Challenge Cup - ženy

Proton Saratov – VK Dukla Liberec

3:2

konec (18:25, 20:25, 25:18, 25:19, 15:10)

05.12.2018, 16:00 • Hvezdnij Sporthall, Saratov (RUS) • 1. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

15:10

Je konec! Liberec prohrává v Saratovu v pěti setech, přesto si odváží postup do osmifinále.

14:10

Čtyři mečboly pro Saratov. Ruské hráčky jsou blízko k dokonání obratu z 0:2.

8:4

Při změně stran to je v pátém setu už o čtyři body. Liberec bude muset dotahovat.

25:19

A první setbol je také proměněn. O vítězi dnešního utkání rozhodně až pátá sada.

24:19

Pět setbolů pro domácí celek. Saratov je blízko pátému setu.

25:18

Třetí set nakonec končí šestibodovým náskokem. Saratov dramatizuje dnešní utkání.

24:16

Osm setbolů pro Saratov! Ruský tým je ve třetím setu jasně před Češkami.

20:25

Liberecká Dukla si zahraje v Challenge Cupu minimálně další dva zápasy. Již po druhém setu je o postupujícím jasno.

20:24

Čtyři postupové setboly pro Liberec! Dukla je poslední bod od postupu do osmifinále.

7:4

A rázem to je už o tři body. Saratov dokáže v krátkých pasážích Liberec přehrávat. Hostující tým musí reagovat oddechovým časem.

18:25

První velmi důležitá sada jde na konto liberecké Dukly. Po mizerném začátku, kdy Liberec prohrával od čtyři body je z toho nakonec poměrně snadné vítězství.

18:24

Šest setbolů pro Liberec! Už jen poslední bod schází svěřenkyním trenéra Gálika k zisku prvního setu.

18:22

Druhým bodem se daří Saratovu lehce zdramatizovat úvodní dějství. A také Dušan Gálik si musí brát oddechový čas.

16:22

To už by měly Liberečanky dohrát. V koncovce prvního setu vedou už o šest bodů. Domácí tým si ještě vybírá oddechový čas.

5:8

Liberec se pomalu dostává do tempa. Hned čtyřmi body v řadě se dostává do nadějného vedení v prvním setu. A domácí tým se žádá oddechový čas.

3:2

Proton Saratov: Anufrienková, Fadejevová – Kasjučiková, Markovová, Černovová, Karpovová – Krasnovová, Gončarovová, Dumčevová – Petruninová, Ališevová – Džiojevová Trenér: Jurij Maričev

VK Dukla Liberec: Kopecká, Vaňková – Kolářová, Šotkovská, Šustrová, Mikšíková – Kohoutová, Holubcová, Candráková – Pištěláková, Veselá – Dostálová Trenér: Dušan Gálik

Rozhodčí: Sjarhej Vacjachovič (BLR) – Risto Strandson (EST)