20.11.2018, 13:30 • Sibir Arena • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 3.48 4.0 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (15:45:49)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-
Novosibirský stadion explodoval nadšením, Sibir Novosibirsk nakonec udržel stav 1:0 až do konce a připsal si tak skalp favorizované Ufy! Jediný gól utkání vstřelil už ve třinácté minutě Danil Romancev, skvělý výkon podal domácí brankář Alexej Krasikov, který pochytal všech 29 pokusů soupeře.

59:52

Omark nabil na modrou Larsenovi, ten ale minul. Zdá se, že je hotovo!

59:01

Gilbert Brulé se pokusil z vlastní třetiny poslat puk do odkryté hostující svatyně, černá pryž ale místo toho doletěla na zakázané uvolnění.

58:43

Teď už ano, Salavat Julajev to zkouší bez brankáře!

58:06

Maxim Ignatovič vyhodil puk z pásma a odjel střídat, Juha Metsola stále zůstává ve svém brankovišti.

57:31

Domácí trenér Alexandr Andrijevskij si vybral oddechový čas, nechme se překvapit, zdali Metsola opustí svou svatyni.

56:39

Vladimir Pervušin pod tlakem jen vyhodil puk na zakázané uvolnění, tlak Ufy začíná vrcholit.

55:48

Arťom Sergejev nepřesným pasem vyhnal Osnovina z pásma, hosté tak musejí vyklidit vydobyté pozice.

54:56

Maxim Ignatovič vybojoval puk za vlastní brankou, už se mu ho ale nepodařilo vyhodit z pásma.

54:05

Pavel Koledov našel na útočné modré rozjetého Linuse Omarka, ten ale vzápětí o kotouč v rohu kluziště přišel.

53:09

Teď se navíc Gilbert Brulé prokousal až do mezikruží, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu, a Metsola tak zasahovat nemusel.

52:15

Novosibirští hokejisté jen vyhodili puk do útočného pásma a odjeli střídat, Ufě se čas začíná pomalu krátit.

51:19

Dnešní utkání sleduje 5270 diváků.

50:28

Konstantin Alexejev se vydal na útočný výlet, na úrovni kruhů ale o kotouč přišel.

49:34

Finský forvard ale přišel o puk na útočné modré, načež ho Jordan Caron vyhodil až k Metsolovi. Hosté se ne a ne usadit v soupeřově pásmu.

48:46

Ihned po buly to od modré zkusil Konstantin Alexejev, jeho dělovku ale Metsola dokázal vyrazit a na opačnou stranu už se vydává Teemu Hartikainen.

48:32

Hartikainenův pas na Majorova byl příliš prudký, puk skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Metsolou.

47:47

Hokejisté Salavatu Julajev v posledních minutách přebírají iniciativu, na vstřelení vyrovnávacího gólu už hostům zbývá jen dvanáct minut.

46:51

Juha Metsola pro jistotu přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.

46:19

Do rychlé protiakce se po pravém křídle vydal Jukka Peltola, finský forvard ale na svého krajana Metsolu střelou z úrovně kruhů nevyzrál.

45:22

Pavel Koledov vypálil od modré, Alexej Krasikov měl ale dobrý výhled a snadno jeho nahození vyrazil.

44:29

Na nahození Pavla Šena do útočného pásma nikdo v bílo-zeleném dresu nedosáhl, hosté se ale nakonec přeci jen dokázali usadit před Krasikovem.

43:32

Nikolaj Demidov se před dotírajícím Majorovem pokusil vyhodit puk do bezpečí, kotouč ale nakonec skončil na domácí střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:39

Vladimir Pervušin zhatil další akci Ufy a dostal kotouč do útočné třetiny, oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.

42:08

Teemu Hartikainen na Omarkovo nahození z levé strany nedosáhl, načež domácí vybojovali protiútok a Alexandr Šarov z něj vytěžil buly v útočném pásmu.

41:20

Arťom Sergejev byl u vyhozeného puku jako první, domácím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude po Krasikovově levici.

40:43

Elitní formace Salavatu Julajev se na chvilku usadila v útočném pásmu, vzápětí ale hosté o puk přišli a hrát může Roman Savčenko.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:12.
V prostřední dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali, Sibir tak stále drží hubený náskok 1:0. Nikdo by se ale nemohl divit, kdyby novosibirští hokejisté vedli vyšším rozdílem, po většinu druhé třetiny totiž byli domácí lepším týmem. Pokud chce Ufa pomýšlet na body, bude muset zabrat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Joonas Kemppainen z levé strany nahodil puk do předbrankového prostoru, nikdo v bílém dresu se ale nakonec do zakončení nedostal.

39:01

Domácí zvládli ojedinělé buly ve vlastním pásmu a okamžitě založili protiútok, Caron se ale daleko nedostal.

38:03

Alexej Krasikov musel po delší době zasahovat, s Chochrjakovovým nahozením od levého mantinelu si ale snadno poradil.

37:19

Anton Burdasov se daleko nedostal, aktivní Pavel Tkačenko už táhne další protiútok Novosibirsku.

36:27

Kazakov našel mezi kruhy úplně volného Gilberta Brulého, ten ale tváří v tvář Metsolovi přestřelil!

35:35

Na opačnou stranu se podél pravého mantinelu vydal Maxim Majorov, útočník Salavatu Julajev ale nakonec uvízl v rohu kluziště, kde o puk posléze přišel.

34:47

Pavel Tkačenko si udělal prostor na pravém kruhu, jeho následnou střelu ale Metsola bez potíží zneškodnil.

33:58

Kotouč vyletěl ze hřiště, hra byla po dlouhé době přerušena a před námi je další komerční přestávka.

33:14

Juha Metsola má v posledních minutách plné ruce práce, i se štiplavou střelou Brulého od levého mantinelu si ale poradil.

32:25

Pervušin hledal v mezikruží Sajustova, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl a ufští hokejisté posléze vyhodili puk do bezpečí.

31:38

Roman Savčenko našel na pravém křídle rozjetého Romanceva, jehož následný pokus ale Juha Metsola bez potíží vyrazil.

30:45

Linus Omark vjel do útočného pásma příliš brzy, Salavatu Julajev tak byl odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu

29:56

Nenápadnou střelu Jordana Carona z levého kruhu Metsola pouze vyrazil, dotírající Danil Romancev už se ale k dorážce nedostal.

29:02

Napadající Gleb Zyrjanov dostal zadáky Ufy do problémů, Arťom Sergejev si ale nakonec poradil a navíc vyslal na zteč Pjotra Chochrjakova.

28:07

Diváci na tribunách ani u obrazovek se rozhodně nenudí. Hraje se sice bez šancí, avšak v parádním tempu.

27:19

Koledovova rána od modré byla zblokována, hokejisté Novosibirsku už rychle zakládají další protiútok.

26:31

Juha Metsola pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Pervušinem, následovat bude komerční přestávka.

25:57

Alexej Semjonov už je zpět na ledě a domácí nyní navíc vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak stěhuje až před Krasikova.

25:14

Hráči v modrých dresech sice drží puk v útočném pásmu, nedaří se jim ale vytvořit si nějakou zajímavou střeleckou pozici.

24:26

Dmitrij Sajustov vyhrál buly pro Morozova, jeho nahození si ale Juha Metsola bez sebemenších problémů pohlídal.

23:34

Sibir si zahraje přesilovku, Alexej Semjonov (UFA) vyfasoval dvě minuty za podražení.

23:04

V úvodu druhé třetiny jsou hosté aktivnějším týmem, teď ale musel zasahovat Metsola po střele Ilji Morozova od modré.

22:06

Po pokračujícím tlaku Ufy to po přihrávce Vladimira Tkačova zkusil Joonas Kemppainen, jeho ránu z mezikruží si ale Alexej Krasikov pohlídal.

21:14

Pavel Koledov to zkusil od modré, jeho projektil ale rozezněl jen plexisklo za Krasikovovou svatyní.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:24.
V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali atraktivní hokej ve vysokém tempu, byť šancí bylo jako šafránu. K zisku dvou bodů má zatím blíže Sibir, ve 13. minutě totiž předposlední tým Východní konference poslal proti favorizované Ufě do vedení Danil Romancev.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46

V poslední minutě první třetiny sledujeme souvislý tlak Sibiru, žádná střela z toho ale zatím nepramenila.

18:55

Maxim Kazakov si najel s pukem do mezikruží, bránící Alexej Semjonov jej ale nepustil ke střele.

17:58

Roman Savčenko je zpět na ledové ploše, tribuny bouří nadšením a do konce první třetiny už zbývají jen dvě minuty.

17:15

Novosibirští se opět osvobozují, to už je Savčenkův trest téměř u konce.

16:30

Ufa má statisticky sedmou nejlepší přesilovku v KHL, v této početní převaze se ale hostům zatím nedaří.

15:37

Salavat Julajev si zahraje přesilovku, Roman Savčenko (SIB) půjde pykat na dvě minuty za držení.

15:26

Hra je v poslední době velmi rozkouskovaná, naposledy musel Krasikov zasahovat po střele Linuse Omarka z levého kruhu.

15:04

Vladimir Pervušin si při napadání počínal tak důkladně, až omylem posunul branku Ufy. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:15

Z toho nakonec pramenilo nahození Jordana Carona, bývalý hráč Bostonu si ale na pozorného Metsolu nepřišel.

13:40

Teemu Hartikainen jen vyhodil puk do útočného pásma a odjel střídat, k velkému nadšení publika už Sibir zakládá další protiakci.

12:29

12:29 Danil ROMANCEV - 1:0

12:29

Sibir právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! Po nahození z pravé strany vznikl před Metsolou nepřehledný závar, načež se puk odrazil na hůl DANILA ROMANCEVA a ten dokázal překonat ležícího brankáře Ufy. Bez asistence.

12:09

Alexej Krasikov nyní pro jistotu přerušil hru, následovat bude další komerční přestávka.

11:34

Šikovně to teď udělal Gleb Zyrjanov, který se prokličkoval až do mezikruží, jeho následnou bekhendovou střelu ale Larsen přizvedl do ochranné sítě.

10:59

Eduard Gimatov byl u vyhozeného kotouče jako první, zakázané uvolnění se tak nepíská a Alexandr Loginov musí pokračovat ve hře.

10:21

Burdasovův pokus z pravé strany byl zblokován a na opačnou stranu už se vydává rychlonohý Maxim Kazakov.

09:25

Philip Larsen dvakrát (!) obkroužil celým útočným pásmem, ideální moment ke střele ale prováhal a domácí následně vyhodili puk do bezpečí.

08:29

Kadějkinova střela z levého kruhu byla zblokována, ke Krasikovovi neprošel ani následný pokus Pavla Koledova z opačné strany.

07:42

Nahození Majorova do předbrankového prostoru žádného z jeho spoluhráčů nenašlo, Ufa ale ještě pokračuje v kombinaci v útočné třetině.

06:54

Po dalším přerušení hry hlasatel na novosibirském zimním stadionu ohlásil komerční přestávku.

06:19

Hráči Salavatu Julajev se usadili v útočném pásmu a nakonec z toho pramenila střela Pavla Koledova, se kterou si ale Alexej Krasikov snadno poradil.

05:23

Už se hraje dlouho bez přerušení, Arťom Sergejev teď vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče.

04:29

Ránu Vladimira Pervušina z levého kruhu Juha Metsola vyrazil jen před sebe, nikdo v modrém dresu už se ale k dorážce nedostal.

03:36

Šarov to nyní zkoušel z vrcholu levého kruhu, jeho nepřesný projektil ale zaduněl jen o plexisklo za Metsolovou svatyní.

02:48

Nikita Michajlov uklidnil hru zadovkou na Alexandra Šarova, tomu se ale posléze nepodařilo rozehrát a kotouč má nyní ve své moci Larsen.

01:52

To se bude opakovat, domácí totiž nyní opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.

01:31

Hartikainenova formace se usadila v útočném pásmu, načež Maxim Kazakov vyhodil puk přes všechny čáry. Následovat bude buly před Krasikovem.

00:53

Juha Metsola pro jistotu přerušil hru po nahození Ignatoviče, vhazovat se bude po levici hostujícího gólmana.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Loginov, K. Alexejev, Ignatovič, Morozov, Demidov, D. Lukin, Savčenko, Naumov – Brulé, Caron, J. Peltola – Sajustov, Kazakov, Michajlov – Tkačenko, Pešechonov, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, A. Semjonov, Ar. Sergejev, Arzamascev, S. Garejev, Koledov, Jelizarov, Šen – Kugryšev, Osnovin, Omark – Hartikainen, Chochrjakov, Burdasov – Tkačov, M. Majorov, Kemppainen – V. Žarkov, Gimatov, Kadějkin.

Rozhodčí: Bondar, Judakov – Parikov, Ponamarenko.
SALAVAT JULAJEV UFA

Ufa je na tom o poznání lépe, baškorostánský celek má aktuálně bilanci sedmnácti výher a jedenácti porážek, což ve Východní konferenci stačí na šesté místo – na třetí Magnitogorsk ale Salavat Julajev ztrácí pouhé čtyři body. V posledních třech utkáních svěřenci Nikolaje Culygina porazili Nižněkamsk, Vladivostok a Astanu, dnes tak zaútočí už na čtvrté vítězství v řadě.

Československá stopa:
-
HK SIBIR NOVOSIBIRSK

Sibiru vstup do sezóny vůbec nevyšel a až díky prohlubující se krizi Admiralu Vladivostok se novobibirští hokejisté odpoutali ode dna tabulky Východní konference. Díky dvěma vítězstvím v řadě se ztráta Novosibirsku na postupové příčky smrskla na devět bodů, obere Sibir po Chabarovsku i Dynamu Moskva i favorizovanou Ufu?

-
Vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž HK Sibir Novosibirsk změří síly se Salavatem Julajev Ufa. Tak si to od 13:30 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.