Play-off Hokejové Ligy mistrů

Skellefteå AIK – HC Škoda Plzeň

3:3

konec (0:1, 0:2, 3:0)

04.12.2018, 18:00 • Skellefteå Kraft Arena • Čtvrtfinále • Matěj Vybíral (@Matavyb)

Tipsport: 1.6 5.0 3.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše, hezký zbytek večera. U odvetného duelu z Plzně se těším na počtenou. (20:32:41)
Ačkoliv teď nálada v plzeňské kabině jistě není ideální, výsledek 3:3 do odvety je více než nadějný. Plzeň sice přišla o svou sérii osmi vítězství, ale stále zůstává v CHL jako jediná neporažena a doma za týden jí bude stačit Skellefteå porazit jakýmkoliv výsledkem. Souboj o semifinále tak stále bude jistě ohromně napínavý.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 37:27 (9:8, 11:14, 17:4)
Trestné minuty: 8:10
Využití přesilovek: 0:0
Vhazování: 36:29
Před startem duelu by Škodovka výsledek 3:3 jistě brala, ale s ohledem na průběh duelu je to pro Plzeň škoda. Indiáni byli v první půli lepší a za třicet minut nastříleli tři branky. Skellefteå poté ovšem převzala iniciativu a rozstřílela se ve třetí části. Nakonec dokonce skóre dorovnala díky trefě Aaltonena a dvěma zásahům Linuse Lindströma. Západočeši také měli své šance, ale nevyužili je a první dva góly AIK padly právě po nevyužitých tutovkách, klasické nedáš – dostaneš.

59:34

Miltchakov zvládl rozehrát zpoza branky a Škoda vyhazuje do středního pásma.

59:15

Skellefteå vyhrála souboj za vlastní brankou a ještě se pokusí jednou zaútočit.

58:31

Plzeň neví, kudy do útoku a bude se už snažit zřejmě jen ubránit stále cennou remízu.

57:35

Miltchakov si poradil s další nepříjemnou situací a odolal závaru před vlastní brankou.

57:06

57:06 Linus LINDSTRÖM - 3:3

57:06

Skellefteå právě vstřelila branku!
Tohle je špatně... Třetina hrůzy pokračuje a snový náskok Škodovky je fuč. LINUS LINDSTRÖM dostal přihrávku na pravou stranu a z hranice pravého kruhu vypálil přes Lukáše Pulpána parádně do bližší šibenice. Asistence: Petter Granberg, Johan Alm.

56:49

Domácím těsně nevyšel pokus o brejk, když Linus Lindström těsně nezpracoval pas do úniku. Protiakci Plzně poté zastavil ofsajd.

56:24

Čerešňák našel volného Eberleho, tomu ovšem kotouč přeskočil hůl. Co vycházelo Plzni v prvních dvou třetinách, to se teď vůbec nedaří.

56:02

Joakim Linström kličkoval přes plzeňskou obranu, nakonec byl odzbrojen. Následně Möller posunul branku a vhazovat se bude před Miltchakovem.

55:27

Nepříjemné situace před Miltchakovem, který nic neviděl, ale nakonec ani jedna střela neprošla na branku.

55:13

Miltchakov raději přerušil hru a ukryl kotouč letící kus nad brankou.

54:34

Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Djuse – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Straka – 2 min. + 2 min., hrubost).

54:34

Po zákroku Djuseho na Straku se do sebe tito dva hráči pustili a Petr Straka férovou bitku jednoznačně vyhrál. To by mohlo plzeňské nakopnout.

3:3

Branky a nahrávky: 48. Aaltonen (Wingerli, Alm), 53. L. Lindström (Aaltonen, Djuse), 58. L. Lindström (Granberg, Alm) – 12. Gulaš (Kantner), 26. Kantner, 29. Kodýtek (Kvasnička, Straka)

Skellefteå AIK: Armalis (Lindvall) – Granberg, Djuse, Pudas, Norén, Berglund, Lindgren, Alm – Alvarez, Pettersson, Holloway – J. Lindström, Olimb, Möller – Ericsson, L. Lindström, Aaltonen – Hedberg, Sundsvik, Wingerli – Hedman

HC Škoda Plzeň: Miltchakov (Frodl) – Čerešňák, Kvasnička, Jones, Pulpán, Kaňák, Vráblík – Gulaš, Stach, Indrák – Němec, Kracík, Kindl – Eberle, Kodýtek, Straka – Pour, Preisinger, Kantner

Rozhodčí: Vikman, Heikkinen – Yletyienen, Käck