Athletic Bilbao – SD Huesca

4:0

konec (3:0)

28.11.2018, 20:45 • 1/16 finále • Matěj Vítek

Fotbalisté Athletica Bilbaa zvládli vstup do letošního poháru Copa del Rey na jedničku a po výhře 4:0 nad Huescou jsou jednou nohou v osmifinále. Svůj postup budou muset ale ještě potvrdit v odvetě, která je na programu příští čtvrtek 6. prosince. (22:35:39)

90+2

90+1

Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.

90

Již se nám rozeběhla poslední minuta normální hrací doby Je jasné, že vzhledem k aktuálnímu stavu se toho moc asi nastavovat nebude.

88

Hosté to ještě zkoušejí, čas na zaznamenání čestného úspěchu se jim ale rychle krátí.

86

Domácí stále drží balon daleko od vlastní brány, a to je přesně to, co jim nyní vyhovuje.

84

Z pravé strany se pokoušel centrovat Jorge Miramón, jenže balon mu utekl až do zámezí, čehož si samozřejmě všiml pomezní rozhodčí.

82

Již nám běží poslední desetiminutovka a je jasné, že žádné velké drama očividně neuvidíme.

80

Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Serdar Gürler, přichází Juanjo Camacho.

79

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Ander Capa.

78

Hosté se sice na několik desítek vteřin přiblížili k vápnu soupeře, zakončení jsme se ale nedočkali.

76

Luis Ávila kopal přímý kop ze zajímavé pozice, svůj pokus levou nohou ale poslal mimo a odkopávat bude Unai Simón.

75

Na levé straně měl sice dostatek prostoru hostující Carlos Akapo, nic ale vymyslet nedokázal.

73

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Cristian Ganea.

72

Hráči Bilbaa hodně drží balon v okolí půlící čáry. Je vidět, že čtyřbrankový náskok jim již stačí.

70

Tempo hry již není nijak závratné. Oba celky se patrně začínají šetřit na následné těžké ligové boje.

68

Další útočná akce domácího celku skončila tentokrát ofsajdem, ve kterém byl zakončující Aduriz. Ani se moc nerozčiloval, protože jeho zakončení bylo beztak nepřesné a balon skončil mimo.

66

Čas rychle plyne a je jasné, že domácí půjdou do odvety s velkým náskokem. Otázkou je, zda hosté zaznamenají alespoň čestný úspěch.

64

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Dani García.

62

Hráči hostujícího celku se trochu dali dohromady a v posledních minutách se přeci jen více tlačí do zakončení.

60

60. Sastre vypálil dobře, avšak Unai Simón zasáhl

60

Z dálky se do odraženého balonu opřel Sastre a jeho parádní rána mířila přímo pod břevno. Domácí gólman Unai Simón byl ale pozorný a balon skvěle vyrazil!

59

Žlutou kartu dostává San José (Athletic Bilbao).

58

U balonu jsou opět domácí fotbalisté, kteří ve velké pohodě kombinují v okolí půlící čáry.

56

Hosté by rádi vstřelili alespoň jeden gól, jenže jejich akce zatím k ničemu nevedou.

54

54. Beñat ETXEBARRIA - 4:0

54

Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí zvyšují vedení na 4:0! K přímému kopu z nějakých dvaadvaceti metrů se postavil BEÑAT ETXEBARRIA, který podobné situace umí. Dokázal poslat míč přes zeď a následně přesně k tyči!

52

Po rohovém kopu se domácí v klidu ubránili.

51

51. Ávila a jeho šance

51

Do velmi zajímavé šance se dostal nyní hostující Ávila, jenže vybíhající Unai Simón nezaváhal a dobrým zákrokem míč zblokoval tak, že ho následně domácí obrana mohla odkopnout na roh.

49

Hosté hrají ale také velmi poklidně a úvod druhé půle je zatím lehce nezáživný.

48

Domácí se očividně po změně stran nikam nepoženou. Hrají velmi pozvolně a rozvážně.

46

Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Rajko Brežančić, přichází Jorge Miramón.

46

První poločas zápasu mezi Bilbaem a Huescou přinesl jednostrannou podívanou. Domácí začali skvěle a po velkém tlaku se hned v 10. minutě dostali do vedení díky brance Aritze Adurize. Hosté sice zabrali a měli také šance, jenže ve 26. minutě si vlastní branku vstřelil Ínsua, což hosty zcela složilo. O šest minut později pak přidal třetí branku Aduriz a již nyní je jisté, že Bilbao půjde do odvety s luxusním náskokem.

45+1

45+1

První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.

45

Další akce Iñaki Williamse k ničemu nevedla. Jeho přihrávku z pravé strany zastavila hostující defenziva.

44

První poločas spěje ke svému konci. Stále samozřejmě platí, že domácí utkání zcela kontrolují.

43

Dostatek prostoru měl nyní na pravé straně Iñaki Williams. I když byl již docela z úhlu, zkusil vystřelit. Gólman Werner jeho ránu s problémy nadvakrát pokryl.

42

Až do střelecké pozice se dostal hostující Ávila, jeho tvrdá rána ale zamířila asi metr vedle spojnice břevna a tyče.

41

Žlutou kartu dostává Brežančić (SD Huesca).

40

Po rohu ale domácí o balon rychle přišli.

40

Z pravé strany se snažil centrovat Williams, míč na rohový kop zblokoval Brežančić.

39

Po ostrém souboji ve středu pole má lehké zdravotní problémy De Marcos, bude ale v pořádku a bude pokračovat ve hře.

38

Domácí mají otěže zápasu nyní pevně ve svých rukou a hosté vůbec nekladou odpor. Do konce zápasu chybí ješttě více než padesát minut a Huesca to bude mít velmi těžké.

36

Tentokrát posílal Beñat do vápna tvrdý střílený centr, hosté se ale dokázali ubránit.

35

Iñaki Williams se dostával na pravé straně do vápna, avšak nakonec trefil jen bránícího hráče, od kterého se balon odrazil na roh.

33

Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Rúben Semedo, přichází Jorge Pulido.

32

32. Aritz ADURIZ - 3:0

32

A je to o tři góly! To bylo hodně snadné. Z pravé strany odcentroval De Marcos a nikým neatakovaný hlavičkující ARITZ ADURIZ poslal balon přesně k pravé tyči Wernerovy brány.

30

Domácí nyní zkusili roh rozehrát nakrátko, následná střela Beñata byla zblokovaná. Domácí přesto zůstávají u míče.

28

Velká nepříjemnost pro hosty. Ve vápně nyní špatně došlápl Rúben Semedo a velmi ošklivě si zkroutil kotník. Je jasné, že utkání pro něj skončilo, protože toto bude velmi oškié zranění. Hosté chystají střídání a nyní jsou v deseti.

26

26. Pablo ÍNSUA - 2:0

26

A domácí vedou již o dvě branky. Z pravé strany posílal střílený centr do vápna Iñaki Williams, gólman Werner balon vyrazil tak nešťastně, že se od dobíhajícího spoluhráče PABLA ÍNSUI vrátil zpět do brány – vlastní gól!

23

Po následném přímém kopu se domácí fotbalisté k vážnějšímu ohrožení brány soupeře nedostali.

22

Žlutou kartu dostává Lluis Sastre (SD Huesca), který faulem zastavil rychlý protiútok domácích.

21

21. Tyč po střele Ávily

21

Obrovská šance hostů! Zpoza vápna vypálil Luis Ávila, jehož parádní rána se odrazila od tyče!

20

Domácí si v posledních minutách nevědí moc rady. Běhají bez balonu, a to je přesně to, co jim nemůže vyhovovat.

19

Hráči hostujícího celku hodně drží balon. K vápnu soupeře se ale nyní dostávají velmi složitě, Bilbao má zformovanou defenzivu, která se tváří neprostupně.

17

Ve vápně Bilbaa došlo k velkému zmatku, nakonec se ale domácí fotbalisté po rohovém kopu dokázali ubránit a míč odvrátili mimo vápno.

16

Obraz hry se nyní zcela otočil a teď jsou to hosté, kteří jsou v tlaku. Další rohový kop.

16

Zpoza vápna zkusil vystřelit Gürler, jeho pokus ale nebyl vůbec přesný a mířil nad bránu.

14

Teď jsou to pro změnu hosté, kteří se snaží natlačit na polovinu soupeře. Po rohovém kopu z levé strany se ale domácí ve velké pohodě ubránili.

12

Domácí rozhodně nepolevují a znovu jsou nastěhovaní na polovině hostujícího celku.

10

10. Aritz ADURIZ - 1:0

10

Domácí se prosazují po přímém kopu. Na přímý kop Beñata si naběhl skvěle ARITZ ADURIZ, jehož hlavička zapadla přesně k tyči – 1:0!

9

Žlutou kartu dostává Luis Ávila (SD Huesca), který poslal skluzem k zemi domácího De Marcose. Následuje zajímavý přímý kop od postranní čáry.

8

Pokus o první útočný výpad hostů skončil ofsajdem, ve kterém byl Longo.

7

Domácí jsou v úvodu zápasu dominantní. Kopali Beñatem další dva rohové kopy, hosté se zuby nehty brání.

5

Akce domácích pokračovala a po nákopu do vápna musel do tvrdého souboje s Íñigo Martínezem hostující gólman Werner. S lehkými problémy situaci zvládl.

5

Beñat kopal další rohový kop, po kterém se ale hosté dokázali ubránit a míč odvrátili mimo vápno.

4

Domácí kopali rohový kop, po kterém se snažil hlavou zakončit Aduriz. Jeho hlavička šla ale mimo a následuje odkop od hostující brány.

2

Domácí začali náporem. Z pravé strany centroval do vápna De Marcos, hosté se ale ubránili.

1

Hráči jsou na trávníku, zápas za pár chvil začne.
Do nového ročníku poháru Copa del Rey vstoupí dnes také dva prvoligové španělské týmy. K vidění bude souboj mezi Athleticem Bilbao a Huescou, tedy dvěma celky, které se v ligové soutěži trápí. Domácí jsou totiž v tabulce na osmnáctém místě, hosté dokonce poslední – dvacátí.

Athletic Bilbao: Unai Simón – De Marcos, Peru Nolaskoain, I. Martínez, Yuri – San José, Benat – I. Williams, Muniain, Gorka Guruzeta – Aduriz.
Náhradníci: Iago Herrerin – Ganea, Álvarez, Córdoba, Susaeta, Dani García, Capa

SD Huesca: Werner – Carlos Akapo, Pablo Ínsua, Ruben Semedo, Brežančić – Lluis Sastre, Aguilera – Gürler, Rivera, Ávila – Longo
Náhradníci: Santamaría – Hernández, Camacho, Gallar, Pulido, Musto, Miramón

Rozhodčí: González – Bacerril, Rubio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.