07.11.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • Jan Šlapáček (@Slapi1)

Tipsport: 2.2 3.93 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Martin Frk (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:51
1. Jimmy Howard (DET) 40 zák., 2 góly, 95,2%
2. Jacob Markström (VAN) 28 zák., 2 góly, 93,3%
3. Gustav Nyquist (DET) 1+0
Hokejisté Detroitu v samostatných nájezdech dokonali obrat a vítězí 3:2. Kromě první třetiny se hrál vyrovnaný duel, kterému remíza i slušela. Vancouver vedl o dvě branky, nakonec ale končí pouze s jedním bodem.

65:00

65:00 Dylan LARKIN - 3:2

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
Autorem vítězné branky je DYLAN LARKIN.

3. série 1:0

Detroit vítězí! Howard si dokázal poradit i s nájezdem Horvata, jehož vychytal betonem.

Abdelkader se pokoušel prosadit po kličce do forhendu, Markström si ale prostor mezi betony pohlídal.

2. série 1:0

Goldobin střílel z mezikruží pod vyrážečku, Howard ale dokázal zasáhnout a kotouč vyrazit mimo tři tyče.

Nyquist se pokoušel prosadit střelou z mezikruží, trefil ovšem Markströma do krku.

1. série 1:0

Pettersson nedokázal dotáhnout kličku do forhendu do zdárného konce, protože mu kotouč utekl.

První se rozjel Larkin a byl úspěšný. Před brankářem přibrzdil a střelou pod vyrážečku se nemýlil.

Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, a tak na řadu přichází samostatné nájezdy.

Střely na branku: 30 – 42.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:20

Larkin našel z levé strany u protější tyčky hokejku Nyquista, který okamžitě nasměroval puk na branku. Markström se rychle přesunul a parádním zákrokem puk chytil do lapačky.

63:30

Howard zachytil kotouč a pokusil se rychle rozehrát, rozhodčí však přerušili hru. Domácí se hodně zlobí.

62:40

Vancouver je zatím v prodloužení nebezpečnější, Detroit však drží nad vodou Howard.

61:52

Zvonilo břevno. Pettersson vystřelil z pravého kruhu a trefil horní tyčku.

61:42

Larkin se pokusil dostat přes dva hráče, svoji kličku ale nedotáhl do zdárného konce.

61:15

Oba celky hrají zatím velmi opatrně a nepouštějí se do riskantních akcí.

60:50

Detroit má kotouč pod kontrolou a kombinuje v útočném pásmu.

60:18

Horvat se hnedka dostal do úniku, Howarda ale prostřelit nedokázal.

60:01

Detroitu se povedlo ve třetí třetině zásluhou Nyquista vyrovnat a za stavu 2:2 se bude prodlužovat. Kdo získá druhý bod?

Střely na branku: 29 – 38.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:05

Abdelkader se dostal s Glendeningem do přečíslení, střelou z pravého kruhu ale branku těsně minul.

58:31

Domácí se dostali pod tlak a vyhodili kotouč raději na zakázané uvolnění.

57:50

Granlundova střela přes hráče skončila v lapačce Howarda. Oba brankáři svým týmům hodně pomáhají.

57:12

Před brankou Red Wings vznikl po nahození ze strany menší závar, Howard si ale našel kotouč a přerušil hru.

56:40

Larkin dostal puk do útočného pásma a našel Helma, jehož střela z první skončila v lapačce brankáře Canucks.

56:16

Nyquist si na vrcholu levého kruhu udělal prostor pro střelu a zaměstnal Markströma, který musel zasahovat.

55:45

Motte střílel z levého kruhu pouze do Howarda, který udržel puk na svém těle a přerušil hru.

55:17

Hra je nyní hodně nepřesná. Ani jeden z celků nechce udělat chybu.

54:09

Motte vystihl na modré čáře rozehrávku Red Wings a dostal se do zajímavé střele přes obránce. Howard byl se svojí lapačkou připraven.

53:19

Vancouver velmi dobře brání a domácí se nedostávají do střeleckých pozic.

51:49

Pettersson po přejetí modré čáry chtěl nahodit puk na branku, až k ní se ale kotouč nedostal.

51:06

Domácí družina se pokouší dostat do vedení a v posledních střídáních je aktivnější. Canucks ale zkušeně brání.

50:40

Cholowski zachytil puk na modré čáře a pohotově vypálil. Markström si puk našel a bezpečně ho zastavil.

49:27

Larkinova střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

49:06

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:06

Howard udržel na svém těle střelu Goldobina a přerušil hru.

48:40

48:00

Detroitu se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, Vancouver bude muset zakládat nový útok.

47:20

Detroit hraje v oslabení hodně opatrně a hosté se nemohou dostat do potřebného tlaku.

46:40

Tentokrát je za vysokou hůl vyloučen Mike Green. Vancouver dostane prostor v přesilové hře.

46:18

Red Wings znovu svého soka dostávají pod tlak a pokouší se dokonat obrat, Vancouver se zatím drží a hrozí z rychlých protiútoků.

44:27

Obrovská šance Detroitu gól nepřinesla. Larkin z levého kruhu měl při dorážce zcela odkrytou branku, tu ale trestuhodně minul.

44:02

Hra se v tuto chvíli přelévá ze strany na stranu. Čeká nás zajímavý závěr duelu.

43:31

Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

43:05

Vancouver po ztrátě vedení přidal a začíná být znovu velmi nebezpečný.

42:24

Schaller se před brankovištěm dostal k teči a nasměroval puk do tyčky, Canucks měli nyní velkou smůlu.

41:37

41:37 Gustav NYQUIST - 2:2

41:37

Detroit právě vstřelil branku!
V Detroitu je vyrovnáno. GUSTAV NYQUIST se dostal k dorážce a s pomocí brusle branícího hráče nasměroval puk do branky. Asistence: Jacob de La Rose.

41:03

Bertuzzi se dopracoval ke střele přes obránce, branku ale těsně minul. Detroit je velmi aktivní.

40:23

Larkin našel zpoza branky Daleyho, který okamžitě vypálil. Markström se štěstím vyrazil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:32.
Detroit se ve druhé části zlepšil a dokázal se i střelecky prosadit. Hosté však nezůstali pozadu a ještě před gólem Red Wings navýšili své vedení. Po druhé části tak vede Vancouver na ledě Detroitu 2:1.

Střely na branku: 18 – 24.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:54

Skvělá individuální akce Manthy přinesla střelu na branku, se kterou si Markström dokázal poradit. Kotouč vyrazil do rohu.

38:01

Na druhé straně se ocitl ve skvělé příležitosti Goldobin, z pravé strany ale branku těsně přestřelil.

37:19

Střela Ehna z pravého kruhu skákala a Markström měl problémy, nakonec ale puk udržel před brankovou čárou.

36:15

Mantha projel celé útočné pásmo s kotoučem na hokejce, do zakončení se ale nedostal. Jeden z obránců ho šikovně vytlačil k mantinelu.

35:25

Detroit po vstřelené brance pokračuje v aktivní hře a pokouší se vyrovnat.

34:21

Green vypálil nebezpečně z levého kruhu a Markström musel vytáhnout do akce svoji lapačku.

33:43

33:43 Justin ABDELKADER - 1:2

33:43

Domácí přesilovou hru využívají a znovu je to pouze o jednu branku. Larkinovu přihrávku srazil na hůl JUSTINA ABDELKADERA jeden z obránců a americký útočník pohotově vystřelil pod břevno. Bez asistence.

33:26

Přesilovou hru si nyní zahraje Detroit. Za držení je vyloučen Gaudette.

32:40

Vancouveru se nedaří usadit v útočném pásmu, domácí hrají velmi aktivně.

32:00

Domácí se zatím úspěšně brání, kotouč je ve středním pásmu.

31:21

Gól platí a to znamená, že Detroit bude hrát oslabení kvůli zdržování hry.

31:21

Nyní prověření gólu na videu žádá Jeff Blashill, trenér Detroitu. Bude rovněž úspěšný?

31:21

31:21 Ben HUTTON - 0:2

31:21

Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks se zničehonic dostávají do dvoubrankového vedení. BEN HUTTON nahodil puk od modré čáry na branku a po nešťastné teči DeKeysera se odrazil do branky. Asistence: Erik Gudbranson a Adam Gaudette.

30:45

Bertuzzi dlouho držel puk v útočném pásmu, ale nedokázal se dostat do ideální pozice pro zakončneí.

29:55

Megan s Larkinem byli hodně důrazní u brankoviště, kotouč do branky ale dostat nedokázali.

29:26

29:00

Red Wings se v přesilové hře příliš nedaří, hosté jednoduše dostávají kotouče ze svého pásma.

28:30

Vancouver dokázal dostat kotouč do středního pásma, domácí musí zakládat nový útok.

28:08

Larkin vystřelil z levé strany přes obránce, branku ale těsně minul.

27:40

Frk dostal přihrávku na levý kruh a přišla tvrdá střela, kterou zablokoval jeden z obránců.

27:26

Detroit si zahraje první přesilovou hru v zápase. Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Gudbranson.

27:10

Výkon Detroitu se každým střídáním zlepšuje a hosté se musí mít na pozoru. Tentokrát se do zakončení dostali Rasmussen a Green, oba pokusy ale zastavil Markström.

26:00

Larkin se vrátil do zápasu a okamžitě připravil šanci pro Daleyho, který z levého kruhu minul branku.

25:36

Frk byl doopravdy v ofsajdovém postavení a branka tedy neplatí.

25:36

V Detroitu se radují z vyrovnání. Frk obdržel přihrávku do brejku a poradil si skvěle, když tvrdou ránou z pravého kruhu prostřelil Markströma. Hostující trenér však nechává situaci přezkoumat u videa kvůli ofsajdu.

24:24

Po rychlé akci se o střelu pokusil de La Rose, puk se mu ale při střele postavil a bylo z toho velice nepřesné zakončení.

24:01

Brankář Detroitu se na začátku druhé třetiny nenudí, nyní vytáhl další skvělý zákrok.

23:48

Leipsic najel do Howarda a u branky Red Wings pochopitelně vznikla mela, uvidíme, jestli se bude vylučovat.

23:10

Obraz hry se od konce první třetiny příliš nezměnil. Canucks jsou aktivnějším týmem a Detroitu se příliš nedaří.

22:01

Detroit se zatím musí obejít bez Dylana Larkina, jehož zranění z první části bude zřejmě vážnější, než se čekalo.

21:30

Schaller se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce, na Howarda ale nevyzrál.

20:36

První nebezpečný útok Canucks ve druhé třetině zastavilo postavení mimo hru.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:32.
Vancouver byl v první třetině lepším týmem a zaslouženě se dostal do vedení. Ve 14. minutě se parádní střelou z levého kruhu prosadil Elias Pettersson. Dokáže se Detroit v prostřední části vrátit do zápasu?

Střely na branku: 7 – 17.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30

Předčasně do kabiny Detroitu zamířil útočník Dylan Larkin, který se nejspíše zranil. To by byla pro domácí obrovská ztráta.

18:36

Green dostal na vrcholu pravého kruhu hodně prostoru a byla z toho tvrdá střela, kterou Markström se štěstím zneškodnil.

18:00

Archibald se dostal za obranu Red Wings a po kličce se pokoušel zasunout puk do branky, Howard se ale natáhl a betonem puk vykopl.

17:15

DeKeyser uvolnil na levém kruhu Frka, který se opřel do kotouče a trefil tyčku. Velká škoda, tohle by domácím rozhodně pomohlo.

16:35

Detroitu se nedaří dostat do tempa a za svým soupeřem zaostává. Uvidíme, jestli za tohoto stavu třetina skončí, a nebo se bude výsledek ještě měnit.

15:09

Howard si připsal na své konto další zákrok. Detroit od inkasovaného gólu nestíhá a je pod tlakem.

14:15

Leipsic nahodil od modré čáry kotouč na Howarda a ten musel zasahovat. Hosté pokračují v aktivní hře.

13:39

13:39 Elias PETTERSSON - 0:1

13:39

Hosté se dostávají do vedení. ELIAS PETTERSSON po přejetí modré čáry napřáhl na levém kruhu a dělovou ránou prostřelil Howarda. Výtečná střela! Asistence: Loui Eriksson a Nikolaj Goldobin.

13:17

Na druhé straně po rychlé akci zakončoval Eriksson, z mezikruží ale trefil pouze lapačku pozorného Howarda.

13:10

Detroit se dokázal vymanit z tlaku a chvíli se držel v útočném pásmu, žádná nebezpečná střela na branku ale nepřišla.

10:53

Obrovská šance pro Megana gólem neskončila. Útočník Detroitu dostal puk před brankoviště, střelou po ledě ale trefil pouze beton Markströma.

10:16

09:45

Canucks mají v přesilové hře silný tlak, obrana Red Wings ale úspěšně odolává.

09:04

Pettersson dostal na pravý kruh parádní přihrávku a mohl střílet do prázdné klece, kotouč mu ale v poslední moment přeskočil hůl.

08:16

DeKeyser je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Vancouver si zahraje přesilovou hru.

07:00

Obrovský tlak Canucks úvodní branku nepřinesl. Zapříčinil se o to i Howard, který si připsal dva těžké zákroky.

06:16

Howard přikryl nahozený kotouč a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

05:38

Po chybné rozehrávce Markströma vznikla u branky Canucks skrumáž, kterou však dokázali hosté přečkat.

05:13

Eriksen ujel domácí obraně a uháněl si to sám na Howarda, ten svůj tým podržel a střelu švédského útočníka vyrazil.

04:44

Detroit v posledních střídáních přidal na aktivitě a pokouší se častěji střílet.

03:02

Nyquist vystřelil z pravého kruhu a donutil Markströma k zákroku. Ten se příliš namáhat nemusel, kotouč mu letěl přímo do hrudi.

02:12

Howard musel zastavit nahození Del Zotta ze středního pásma a nakonec i přerušil hru.

01:33

Larkin se společně s Manthou dostal do útočného pásma a zabrzdil na pravém kruhu, kličku obránci ale nedotáhl do úspěšného konce.

00:45

Gudbranson od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku, skóre se ale nemění. Puk zastavil jeden z obránců.

00:01

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Daley, Jensen, DeKeyser, Cholowski, Kronwall (A) – Mantha, D. Larkin (A), Helm – Rasmussen, J. de La Rose, Nyquist – Abdelkader (A), Glendening, Bertuzzi – Frk, Megan, Witkowski.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – Gudbranson (A), B. Hutton, Stecher, Del Zotto (A), Ch. Tanev, D. Pouliot – Virtanen, Horvat (A), Schaller – Leipsic, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Roussel – D. Archibald, Gaudette, Motte.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Racicot, Miller.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks

Kanadský celek je příjemným překvapením. Canucks se nachází v Pacifické divizi na druhé příčce a podávají skvělé výkony. Hlavní hvězdou týmu je zatím mladíček Elias Pettersson, kterému se velmi daří a pomalu míří za Calder Trophy.
Detroit Red Wings

Red Wings v minulém zápase nestačili na Edmonton a přišli o sérii tří vyhraných zápasů v řadě. Ve Východní konferenci je Detroit stále na předposledním místě a bude to mít velice složité, aby se dostal výš.

Přeji krásnou hokejovou noc! V Detroitu se od půl druhé rozehraje zápas mezi místními Red Wings a kanadským Vancouverem. Kdo dokáže v tomto zápase uspět?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

3:2

Branky a nahrávky: 34. Abdelkader, 42. Nyquist (J. de La Rose), rozh. náj. D. Larkin – 14. Pettersson (Eriksson, Goldobin), 32. B. Hutton (Gudbranson, Gaudette)