Liga mistryň

Savino Del Bene Scandicci – LKS Commercecon Lodž

3:0

konec (25:10, 25:23, 25:23)

20.12.2018, 20:30 • Nelson Mandela Forum, Florencie (It.) • Skupina D • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.06 9.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Tabulka skupiny D se nesmírně vyrovnala, všechny týmy mají shodnou bilanci jedné výhry a jedné porážky, přičemž Scandicci je jediným týmem se čtyřmi body a vede tak skupinu.

Po třech bodech mají Schwerin a LKS Lodž, se dvěma body skupinu uzavírá loňský semifinalista soutěže Conegliano, ale budou to ještě velké boje. (22:00:14)

0:0

Volejbalistky Scandicci splnily roli favoritek, porážejí LKS Lodž 3:0, byť k tomu ve druhém i ve třetím setu vedla velmi strastiplná cesta.

25:23

Třetí set skončil.

25:23

Domácí s vypětím všech sil skvěle zahrály v obraně, udržely míč ve hře a Zuzanna Efimienko-Mlotkowská je na závěr zápasu zablokována!

24:23

Hostující libero Straszová dělalo všechno pro to, aby ubránilo razantní útok Haakové, to se Straszové ale nepodařilo a Scandicci má mečbol!

23:23

Scandicci mělo problém na příjmu, Haaková útočila z těžké pozice a na druhé straně sítě skóruje Regiane Bidiasová.

23:22

Blíží se drama? Aleksandra Wojciková zapisuje přímý bod z podání, velmi ojedinělý v podání hostujícího týmu.

23:21

Oddechový čas Carla Parisiho, oba trenéři už mají time-outy pro třetí set vybrány.

23:21

Isabelle Haaková je zablokována hostujícím dvojblokem, Lodž ještě bojuje o prodloužení zápasu.

23:20

Monika Bocieková vytloukla domácí dvojblok, míč se odrazil těsně vedle postranní čáry.

23:19

Znovu si hostující tým velmi špatně poradil s příjmem podání Stevanovićové, tak se ještě udržel ve hře, na konci delší rozehry ale Aleksandra Wojciková nasměrovala míč jen do anténky.

22:19

Další hostující problémy na příjmu, míč se dostal na domácí polovinu a také nahrávačka Ofelia Malinovová si jednou zaútočila a to úspěšně!

21:19

Jovana Stevanovićová přidává eso a Scandicci odskakuje na dvoubodové vedení!

20:19

Scandicci znovu bere otěže třetího setu do svých rukou! Domácí bodují dvojblokem proti Aleksandře Wojcikové.

19:19

Další bodový úspěch Bosettiové! Ta si poradila s hostujícím dvojblokem a trenér Lodže Mašek si bere oddechový čas.

18:19

Lucia Bosettiová se prosadila na hlavním kůlu, šikovným technickým úderem nasměrovala míč do rohu kurtu.

17:19

Po špatném příjmu Bidiasové měli hosté problémy, Aleksandra Wojciková ale dokázala protlačit míč přes domácí blok.

17:18

Úspěšná souhra Malinovové se zakončující Stevanovićovou.

16:18

Také Haaková nedokázala uvést míč do hry.

16:17

Servis Bidiasové doplachtil do zámezí.

15:17

Monika Bocieková technickým úderem přelstila domácí blok.

15:16

Vasilevová útočila jen do sítě, Lodž zcela otáčí průběh třetího setu.

15:15

Bidiasová se tentokrát prosazuje za hlavou nahrávačky Wojcikové, Brazilka je dnes výrazně produktivnější než univerzálka Bocieková.

15:14

Před podáním už se Marta Wojciková vrátila zpět do hry a Vasilevová se prosazuje úspěšnou ulívkou.

14:14

Valerie Nicholová zůstala ve hře a připravila další úspěšný útok pro Regiane Bidiasovou.

14:13

Servis Efimienko-Mlotkowské se do kurtu nevešel.

13:13

Regiane Bidiasová dokázala vyrovnat, sedmibodové vedení Scandicci už je definitivně minulostí.

13:12

Hosté střídají nahrávačku, Nicholová přichází do hry místo Wojcikové.

13:12

Zuzanna Efimienko-Mlotkowská se prosadila středem sítě.

13:11

Lucia Bosettiová znovu zaútočila do mezery v soupeřově dvojbloku.

12:11

Po výborné hostující obraně Bidiasová snižuje už na rozdíl jediného bodu, průběh třetího setu se velmi podobá tomu druhému.

12:10

Regiane Bidiasová zabodovala na hlavním kůlu.

12:9

Úspěšný útok Moniky Bociekové ze zadní zóny.

12:8

Lucia Bosettiová na hlavním kůlu našla mezeru v hostujícím dvojbloku.

11:8

Aleksandra Wojciková vytloukla domácí dvojblok.

11:7

Ofelia Malinovová úspěšně zahrála na druhou přes.

10:7

Monika Bocieková snižuje už na tříbodové manko. Připomínám, že Scandicci už vedlo 9:2 v úvodu setu.

10:6

Haaková dostala nízkou nahrávku od Malinovové a ztroskotala na hostujícím dvojbloku.

10:5

Stevanovićové byl pod sítí pískán nečistý úder.

10:4

Neomylný diagonální útok Haakové.

9:4

Diagonální útok Vasilevové se do kurtu nevešel, Bulharka si trochu kazí statistiku ve třetím setu.

9:3

Tentokrát už se Monika Bocieková proti výborné domácí obraně dokázala bodově prosadit.

9:2

Domácí hráčky předvedly několik senzačních zákroků v poli a nakonec bodují díky Vasilevové, ta si znovu poradila s hostujícím blokem na hlavním kůlu.

8:2

Lucia Bosettiová parádně zasáhla v poli, vybrala prudký útok středem sítě a následně na hlavním kůlu zabodovala Vasilevová.

7:2

Razantní útok Isabelle Haakové hostující defenziva neubránila.

6:2

Nepovedená souhra domácích středem sítě, Adeniz Ferreira da Silvaová útočí do zámezí.

6:1

Až Monika Bocieková úspěšným útokem ze zadní zóny ukončila sérii Bosettiové na podání.

6:0

A další bod bulharské smečařky! Ta tentokrát nad sítí potrestala zaváhání hostů nad sítí a Michal Mašek je donucen k oddechovému času.

5:0

Pátý bod přidává Vasilevová na hlavním kůlu.

4:0

Teď už domácí přidávají i čtvrtý bod, Efimienko-Mlotkowská znovu smečovala jen do zámezí.

3:0

Lucia Bosettiová přidává přímý bod z podání a také ve třetím setu Scandicci vede 3:0.

2:0

Efimienko-Mlotkowská útočí po lajně jen do zámezí.

1:0

Třetí set podáním rozehrála Bosettiová, domácí libero Merlová výborně zasáhla v poli a Haaková smečuje do rohu hostující poloviny.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Ačkoliv Scandicci na soupeře ve druhém setu vletělo vedením 7:1, tak přeci jen se Lodž dokázala dostat do zápasu a pořádně zdramatizovat druhou sadu, v koncovce ale byly úspěšnější domácí hráčky a vítězí tentokrát nejtěsnějším možným rozdílem.

25:23

Druhý set skončil.

25:23

Úspěšným dvojblokem proti Bociekové na hlavním kůlu domácí úspěšně završili druhý set!

24:23

Vasilevová domácím pomáhá přímým bodem z podání v klíčovou chvíli!

23:23

Povedený útok Haakové ze zadní zóny, máme tu úplnou koncovku druhého setu.

22:23

Bodový blok Alagierské proti Vasilevové! Domácí trenér Parisi si bere oddechový čas.

22:22

Haaková následně podává jen do sítě.

22:21

Ulívku Isabelle Haakové hostující obrana nedokázala pokrýt.

21:21

Po domácí chybě na příjmu přeci jen hosté vyrovnávají! Nad sítí složila míč Klaudia Alagierská.

21:20

Ulívkou na středu sítě zabodovala Zuzanna Efimienko-Mlotkowská.

21:19

Vyrovnat se ale Lodži nadále nedaří, tentokrát se o to postarala Isabelle Haaková dalším úspěšným útokem.

20:19

Regiane Bidiasová boduje nad sítí a hosté se znovu přibližují na rozdíl jediného bodu.

20:18

Marta Wojciková zabodovala hrou na druhou přes.

20:17

Aleksandra Wojciková smečovala do zámezí, hosté tentokrát marně vyzvali video, které ukázalo, že míč nebyl tečován domácím blokem.

19:17

Monika Bocieková se prosadila na handě a jde podávat.

19:16

Hostující nahrávačka Wojciková se při útoku na druhou přes dotkla pásky sítě.

18:16

Reparát složila švédská volejbalistka na výbornou, domácí si udržují mírný náskok.

17:16

Velice nepovedený útok Haakové doletěl až k hostujícímu trenérovi.

17:15

Útok Bociekové do zámezí byl viditelně tečován domácím blokem.

17:14

Jovana Stevanovićová trefila přímý bod z podání, Scandicci svým soupeřkám zase odskakuje a hostující trenér Mašek si bere oddechový čas.

16:14

Isabelle Haaková tentokrát zaútočila ze zadní zóny středem sítě a dokázala míč propasírovat přes hostující blok.

15:14

Bocieková tentokrát vytlouká domácí blok, Lodž už takřka smazala šestibodovou ztrátu.

15:13

Povedenému útoku Moniky Bociekové se domácí tým nedokázal ubránit.

15:12

Po time-outu hostující kapitána Marta Wojciková podává až za koncovou čáru.

14:12

A další bod polského týmu, znovu na hlavním kůlu uspěla Regiane Bidiasová a donutila trenéra Parisiho k oddechovému času.

14:11

Po podání Haakové do sítě hosté snižují.

14:10

Hostující tým byl blízko dalším snížení, Monika Bocieková ale útočí do zámezí.

13:10

Další úspěch brazilské smečařky Bidiasové na hlavním kůlu.

13:9

Po velmi špatném příjmu domácích senzačním zákrokem nad reklamními panely udržela míč ve hře Enrica Merlová, následně se hrála nesmírně dlouhá rozehra, v jejímž závěru vytlučením domácího bloku zabodovala Regiane Bidiasová.

13:8

Regiane Bidiasová se prosadila na hlavním kůlu.

13:7

Už se zdálo, že Haaková poprvé v zápase chybovala smečí do zámezí, verdikt rozhodčích je ale otočen po výzvě videa, které ukázalo absolutně těsný dotyk míče s postranní čárou.

12:7

Hosté bodují díky dotyku sítě od Isabelle Haakové.

12:6

Další souhra Marty Wojcikové se Zuzannou Efimienko-Mlotkowskou už byla neúspěšná.

11:6

Adeniz Ferreira da Silvaová odpovídá stejnou mincí, tedy útokem středem sítě.

10:6

Povedená hostující akce středem sítě, zakončila ji Efimienko-Mlotkowská.

10:5

Aleksandra Wojciková je tentokrát zablokována.

9:5

Výborný příjem Bidiasové v těžké pozici u postranní čáry, útok úspěšně zakončila Aleksandra Wojciková.

9:4

Nekompromisní útok Bosettiové.

8:4

Takřka nevídaná věc, hostům se podařilo ubránit Haakovou, později je pískána nečistá nahrávka Malinovové.

8:3

Lodž snižuje díky útoku středem sítě, který zakončila Ewa Kwiatkowská.

8:2

Isabelle Haaková znovu byla neomylná při útoku ze zadní zóny.

7:2

Domácí tým teď trochu zaimpromizoval v útoku a Bosettiová neuspěla při útoku ze zadní zóny.

7:1

Také druhý set bere rychlé tempo, Isabelle Haaková je v posledních patnácti minutách snad stoprocentní.

6:1

Aleksandra Wojciková při útoku ze zadní pásky trefuje jen pásku sítě.

5:1

Středem sítě se prosadila Jovana Stevanovićová.

4:1

Stejně jako v prvním setu hosté kazí podání za stavu 1:3.

3:1

Regiane Bidiasová v těžké pozici vytloukla domácí blok. Hostující tým by mohlo nakopnout, když po špatném příjmu vylovily míč až u reklamních panelů a nakonec v rozehře uspěly.

3:0

Po velkém nedorozumění v útoku Lodže z hlavního kůlu boduje Vasilevová.

2:0

Po špatném příjmu hostujícího týmu tentokrát míč zatloukla na palubovku Haaková.

1:0

Na úvod druhého setu ulívkou boduje Vasilevová, hostující obrana úplně zaspala.

0:0

Začal druhý set.

25:10

První set skončil.

25:10

První set zakončil útok Bosettiové ze zadní zóny, Scandicci deklasovalo svého soupeře 25:10.

24:10

Na samotný závěr prvního setu ještě hostující trenér Mašek vrací do hry Bociekovou s Martou Wojcikovou.

24:10

Sérii podání Adeniz Ferreiry da Silvaové zastavila páska sítě.

24:9

Další bodový blok domácích, první set se rychle blíží ke svému konci.

23:9

Domácí hráčky se snadno ubránily v poli a Isabelle Haaková znovu okamžitě skóruje.

22:9

Eso tentokrát přidává Adeniz Ferreira da Silvaová, hostující trenér Mašek si bere druhý oddechový čas.

21:9

Znovu Scandicci boduje blokem! Neprosadila se Agata Wawrynczyková, která přišla do hry v rámci dvojstřídání místo Bociekové.

20:9

Další bodový zápis Isabelle Haakové, ta se zatím prosazuje proti hostujícím blokům s velkou úspěšností.

19:9

Hostům znovu pomohlo video při teči domácího bloku, kterou rozhodčí neviděli, tentokrát po útoku Bidiasové.

19:8

Lucia Bosettiová zaznamenává svůj druhý přímý bod z podání a znovu to bylo čisté eso.

18:8

První set se začíná měnit v debakl, dalším blokem domácí bodují proti Bidiasové.

17:8

Regiane Bidiasová je zablokována na hlavním kůlu.

16:8

Hráčky Scandicci měly další šanci na bod, Vasilevové se ale vůbec nepovedl útok z pipu a míč nedoletěl ani k síti.

16:7

Vynikající obrana domácích, nejdříve dvakrát v poli udržely míč ve hře a nakonec bodují blokem proti Aleksandře Wojcikové.

15:7

Kwiatkowská útočí do zámezí, náskok Scandicci utěšeně narůstá.

14:7

Domácí nahrávačka Ofelia Malinovová se prosadila hrou na druhou přes, ačkoliv jako zadní hráčka musela hrát jen ze země, aby zahrála míč pod úrovní pásky.

13:7

Za šestibodové ztráty si hostující trenér Michal Mašek bere oddechový čas.

13:7

Perfektní útok Elitsy Vasilevové z pipu.

12:7

Nekompromisní útok Isabelle Haakové, domácí tým znovu vede o pět bodů.

11:7

Ewa Kwiatkowská se prosadila středem sítě, rozhodčí zprvu neviděli teč domácího bloku, Lodži pomohlo video.

11:6

Isabelle Haaková zabodovala útokem o hostující blok.

10:6

Další komplikace v útoku Scandicci, Lucia Bosettiová se ale dokázala prosadit ulívkou.

9:6

Po horší přihrávce domácích se nad sítí prosadila Ewa Kwiatkowská.

9:5

Na hlavním kůlu skórovala Aleksandra Wojciková.

9:4

Podání Elitsy Vasilevová zamířilo do zámezí. Polský tým ze čtyř bodů tři získal díky chybným servisům soupeřek.

9:3

Bocieková ztroskotala na domácím bloku!

8:3

Další dlouhá rozehra jde na účet domácích, technickým úderem ji zakončila Jovana Stevanovićová.

7:3

Další podání Haakové už se do kurtu nevešlo.

7:2

Fantastický servis Isabelle Haakové, hostující hráčky na příjmu neměly šanci míč zpracovat a Scandicci má už třetí bod přímo z podání.

6:2

Technickým útokem středem sítě se prosadila Jovana Stevanovićová.

5:2

Tentokrát už brazilská volejbalistka nasměrovala podání za koncovou čáru.

5:1

Přímý bod z podání putuje i na konto brazilské blokařky Adeniz Ferreira da Silvaové.

4:1

Ewa Kwiatkowská první hostující podání nasměrovala do zámezí.

3:1

První bod si hostující tým připisuje díky Monice Bociekové, která vytloukla domácí dvojblok.

3:0

Lucia Bosettiová pokračuje v kvalitních servisech, při třetím trefuje dokonce čisté eso!

2:0

Scandicci se v úvodu výborně brání a díky tomu mohla druhý bod zaznamenat Elitsa Vasilevová.

1:0

Hned na úvod jsme viděli dlouhou rozehru, která úspěšným útokem zakončila švédská univerzálka domácích Isabelle Haaková.

0:0

0:0

Byť hala ve Florencii je poloprázdná, tak přítomní fanoušci přesto dělají dobrou atmosféru.

0:0

Představovány jsou hráčky základních sestav, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.

0:0

Sestavy:

Savino Del Bene Scandicci: Malinovová, Ferreira Da Silvaová, Scottová, Mitchemová, Papaová, Haaková, Mazzarová, Zagoová, Caracutaová, Stevanovićová, Bosettiová, Vasilevová – Mastrodicasaová, Merlová,

LKS Commercecon Lodž: Nicholová, Kwiatkowská, Bidiasová, A. Wojciková, Sczczyrbaová, Wawrzynczyková, Gajewská, Bocieková, Alagierská, Efimienko-Mlotkowská, M. Wojciková – Korabiecová, Straszová

Rozhodčí: Paškevič (Rus.), Akinci (Tur.).

0:0

Volejbalistky Scandicci dnes nebudou moci těžit ze stoprocentního domácího prostředí, neboť jejich hala Palazzetto dello Sport nevyhovuje podmínkám Ligy mistrů a musely se přestěhovat do sídla svých rivalek z Florencie Nelson Mandela Forum, nicméně Scandicci je předměstím Florencie a tak to příznivci domácích volejbalistek nebudou mít daleko.

0:0

LKS Commercecon Lodž

Také polský tým rozehrál domácí ligu výborně, když v úvodních deseti kolech jen jednou poznal hořkost porážky, polská liga ale má kvalitou daleko k té italské.

Nejúdernější hráčkou Lodže je dvaadvacetiletá univerzálka Monika Bocieková. V kádru polského týmu jsou jen dvě zahraniční volejbalistky, přičemž v základní sestavě bývá jen Brazilka Regiane Bidiasová, tu na soupisce doplňuje americká nahrávačka Valerie Nicholová, před ní ale většinou dostává přednost Marta Wojciková.

0:0

Savino Del Bene Scandicci

Byť to podle tabulkového postavení nevypadá, tak výrazným favoritem jsou volejbalistky domácího týmu Scandicci. Italský celek domácí soutěž rozehrál výborně, když i přes nečekanou nedělní prohru v Cuneu drží dobrou bilanci 7-2 a po devíti kolech je na čtvrtém místě Serie A1.

Scandicci se spoléhá zejména na zkušenou italskou smečařku Luciu Bosettiovou, která působí v národním týmu už deset let a stejně jako nahrávačka Ofelia Malinovová pomohla Italkám ke stříbrným medailím na letošním světovém šampionátu. Čeští fanoušci pak znají další oporu Scandicci, kterou je švédská univerzálka Isabella Haaková, na níž je postavena švédská reprezentace, která na úvod podzimu senzačně zvítězila v Jablonci nad Českem v rámci kvalifikace na evropský šampionát.

Trenérem Scandicci pak je bývalý trenér českého národního týmu žen Carlo Parisi.

0:0

Hezký večer při sledování přenosu z volejbalové Ligy mistryň, v nejsilnější skupině D se v rámci druhého kola utká italské Scandicci s LKS Lodž a nabitá skupina už od úvodu slibuje velkou zápletku.

Lodž vstupuje do utkání z prvního místa díky výhře 3:1 nad Schwerinem z prvního kola, Scandicci prohrálo 2:3 v italském derby a repríze loňského semifinále italské ligy v Coneglianu, Schwerin pak porazil Conegliano 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.