Play-off Hokejové Ligy mistrů

Frölunda HC – HC Kometa Brno

6:1

konec (0:1, 3:0, 3:0)

11.12.2018, 18:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Čtvrtfinále • Tadeáš Podolka

Tipsport: 1.25 7.4 6.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tímto utkáním vás provázel Tadeáš Podolka. Ode mě je to již vše, děkuji za sledování a u hokejových přenosů na počtenou! (20:19:12)
Dnešní utkání sledovalo 2058 diváků.
Pozápasové statistiky
Střely na branku: 44 – 15
Vyhraná vhazování: 35 – 16
Počet zblokovaných střel: 20 – 3
Využití přesilovek: 25% – 0%
Odveta mezi Frölundou a Kometou Brno je minulostí, domácí zničili český tým 6:1. Kvalita dnes byla na straně Indiánů, kteří to začali potvrzovat až ve druhé a třetí třetině, kdy vyprchalo kouzlo Karla Vejmelky. Kometa se prakticky nedostala do zápasu, a jen čelila útokům Frölundy. Ta zaslouženě postupuje do semifinále, kde narazí na jiné Indiány, z Plzně.

59:10

Poslední minuta tohoto čtrvtfinále běží, ještě pár útoků a za několik sekund rozhodčí ukončí zápas.

58:19

Hráči Komety si přejí konec zápasu, ten dnešní se jim opravdu nevydařil. Utkání se dohrává, jen občas prověří Vejmelku jeden z Indiánů.

58:01

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:17

Kotouč byl volný opět před Vejmelkou, avšak domácí jej nedokázali trefit s potřebnou razancí. Karlsson vyslal jen takovou "žblabuňku".

56:05

Kometa se v posledních minutách snaží o korigování výsledku, aktivní je teenagerovská formace v čele s Meluzínem.

55:18

Hra se rozeběhla po poslední komerční pauze.

54:59

Zaťovič selhal ve stoprocentní příležitosti, tváří v tvář Gustafssonovi neuspěl a puk za něj neusměrnil.

53:59

53:59 Westerholm PO. - 6:1

53:59

Frölunda právě vstřelila branku!
To už je opravdový debakl, šestou branku dává PONTHUS WESTERHOLM. Puk mu do jasné gólovky přenechal Samuel Fegamo. Asistence: Samuel Fegamo, Pathrik Westerholm.

53:30

Puk je za brankou Komety, odkud jej rozehraje Kowalczyk.

52:49

52:15

Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, oba týmy střídají.

51:30

Poprvé si v zápasu zahraje přesilovku Kometa, zatím se jí příliš nedaří udržet kotouč v útočném pásmu.

6:1

Branky a nahrávky: 21. Genoway (Carlsson, Stålberg), 27. Carlsson (Söderlund, Westerlund), 30. Genoway (Carlsson, Rakhshani), 42. Westerholm Pa. (Sigalet, Friberg), 44. Rakhshani (Westerlund, Nørstebø), 54. Westerholm Po. (Fegamo, Westerholm Pa.) – 3. Meluzín (Mlynář, Schaus)

Frölunda HC: Gustafsson (Söderblom) – Grönlund, Genoway, Westerlund, Sigalet (A), Morevare, Ekbom, Nørstebø – Rakhshani, Lundqvist (C), Lasch – Hjalmarsson (A), Carlson, Stålberg – Rosseli-Olsen, Mustonen, Friberg – Fagemo, Westerholm Pa., Westerholm Po. – Söderlund

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – Kučeřík, Schaus, Gulaši, Mlčák, Bartejs, Kowalczyk – Zaťovič (C), Hruška, Mallet – Dočekal, Zohorna, Köhler – Kusko, Süss, Horký – Mlynář, Král, Meluzín

Rozhodčí: Wiegand, DiPietro (oba SUI) – Pihlblad, Nyqvist (oba SWE)