana.

10:16

10:16 Radek VALEŠ - 0:1

10:16

Liberec jde do vedení! Autorem branky je RADEK VALEŠ, který se prosadil po přesné přihrávce Ferdana za brankou Haleše. Asistence: Prokop Ferdan.

09:48

Začátek utkání je hodně bojovný a tvrdý. Čeká nás ještě velice zajímavý zbytek utkání.

09:10

Daniel Kroupa chyboval při přihrávce uprostřed hřiště. Naštěstí pro něho nedokázal Adam Šmíd prostřelit Janotu.

08:36

Pardubice opět kombinují na své polovině, kde dlouhou přihrávkou budou hledat jednoho z nabíhajících útočníků.

07:48

Liberec se dostal do zajímavé šance. Jakub Kopecký vystřelil od levého mantinelu. Martin Haleš měl jediné štěstí, že schovaná střela letí těsně vedle pravé tyče.

07:28

Lukáš Veselý si zkušeně počkal na chybu Dleska, který si vůbec nekryl balonek tělem.

06:51

Lukáš Lhota uklidňuje situaci držením balonku za svou brankou, protože Pardubice minulé střídání hodně kousaly.

06:20

06:20

06:20

Další velká šance domácích! Adam Šmíd se krásně obtočil na osu hřiště, kde táhnou střelou trefuje levou tyč!

05:35

Přemek Pakosta zahodil velkou šanci v malé blízkosti brány Janoty.

04:48

Václav Oubrecht si pomohl v rohu nedovoleným zákrokem. Liberec pomalu utahuje šrouby.

04:30

Liberec perfektně brání a vykrývá všechny prostory, proto se domácí Sokol nemůže dostat k pořádné kombinaci v útoku.

03:49

Radek Formánek nedokázal vymyslet nic extra, co by hosty překvapilo.

02:26

Radek Valeš se dostal k zajímavé střele bekhendem, nicméně Martin Haleš potvrdil své kvality.

01:55

Sokol nepřesně zakombinoval na své polovině hřiště. Severočeši lehce získali balonek.

01:23

Oba celky se střídají v aktivitě. Zatím to je taková oťukávaná.

00:37

K první zajímavé šanci se dostal domácí Tomáš Dlesk, nicméně jeho pokus z první letí mimo hrací plochu.

00:01

Úvodní buly vyhrál hostující Prokop Ferdan. Pardubice oblékly červené dresy, Liberec černé.

00:01

Sokol Pardubice: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Slabý, Weinelt, Prix, Bílý, Formánek, Krigovský – Petr, Janeček, Kourek – Zozulák, Teichman, Dlesk – Šmíd, P. Pakosta, Žáček – Savický, Černý.

FBC Liberec: Janota (Vaníček) – Bitman, Klucho, Kološ, Veselý, Böhm, Kroupa – Kopecký, Valeš, Salát – Lhota, Marek, Baudisch – Böhm, Ferdan, Balatka – Kořínek.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.
Posledních pět vzájemných utkání:
04.10.18 Liberec-Pardubice 8 : 9(8 : 8)
25.02.18 Liberec-Pardubice 3 : 4
19.11.17 Pardubice-Liberec 6 : 8
15.04.17 Liberec-Pardubice 5 : 7
08.04.17 Pardubice-Liberec 4 : 2
FBC Liberec se stále nachází na solidní páté pozici. Na svém kontě mají za 16 utkání 30 bodů za devět výher, výhru v prodloužení a prohru v prodloužení. Skóre mají kladné 97:89. Z posledních pěti utkání získali 6 bodů za dvě výhry. Obě přišly v posledních dvou utkání.Nejproduktivnějším hráčem je s 27 body Radek Valeš.
Sokol Pardubice se momentálně nachází na dvanáctém místě tabulky. Na svém kontě mají za 16 utkání 15 bodů za tři výhry a tři výhry v prodloužení. Na osmou Bohemku ztrácí pouze čtyři body. Skóre mají záporné 72:108. Z posledních pěti utkání získali 5 bodů za výhru a výhru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 25 body Martin Zozulák.
Hezký den u sledování florbalové Tipsport Superligy! V dnešním 17.kole se představí domácí Sokol Pardubice, který vyzve FBC Liberec. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

8:9

Branky a nahrávky: 23. Kourek (Bílý), 30. Zozulák (Kourek), 33. Teichman, 37. Šmíd (Prix), 38. Zozulák (Formánek), 51. Zozulák (Kourek), 52. Zozulák (Bílý), 59. Petr (Formánek) – 11. Valeš (Ferdan), 34. Ferdan (Balatka), 37. Balatka (Ferdan), 43. Balatka (Marek), 44. Kopecký (Salát), 45. Marek (Valeš), 47. Salát (Kopecký), 59. Valeš (Balatka), 61. Ferdan (Kološ)

Sokoli Pardubice: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Slabý, Weinelt, Prix, Bílý, Formánek, Krigovský – Petr, Janeček, Kourek – Zozulák, Teichman, Dlesk – Šmíd, P. Pakosta, Žáček – Savický, Černý.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora