Tenis

Turnaj mistrů (krytý tvrdý povrch)

Roger Federer (2) – Kevin Anderson (4)

2:0 6:4, 6:3

15.11.2018, 21:12 • O2 arena, Londýn (GBR) • Skupina Lleytona Hewitta • Adam Dořák

Tipsport: 1.4 3.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:0; 6:3 - Roger Federer

6:3

A zápas končí nevynucenou chybou Andersona, který trefuje síť a Švýcar se raduje ze svého druhého vítězství na turnaji!

4:3

1:0; 4:3 - Roger Federer

4:3

Andersonovi nepřišlo první podání a musel opět zahrávat druhý servis. Anderson pak trefil míček jen do sítě a Federer pokud udrží po zbytek zápasu své podání, tak se bude radovat z vítězství. Anderson však jednou už dokázal vzít Federerovi podání, tak uvidíme.

15-15

1:0; 1:2; 15-15 - Roger Federer

15-15

Nyní také musel přes druhý servis, ale opět mu zafungovalo, co dnes již poněkolikáté, a to náběh k síti a precizní zkrácení míčku!

6:4

A ten proměňuje svým dobrým prvním servisem! První set nám přinesl pěkný tenis. Anderson dvakrát přišel o podání. Jednou si jej dokázal vzít ihned zpět. Federer pak měl problémy i na podruhé při svém servisu potvrdit brejk. Nakonec smazal tři brejkboly soupeře a pěti vyhranými míči v řadě za sebou ukončil první dějství!

5:4

0:0; 5:4 - Roger Federer

5:4

Nádherné! Federer dostal soupeře pod tlak a nakonec si náběhem k síti vysloužil vítězný zkrácený úder! Nyní půjde Švýcar podávat na vítězství v prvním setu.

4:4

0:0; 4:4 - Kevin Anderson

4:4

A tu Anderson využívá a bere si podání ihned zpět. Federer nezahrál ideálně svůj úder a poslal jej do autu.

4:3

A první proměnil, aniž by se dostal do úderu. Anderson zahrál sou druhou dvojchybu v jednom gemu a posílá Švýcara do vedení!

3:3

0:0; 3:3 - Roger Federer

3:3

Tak tohle byla zatím nejpěknější výměna zápasu. Federer zkrátil hru a následně provedl vítězný bekhendový prohoz po čáře!

2:2

Je to tak, Anderson ještě nedokázal na příjmu vyhrát ani jeden míček. Dobrý vstup Rogera do zápasu při jeho vlastním podání!

Anderson již má jistotu semifinále bez ohledu jak dopadne dnešní souboj! K postupu mu na dálku pomohl Thiem, který v odpoledním zápase vyhrál nad Nišikorim, který se již loučí s turnajem ve skupině.
Roger Federerovi stačí uhrát alespoň čtyři gemy a také může slavit postup do semifinále na úkor Thiema.